Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

The Phantom Menace

Chapter 46: Chancellor Palpatine Arrives

Time: 2:00:06-2:01:14

 

Tartalom

Palpatine űrhajója a palota előtt landol. Padmé elégedetten jegyzi meg a vele szemben álló Nute Gunray-nek, hogy lesz mint megmagyaráznia a szenátusnak. Panaka ehhez csak annyit tesz hozzá, hogy szerinte búcsút mondhatnak a kereskedési jognak. Ezután elvezeti őket, majd megérkezik Palpatine, akit időközben kancellárrá válsztott a szenátus. Palpatine megköszöni Obi-Wann-nak és Anakin-nak a hősies és eredményes harcot. Anakin vállát külön megpaskolja, és elmondja neki, hogy figyelni fogja pályafutását. Ezután Padmé gratulál az ujdonsült főkancellárnak, aki viszonozza a gesztust. Palpatine elmondja, hogy ő tartozik köszönettel, mert Padmé vakmerősége mentette meg a naboo-i népet a pusztulástól. Továbbá reméli, hogy a jövőben együtt munkálkodhatnak majd egy békés és virágzó Köztársaság megteremtéséért... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ebben a chapterben Palpatine álszentsége a meghatározó. Az első rész végére megszerezte a főkancellári posztot. Magyarán ő győzött!

Már ennél a jelenetnél is csak ingattam a fejem amikor meghallottam miket beszél..."munkálkodjunk együtt egy békés Köztársaságért"...."Örök hálára köteleztél minket Obi-Wan Kenobi" Igazi őszinte ember.... :) Az is jelzés értékű, hogy Anakint a figyelméről biztosítja. Már ekkor a jövőt tervezgeti, pedig még Maul hullája ki sem hűlt.

Itt ha megfigyelitek, Padmé mögött van pár ismerős arc. McCallum, Ben Burtt is beöltöztek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine hajója nagyon ronda, mint egy röpködő papucs. Véleményem szerint a Star Wars legrondább hajója. De a jelenet értékéből ez semmit sem von le. Panaka fölényeskedik, kiélvezi a győzelmet :) Palpatine viszont hozza a formáját, békés Köztársaságról beszél, közben egy Birodalmat álmodik. És szegény csöpp Anakin, már itt kiszúrják. A sorsa elrendeltetett, Sidious talán már itt elkeresztelte magában Darth Vadernek.

McCallum és Burt mellett van még egy vendég-régi-más szereplő. Achmed Best, Jar Jar megszemélyesítője Mace Winduként ugrott be Jackson helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 47: New Knight, New Apprentice

Time: 2:01:15-2:02:09

 

Tartalom

A palota egyik termében Obi-Wan és Yoda mester beszélgetnek. Yoda örömét fejezi ki, hogy Obi-Wan a történtek után Jedi lovagi címet kapott a tanácstól. Azzal viszont nem ért egyet, hogy Anakin az ifjú Jedi padavanja legyen. Obi-Wan közbeveti, hogy Qui-Gon hitt a fiúban. Yoda egy sóhaj kiséretében elismeri, lehet hogy a fiú a kiválsztott, de még ha úgy is van, a kiképzése akkor is nagyon veszélyes. Obi-Wan azonban határozottan kijelenti, hogy szavát adta Qui-Gon-nak, ezért mindenképpen kiképzi Anakin-t. Még a tanács döntése ellenében is ha kell. Yoda azt a makacsságot érzi a fiatal Jediben, mint Qui-Gon-ban. Elmondja neki, hogy nem kell szembeszegülnie senkivel, mert a tanács egyetért Anakin tanítását illetően. A fiú Obi-Wan padavanja lehet...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nagyon hangulatos jelenet, főleg a fények és a beszélgetés témája miatt. Ez már szinte átvezet az EP2-be. Nekem úgy tűnik Yoda az egyetlen olyan mester a Jedik között, aki már a kezdetek kezdetén felismerte az Anakin-ban rejlő veszélyeket. Obi-Wan viszont átváltott Qui-Gon stílusára, talán még makacsabb is mint kellene. A zene is nagyon jó, mert felbukkan Vader témája ami előrevetíti a sötét jövőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene itt újra jó (mikor nem?), Vader témája már most előre vetíti a fiú jövőjét. Ami nagyon tettszik, hogy a napszak itt megint alkonyat, se nem sötét, se nem világos. Mint Anakin sorsa ebben a pillanatban, de már megy le a nap, közeleg a sötétség, elkerülhetetlenül.

