Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel. Nem akarom (újra, sokadjára) elmesélni, miért imádom ezt a pillanatot, legyen elég annyi, hogy itt kiderül, hogy Yoda tényleg nagy harcos is, és nem csak egy bölcselkedő manó. Ja, és szimuláns, ezt azért tegyük hozzá. :) 

 

CTvSaxU.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez volt a film egyik nagy meglepetése, pozitív értelemben. :) 

 

Kiderült egyébként valaha valahonnan, hogy miért sántikál botra támaszkodva, ha ugrálni is tud? :D Vagy a sántikálás a saját lehetőségei eredménye, míg az ugrálásban az Erő segíti? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt így értelmeztem, hogy amikor ugrál, akkor az Erőt használja.

 

Azt hiszem, a RotS-ban már egy egészségesebb szintre lett visszavéve az ugrálás, a Yoda-Palpatine párbajnál máig kiráz a hideg, és a kedvenc prequel pillanataim egyike. Ahogy a TCW-ben is azok a kedvenc részeim, amikben Yoda áll a középpontban. Örülök azért, hogy a TLJ visszatért a a báb Yodához, mert Frank Oz bábszínészként zseni. Nem a practical effekteken lovagoló rajongó vagyok, mert van olyan figura, amit meg practical módon nem tudok elképzelni. Pl. röhejesnek tartottam, hogy Snoke kapcsán felmerült, hogy a TLJ-ben báb lesz. Azt meg úgy nem tudtam volna elképzelni, elvégre ő egy CGI karakterként lett bevezetve, és hozzá Andy Serkist, a világ legjobb CGI színészét szerődtették le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte azóta reménykedtem Yoda harctudásának bemutatásában mióta először láttam az ötödik részben Luke és a kis zöldség első találkozását. Úgy voltam a nagy harcossal hogy valami ütős különleges dolgot is tudnia kell a bölcselkedésen és a tanításon kívül produkálni.

Végül is Obi nem küldte volna el heccból valami gyorstalpaló tanfolyam miatt egy nem éppen bizalomgerjesztő bolygóra a srácot. :D

 

 

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel.

 

 

Nálam is érik már valamennyi ideje egy ANH-s mozaik berakása csak épp sajna nem tudom a megfelelő alanyt kiválasztani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 16. - 15:00, Dzséjt írta:

Jól leült ez a topik, de hátha sikerül kicsit megindítani egy új képpel. Nem akarom (újra, sokadjára) elmesélni, miért imádom ezt a pillanatot, legyen elég annyi, hogy itt kiderül, hogy Yoda tényleg nagy harcos is, és nem csak egy bölcselkedő manó. Ja, és szimuláns, ezt azért tegyük hozzá. :) 

Mekkorát ámultam a kis (az Erőben nagy :D ) mesteren anno :)  Nekem is óriási meglepetés volt. Sose értettem a nyavalygást akörül, hogy a PT-ben ugrabugrál, és azt se, hogy ez miért lenne karakteridegen tőle... Valahogy nekem adta, hogy harcban a méretét gyorsasággal és pattogással kompenzálja. Jaaa, hogy harcol ez a fura,  zöld manó? Hát szörnyű. Azért az is abszurd elképzelés, hogy veszélyes időkben ne tudja védeni magát, vagy nem tudom, hogy képzelték el az OT-puristák ezt, hogy odaáll a Sith elé, és hegyibeszédet tart? :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legújabb választásom a negyedik rész egyik fontos jelenetére, vagyis Leia kiszabadításának epizódjára esett.

Érdekes mód ezt a részt elsősorban nem a pazarul megkomponált akció nagy jelentősége, hanem Han egyik sziporkázása miatt néztem ki magamnak.
Sokak által ismert tény hogy a reaktor szivárgós szöveg Fordi improvizálása eredményeképpen került be a muviba. A filmekbe marasztalt frankó imprózásokat pedig nagyon csípem.

Plusz eme jelenetecske már az ANH első megnézésekor egyebek mellett szintén nagy kedvencemmé vált.

