Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ideje tovább gondolni a fővezér történetét, immár a nyolcadik rész tükrében. Megjelent egy érdekes fejtegetés az swnews-on, bár a felvázolt lehetőség nem sokaknak fog tetszeni. Eszerint Snoke akár a Vongok vezetője is lehetne. Megfelelő retcon után szerintetek elképzelhtő lenne?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges valami hasonló. Már most van valami a levegőben. Utalnak rá, hogy van valami az ismeretlen régióban, ami Sidioust is vonzotta. Ha nem is a vongok vezére, de lehet, hogy valami olyan hatalom élén áll, ami még nem fedte fel magát.

Szerintem Snoke eredetéről még nem hull le a lepel Az utolsó Jediben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges valami hasonló. Már most van valami a levegőben. Utalnak rá, hogy van valami az ismeretlen régióban, ami Sidioust is vonzotta. Ha nem is a vongok vezére, de lehet, hogy valami olyan hatalom élén áll, ami még nem fedte fel magát.

Szerintem Snoke eredetéről még nem hull le a lepel Az utolsó Jediben.

Lehet, hogy nem tudunk meg mindent most, de én sokat várok tőle. Egyébként sok a hasonlóság a vongokkal, de az írás kitér más alternatívákra is. Arra számítok, hogy egy teljesen más Erőhasználó mint amiket eddig láttunk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezekkel a teóriákkal az a bajom, hogy mintha mindegyik tudatosan ki akarná zárni annak lehetőségét, hogy Snoke valami teljesen új, nem pedig egy korábbi szereplő a régi filmekből, a sorozatokból, és nem valami EU származék. Most komolyan, mi lenne abban az izgalmas, ha kiderülne, hogy Snoke-ban semmi új sincsen? Csak a Star Wars EU leggázabb ellenfeleinek újragondolása, vagy Ezra, vagy Palpatine klónja/reinkarnációja, stb. És eddig minden elem, ami visszakerült a kánonba, csak egy színesítő eszköz volt az új sztorikhoz, és nem az új sztorik alappillérei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezekkel a teóriákkal az a bajom, hogy mintha mindegyik tudatosan ki akarná zárni annak lehetőségét, hogy Snoke valami teljesen új, nem pedig egy korábbi szereplő a régi filmekből, a sorozatokból, és nem valami EU származék. Most komolyan, mi lenne abban az izgalmas, ha kiderülne, hogy Snoke-ban semmi új sincsen? Csak a Star Wars EU leggázabb ellenfeleinek újragondolása, vagy Ezra, vagy Palpatine klónja/reinkarnációja, stb. És eddig minden elem, ami visszakerült a kánonba, csak egy színesítő eszköz volt az új sztorikhoz, és nem az új sztorik alappillérei.

Írj egy olyan várakozást ami a saját lábán is megáll. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is olyan régen tárgyaltuk Donáttal az elméletemet, és abban egy deka régi szereplő Snoke-ká avanzsálása nem volt, se valami EU-s szutyok beerőltetése. ;) És remélem, hogy azért az írókban több fantázia szorult annál, mint amennyi az elméletgyártó rajongóba együtt véve, mert ha nem, akkor kár volt nekikezdeni az egész ep7-9-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején sokan hitték, hogy Kylo Ren is valami teljesen új. Ehhez képest párhuzamot lehet vonni Jacen Solo/Darth Caedus és Ben Solo6Kylo Ren között. Ki tudja, talán Snoke-kal is ez a helyzet.

A vongok egyébként megosztóak, de vannak olyanok, akik a legjobb Star Wars gonoszoknak tekintik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen csekély párhuzamot lehet vonni az említett személyek között (mindkettő átállt a Sötét Oldalra és Han és Leia gyereke, aztán itt a vége, fuss el véle, ez viszont édeskevés), de egy dolog a párhuzam vonása, a hasonlóság (ezt szinte bármivel lehet ilyen terebélyes univerzumban), és mocskosul más dolog átvenni valamit. Kylo Ren nem Darth Caedus, köze nincs hozzá, úgyhogy lehetőség szerint az új ellenfélnek se legyen köze a vongokhoz. Gyűlölöm a vongok ötletét is! A Star Wars Prometheusának tartom a hozzájuk köthető történeteket, de a Prometheusban legalább látok jót. A legunalmasabb, legagyatlanabb és legstarwarsidegenebb szegmense az EU-nak, aminek kánonon kívülre helyezéséért már imába foglaltam a Disney-t. Akkor inkább Snoke legyen Palpatine klónja, vagy a fattya, vagy ő maga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már egyszer választani kéne én úgy érzem, hogy inkább a Yuuzhan Vong-ot hozzák vissza, mint a klón-Palpatine dolgot.

