Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Be lehet tenni. Sokan egész szekvenciákról beszélnek, így ha neked egy konkrét képpel van mondanivalód beteheted.

 

"- A képet posztoló fórumozó röviden indokolja meg, hogy miért az adott képre esett a választása."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

leiatlj.jpg

 

Visszatérve Leiára, a fentebbi kép nagy kedvencem! Eleve úgy vélem, hogy a hercegnő szerepe a TLJ-ben teljesedik ki igazán, amit ez a kép is jól szemléltet. Leia sziluettje olyan mint egy szárnyas angyalé, a jóság megtestesítőjéé. Körülötte a pusztulás, a háttérben lévő ER flotta és a menekülés mind-mind Leia küzdelmét szimbolizálja, hisz ez töltötte ki a hercegnő egész életét. A koronát Leia Erőhasználata teszi fel, amit ilyen direkt módon először látunk tőle a Star Wars-ban. Fantasztikus kompozíció!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AOTC vége tényleg tragikus, főleg ahogy Bail veri a korlátot. :) Egyébként teljesen egyetértek a leírtakkal. 

 

2018. 12. 24. - 11:10, Dzséjt írta:

Különösen tetszik, hogy bár a Luke itt fizikai értelemben meghal, Ahch-Tón napfelkelte van,

Naplementét látunk. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Merr-Sonn írta:

Úgy látom, ma még nem tett ide képet más, illetve még nem szerepelt itt a kép amit ide szeretnék rakni, úgyhogy miért is ne?

Gyerekként is már ez a jelenet volt az egyik kedvencem az egész AotC-ból. Amilyen rövid, olyan ütős üzenetet illetve baljóslatot küld a nézőknek. Vader leitmotifjával azzal szembesülünk, hogy a Köztársaság még csak most indul háborúba, de már most elvesztette azt. Mindeközben a balkonról Palpatine elégedetten szemléli ahogy a játék az ő kedvére bontakozik ki. Mindenki vesztes, csak egy ember mániájának kielégítésére van felállítva az egész színpad. Továbbra is kiemelt kedvenc.

 

Pont ezt a jelenetet akartam elsőnek megemlíteni ezzel a képpel. Megelőztél. :D Nekem is az egyik kedvencem az Ep2-ből. A Darth Vader téma legjobb, legerőteljesebb verziója szól a képsorok alatt, ami bármikor a székbe szegez, olyan intenzív és energikus. Gyönyörű mind képileg, mind zeneileg. Majd ahogy hirtelen átváltunk Anakin és Padmé összeházasodásához, az nagyon jól érzékelteti a kontrasztot. Vége a békés időszaknak, "elkezdődött a Klónok Háborúja", ezzel párhuzamosan pedig egy legendás szerelem hivatalosan, egyúttal titkosan megköttetett. Keserédes pillanatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maradjunk még egy picit az EpII-nél.

Személy szerint is nagy kedvencem az epizód, és nem utolsó sorban amiatt a párbaj miatt, amit Yoda és Dooku egymással szemben lenyom. Yoda eddig a pontig mindig inkább csendes szemlélője az eseményeknek, most azonban megmutatja mit tud. A fénykard párbaj sem semmi, bár a sok pörgés, forgás és szaltó kicsit fura épp Yodától, de nyilván a méreteit kompenzálja. Viszont az Erő párbaj, és a villámok kézzel hárítása, sőt visszaverése nagyon látványos és betekintést ad Yoda erejébe is. Nem csoda, hogy a párbaj után szemernyi kétség sem marad Yodában, hogy Dooku Sith-té vált és átállt a sötét oldalra.

