Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Bespinen Vadernek szerintem minden jelenete aranyat ér, és ez a jelenet számomra is kedves a fenti okokból. Itt Vader egy számító szörnyeteg módjára huzigálja a drótokat, méltó a mesteréhez. A fentiekhez még hozzávenném azt a kis pluszt, hogy ekkor már Landót is egyszer rendre utasította, ami szintén adalék, mert már ekkor ott lóg a levegőben a kérdés: nem fogja még egyszer megváltoztatni az alkujukat? Eleve elképzelhetetlen, hogy Leiát Cloud City-ben hagyná, ahogy azt ígérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen és itt pont a sötét oldalt sikerült remekül ábrázolni ahogy körüllengi Vadert. Ennek egy remek társ-jelenete látható a TLJ-ben Kylo részéről.

 

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem sokára itt a következő Aranyfénykard, alig várom

Bocsi de nem a Madness? :? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostani darabkámnak akár A nagy felismerés is lehetne a címe.
A RotJ legfontosabb helyszíne Palpi trónterme ahol nagyon érdekes dolgok történnek. Sőt szerintem a muvi legfajsúlyosabb dolga történik majd meg itt.
Ugye ott leledzik a vén mániásan eltervezgető sz*rkeverő aki jelen akar lenni a lázadók flottájának leverésénél. Gondolom egyéb okok mellett azért is mert az előző Halálcsillag elpusztítását személyes ügynek tartja és ki akarja élvezni később be nem teljesedő győzelmüket plusz hogy Luke-ot a maga oldalára átállítsa. Felteszem utóbbi a fő oka az ottlétének.
El is érkezett az ő ideje, az időközben elé vezetett fiúkát szokásos alattomos dumájával igyekszik a sötét oldal felé terelni. A skac ellenállása miatt ez jó ideig eltart de végül mégis megtörténik a rossz ösvényre való rálépés első fázisa. A Jedi spancijait féltve haragjának engedve fénykardját magához véve (vagyis erőhúzva) elszántan próbálja a gaz öreget a Star Wars poklába küldeni. Ezt Vader fater nem hagyja szó (vagyis tettek) nélkül. Nem engedi fiacskájának a nagyfőnök legyakását ami kettejük párbaját eredményezi.
Luke higgadtan míg apucija erőteljesebben és cselesen (Értem itt spádéjának elhajintását.) alkalmazza az agresszív véleménycserét.
A párbaj viszonylag nyugisan (Már amennyire egy párbaj nyugis lehet.) zajlik míg a sötét nagyúr taktikát váltva eljut a srác szóban történő felpiszkálásra.
Beszél az ifjú érzéseiről és barátairól, majd eljut ellenfele legérzékenyebb pontjához: a hugijához vagyis Leiához. Ügyesen keverve a lapokat felveti a csajszi megcélzását mire az utódja a sötét oldalra vezető ösvényen egy lépést megtéve immár elszántabban és kétségbeesett dühvel telve támad az ősére.
Hősünk egészen addig támadja egyre erőteljesebben apjaurát amíg annak egyik keze alá nem hullik. Luke ezután lihegve nézi az előtte korlátra támaszkodó "cyborgot". Egyszer csak tekintete megakad öregének azon részén ahol nemrég még egy kacsó helyezkedett el és akkor kezdi felismerni, felfogni a vele történteket.
Elkezd rájönni arra hogy ha továbbra is Sidi tervei szerint intézkedik annak és a sötétség csapdájába esik. Döbbenten emeli fel és hosszasan bámulja műkezét.

(Gondolom) Felsejlik benne kezének sötét oldalon az ex-Anakin általi elvesztése és ezen emlék hatására eszmél rá a kettejük közti kicsivel korábban létrejött hasonlóságra aminek hatására leeseik neki hogy a kezét egy sötét oldalon álló vette el és ő ugyanazt tette azzal. Ráeszmél hogy ha kinyírja a közelében gonoszul hablatyoló mocsok számára már szükségtelen személyt, annak státuszában fog kikötni.
Elmélkedésének eredményeképpen józan eszére hallgatva sikerál neki az ami anno Anakin Skywalker-nek nem. Lelépett a setét oldalhoz vezető útról és a világos oldalon maradt.
Nagyon csípem a muvi ezen szakaszát mert bemutatja hogy Luke milyen sokat fejlődött mióta elhagyta a Tatooine-t.

