Ugrás a kommentre

EPI elemzés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt láthatjuk újra ezt a szépen repülő, és alapból csodaszép nubient :lol:

Anakin pilótaképzése itt szerintem a film végi eseményeknek is előfutára. Anakin bármennyire is jó pilóta, még sosem repült űrhajóval, tehát ezt is meg kellett valahonnan tanulnia. Rick Olié oktatása kézenfekvő magyarázatot nyújt, ráadásul megtudjuk azt is, hogy a kölyök nagyon gyorsan tanul.

A csata tervezgetése is tettszetős. Viszont itt jobban tettszik a trailerben elhangzott szöveg (magyar szinkronos trailerben), amit Qui-Gon mondott:

 

"Felség, téged meg tudunk védeni, de az egész bolygót nem."

 

Sajnos Panakának megint gagyi szöveg jutott. A megállapítása, hogy a droidvezérlő hajó is látja őket - bár az avatatlan szemnek értelmet ad - a valóságban szerintem senki jelenlévőnek sem (Obi, Olié) kellett elmondani. Egy hadihajó jóval azelőtt kiszurhatja őket, mint fordítva.

 

Obi-Wan és Qui-Gon kibékülése. Sajnos a veszekedés sincs annyira kidolgozva, így a kibékülés sem olyan fontos, bár ennél a jelenetnél érzek némi szorngást Obi-Wanban és gőgöt Qui-Gonban. Qui pl csak egyszer pillant Obira, de a padawan amint felnéz rá, visszakapja a tekintetét, és legközelebb csak akkor néz tanítványára, amikor az neki lát a bocsánatkérésnek. És Obi-Wan is elég gondterhelt, a "Szerinted bevállik a királynő terve?" kérdést úgy tűnik, csak azért tette fel, hogy oldja valahogy a feszültséget és beszéljen hozzá a mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin pilótaképzése itt szerintem a film végi eseményeknek is előfutára. Anakin bármennyire is jó pilóta, még sosem repült űrhajóval, tehát ezt is meg kellett valahonnan tanulnia. Rick Olié oktatása kézenfekvő magyarázatot nyújt, ráadásul megtudjuk azt is, hogy a kölyök nagyon gyorsan tanul.

 

Ez direkt így került bele a filmbe, benne van a making of könyvben is. :lol: Írtam erről az érdekességek topicban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez direkt így került bele a filmbe, benne van a making of könyvben is. :) Írtam erről az érdekességek topicban.

Tudom. És az a csodás benne, ami Lucas szándékának igazát bizonyítja, hogy nekem a moziban lejött ez azonnal (sajnos, nem mindenkinek :lol: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 34: A Plea to the Gungans

Time: 1:35:01-1:38:19

 

Tartalom

Jar Jar Binks visszatér a tenger méllyéről. Tájékoztatja a rá várakozó Jediket, hogy üres az egész város, továbbá csata nyomait is észlelte. Obi-Wan kérdőn méz mesterére, hogy mit gondol? Vajon foglyul ejtették őket? Panaka szerint azonban valószínűbb, hogy kiírtották az egész gunga népet. Jar Jar ezt határozottan visszautasítja. Qui-Gon megkérdezi a gungától, hogy tudja esetleg hol lehetnek? Jar Jar elmondja, hogy ha nagy baj van, akkor mindig a szent helyre szoktak menni. Kéri, hogy kövessék őt, megmutatja az utat. A királynő és kisérete Jar Jar vezetésével megérkezik a gungák szent helyére. Miután Boss Nass elé értek, Jar Jar félve köszön népe vezetőjének, aki dühösen kérdezi mit keresnek itt? Amidala lép elő, és bemutatkozik majd hozzáteszi, hogy békés szándékkal jöttek. Ez nem hatja meg Nass főnököt, aki szerint a droidok csak a naboo-k miatt jöttek a bolygóra, ezért minden naboo-i hitvány. A királynő mintha nem is hallotta volna Boss Nass sértő szavait, azzal folytatja, hogy szövetséget szeretnének kötni vele és a népével. Hirtelen Padmé lép ki a csoportból, és megszólítja Boss Nass-t. "Ez meg kicsoda?"-kérdezi a gunga vezér. Általános döbbenetet okozva Padmé bejelenti, hogy ő a királynő. A korábban megszólaló Amidala csak egy hasonmás volt, aki nem más mint hűséges testőre, Sabé. Elnézést kér a félrevezetés miatt, csak szükséges óvintézkedés volt. Nass főnök jelét adja, hogy hisz a lánynak, aki tovább folytatja monológját. Elmondja, hogy bár nem mindenben értenek egyet, népeik mindig békében éltek egymás mellett. A szövetség tönkretette azt amit nehezen felépítettek. Cselekedniük kell, mert különben odavész minden. Ezért arra kéri Boss Nass-t, hogy segítsen. Sőt! Térdre ereszkedik és könyörögve kijelenti, hogy alázatos szolgái lesznek. Követve királynőjük példáját, az összes jeléenlévő naboo-i letérdel. "A sorsunk a Te kezedben van!"- mondja Amidala legvégül. A gungák vezetője elgondolkodik a hallottakon, majd hirtelen nevetni kezd. Megkérdezi, hogy a naboo-k most már nem hiszik el, hogy jobbak a gungáknál? Amidala nemlegesen ingatja a fejét. Ez már tetszik Boss Nass-nak aki kijelenti, hogy úgy gondolja most már nincs akadálya a szövetkezésnek.