És ha jól tudom, ebben a jelenetben látható először egy komplet CGI Yoda, mikor távolról mutatják a két Jedit és Yoda fel-alá mászkál, az nem báb, hanem animált figura. Ha jól tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 48: Farewell To a Jedi

Time: 2:02:10-2:03:11

 

Tartalom

Qui-Gon-t hamvasztják. Szinte mindenki jelen van aki számít. Anakin kérdőn fordul Obi-Wan felé, hogy most vele mi lesz? Az ifjú Jedi elmondja a fiúnak, hogy a tanács megengedte, hogy a tanítványa legyen. Ő pedig Jedit fog képezni belőle, ezt megígéri. A helység egyik sarkában Mace Windu és Yoda mester bújnak meg. Windu elgondolkodva jegyzi meg, hogy a támadó egy Sith volt, ez nem kétséges. Yoda egyetértően bólogat, majd hozzá teszi, hogy azokból mindik kettő van. Se több se kevesebb; egy mester és a tanítványa. "De vajon melyik halt meg? A mester vagy a tanítvány?" - teszi fel a kérdést Windu mester... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Qui-Gon halála után már csak a temetése lehet drámaibb. Itt szinte minden főszereplő felvonul, akit a filmben megismertünk. Yoda és Windu beszélgetése ismét átvezet minket a következő részbe. Kaptunk egy újabb kérdést amire választ várunk. Szót kell még ejteni egy zseniális húzásról. Miután a Jedik a Sith-ről beszélgettek, a kamera végig pásztáz a további filmek főszereplőin, és végül megállapodik Palpatine-on. Mint egy választ adva Windu kérdésre. Remek jelent! Szerintem a film lezárása elég bórúsra sikeredett, amit csak a következő jelenet old fel kissé. Ám ha a dolgok és a történtek mögé nézzük, akkor az sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep1 egy Jedi hamvasztásával zárul, az ep6 színtén és mindkettejük a legnagyobbak voltak. Qui-Gon és Anakin, mester és tanítvány, mégha sosem lettek azok. Nagyon szomorú jelenet.

És Sötétté teszi Windu és Yoda beszélgetése, s a tudat, hogy Darth Sidious alig öt méterre van tőlük. A Sötét Oldal már itt mindent ködbe burkol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 49: Naboo Celebration

Time: 2:03:12-2:04:32

 

Tartalom

A gungák serege bevonul a theed-i palota elé. A naboo-i polgárok sokasága fogadja őket, hatalmas örömujjongás közepette. Legelöl halad Boss Nass, mellette Tarpals kapitány és Jar Jar Binks. A palota előtt várakoznak a naboo-i vezetők, élükön Amidala királynővel. Boss Nass felmegy a királynő mellé, és átveszi tőle a megbékélés jelképét, majd magasba emeli, és azt kiáltja béke! Mindenki hatalmas üdvrivalgásban tör ki. A nyugalom visszaköltözött a galaxis eme kis szegletébe. Vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A záró képsorok nagyon emlékeztetnek az EPIV végére, de ez kissé csalóka. Elég ha csak megnézzük Palpatine mosolygó arcát, és máris tudjuk ki az igazi nyertes ebben a konfliktusban. Még a zene is az ő témája, csak kicsit felgyorsítva. Mintha őt ünnepelnék....

Ami pozitívum, az a naboo-iak és a gungák kibékülése, ami jól példázza az összefogás fontosságát.

 

Ennyi lett volna a 'Phantom Menace'. Szerintem jókat beszélgettünk, és alaposan kitárgyaltuk a filmet. :roll: Én élveztem, remélem Ti is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legszebb a hat rész közül szerintem. A leg happybb Palpi ellenére is. Utoljára van együtt ez a csapat, és még boldogok. És ahogy az ep6 új verziójában is egy gunga mondja ki, hogy győzelem, itt is egy gunga mondja ki, hogy béke. Tökéletes lezárás.

 

Én is élveztem :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Lehet, hogy tudatlan vagyok, de nem igazán vágom, hogy mi annak a gömböcnek a jelentősége/szimbólikája, amit Boss Nass emelget a végén.

 

Nem megy ez ma neked lenci. 8)

 

Ez tényleg nem az én napom, már az ep2 topikban is bénáztam egy sort...

 

Ráadásul a békegömb tök logikus, jobb mint egy békegalamb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul játszik Obi-Wal és ez egy olyan harcostól, mint Maul szerintem nagyon nagy hülyeség, rá is fázott

 

Mint az epVI végén Sidi Luke-kal, ő is csak játszik a fiúval, pedig seperc alatt elintézhetné, de ki akarja élvezni a győzelmét, és jól ráfázik. Bár nála máshonnan jön a halál.

 

Ennyi lett volna a 'Phantom Menace'. Szerintem jókat beszélgettünk, és alaposan kitárgyaltuk a filmet.  Én élveztem, remélem Ti is.  

 

Nagyon élveztem, de csak az utólagos átolvasást. De ez nem von le az értékéből semmit.

