Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

12 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Tarkin meg nem is értem, hogy hogyan jön ebbe a felsorolásba. Az ő szereplése aztán pláne nem verte ki a biztosítékot senkinél, hisz ő az első részben tűnt fel. Nála fel sem merül, hogy hol volt eddig, mert akkoriban nem volt korábbi film.

Most azért már eldönthetnéd, mikor számít, hogy van-e egy azt megelőző rész. Snoke-nál számít, hogy van előtte hat rész, Tarkinnál nem számít, hogy van az RO előtt még három rész... :roll:

 

12 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Snoke ellenben a filmek alapján végig ott volt a háttérben az OT alatt (talán a PT idején is).

Ezt az információt a filmek melyik pontján közlik le? Az én verziómban ilyen sehol sincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Snoke-nál számít, hogy van előtte hat rész, Tarkinnál nem számít, hogy van az RO előtt még három rész...

 

Nabo arról beszél, hogy Az új remény megjelenésekor nem volt más film előtte. Tarkin valóban az első részben szerepelt, ahogy írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető hogy Snoke volt az, aki Vader látomásokat vagy hangokat generált Kylo-nak? Ha már az Erő összekapcsolást megcsinálta az ő állítása szerint. Vagy az is lehet, hogy Kylo miután megtalálta a sisakot és megfogta, akkor az is valami hasonló látomást okozott neki, mint Rey-nek a kard? Végül is egy Sith-ereklye volt Vader sisakja nem?

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nabo arról beszél, hogy Az új remény megjelenésekor nem volt más film előtte. Tarkin valóban az első részben szerepelt, ahogy írta.

Ezt értem, de nem 1977-et írunk, hanem 2018-at és ma már több rész is van előtte. Most képzeld magad annak a helyébe, aki először nézi meg kronológiai sorrendben a filmeket. Annak az ep4 nem az első. Oké, az már a Rogue One-nak hála tudni fogja, ki Tarkint, de az RO elején csak vakargathatja a fejét, ki a fütyi ez a halálfejű alak, mert az ep1-3-ban csak nagyítóval találni meg. Sőt, az RO-ban sem tudunk meg semmit Tarkinról, se az ep4-ben. És ugye én meg úgy kezdtem, hogy: 

2018. 01. 12. - 18:15, Dzséjt írta:

Igen, és most, hogy már van előzménye, sokkal jobb az érvelésed

;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezt az információt a filmek melyik pontján közlik le? Az én verziómban ilyen sehol sincsen.

Ez a könyvváltozatból származik, ha már a filmek olyan kegyesek, hogy még ennyit sem árulnak el a róla...

 

Tarkin meg azóta a SW része, hogy világ a világ, így háborogni az ő esetében azon hogy "honnan bukkant elő"  szerintem nem érdemes. Vele kapcsolatban a PT végzett rossz munkát, hogy egy ilyen prominens szereplő csak a háttérben tűnik fel egy pillanatra (de ennek ellenére ott volt(!!!), nem úgy mint egy bizonyos mégprominensebb ST szereplő)

 

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az is lehet, hogy Snoke nem is volt aktív az 1-6 idején, akár valamilyen hibernációba is lehetett.

Az a könyvből tudjuk, hogy tanúja volt a Birodalom felemelkedésének és bukásának, szóval a transz teória kilőhető.

 

Mint mondtam nem lenne baj, ha megmagyaráznák, hogy hol volt, és mit csinált, miért várt ennyit a felemelkedéssel. Grievous óta nem lógott ennyire valaki a levegőben, mint Snoke, de még róla is megtudjuk azt, hogy Dooku "tanítványa" volt valamikor

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ezt sem tudjuk, csak egy feltételezés.