A theed-i palota tróntermében Nute Gunray Sidious nagyúrral beszélget. Tájékoztatja a sötét lordot, hogy megtalálták a királynő hajóját a mocsárban, és hamarosan a szökevények is meglesznek. Sidious szerint ezek a lépések nem vallanak a királynőre. Túl agresszívak. Ezután tanítványához fordul, és arra utasítja legyen óvatos. Hadd tegyék meg ők az első lépést... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A naboo-i csata előkészítése. Így is össze lehetne foglalni a történéseket. Ebből a chapterből kiemelnék egy fontos dolgot, ami a mi világunkban is követendő példa lehetne. Ez pedig nem más, mint az összefogás. Amidala képes volt térdre ereszkedni és szinte meglázkodni Boss Nass előtt, csak azért mert a népe érdeke ezt kívánta. Összefogással minden elérhető; ez az egyik morális üzenete a filmnek. De jó volna, ha nálunk is lenne legalább egy olyan politikus, aki kicsit is engedne a gőgjéből és a másikkal együttműködne. Sokkal jobb lenne a világ. Sajnos erre kevés esély van.

Jar Jar szerepe itt nyer teljes értelmet, hiszen rajta is nagyban múlott a naboo-i népek egymásra találása. Ezáltal teljesedik ki a karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményem ugyan az, mint neked. Nem is kell ezt szerintem ragozni. És az itt bemutatott összfogás nem csak politikai, hanem etnikai is, ami legalább annyira fontos. És, hogy Amidala képes volt megtenni a kezdő lépést, még nagyobb uralkodóvá teszi.

 

A Sidiousos jelenettel viszont van egy kis bibi. Tájékoztat minket arról, hogy megtalálták a hajót. A szemfülesebbek (ez sem év nagyok) itt rá is jöhetnek, hogy Sidious=Palpatine, hiszen ő az egyetlen, aki jelen volt, amikor Amidala bejelentette, hogy visszaszerzi, ami az ővé. "Ez a lépés túl agresszív."

A bibi viszont az, hogy hiányérzetem van. Kellett volna még ide valami. Ezt a valamit a könyvben és a képregényben is láthattuk, amint Maul mondja a mesterének, hogy szerinte a Jedik készülnek valamire. Ezután már jöhetett volna az, hogy légy óvatos. Ezzel az apró dialógussal eloszlatták volna ezt a hiányérzetet, valamint erősítették volna Maul karakterét (tudott volna önállóan gondolkodni). Sajnos enélkül ez a jelenet elsiklik, meghasad és pusztán átvezető jelleget kap, hogy a hősök ne az egyik pillanatról a másikra kezdjen szervezkedni, tervezgetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos enélkül ez a jelenet elsiklik, meghasad és pusztán átvezető jelleget kap, hogy a hősök ne az egyik pillanatról a másikra kezdjen szervezkedni, tervezgetni.