De van olyan érzésem, hogy egyiket sem lépik meg. Snoke inkább legyen egy olyan gonosz, mint Abeloth volt a Fate of the Jedi sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke valaki olyan aki régebben egyáltalán nem rejtőzködött, normálisan nézett ki és köztiszteletben állt. Sőt lehet, hogy a politikai életben működött, és a Solo család barátja volt. Leia úgy beszél róla mint egy barátról aki elárulta őket és elragadta a gyermeküket. Lehet, hogy Ben és a késöbbi Ren lovagokká vált jedi növendékek átállítása nem volt olyan egyszerű. Luke, vagy a helyettese az akadémián nem adta a tanítványokat olyan könnyen, lehet hogy a nagy küzdelemben sérült meg. Ki tudja kikkel harcolt (Luke, Leia, Han, vagy mindegyikkel egyszerre), hogy ilyen lett. Miután napvilágra került a valódi természete és hogy mire törekszik, az új tanítványaival együtt (Renek) vagy száműzték az ismert galaxisból, vagy önkéntes száműzetésbe vonult, ahhol épp kapóra jött a szétzilált Birodalom menekülő maradéka, melyet újjá szervezett az Első Rend néven. Szerintem.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van Snoke-kal kapcsolatban egy fontos dolog, amit amúgy sokan hajlamosak elfelejteni a teóriák gyártása közben: a végleges kinézetét csak 2014. októberében, a film utómunkálatainak megkezdése előtt pár héttel fogadták el. Addig ő volt különféle fajú (ugye emlékszünk még a kígyószerű lényre?) és nemű lény (egy ponton majdnem nő lett). Na most, ha feltételezzük - már pedig az eddigi ismereteink alapján ezt akár biztosra is vehetjük -, hogy legalább az ep7 forgatásának megkezdése előtt azért tisztázták a film sztoriját és az ep7-9 fontos sarokköveit, beleértve, hogy kicsoda, micsoda, honnan jött és mit csinált korábban Snoke, akkor kijelenthetjük, hogy az ő történetében a faja és a neme nem releváns. (Ami amúgy a Star Wars mellékszereplők nagyjából mindegyikére igaz.)

 

Tehát, ha a koncepció az lett volna, hogy yuuzhan vongokat akarnak, akkor nyilván nem molyolnak ilyen sokáig Snoke kinézetével, és pláne nem játszanak el olyan koncepciókkal, aminek köze nincs a vongokhoz (annak meg nincs értelme, hogy behozzák ezt a fajt, de közben nem is hasonlít a képviselőjük rájuk). Ha azt akarták volna, hogy mondjuk Ezra legyen, akkor nem lett volna egy ideig nő, vagy az emberre kicsit sem hasonlító idegen lény. És szerintem ebből már következik, hogy Snoke valami olyan valaki, akinek nincs szilárd kapcsolódási pontja a korábbi Star Wars történetekhez. Nem a kánon egy korábbi szereplője, nem a régi EU egy alakja, hiszen mindkét esetben adta volna magát a faja és/vagy a neme, és nem tökölnek ezzel még a film forgatásának idején is, és húzzák el Snoke véglegesítését az utómunkálatok megkezdéséig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ötleteltek vele. Ez még nem jelenti azt, hogy mindent tudtak a VII előtt. Tudom ez kicsit félelmetesen hangzik, de ez is benne van a pakliban. Persze azért az ultra gáz lenne ha a lényeget nem találták volna ki vele kapcsolatban. Abramsnek volt egy elszólása anno,. hogy nem irigyli Riant a sok kérdés miatt ami neki hagytak. Lehet, hogy rá hárult a háttértörténet kidolgozása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abramsnek volt egy elszólása anno,. hogy nem irigyli Riant a sok kérdés miatt ami neki hagytak. Lehet, hogy rá hárult a háttértörténet kidolgozása.