Hát nekem a filmek alapján erősen az az érzésem, hogyha nem is tudná lenyomni az öreg Sheevet, de méltó ellenfele lenne. Egyedül a fénykarddal való jártasságára nem láttunk példát, egyébként kb. mindenre képes volt, amire Sidious is

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mint mondtam nem lenne baj, ha megmagyaráznák, hogy hol volt, és mit csinált, miért várt ennyit a felemelkedéssel. Grievous óta nem lógott ennyire valaki a levegőben, mint Snoke, de még róla is megtudjuk azt, hogy Dooku "tanítványa" volt valamikor

Van még idő megtudni ki volt Snoke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Tarkin meg azóta a SW része, hogy világ a világ, így háborogni az ő esetében azon hogy "honnan bukkant elő"  szerintem nem érdemes. Vele kapcsolatban a PT végzett rossz munkát, hogy egy ilyen prominens szereplő csak a háttérben tűnik fel egy pillanatra

Szerintem Tarkin pozíciója (a PT és az OT idejét tekintve egyaránt) tökéletesen indokolja azt, hogy ne hiányozzon a PT filmjeiből. Azokban a sorsfordító eseményekben egyszerűen neki nem volt akkora szerepe akkor (vagy ha netán mégis, akkor abszolút a háttérben), hogy értelme legyen mutogatni.

21 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Az a könyvből tudjuk, hogy tanúja volt a Birodalom felemelkedésének és bukásának, szóval a transz teória kilőhető.

Pontosan mi van a könyvben leírva? Mindig csak ezt olvasom, hogy "tanúja volt a Birodalom felemelkedésének". Lehet most meg én vagyok túl spirituális, szimbolikus gondolkodású (vagy nem tudom minek nevezzem ezt), de nekem ebbe sok minden belefér. Az is, hogy akár le volt fagyasztva közben.

De amit már régebben is sokat pedzettem, lehetett tényleg csak passzív megfigyelő. Miért lenne elképzelhetetlen az, hogy Snoke olyan helyen élt, amiről pl. a sithek és jedik nem tudtak, ő viszont ismerte az általunk is ismert galaxist? Ehhez még az Erő sem kell.

De még az is simán lehet, hogy tudtak Snoke-ról vagy az elődeiről (ha voltak neki, meg ki tudja volt-e korábban valami szektája stb.) a sithek és/vagy a jedik is, csak nem tulajdonítottak neki akkora jelentőséget. Nem érezték akkora veszélyforrásnak. Talzin is simán megvolt, tudtak róla, aztán nem törődtek vele. Pedig (csak hogy kicsit előreszaladjak) látszólag ő is felvehette volna a versenyt Yodával vagy Palpival, a mutatottak alapján. Aztán mégis tudjuk, hogy igazából messze volt ő tőlük, nem is tekintett rá és az éjnővérekre tényezőként senki.

30 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát nekem a filmek alapján erősen az az érzésem, hogyha nem is tudná lenyomni az öreg Sheevet, de méltó ellenfele lenne. Egyedül a fénykarddal való jártasságára nem láttunk példát, egyébként kb. mindenre képes volt, amire Sidious is

Nekem erősen más az érzésem. ;) Dooku is fényévekkel tűnt erősebbnek Anakinnál a 2-ben, pár év múlva meg már lefejezi a srác. Ugyanez az Anakin megint csak sokkal erősebbnek tűnt Obi-Wannál, mégis csúnyán megrakták a Mustafaron. Vadert egy tök képzetlen Luke elég könnyen legyőz a 6-ban. Kanan vakon hülyét csinál Maulból. Luke semmi különlegeset nem csinál az Erővel, a 8-ban mégis előhúz egy olyan trükköt, amit eddig (ebben a formában) még soha senkitől nem láttunk.

Nagyon nehéz következtetéseket levonni ezekből annak kapcsán, hogy ki mennyire erős. Snoke szerette fitogtatni az erejét, aztán lehet, hogy egy Winduval is meggyűlt volna a baja. Persze, lehet, hogy méltó ellenfele lenne akár Sidious-nak is, de ez a filmekből eddig nekem nem valószínűbb, mint egyéb esetek. Azzal is arcoskodott, hogy tökéletesen látja Kylo gondolatait, ill. hogy mire készül, aztán láttuk mi lett a vége. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Pontosan mi van a könyvben leírva?

He witnessed the rise and fall of the Empre. Witness: verb; see (an event, typically a crime or accident) take place. Nekem innen elég egyértelmű, hogy látta. Lehet hogy csak a kis cuki lencséin át (bár ezt is kétlem, mert ahogy beszél Vaderről és hogy az egykoori otthonának egy darabját hordja ékszerként, nekem az jön le, hogy többet is tud róla, mint a Galaxis lakóinak nagy része), de látta.