 

Engem nem zavar annyira, bár Maul miatt kétségtelenül elfért volna. Talán majd az UE-ben. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell: "Engem nem zavar annyira, bár Maul miatt kétségtelenül elfért volna. Talán majd az UE-ben."

 

Először a fejezetről. Nagyon hangulatos ez a jelenet, és szerintem elég érdekes, hogy a gungák szent helye pont egy mocsárban van. Egyébként ez remek érzékeltetése annak, hogy Naboo népe bújdosni kényszerül, és az eddig lakhatatlan területekre menekülnek.

Maga a cselekmény sem elhanyagolható persze, az, ahogy Padmé meghunyászkodik, megalázkodik Boss Nass előtt, az példa értékű. És nemcsak az összefogás fontossága miatt, hanem azért is, mert képes volt elengedni a büszkeségét. Idekapcsolnám Anakin mondatát az EPIIből

"Sometimes we have to let out our proude, and do what is requested to us" (ha pontatlanul idéznék sorry). Magyarul:

"Néha félre kell tennünk a büszkeségünket... és azt kell tennünk, amit mondanak" :!:

Szóval szerintem ez rendkívül fontos, és példaértékű.

Ezután a jelenet átvált a másik oldalra, a sötétséghez. Ez is egy remekül megkomponált rész, és itt láthatjuk, hogy Sidiousnak számít a tanítványa, ezért nem hinném - amelyet egy másik topicban beszéltünk - hogy csak potyára küldte volna el a Tatuinra.

A legérdekesebb -számomra - ebben a jelenetsorban, hogy Sidious azt mondja, várja meg, amíg ők lépnek, holott ez egyáltalán nem Sith hozzáállás. A Sith támadni szeret, és nem védekezni, majd kontrázni (lásd EpIII - Sidious - Yoda). Most azonban Sidious veszélyt érez (remek párhuzam az EPIII könyvvel, ahol szintén figyelmezteti Sidioust Anakint, hogy legyen óvatos, akkor is veszélyt érez), ezért óvatosságra inti tanítványát.

Azt szintén kiemelném, hogy Sidious szerint ez túl agresszív lépés a királynőtől. De vajon miért? Mire gondolhat itt? Talán sejti, hogy a mocsárban a gungákkal akar szövetséget kötni? Hmm... meditate on this... I will... :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szintén kiemelném, hogy Sidious szerint ez túl agresszív lépés a királynőtől. De vajon miért? Mire gondolhat itt?

 

Szerintem itt ugyanúgy lebecsüli Amidalát, mint a film addigi részében. Azt hiszi róla, hogy egy csáva kislány, aki nem mer háborúzni. Tévedett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell: "Szerintem itt ugyanúgy lebecsüli Amidalát, mint a film addigi részében. Azt hiszi róla, hogy egy csáva kislány, aki nem mer háborúzni. Tévedett."

 

Igen, igen... de ha így lett volna, akkor nem azt mondja, hogy ez túl agresszív lépés, hanem váratlan. Mire érti, hogy agresszív? :39: Ezt nem értem. Mi lett volna a szelíd lépés? Hogy egyből a királyi palotában landol, és szemtől szembe harcol Gunray-jel?

 

OFF

 

Egy kicsit idetartozik, kicsit nem, de nem igazán tudom, hogy hova írjam.

Ma reggel néztem meg az EpV-öt, amiben Yodának van egy nagyon jó mondása: You must unlearn, what you've learned. Na most, azt hiszem, ez megfontolandó tanács lenne minden olyan rajongónak, akik a klasszikot szeretik, de a prequelt nem. A prequel annyira más, (és ezzel együtt jó), hogy lehetetlenség össszehasonlítani a klasszikkal. Márpedig aki úgy ül le az EpI elé, hogy a SW olyan, mint amilyennek a klasszikban látta,akkor soha nem fog neki tetszeni. Bocsi, hogy ezt ide offoltam, de kikívánkozott belőlem.

 

ON

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen... de ha így lett volna, akkor nem azt mondja, hogy ez túl agresszív lépés, hanem váratlan. Mire érti, hogy agresszív?