 

Én szinte biztos vagyok benne hogy ez pont így történt. Nem véletlen hogy Rian írja a következő rész történetét is. Szerintem ő az aki történet kifutását megtervezte. Sőt szerintem neki már megmondták (az előző rész sikerei láttán) hogy gondolkodhat valami olyanban ami majd túlmegy az Ep9 határain.

 

 

 

Én annak örülnék ha az Ep9-ben majd az lenne a "nagy csavar" hogy az addig fővezérnek gondolt Snoke, valójában csak valami sokkal nagyobb előfutára, amivel már Rey mester kell hogy megküzdjön. Erre látok némi esélyt mert nagyon utalnak rá hogy Sidious hallott/érzett valamit az ismeretlen régióból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is van olyan érzésem, hogy sem Snoke, sem az Első Rend felbukkanásának körülményei az EP7 premierének idejére még nem volt tisztázva.

 

A vongok felbukkanását én sem támogatom, és nem is tartom valószínűnek. Bár érdekes társadalmi kísérlet lenne megnézni, hogy akik annak idején az EU-t fikázták, a Palpi-klón mellett leginkább a vongokat elő-előcibálva érvként, azok most miképp reagálnának egy efféle kánonba emelés után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vongok felbukkanását én sem támogatom, és nem is tartom valószínűnek. Bár érdekes társadalmi kísérlet lenne megnézni, hogy akik annak idején az EU-t fikázták, a Palpi-klón mellett leginkább a vongokat elő-előcibálva érvként, azok most miképp reagálnának egy efféle kánonba emelés után.

Nálam valszeg ez hasonló kaliber lenne mint Maul visszahozása. Arra a szálra csak fan fictionként tudok gondolni. Pont igy a vongokat se tudnám komolyan venni.

 

Ami Snokenál nekem a mai napig fura, hogy az ep.7-es beszélgetések alapján Han és Leia egész jól ismerik Snoke-ot. Tehát nem arról van szó hogy ez a figura végig a háttérben volt. De fura belegondolni, hogy ez a rémpofa ott "legyeskedett" Ben körül és az egész Solo család meg Luke tétlenül nézték a dolgot. Szerintem Snoke sérülései Luke-tól származnak. És talán volt idő amikor egyáltalán nem nézett ki ilyen ocsmányan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte biztos vagyok benne hogy ez pont így történt. Nem véletlen hogy Rian írja a következő rész történetét is. Szerintem ő az aki történet kifutását megtervezte.

Abrams azt is mondta, hogy nagyon tetszett neki Rian története, közel áll az ő elképzelésükhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam valszeg ez hasonló kaliber lenne mint Maul visszahozása. Arra a szálra csak fan fictionként tudok gondolni. Pont igy a vongokat se tudnám komolyan venni.

 

Ami Snokenál nekem a mai napig fura, hogy az ep.7-es beszélgetések alapján Han és Leia egész jól ismerik Snoke-ot. Tehát nem arról van szó hogy ez a figura végig a háttérben volt. De fura belegondolni, hogy ez a rémpofa ott "legyeskedett" Ben körül és az egész Solo család meg Luke tétlenül nézték a dolgot. Szerintem Snoke sérülései Luke-tól származnak. És talán volt idő amikor egyáltalán nem nézett ki ilyen ocsmányan.

Teljesen egyetértek.

 

Szerintem kizárt, hogy a vongokat visszahoznák. Szerintem eleve valami egyediben gondolkodnak, de még ha nem is így lenne, akkor sem az EU egyik legmegosztóbb témáját vennék elő...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ötleteltek vele. Ez még nem jelenti azt, hogy mindent tudtak a VII előtt.

Nem mindent találtak ki, csak a sarokköveket, a kettő nem ugyanaz. ;) A főgonosz motivációi és eredete egy sarokkő, a faja és neme egy lényegtelen apróság, ha csak nem erre alapozod a sztorit. Az, hogy megvannak a sarokkövek, az távolról sem jelenti azt, hogy az egyes részek története is megvan, vagy hogy minden kérdésre van válasz. Én kidolgoztam egy ötrészes könyvsorozatot (erre kaptam anno ígéretet...), az első nyomdakész, a második fejben kész, a 3-5-ről annyit tudok, hogy mik azok a történeti fordulatok, amiknek teljesülniük kell ezekben. Tudom, hogy a főgonosz miféle, honnan jött és mi lesz a sorsa (nálam a faj is fontos kérdés, mert erre alapoztam a sztorit), ahogy a három főhőssel is tudok minden ilyen lényeges dolgot. De van két fontos szereplőm, akiknek fogalmam sincs, mi lesz a sorsa. Még azt sem tudom, hogy szerepelni fognak-e a 3. könyvben, vagy írás közben egyszer csak meghalnak a 2-ban. Eleve, az egyik azért került bele A júdás császár hagyatékába, mert az a szereplő, akit a helyére kitaláltam anno, meghalt az Igazság, amely álarcot hordban.