 

10 perccel korábban, pb69 írta:

De még az is simán lehet, hogy tudtak Snoke-ról vagy az elődeiről (ha voltak neki, meg ki tudja volt-e korábban valami szektája stb.) a sithek és/vagy a jedik is, csak nem tulajdonítottak neki akkora jelentőséget.

Pont ez az, hogy Sidious aktívan vadásztatta az ilyeneket. Ha tudtak róla/róluk, akkor hogyan élték túl a Birodalmat? Egyszerűen túl sok a kérdés ahhoz, hogy meg legyek elégedve egy ilyen prominens karakterrel.

 

11 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem erősen más az érzésem.

Tény, hogy itt nincs használható mérőszám, plusz Snoke ellenségei elég képzetlen erőhasználók voltak (igaz a mérsékelten jó Kylo száját, akkor kente el, amikor akarta), de nekem az az érzésem, hogy a film elég nagy májernek akarja sugallni. A TFA-ban a nagyképűség, hogy ő majd megtöri Rey elméjét, és a TLJ-ban, ahogy tényleg meg is töri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van ha Snoke egy erőérzékeny humanoid valami(???), pontosan nem tudni, hogy mi a faja, szóval rajta volt azon a listán, kristály volt talán, ami Jocasta Nu-nál volt de Vader összetörte? Lehet, hogy valahogy ezt is megtudta Snoke és így közvetve Vadernek köszönheti az életét, mert ugye Palpi kereste ezeket az erőérzékenyeket. Persze lehet, hogy ez totál hülyeség a részemről. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is el tudom képzelni, hogy ezt nem feltétlenül szó szerint kell értelmezni, hanem képletesen volt szemtanúja a Birodalom felemelkedésének és bukásának. De tegyük fel, hogy nem.

 

Ott a lehetőség, hogy távolról, egy ismeretlen területről szemlélte az eseményeket. Ahogy Vaderről mesél, az erősen túlzó, mítikus tálalás, ráadásul hatalmas csúsztatás is. Nekem ebbe pont annyira belefér az is, hogy nem tudott annyit róla, inkább csak legendaként ismeri, mint ahogy az, hogy akár személyesen is találkoztak. Az meg, hogy van egy olyan biszbasz a nyakába? Maul fél teste valahogy elkeveredett egy isten háta mögötti szeméttelepre. Luke fénykardja meg Maz kocsmájába. Vader megégett sisakja meg Kylohoz. Ezek alapján én nem vonnék le messzemenő következtetéseket az ilyen "ereklyékből". ;)

 

De tegyük fel, hogy tényleg ott volt a mindenki által ismert területeken. Én még a másik végletbe is el tudok kalandozni. Azaz mi van, ha sokáig olyannyira ott volt a sithek látókörében, hogy konkrétan a tanítványuk volt? Mi van, ha egy eltűnt inkvizítor? Megint csak Maul példáját tudom előhozni. Lehet, hogy Snoke anno egy küldetésen súlyos sérüléseket szenvedett, mindenki azt hitte meghalt, talán rövid ideig tényleg meg is halt, aztán valahogy megtalálták, megmentették és elkeveredett egy már mások által ismeretlen helyre.

Aztán itt összeszedte magát, erőre kapott, akár felfedezett ősi Erővel kapcsolatos dolgokat stb.. Lényeg, hogy alaposan megerősödött és várt a lehetőségre, direkt nem fedte fel magát. De az is lehet, hogy amíg Sidious élt, nem is foglalkozott az Erővel, csak passzívan követte az eseményeket. Majd a sithek kihalása után kezdte el újra aktívan használni az Erőt és ténykedni.

 

Szóval megannyi lehetőség van itt. Egyelőre nem érzem úgy, hogy aggódni kéne azon, mennyire lesz bugyuta vagy hiteltelen magyarázata Snoke eredetének. Sok jó opció van, bízzunk benne, hogy az alkotók se fognak mellényúlni. ;)

17 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Kylo száját, akkor kente el, amikor akarta

Konkrétan egyszer, amikor Kylo dühösen és meggondolatlanul felpattant, Snoke pedig megszórta egy kis villámmal. Az eset nagyon hasonló Dooku és Anakin "bemutatkozásához". A pszichés manipulációs kísérlete meg végül abba torkollott, hogy Kylo leölte.

19 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

A TFA-ban a nagyképűség, hogy ő majd megtöri Rey elméjét, és a TLJ-ban, ahogy tényleg meg is töri.