 

Arra érti, hogy csatára készül. Amidala békeszerető, a háborúzás számára idegen, és gyűlölt. Szerint azt hitte Sidious, hogy majd valami fondorlatot vet be. Ez ugyan meg is volt, csak agresszívitásba burkolva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 35: Battle Plans

Time: 1:38:20-1:40:22

 

Tartalom

A gunga őrszem szól Anakinnak, hogy járművek közelednek. A fiú futva ujságolja a hírt a fák között várakozó társainak, majd rövisdesen három sikló érkezik meg. Közben Boss Nass Jar Jar Binks-el beszélget, akinek elmondja mennyire nagyra értékeli, hogy összehozta a nabookat és a gungákat. Ezért pedig előlépteti tábornokká. Jar Jar a hír hallatán sokkot kap és elájul.

Az egyik terepsikló mellett, Panaka kapitány vázolja a bolygón kialakult helyzetet. Elmondása szerint szinte mindenkit internáltak. Néhány száz rendőr és katona ellenállási mozgalmat szervezett, melyek vezetőit magával hozta. Hozzáteszi még, hogy a szövetségi haderő nagyobb és erősebb mint azt korábban gondolták. Meglátása szerint ebben a csatában ők, csak vesztesek lehetnek. Amidala megnyugtatja aggodó testőrét, hogy a csata csak megtévesztés, és csak arra szolgál, hogy kicsalják a droidokat a városból. R2-D2 kivetíti a palota hologramját, majd a királynő folytatja a haditerve ismertetését. A vízesés felőli folyosókon bejuthatnak a városba. Ha elérték a palota kapuját, Panaka eltereli az őrség figyelmét, ezalatt ők behatolnak a palotába és elfogják a helytartót. Ezáltal megbénítják a droidhadsereget is. Miután tervét vázolta, a királynő Qui-Gon felé fordul, hogy mondjon véleményt. A Jedi mester elgondolkodva kérdezi, hogy mi lesz a helytartó személyes testőreivel? Panaka úgy véli a trónteremeig lesz a legnehezebb eljutni, de ha már bent vannak, akkor nem lehet nagy probléma. Ezután Qui-Gon Boss Nass felé fordul, és azt mondja neki, hogy az elterelő hadművelet sok gunga életébe kerülhet. Nass főnök azonban elszántan kijelenti, hogy megteszik amit elvárnak tőlük. Padmé kis biztatásként elmondja, hogy felküldik az összes csillagvadászukat, akik majd megkisérlik szétlőni a droidvezérlő hajót. A Jedi mester elismerően bólint a terv hallatán, ámbár megjegyzi, hogy a csillagvadászok fegyverzetével nem tudnak majd átörni a droidvezérlő pajzsán. Obi-Wan még azt is közbeveti, hogy ha az alkirály megszökik, újabb droidhadsereggel tér vissza. Padmé szerint el kell fogni Nute Gunray-t, mert minden ezen múlik... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Megismerjük Amidala tervét, ami kicsit vakmerő ugyan, de kétségkívül hatásos. Amire itt figyelmes lettem, az a Jedik pesszimizmusa. Próbálják minden negatív eshetőségre felhívni a figyelmet. Jar Jar-t én nem neveztem volna ki tábornoknak, bár el kellett helyezni valahova mert Qui-Gon-ékkal nem maradhatott. Ahogy összeesik az hatalmas :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jart én sem neveztem volna ki, vagy ha igen, kicsit komolyabbá tettem volna (kevesebb bal*aszkodás a csatatéren). A zuhanása viszont tényleg hatalmas, kíváncsi vagyok, hogyan fogadta a képviselői kinevezést.

A terv jól hangzik, tetszik hogy közben gondolnak ki olyan apró részleteket, hogy talán a vadászgépek felküldésével kilőhetik a droidvezérlőt, ezzel megmentve jónéhány gunga életét. És Panaka végre optimistán szól! :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jart én sem neveztem volna ki

 

Ez nekem is túlzás.

Ilyen nép nincs is! A gungák értehetetlenül komolytalanok, lehet csak viccből történt, színház az egész háború, talán már itt :?

 

A Panakás poén nem egészen világos. Miből maradtam ki Panakával kapcsolatban? Sejtem, azért lődd le Ody, ha van mit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Panakás poén nem egészen világos. Miből maradtam ki Panakával kapcsolatban? Sejtem, azért lődd le Ody, ha van mit.