Igazi Jedivé vált.
Amúgy eme jelenet első megleséséig a fazon csak kicsit volt a favoritom de utána ez a helyzet sokat billent a pozitív irányba.

 

 

ZrPLFo9.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Meglehetősen sorsfordító pillanat a SAGA történetében. Nem tudjuk mi lett volna, ha... De tény, hogy Qui-Gonhoz fűzte a legszorosabb kötelék Anakint. Ő ténylegesen hitt benne, nemcsak abban, hogy Jedi lehet, de a képességeiben is. Qui-Gon nagy tragédiája egyébként, hogy egy olyan korban képviselte az élő Erő tanait, amikor a Jedi Rend egyértelműen hanyatlásnak indult már, és amennyire ez megítélhető, meglehetősen egyedül járta különös útját. Igaz ugyan, hogy a mestere, Dooku is renitens volt, sőt ki is lépett a rendből, de a legújabb könyv alapján

a grófot már sokkal korábban is csábította a sötét oldal, és sokkal inkább ez lehetett a fő mozgatórugója a távozásának, semmint valamiféle koncepcionális különbség a Jedi Rend aktuális fő irányzatával szemben.

 

Qui-Gon egyértelműen a legközelebb járt az élő Erő megértéséhez az akkori, bemutatott Jedik közül, az pedig külön érdekes, hogy a valóság közeli, pragmatikus gondolkodását mennyire kiegészítette a kozmikus Erőre vonatkozó próféciákban való hit. Anakin esetében ez egyébként kéz a kézben járt, hiszen első kézből tapasztalta meg a fiúból áradó Erőt, ezáltal az Erő akaratát. És pont azért akad ki Qui-Gon a Jedikre, mert nem érzik, amit ő, igaz, nem is nagyon érezhetik, hiszen sokkal jobban elszakadtak már attól, ami a szemük előtt zajlik. 

 

A nabooi küldetés szerintem kiváló eszenciája volt mindannak, amit Qui-Gon képviselt. Kissé lázadó, aki képes eltérni a tanításoktól, ha épp fogadásról van szó. Aki megérti az Erő sugallatát, ha épp arról van szó hogy egy elsőre tehernek tűnő úti társat kell maga mellé vennie. Aki magabiztos, talán túlzottan makacs, de egyúttal jó szándékú, egyenes és általában higgadt is.  

 

Nagyon sok mindent taníthatott volna Anakinnek, és talán képes lett volna ellensúlyozni a Palpatine által gyakorolt negatív hatást. Tapasztalt mesterként hasznosíthatta volna az Obi-wan képzése során megszerzett tudást, és talán ki tudta volna domborítani Anakin pozitív oldalát. Alighanem jobban megértette volna Anakin látomásait is, és segíteni tudott volna neki. Ha egyáltalán abban a helyzetben lettek volna látomások persze... 

 

De a Jedi Rend talán még többet vesztett. Talán Qui-Gon többet át tudott volna adni Obi-wannak is a halhatatlanságról. Talán talált volna másokat is, akiknek átadhatja a tudást. Talán létre tudott volna hozni egy kisebb frakciót a Jedi Renden belül, akik nem a Szenátus ügyes bajos dolgaival törődtek volna főképp, hanem az Élő Erőre összpontosítanak. Ha legyőzte volna Mault, talán nagyobb befolyást szerzett volna a Rendben és azt jó értelemben használhatta volna. Bár az nem annyira Qui Gon stílusa. De talán önkéntelenül is követői lettek volna, ha nagyobb hírverést kapnak nézetei. 

 

Sajnos azonban nem adatott meg neki több idő. A Rend szinte a legnagyobb értékét veszítette el úgy, hogy annak nem is volt tudatában. 