 

FMRX21F.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek a jelenetnek azért is van már pikantériája mert mint tudjuk Han egy dezertőr aki a Birodalmi seregben szolgált. Szóval elvileg tudja miről kellene hadoválni. :) 

Ebbe így még bele sem gondoltam, de igaz. Mekkora plusz! :clap:

A másik, ami nekem erről a jelenetről beugrik, az az, amikor az ep7-ben visszaszól Chewie-nak, hogy mindig ki tudja magát dumálni. Szerintem Chewie-nak is ez az eset ugrik be egyből, amikor a vén Han előáll az ötlettel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A RotJ is rendelkezik Han egyéb ötletelős akciójával. Ott van  például az Endor-ról küldött üzenete. Csak akkor nem kidumálta magát hanem bedumálta magukat a pajzsgenerátoros bunkerba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával korábban, Frenkie írta:

Mi a legegyszerübb módja hogy egy filmből kiszedjek egy képet? Sok módszer van a legegyszerübb érdekelne.

Megállítod az adott pillanatban fullscreenben, nyomsz egy (vagy több biztos ami biztos :D )Print Screen-t a billentyűzeten, megnyitod a Paintet és nyomsz egy Ctrl+V-t, onnan meg elmented amilyen formátumba szeretnéd.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha a Star Wars Sagának csúcspontokat kéne választanom, ez nálam is köztük lenne, és azt hiszem, az első helyen. Bár a filmet még nem láttam olyan sokszor, mint a többi SW-t (na jó, talán a Solót kevesebbszer láttam, mert ifjabb film), de ezt a jelenetet szerintem többször néztem már meg, mint bármelyik SW-t. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ebben a jelenetben sajnos van egy csúnya (valószínűleg operatőri) baki, amikor a Rey-jel küzdő pretorian őr kezéből nemes egyszerűséggel eltűnik a fegyver. Emiatt lehet nem feltétlen mutogatnám valakinek, aki még nem látott SW-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eleve erősen kétlem, hogy ezt bárki elsőre észreveszi, vagy legalábbis elenyészően kevesen lehetnek, és azokat - ahogy Pildi is írta - egyáltalán nem szippantott be a film, szóval eleve nem nekik való. Én is csak azután realizáltam, hogy valahol olvastam. Akit meg ez még ki is zökkent vagy ez alapján elítéli a filmet és az SW-t, annak meg tök mindegy, mit mutogatsz. Meg aztán, ez sem súlyosabb baki, mint az, hogy Vader a levegőt vágva hasít ketté egy antennát Bespinen, vagy az, hogy Winduval szemben Palpatine Anakin kardját használja több snittben is. :) Bakik voltak, vannak és lesznek is, de ezek semmit sem adnak vagy vesznek el a filmből, se eme jelenet értékéből (megjegyzem, aki kikockázza, több más bakit is észrevehet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Mondjuk akit így beszippant ez a zseniális jelenet, mint Frenkie-t, azt nem fogja zavarni egy operatőri baki. :) Én az ilyeneket észre sem veszem.

Hehe, ezt a bakit még én sem vettem észre eddig :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 01. - 22:16, Frenkie írta:

Ha kedves Rian Johnson véletlenül idetévednél. Én Frenkie Budapestről nagyon, de nagyon köszönöm neked ezt az érzést. Tönkretevés helyett visszaröpítettél egy kisgyerek érzéseibe aki ott ült egy csepeli moziban 1981-ben és átélte a csodát.

Remekül megfogalmaztad, Frenkie! Abszolút katarzis, nagy köszönet érte Riannek.

2019. 08. 02. - 10:31, Dzséjt írta:

Ha a Star Wars Sagának csúcspontokat kéne választanom, ez nálam is köztük lenne, és azt hiszem, az első helyen.

Nem sokára itt a következő Aranyfénykard, alig várom, hogy kiderüljön, mire elég ez a jelenet. De ugyanez igaz Han-Ben híd jelenetre is.

 

És akkor a mai választottról. Egészen a Rogue One-ig számomra egyértelműen ez a beállás volt a legfélelmetesebb Vadertől az eredeti trilógia idejéből. Az, ahogy konkrétan fájdalmat okoz az egyik pozitív hősnek, miközben a másik pozitív hős épp a csapdájába tart, Leia és Chewbacca pedig szenvedve nézik Han fagyasztását... Vader egyértelműen itt van a leginkább ereje teljében. Ráadásul ekkor még nem tudni, hogy Solo egyáltalán túlélte-e a fagyasztást... hátborzongató. A felszálló gőz, a Vader sisakján megcsillanó fények a háttér rideg kékségével a páncélt még a szokásosnál is vérfagyasztóbbá teszik. A zenéről nem is szólva. Zseniális! :clap: 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.