 

Lelövöm. Panaka a filmben végig negatívoskodik (szép szó :? ), itt azon pillanatok egyike van, amikor éppen nem pesszimista. Az egyik EU-ban benne volt Panaka, mint nagy birodalmi nagy Moff. Ezért nézünk ferde szemmel a kapitányra. De persze az csak EU. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 36: Wipe Them Out

Time: 1:40:23-1:41:56

 

Tartalom

A palotában továbbra is a hologram formában jelenlévő Sidious-al folyik a társalgás. Nute Gunray elmondja, hogy a csapataik már megindultak a gunga haderő ellen, akik a mocsárnál gyülekeznek. Úgy tűnik csupa benszülöttel harcolnak. Sidious szerint ezzel megkönnyítik a dolgukat, és kiadja a parancsot, miszerint zúzzák szét az ellenséget, és öljenek meg mindenkit.

A gunga hadsereg a mocsár melletti mezőre vonul, ahol Tarpals kapitány parancsot ad a védőpajzs aktiválására. A Fambaa-k hátára szerelt pajzsgenerátorok működésbe lépnek, és az egész haderőt védőburokba zárják. A közeli dombok mögül morajlás hallatszik, és kisvártatva megjelennek a szövetség tankjai és csapatszállító járművei. Amikor lőtávolságba érnek a szövetségi tankok, a vezérlő droid megálljt parancsol nekik, majd tüzelésre utasítja őket. A gungák pajzsa minden gond nélkül hárítja a becsapodó lövedékeket... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A csata kezdete. Sidious könyörtelen, mindenkivel végezni akar. Mondhatnánk neki könnyű dumálni és utasítgatni ;) A haderők felvonulása tetszik, főleg a szövetségi csapatok felvonulása. A második trailer ezzel kezdődött, és már ott nagyon bejött ez a "domb mögül felbukkanunk" feeling :) Az AAT-k meg a kedvenc harci jűrműveim az EPI-ből! Szerintem nagyon jól eltalálták a kinézetét.

 

Mostantól indul be az akció, és mitagadás megadták a módját a felvezetésnek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wipe them out. All of them.

 

A kedvenc mondatom az ep1-ből. Utánna sokszor elmondtam ezt az iskolában (persze magyarul). A tanár dolgozatot akart iratni, én meg odasúgtam az osztálytársamnak, és kitört a nevetés.

 

A felvezető a csatához szerintem legalább annyira hangulatos, mint a hothi csata felvezetése. Ott a csendes várakozás dominált, itt a mozgás. Szépen felsorakozott a hadsereg mindkét oldalról, megláthatjuk, hogy a gunga sereg nem is olyan elmaradott, aztán OOM-9 kiadja a parancsot. Tüzet nyiss.

Az AAT-k szerintem is az egyik legjobb szárazföldi gépek, kár, hogy a következő részek csatáiból teljesen kimaradtak. Pedig az MTT mellett simán ott ácsoroghatott volna. Vagy mondjuk a kashyyyki támadásban. De bármelyik csatában (hasonló a helyzet a STAP-pel is).

Darth Maul és a neimoidiaiak egy képernyőn viszont kicsit gázosak, én jót mosolyogtam rajta. A nagy sith, akitől ennyire rettegnek, törpe. Csak a fénykardjával nagyfiú ;)

Na persze, Yoda nagy vívása óta tudjuk, nem a méret számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul és a neimoidiaiak egy képernyőn viszont kicsit gázosak, én jót mosolyogtam rajta. A nagy sith, akitől ennyire rettegnek, törpe. Csak a fénykardjával nagyfiú ;)

Na persze, Yoda nagy vívása óta tudjuk, nem a méret számít.

 

Jól mondtad, nem a külső számít. Darth Maul így is eléggé félelmetes, már csak az arcfestése miatt is. Az, hogy a neimoidiaiak mellett eltörpül, nem nagy dolog. Mellettük mindenki eltörpülne, mert igen magas lények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul és a neimoidik egy képen: Nem lehet, hogy ez szimbólikus. Nem a méret a lényeg.