Egyáltalán nem törte meg Rey elméjét, "csak" információkat szerzett belőle. Akkor törte volna meg, ha Rey komolyabban elbizonytalanodik magában, emberileg összeroppan, nem képes már önmaga lenni és hasonlók. Ilyen egyáltalán nem történt. Reyt a 8-ban még Kylo is jobban "megtörte", mint Snoke, pedig hát az sem volt egy díszes siker.

22 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

nekem az az érzésem, hogy a film elég nagy májernek akarja sugallni

Nekem is. De még inkább az, hogy maga Snoke akarta magát igen nagy májernek bemutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, pb69 írta:

Ott a lehetőség, hogy távolról, egy ismeretlen területről szemlélte az eseményeket. Ahogy Vaderről mesél, az erősen túlzó, mítikus tálalás, ráadásul hatalmas csúsztatás is. Nekem ebbe pont annyira belefér az is, hogy nem tudott annyit róla, inkább csak legendaként ismeri, mint ahogy az, hogy akár személyesen is találkoztak.

Elvileg azt is mondta Snoke, hogy a Birodalom vesztét az érzelgősség okozta, ezzel nyilván Vaderre célzott. Viszont ez köztudott tény, szóval ez hozzá is eljuthatott ha a galaxis eme szegletében élt. Ha az ismeretlen régióban akkor már nehezen. Az is lehet, hogy a mi galaxisunkból ment át, és látta a filmet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo esetében felmerült Vader valódi kilétének ismerete. Snoke ezzel hogy állhatott? Olyan áhítattal beszél Vaderről, mintha nem tudná mit tett. Azt mondja Kylonak is, hogy őt hitte az új Vadernek. Bizonyos tekintetben igaza volt. :D. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, kiprojektálta a halálát is :D 

 

Az igazat megvallva, már magam se örülnék neki, ha kiderülne, hogy nem nyiffant ki :P a napokban végre másodjára is meg tudtam nézni filmet, és egyáltalán nem éreztem azt, hogy szükség lenne rá a folytatásban :) Rian jó döntést hozott azzal, hogy megszabadult a klasszikus mester és tanítvány felállástól :) Azért a múltjára rohadtul kíváncsi vagyok az ürgének, a 9-ben lehetne pár szó róla, de akár spin off is mehet neki nyugodtan :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért kérdeztem, mert egy vitában azt hozták fel érvnek a film ellen, hogy Luke meghalt a projekciótól, de Snoke egy sokkal erősebb kivetüléstől nem. Azért kérdeztem, hátha rossz filmet néztem. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"It’s perfectly clear why Luke died from his Force projection, while Snoke survived his more complex Force projection - Luke is weak compared to Snoke. No ‘legacy’ character can compete with Disney Star Wars characters. "

 

Én nem tudom, de ezt tényként kezeli mind a két oldal. Miről maradtunk le basszus? :D

 

SZERK: a Kylo-Rey interakciókra gondolnak. Az Snoke nagy projekciója.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Rey vagy Kylo csinálná, akkor lenne ugyanaz, de ahogy a filmben láttuk, úgy szerintem is teljesen más. Ahogy én látom:

Rey és Kylo között a Csillagpusztítón kialakult egy Erőkötelék (mint Jedik esetében mester és tanítványnál - pl.: Obi-Wan és Anakin, Anakin és Ahsoka, Kanan és Ezra; ezek miatt érzik meg egymást). Ezt Snoke felismerte, és ezt a kapcsolatot erősítette fel annyira, hogy aztán Rey és Kylo az Erőn át megpillanthatták egymást. Nem látták egymás környezetét, sőt egyértelműen kiderült, hogy aki nem használja az Erőt, az nem is láthatja mindkét felet (ugye Luke először nem látta az Ahch-Tón Kylót, de amikor visszakapcsolta magát, akkor a kunyhóban már megpillantotta, sőt Kylo is észrevette őt). És mivel Snoke csak rásegített, a kapcsolat ezért maradt meg a halála után is.

Szóval nem Snoke, hanem az Erő vetítette ki egymásnak a két szereplőt, Snoke csak felerősítette a kapcsolatot. Megkockáztatom: a fővezér azt sem tudta, milyen szinten képesek kommunikálni egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.