Mivel már az ep7 forgatásakor megvolt Johnson fejében a válasz (hiszen bekerültek olyan jelenetek a kérésére, amik az ep8-hoz kapcsolódnak), így vajmi nehezen tudom elképzelni, hogy az ep7 premierjekor a főgonoszról még nem tudták a leglényegesebb információkat. És minden eddigi megszólalásuk arra utal, hogy a sarokkövek megvannak az egész trilógiára. Tudják, mik a lényeges elemek, ezért tudnak így dolgozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire nem is kell komolyan venni. Amúgy is az lesz, amit Rian és a story group mond. A Snoke-identitás fejtegetése csak egyszerűen az EPVIII várakozásának running gag-je lett, aminek a lényege, hogy sokat nyomják. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fájdalmas. Komolyan. Snoke miért nem lehetne egyszerűen Snoke?

Én így értettem.

Nagy eséllyel (sztem) teljesen új karakter lesz. Honnan jött? Mi motiválja? Mit csinált korábban? Anyja neve :D ... Egyszerűen ki Snoke?

 

u.i: Pl. kiderülne hogy egy ősi Old Republic-s Sith vezér.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Snoke hmm.....elég sok teóriát olvastam ezzel kapcsolatba hogy ki is lesz ő majd. Felvázolnám őket hátha valamelyik jónak tűnik :D

 

1.teória: Snoke igazából nem más mint Mace Windu mester aki túlélte a zuhanást. Akik erő használok azok képesek a zuhanást szinte teljesen lecsökkenteni. Nem tudjuk hogy igazából mi lett Windu mesterrel. A filmben kiszállt az ablakon és ennyi. Viszont megvan annak az esélye hogy ráesett egy repülő járműre és túlélte. Igaz még így is több 100 méterről beszélünk és itt jön szóba az hogy tompította a esést. Ha Maul a féltestével túlélte a gyűlölet/bosszú miatt akkor Windu mester miért ne tudná megtenni ??? Neki sanszosabb hogy sokkal több esélye volt túlélni mint Maulnak. Most jön a sztori másik vége hogy akkor ha túlélte miért nem próbálkozott visszavágni ??? Teória szerint Windu mesterben szinte teljesen eluralkodott a sötét oldal részben Anakin , részben a Jedi Rend miatt ( későn eszméltek rá hogy át vannak verve ) és rájött hogy ő az egyetlen aki majd Vader és Sidius bukása után egy új Birodalmat hozhat létre saját képmására. Snoke homlokán kicsit feljebb van egy heg ami kísértetiesen megegyezik Windu Master homlokán lévő felduzzadt erére/idegére ( ebben nem vagyok biztos, Windunak van ott valami az a lényeg ) ami valószínű a villám miatt elsebesedett mivel megégett.

 

 

2.teória: Snoke az egyetlen Jedi aki vallja még a régi ősi szokásokat. Ő egy reformációt akar létrehozni az erő használok között. Ez a reformáció nem más mint eltörölni a Jedi vs Sith ellentétet. Anno régen mikor még nagyon kezdetleges fénykardok voltak akkor nem igazán volt ellentét az erő használok között. Sokkal később alakult ki a Jedi vs Sith felállás. Snoke ezért hozta létre a 7.részben a Ren Lovagokat akikről annyit tudunk hogy jelenleg a Birodalom alatt vannak de nem igazán segítenek nekik, hanem Snoke parancsait követik. Kylo Ren ez alól más tészta mert neki elhívatott küldetése volt hogy Vader akkori hatalmát visszaállítsa. Ezért a Ren Lovagok nem is rosszak de nem is jók. Talán ők az első olyan különálló Rend ami megtagadja a Sith és Jedi szokásokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.