 

x1-720x404.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nos én is szeretnék csatlakozni a Mozaikhoz, és @Donát, ez egy nagyon jó ötlet, és túlságosan is, hogy abba hagyjuk az Ep IX premierjére. De magáról a jelenetről, nos nekem mindig is tetszett a Yavini csata, (habár nem féltetlen ez miatt választottam) olyan mint a Darth Vader vs Obi-Wan, csak ez sokkal jobban működik. Példának okáért, Tarkin utolsó jelenete, ahogy Ben-Kenobi, Luke-hoz beszél, (ezt elég nehéz lenne kép formájába prezentálni) hogy az MF visszatér, no meg maga a feszültség. Úgyhogy jó sok képet bele lehet rakni, de csak egyet lehet. Így azt a jelenet raktam be amikor besorakoznak, no meg maga a kép is nagyon tetszik, meg önmagában is megállja a helyét. 

Kapcsolódó kép

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fiúk-lányok, kérhetnék egy kis segítségét, használtam print screen-t, meg képernyő kocka mentést, meg megcsinéltam, amit @Darth Cupsy írt @Frenkie-nek. Meg a fájlméretnek 1MB-nak kell lennie ezt is tudom, de egyszerűen nem engedte, hogy berakjam a képet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Adrián írta:

Fiúk-lányok, kérhetnék egy kis segítségét, használtam print screen-t, meg képernyő kocka mentést, meg megcsinéltam, amit @Darth Cupsy írt @Frenkie-nek. Meg a fájlméretnek 1MB-nak kell lennie ezt is tudom, de egyszerűen nem engedte, hogy berakjam a képet. 

Nemtom már mit írtam, de ha nagyon nem akar beleférni akkor menj fel egy random képfeltöltő oldalra töltsd fel a képet oda, ide meg csak a linket dobd be. :) 

 

PL: https://kepkuldes.com/?lang=hu

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 06. 08. - 1:29, Darth Cupsy írta:

Megállítod az adott pillanatban fullscreenben, nyomsz egy (vagy több biztos ami biztos :D )Print Screen-t a billentyűzeten, megnyitod a Paintet és nyomsz egy Ctrl+V-t, onnan meg elmented amilyen formátumba szeretnéd.

Ezt, és így is csináltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, megint én, kihasználom az alkalmat. Megint az OT-ből, ám ezúttal, a ROTJ-ból, a Luke vs. Vader, annak is az utolsó szegmense. Azért választottam, ezt a jelenetet mert az a dinamika, zene, látvány, hangulat, az érzelem, számomra ez jelenti a Star Warst az ami. Miért? Mert ebben a jelentben, megtalálható, hogy mitől Star Wars, a Star Wars, a jó és a rossz harca: A jók győznek, gonosz elbukik. A zene: John Williams zenéjére minden izgalmas: És számomra, itt a zenétől, mindig kiráz a hideg, és szerintem méltatlanul alulértékelt, nem hazudok, de itt nekem, a zene adja el a jelenetet. A képre azért esett a választásom, mert Luke arcának egyik része világos, a másik sötét, ami szerintem magát az Erőt jelenti, van a fény és a sötét, és így van egyensúly.

luke.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Mikor volt Anakin Skywalker a legboldogabb? Mikor megnyerte a podrace futamot? Amikor felvették a Jedi Rendbe? Mikor kinyírta Dookut? Mikor véget ért a háború?

Egyik sem. Hanem amikor megtudja, hogy gyermeke lesz:

anakin_happy.jpg

 

Ezt dobta el magától Anakin Skywalker a hatalomért, ami saját bevallása szerint sem boldogítja annyira, mint EZ a pillanat.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam viszont ez volt az a pillanat, amikor először igazán elhittem, hogy Anakin szereti Padmét.

 

 

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát nemtom, nekem az sosem tűnt 100%-ig tiszta örömnek.

Talán azért, mert először megdöbben és zavarodott lesz a hírtől. De ez csak egy pillanat, és szerintem nagyon emberi reakció. Utána viszont csak az őszinte öröm tükröződik az arcán.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.