 

Utólagos észrevétel:

Volt róla szó, hogy miért Padmét küldi az álkirályő Artut megtisztítani. Az udvarhölgyek általában csak állnak a királynő mögött, nem mászkálnak sehova. Azzal, hogy Padmét küldi pucoválásra, szabad mozgásteret kap, nem feltünő, hogy miért császkál. Ez lett volna a cél szerintem. Meg is ismerkedik azon mód Jar-Jarral :(

Tetszik Panaka azon szövege, hogy a királynő meg akarja ismerni a bolygót (valami ilyesmit mond, ha jól emlékszem), ezért kell magukkal vinni Padmét. Ezt szó szerint kell venni :D Csak a többieknek ez eszükbe sem jut :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

A 6-os fejezethez kapcsolódóan lenne egy kérdésem:

 

már jó régen, lassan 7 éve játszották az ep I-et a mozikban. én még 1999 szept 19-én láttam először moziban a filmet. Lehet hogy rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy miután Qui-Gon leharcolta az Obi1-t üldöző STAP-et, Obi1 megmutatta Qui-Gonnak a fénykardját, ami menekülése közben zárlatos lett a mocsárban. Qui-gon erre meg azt mondta padavanjának, hogy egy kis időbe fog telleni a kard kitisztítása.

Lehet, hogy csak a regényben volt benne ez a rész, de én úgy emlékszem, hogy a moziváltozatban is benne volt, aztán meg a VHS változatból meg kikerült (Az ep1 eredeti DVD-jét még nem láttam sajnos :?

(De viszont a classic trilogy DVD-k és az ep III DVD megvannak eredetiben :? )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benne volt a könyvben, az egyik ep1-el foglalkozó képregényben (abban, amelyikben Obi-Wan, Anakin, Padmé és Qui-Gon a téma), valamint láthattá belőle egy képet az egyik '99-es cinemában, és a neten is:

obi_lightsaber.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Nem tudtam hova írjam, nem akartam ezért a kérdésért új témát nyitni...

Szóval el tudnátok nekem mondani, hogy a DVD kiadás milyen új jelenetekben különbözik a mozistól? Moziban csak 9 évesen láttam, nem sok mindenre emlékszem, az ámulás-bámuláson kívűl. Aztán később meglett VHS-en, de ilyen piaci kalózverzión, eléggé rossz minőségben. Majd tavaly meglett DVD-n, egyedül a taxis jelenet tűnt fel, mint újdonság. A többi micsoda? (Mániám, hogy összehasonlítom az egyes kiadások közötti különbségeket ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi a fogatversenyen van. Hosszabb a bemutatás, több versenyzőt ismerhetünk meg (pl.: bemutatják Ody Mandrell-t ;) ). Aztán új az, hogy Anakinnal még beszél Shmi. Hosszabb a rajt előtti pillanat, több versenyző hajtóműindítását láthatjuk. Aztán verseny alatt látható egy "hot-dog" árus. Meg Anakin kerülgeti egyszer Gasganot, aztán Temto Pangalies-sal is kiszorítósdit játszik, végül, mikor Mars Gou hajtóműve a földbe fúródik Sebulba merényletének hála, Anakin fogatának kabinja sérülés miatt pörögni kezd. Illetve egy nyúlfarknyival hosszabb Temto zuhanása, már látható a földbe fúródás előtt, hogy felkiált. Azt hiszem, ennyi. Meg a taxis jelent, amit már említettél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi a fogatversenyen van. Hosszabb a bemutatás, több versenyzőt ismerhetünk meg (pl.: bemutatják Ody Mandrell-t ;) ). Aztán új az, hogy Anakinnal még beszél Shmi. Hosszabb a rajt előtti pillanat, több versenyző hajtóműindítását láthatjuk. Aztán verseny alatt látható egy "hot-dog" árus. Meg Anakin kerülgeti egyszer Gasganot, aztán Temto Pangalies-sal is kiszorítósdit játszik, végül, mikor Mars Gou hajtóműve a földbe fúródik Sebulba merényletének hála, Anakin fogatának kabinja sérülés miatt pörögni kezd. Illetve egy nyúlfarknyival hosszabb Temto zuhanása, már látható a földbe fúródás előtt, hogy felkiált. Azt hiszem, ennyi. Meg a taxis jelent, amit már említettél.

 

Köszi szépen a gyors választ! :D

Szerkesztve: - GorkyZero
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megtaláltam a rendes listát is, és még pár kiegészítés:

- Sebulba szövegét megváltoztatták, mikor Anakin és Sebulba Jar Jar életéért "vitáznak". A moziban még Seb azt mondta, hogy "You won't walk away from this one, Skywalker...you slave scum!" (Ha nem volnál rabszolga, Skywalker, itt helyben megölnélek.). A "Skywalker"-t a DVD-re eltávolították.

- Eltávolították a jelenetet, melyben Watto Anakin győzelmekor sírva fakad.

- Orn Free Taa szenátor emberi tanácsosát lecserélték egy vörös bőrű twi'lek csajra (akit ugyanaz az Amy Allen játszott, aki az ep2-3-ban Aayla Securát alakította).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen nem is volt a moziváltozatban sem.

Nem t'om, én csak azt írom, amit a wiki-n összehalásztam. Egyben tévedett az ep3-mal kapcsolatban, szóval megeshet, hogy az ep1-ben is vannak téves dolgok. Az sajnos nincs meg mozisan, hogy ellenőrizhessem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.