A neimoidik magasak, de egy csigát sem tudnak eltaposni, Maul alacsony, de képes arra, hogy jó pár lényt egymaga kinyuvasszon. Lehet, hogy egyedül elintézné mondjuk a gunga sereget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 37: Retaking the Palace

Time: 1:41:57-1:43:40

 

Tartalom

A királynő és a Jedik a palota hátsó bejáratához érnek, miközben Panaka kapitány és csapata megkezdi az elterelő hadműveletet. Szétlőnek egy AAT-t, ami kiváltja a kellő reakciót, mert a jelenlévő droidok zöme rájuk támad. Ezt kihasználva, Padmé és csapata könnyedén jut be a palotába.

Nute Gunray és Rune Haako egy kivetítőn nézik az eseményeket. A helytartó nyugtalanul jegyzi meg, hogy a mocsárnál kellett volna megütközniük a sereggel. Így már túl közel vannak. Eközben Padmé és csapata behatol a hangárba, ahol újabb droid katonák várnak rájuk. Hatalmas tűzpárbaj veszi kezdetét. A heves harc közepette egyre jobban sikerül előre nyomulniuk, és ezt kihasználva a legtöbb pilóta eljut a hajójához. Qui-Gon utasítja Anakint, hogy bújjon el amíg nem végeznek a droidokkal. A fiú egy üres vadászgépben talál menedéket. Padmé a csapat élén lövi a droidokat, a két jedi pedig védi a lány felé tartó lövedékeket. Közben felszállnak az első űrhajók, és megindulnak a droidvezérlő ellen. A hangár bejáratánál azonban egy AAT várja őket, és megpróbál minél többet lelőni. Egy naboo-i vadászt sikerül csak hatástalanítani, a többiek sikeresen felszállnak. Lassan teljesen felmorzsolódik a hangár védelmére kirendelt droid osztag...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Remekül kezdődik a csata, és láthatjuk ahogy a terv első része megvalósul. Egyik kedvenc jelenetem az egész csatában, amikor a naboo-i vadászok felszállnak a hangárból! Nagyon jól megvan csinálva, mintahogy az is, amikor az AAT közéjük lő :P Nagyon hangulatos az egész, magával ragadja a nézőt. Nem mellékesen a Naboo harci gépek is tetszenek. Kecsesek, mégis látható rajtuk milyen célt szolgálnak.

Az is jó, ahogy a Jedik két oldalról védik a királynőt, és ezáltal akaratlanul is beleavatkoznak a harc menetébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ha másért nem, a csata hangulatáért lehet szeretni ezt a filmet. Egy haverom mondta az ep1 megnézése után (ő nem szereti ezt a részt), hogy a vége vitathatatlanul Star Wars hangulatú.

De sorba. Eldördül egy lövés, és a másodperc tört része alatt minddenki lő mindenkire. És miközben Panaka csapatával foglalkozik mindenki, Amidaláék simán belógnak.

Egyszerűen bámulatos és magával sodró képileg és hangilag egyaránt. Nekem máig nagy kedvencem.

A Star Wars filmek érdekessége, hogy földi ütközet még nem zajlott sötétben, mindig nappal van. Naboo, Geonosis, Utapau, Kashyyyk, Hoth, Endor ezek az összecsapások mind világosban történtek. Lucas ezzel szimbolizálja, hogy ezek a csaták minde egy szálig a jó ügyért vannak, legtöbbszőr egy adott bolygóért (Naboo, Kashyyyk), egy Galaxisért (Endor) vagy éppen emberekért (Hoth) folyik a harc.

A hangárbeli csata pedig egyenesen a kedvencem. Ahogy nyomulnak előre a Jedik oltalma alatt a nabooiak, a pilóták pedig ugranak be a gépekbe, és elindulnak az első vadászok. Az induló vadászgépek remekek, néha én is lehúzom a fejem, nehogy fejbe vágjon egy gép :P Amikor először láttam a filmet észre sem vettem, hogy egy tank lövöldözik a vadászokra, azt hittem, az a gép egy oszlopnak csapódott neki, mert nem fért el, és csak a moziban döbbentem rá, hogy szegényt kilőtte egy tank. Sokszor bele gondolok, hogy milyen xar lehetett annak a pilótának. Elindul, hogy megvívja hősi harcát a bolygójáért, túlélte a nehézkes beszállást, erre a felszállásnál lövi ki egy átok tank, és a tetejében még a zuhanása is elégé elhúzódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars filmek érdekessége, hogy földi ütközet még nem zajlott sötétben, mindig nappal van. Naboo, Geonosis, Utapau, Kashyyyk, Hoth, Endor ezek az összecsapások mind világosban történtek.