 

yodadonat.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindjárt jön Dzséjt és leírja, hogy sz*r a zenei vágás. :lol:  

 

Egyébként elsőre nekem nagyon fura volt ez a jelenet, teljesen Yoda-idegen. Emlékszem a moziban legtöbben nevettek. Én csak mosolyogtam mint a rohadt tök. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mindjárt jön Dzséjt és leírja, hogy sz*r a zenei vágás. :lol:  

 

Egyébként elsőre nekem nagyon fura volt ez a jelenet, teljesen Yoda-idegen. Emlékszem a moziban legtöbben nevettek. Én csak mosolyogtam mint a rohadt tök. :D 

Az később van. :P  2002-ben pedig amúgy sem volt még ilyen gond. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2002-ben valóban nem, én annyira imádtam ezt az egészet. Ez a kép (vagy ehhez közeli) meg sokáig a hátterem volt. Tényleg Yoda idegen, mármint az ep5-6-1-es Yodához képest, ami csak egy ücsörgő bölcs manó volt, de itt megmutatkozik, mit is tud a vén szimuláns. Luke csak agonizált a villámok alatt, Anakint a falhoz vágta, Obi-Wan fénykarddal már lezserül védte, de Yoda, ő puszta kézzel fogja meg és vissza is vágja Dookunak, aztán meg egyet elnyel, mintha valami zöld akkumulátor lenne. Az a kis kék gömb szinte jelképezi Yoda hatalmát.

Aztán jön a párbaj, ami meg egy csoda. Csak kár, hogy a végén a Blu-ray változaton már

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

sz*r a zenei vágás.

(Látod, Ody, nem írtam le. :P

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, úgy látom, egy nap kimaradt, hát akkor lendítsük be újra a kereket. Imádom ezt a képet, mert reménnyel teli és megmutatja, mekkora potenciál van Rey-ben és az Erőben. Érdekes, hogy bár az ep4-ben Vader az Erő miatt még a Halálcsillagot is lekicsinyli, hogy mégis mire lehet képes valaki az Erővel, azt az ep3-ig nem láttuk. Ott azért Sidious és Yoda megvillantott valamit, de főleg az új filmeknél érzem azt, hogy igen, itt azért már jól belenyúlnak. Az első ilyen, amikor Kylo elkap egy plazmanyalábot, ám az a jelenet eléggé vészjósló. Aztán Rey is villant az Ahch-Tón, amikor először mélyül el igazán az Erőben, de az is eléggé hátborzongató. Itt viszont, amikor az Erőben még mindig képzetlen lány kiereszti a benne rejlő Erőt, már kifejezetten pozitív a dolog.

Egyrészt, kiutat adott a csapdába került és kis híján lemészárolt Ellenállásnak, másrészt, ahogy emeli fel a sziklákat, a napfény rávetül az ellenállókra, és ennél a képnél is hangsúlyosan jelen van a nap, a fény, a Világos Oldal. De a jelenet párhuzamot állít Rey és Luke között is. Az ep5-ben, mivel Luke képtelen elengedni mindazt, amit addigi élete folyamán tanult, még a két-három kisebb kővel is nehezen boldogul, míg az X-szárnyú kiemelését egyenesen lehetetlennek tartja, mondván: az más. Ellenben Rey több tucat nála is nagyobb sziklát képes egyszerre megmozdítani, ami jelzi, hogy számára mindez egyszerű: csak kövek emelgetése. Ő képes elengedni mindazt, amihez Luke a Dagobah-n ragaszkodott, és bár ezúttal tényleg "csak" köveket emelt, valószínűleg egy X-szárnyú felkapása sem lenne több a számára.

Emellett nagyon tetszetős Rey ruhája, ami a szokásos Jedi öltözékektől eltérően szürkés árnyalatú, míg a legtöbb Jedi fehéres árnyalatot viselt. Mintha ezzel is csak azt akarta volna Johnson jelképezni, hogy Rey a szürke középúton, a Sötét és a Világos Oldal között halad.

Szóval nekem ez a kép azt jelképezi, hogy itt van Rey, az új Jedi Rend első Jedi lovagja.

 

FJW1HI6.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai napra az OT-ből választottam egy képet. A választásom azért esett erre a képre, mert egy csomó infó derül ki ekkor Luke-nak Kenobi-tól. (És nekünk is).

