Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

  • 11 hónappal később...
2018. 12. 21. - 10:54, Donát írta:

A szabályok:

- Minden nap egy képkocka posztolható valamelyik számozott Star Wars epizódból vagy antológia filmből.

Sorozatból szabad?

Amíg megjön a válasz.

o2ER6c0.jpg

 

Komolyan és mély meggyőződéssel hittem abban, hogy az ep7-8-ban történtek után nincs semmi, ami Kylo Rent vissza tudná állítani a Világos Oldalra. Az ep9 egy szenzációs jelenettel cáfolt rá erre. Egyrészt úgy láthattunk egy "erőszellemet", hogy az alak, aki megjelent, nem volt Erőhasználó, sokáig még csak nem is hitt az Erőben, pedig a Galaxist keresztül-kasul bejárva látott jó sok cifra dolgot. És igazából nem is erőszellem, ám én mégis hiszem, hogy itt Han Solo jelent meg. Ez nem csak egy "látomás", nem csak az elme játéka. Kylo Renben mély sebet hagyott, hogy megölte az apját és most az anyja is meghalt. Az Erő pedig reagált erre, és a vele egyesült Han ha csak egy röpke időre is, de megjelenhetett, hogy támaszt nyújtson fiának. Nem úgy, mint az Erőszellemek, akik jöhetnek-mehetnek kedvük szerint. Ez sokkal misztikusabb és személyesebb.

És ebben a formában ismétlődik meg az ep7-ben látott tragikus jelenet pozitív végkicsengéssel, s mintegy aláhúzza Leia korábban elhangzott szavait, amely szerint Ben Solót nem Luke, hanem az apja és az anyja mentheti meg. És itt ez történt. "Tudom."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus jelenet. Így még nem gondoltam bele, én úgy néztem ezt mindig hogy Kylo elméjében van ez és mi látjuk kivetítve. De jobban belegondolva még az is lehet hogy olyasmi ez mint

Luke kivetülése az EP8-ban. Mikor Kylo lesújtani készült Rey-re, ezt megérezte Leia és mikor meghalt eggyé vált az Erővel és valahogy ő az Erőböl vetíthette ki Hant

a fiának. Ahogy írtad hogy Han nem erőérzékeny, lehet ezért nem volt körülötte az a derengés mint a Jedik körül.

Itt még nekem eszembe szokott jutni Luke szavai, hogy senki nem tünik el örökké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Nem te ölted meg Anakin Skywalkert. Én tettem."

GNi8xlO.png

Bár Ben Kenobi és Darth Vader újabb összecsapása számomra felér a mustafari párbajhoz (na nem hosszúságban, de érzelmi töltetben és látványban mindenképpen), és tökéletesen hozza a PT párbajainak látványos stílusát, mégis, az azt lezáró beszélgetés az, ami feltette a pontot az I-re. Az, hogy Kenobi bocsánatot kér Vadertől, mert mesterként megbukott, nekem egy nagy hiányt pótolt és remekül összekapcsolta Obi-Wan karakterét második tanítványával, Luke-kal, aki hasonló kudarc után szintén bocsánatot kért bukott tanítványától. Emellett Hayden Christensen játéka itt révbe ér, megkoronázza saját korábbi alakítását. Ahogy a félig átvágott sisak alól kikandikál már nem látni azt a hősies kölyköt, akit az ep3-ban még láthattunk, ez itt már csak egy szörnyeteg rémséges arca. A vigyor, ami kiül az arcára, amikor közli, hogy ő ölte meg Anakint, félelmetesebb mint bármi, amit tett vagy mondott Vaderként. És akkor még vannak ilyen apróságok is, mint az, hogy Ben Darth-nak szólítja, vagy azt mondja, a barátja tényleg halott. Ez mintegy aláhúzza az ep4-es szavait.

Bár szerény véleményem szerint az Obi-Wan Kenobit megcsinálni nagyon sok szempontból jó ötlet volt, de ezért az egy jelenetért mindenképpen megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

"- Mit kaptunk tőlük?

 - Reményt!"

 

ro.jpg

 

Ez a jelenet már első látásra is jelentős, hisz itt kapja meg Leia a terveket, amiket aztán az EPIV-ben elrejt R2-ban. Az ok, amiért betettem ide az természetesen az Andor. A jelenet ezzel a szöveggel igen jól elkülönülő választóvonal az Andor sorozat+film történései és hangsúlya, valamint a későbbi filmek hasonló paraméterei között. Virtuális stafétaátadást látunk, mert ez a diszk jelképez mindent amit az Andor idővonal képvisel. Ebban csúcsosodik ki a lázadók sokéves tevékenysége, amiben ugyanúgy benne van Luthen, mint az Aldhani kommandó, vagy éppen Saw. De felsorolhattam volna még legalább egy tucat karaktert akik mind hozzáadtak valamit ahhoz, hogy ez a diszk és tartalma Leiához kerüljön. Megteremtették a reményt, és most a stafétát átadva a hősök egy másik csoportjának kell befejezni amit ők elkezdtek. 

Ezzel egy magasabb szintre is lép a történet, mert innentől a galaxis felső szférájába tartozó, vagy oda igyekvő karakterek csapnak össze azért, hogy beteljesedjen minden lázadó álma. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A két nap az A New Hope-ban és a Revenge of the Sith-ben is a reményt szimbolizálja, így nem is kaphatott volna jobb záróképet a The Rise of Skywalker, amiben Rey Skywalker, az első új Jedi megkezdi utazását egy jobb, virágzó jövő felé.

uaXyVzW.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.