 

Jól néznénki egy éjszakai csatával...nem látnánk semmit. :)

 

Sokszor bele gondolok, hogy milyen xar lehetett annak a pilótának. Elindul, hogy megvívja hősi harcát a bolygójáért, túlélte a nehézkes beszállást, erre a felszállásnál lövi ki egy átok tank, és a tetejében még a zuhanása is elégé elhúzódik.

 

Az pedig külön bosszantó, hogy egy olyan tank lövi le, melynek lövege csak egy irányba tud lőni....még be sem célozták, úgyszedték le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kedvenc jelenetem az egész csatában, amikor a naboo-i vadászok felszállnak a hangárból! Nagyon jól megvan csinálva, mintahogy az is, amikor az AAT közéjük lő :) Nagyon hangulatos az egész, magával ragadja a nézőt. Nem mellékesen a Naboo harci gépek is tetszenek. Kecsesek, mégis látható rajtuk milyen célt szolgálnak.

 

A naboo-i vadászok: amíg nem láttam a filmet mindig azt hittem, hogy a másik irányba mennek, mert ott van az "orruk". Meg is lepődtem, mikor nyár közepén megnéztem a kalózverziót.

Még hogy nincs űrcsata a prequelekbe. Itt van ni most kezdődik. Sose értettem azokat akik ezzel érvelnek, hogy ezért nem jók. Nagyon is jó ez az űrcsata.

Az ep2-ben tényleg nincs, az egy dolog (de az ep5ben sincs), de ott van a coruscanti hajsza, meg az arénás rész, úgyhogy szerintem teljesen rendben van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Phantom Menace

Chapter 38: The Conflict Continues

Time: 1:43:41-1:45:51

 

Tartalom

A naboo-i vadászok közelednek a droidvezérlő felé, de mielőtt elérénék a célt, egy csapat droidhajóval találkoznak. Átrepülnek köztük, és megkezdődik a harc.

A felszínen az AAT-k továbbra sem bírnak a gungák pajzsával, ezért OOM-9 parancsot ad a gyalogsági droidok felkészítésére. A csapatszállítók gyomrából sokezer robot tűnik elő, egyenlőre inaktív állapotban. A hadmozdulatot látva, a gunga sereg felkészül a közelharcra. A droidvezérlő hajóról megérkezik a jel, és a droidok működésbe lépnek. Monoton léptekkel közelítenek a pajzs felé, amin aztán játszi könnyedséggel jutnak át. Amint beérnek a pajzs alá, ösztüzet zúdítanak a gunga elővédre. Azok próbálják védeni a lézer sugarakat, több-kevesebb sikerrel. A támadásra válaszul, energia gömbökkel árasztják el a felvonuló droidokat, akik közül többet sikerül hatástalanítani.

Közben a hangárban minden droid megsemmisült, Padmé és csapata megnyerte az ütközetet. A királynő szerint a helytartó biztos a trónteremben van, ezért az lesz a következő célpont. Anakin még mindig a naboo-i vadászban ül, de az események alakulása miatt ő is szeretne a csapattal tartani. Qui-Gon azonban határozottan ráparancsol, hogy maradjon a hajóban, ott nem eshet baja... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Most már három szálon futnak az események, lehet váltogatni :P A naboo-i hajók és a droidvadászok találkozása nagyon jó. Mintahogy az egész űrcsata is remekül megcsinált. Persze lehetett volna jobb is, de nekem itt ennyi is elég. A droidok felvonulása is kellő erőt sugároz, és azt sugallja, hogy semmi nem állhat az útjukba. Egy gombnyomással aktiválják őket, ami egy ekkora haderőnél nem "semmi". Jar Jar is elkezd bohóckodni, itt éppen az energia labdát nem tudja eldobni. :P Pedig előtte milyen komolyan tudta mondani, hogy "steady, steady". :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.