 

A háborúról, az apjáról, az Erőről és nem utolsósorban R2 lejátsza Leia üzenetét. :)

Amikor először láttam ezt a jelenetet, akkor még nem gondoltam, hogy később a Prequel-ek után mennyire más jelentése lesz annak, ahogy Ben mesél Luke-nak az apjáról, Vaderről, a háborúról. Alec Guinness már akkor is fantasztikusan adta elő a sztorit, de amikor a Prequel-ek is készen voltak, akkor már mi is el tudtuk képzelni, hogy mire gondolhatott Kenobi. Zseniális volt. Bizonyos szemszögből, ugye. :) A másik kedvenc részem itt a fénykard átadása volt Luke-nak. Ennél a résznél már érezni lehetett, hogy itt bizony el fog kezdődni a nagy kaland Luke számára, míg Kenobi számára az utolsó küldetés, talán ő is érezte, hogy ez lesz a végső, viszont Luke-nak majd átadja a stafétabotot.

 

Nekem szuper volt az egész. 

obi-wan-remembers-the-painful-tr.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lényegében itt indul el Luke a Jediséghez vezető úton. Ahogy visszakérdez, hogy "The Force?" az a jövő szempontjából nagyon szép pillanat. Évtizedekkel később ő fog beszélni ezekről a dolgokról, mint mester. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez tényleg így van. :) És számomra szimbolikus is, mert ha úgy tetszik lehull a függöny. Kylo nem áll át, ahogy Rey naívan gondoltam, hanem átveszi a Legfőbb vezéri titulust, míg Rey realizálja és persze csalódik is, hogy Kylo/Ben úgy tűnik legalábbis, hogy menthetetlen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem voltam odáig anno ettől a vörös háttértől a fotók alapján, nem is igazán értettem, hogy mi ez... aztán a premieren kiderült, és bejött nagyon. Függöny, mögötte az űr , hmmm. A küzdelem heroikus, odaver sokadik nézésre is. Az egész Saga egyik csúcs jelenete és díszlete. Rian for President!  ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ennél a jelenetnél pár helyen kissé furcsa a koreográfia, na meg ott van az egyik őr kezéből köddé váló fegyver is, ami szintén elég érdekes :P 

Itt egy ember válik köddé és az is az Episode IXre. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom ezt a jelenetet, rengeteg minden benne van, ami egy Star Warsot Star Warsszá tesz. A fent már említett szimbólikus kép, hogy a függöny elégésével lehull a lepel Kylo Renről és egyben elmúlik Snoke befolyása, semmivé lesz a hatalma. A másik, ami nagyon tetszik, hogy milyen jól tud együtt működni a Világos és a Sötét Oldal - mintha csak megelevenedése lenne annak, amit a film sugall: nem kellenek a frakciók, a kettő együtt alkotja az Erőt, az Erőhasználónak meg nem kell szélsőségesen csak az egyik vagy a másik oldalra állnia.

Kylo és Rey szinte ugyanolyan összhangban képes harcolni, mint hatvan plusz évvel ezelőtt Obi-Wan Kenobi és Qui-Gon Jinn. A fenti képen ezt Kenobi tábornok jól el is kapta, hiszen Rey éppen Kylót használja támasznak, hogy megrúghasson egy prétoriánust, és Kylo még meg is fogja a lányt.

A másik, ami nagyon tetszik, hogy a jelenet látványosan mutatja be azt, amit Ben az ep6-ban mondott: a legtöbb igazság csak a mi nézőpontunkból nézve igazság. Rey egy látomás hatására hitt benne, hogy Kylo az oldalára áll, de ugyanezt hitte Kylo Reyről. Mind a kettő láthatta előre ezt a párbajt, de a saját nézőpontjukból vonták le a következtetést, vagyis azt, hogy a másik fog az ő oldalára állni. Aztán kiderült, hogy mindketten tévedtek. Összefogtak a közös ellenség ellen, de ez nem jelenti azt, hogy átálltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.