Ugrás a kommentre

Star Wars Mozaik


Donát

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, hogy a vágás éreztette, hogy mi történik, de én akkor mégse vártam ezt. És ahogy látom más se. :D Ez benne a zseniális. Én csak értetlenül ültem a székemben, viszont tisztán emlékszem Bomarr döbbent arcára mellettem. :D Star Wars történeti pillanat volt.

 

Kis megjegyzés, hogy másoik nyugodtan tehetnek be kedvenc képeket!!! Épp ez lenne a lényeg! Ne csak mi rakjunk be, hanem mindenki más is. Én nagyon kíváncsi lennék pl. az újaknak melyek a kedvenc jelenetei és miért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is választottam egy darabka mozaikot. :)

 

Az én választásom az ikonikus párbajra esett, ami Anakin és Obi-Wan között zajlott le, illetve annak kezdetére. Szerintem nemcsak a Saga legjobb, leglátványosabb de talán a legdrámaibb fénykardpárbaja volt ez. Hiszen Anakinból ezután a harc után lesz fizikailag is Darth Vader, amilyennek mi is megismertük a klasszikusból. Ezen jelenet előtti események, párbeszédek is fantasztikusak és drámaiak. Szinte tapintani lehet a feszültséget a levegőben. Ráadásul a dráma a drámában, hogy Anakin a mentora, a testvére mellett, egyúttal Padmét is elveszíti. Az, ahogy Padmé fojtogatása után fel és alá járkál, mint egy megtébolyult szociopata, zseniális és egyben szomorú. Szomorú, mert egy alapvetően jó ember elbukik. A hataloméhsége, az önhittsége teljesen a hatalmába keríti és ez meg is zavarja a párbaj során. Anakin elvakult lesz és ez később végzetesnek bizonyul. Túlságosan is dühből harcol, míg Kenobi megfontoltan, taktikusan, hisz jól ismeri a barátját. Kenobi ugyan sajnálja, hogy meg kell vívnia a testvérével, de Ő is tudja, hogy nem tehet mást, a küzdelem elkerülhetetlen (ahogy a képről is lerí az arcukról). Mindketten az utolsó leheletükig küzdenek, ám végül Kenobi egy ügyes húzással felülkerekedik Anakinon. Aztán pedig Anakin megkapja a páncélt, míg Ben-nek remeteségbe kell vonulnia. 

 

Szerintem ez a jelenet egy igazi mestermű volt és a Saga szempontjából is meghatározó. Nekem konkrétan most is összeszorul a szívem, amikor ezt részt nézem. 

 

anakin.jpg

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke halála... fantasztikus volt. Először döbbentet éreztem, majd megelégedést, hogy innentől már tényleg minden kiszámíthatatlan. És abban a pillanatban, ahogy Snoke lefordult a trónszékről, tudtam, hogy másodlagos dolog, hogy ki volt ő valójában és honnan jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem sokan fognak most velem egyetérteni (meg már tárgyaltuk is ezt itt korábban). Azt aláírom, hogy valóban a legmeglepőbb és legdöbbenetesebb jelenet a filmben Snoke halála, de nekem akkor lenne ez "én vagyok az apád" szintű fordulat, ha valami abszolút váratlan, de negatív dolog történt volna pozitív szereplővel vagy szereplőkkel. Teszem azt mondjuk Rey meghal, vagy átáll a sötét oldalra. Vagy például ilyen szintű fordulat nekem a Marvel univerzumból, az Infinity War-ból

Spoiler

Thanos csettintése

Persze az alkotók szándékát is megértem Snoke kiiktatásával (megszabadulás a klasszikus mester és tanítvány felállástól, Kylo karakterének tovább építése, valamint Sidious renoméjának békén hagyása), de nekem sajnos egyelőre nincsen "én vagyok az apád" szintű fordulat az ST-ben (Han és Luke halála lehetne valami olyasmi, de ezekre meg azért lehetett számítani). Meglátjuk a IX-nek sikerül-e ilyet mutatnia számomra :) 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Tudom, hogy sokan osztják azt a nézetet, hogy ez a jelenet a mi generációnk "Én vagyok az apád" fordulata.

Valamelyest egyetértek Yodával, de ugyanakkor nem vitatom, ha sokan mondják ezt a jelenetet az I am your Father pillanatnak. Én nem tartozom ezek közé, ám elismerem, a Saga egyik legmeghatározóbb jelenete - és az egyik legemlékezetesebb. A moziban én is meglepődtem és ezután egészen Finn majdnem önfeláldozásáig hipnózisban ültem végig a filmet, mert annyira hatott rám. Aztán a Finnes jelenet is egy pillanatra.

Meg lehet, hogy én öregszek túlzottan, de sajna kicsi koromban néztem meg az Ep5 -öt, így azt se tudom, hogy mit reagáltam arra a fordulatra. Lehet, hogy le sem esett nekem. :lol:

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kis megjegyzés, hogy másoik nyugodtan tehetnek be kedvenc képeket!!! Épp ez lenne a lényeg! Ne csak mi rakjunk be, hanem mindenki más is. Én nagyon kíváncsi lennék pl. az újaknak melyek a kedvenc jelenetei és miért. 

Tegnap tervben volt, hogy megosztom az egyik legkedvesebb Leiás jelenetet - Carrie emlékére is tisztelegvén, aki immár 2 éve nincs köztünk :( - csak aztán a mai nap közbejött ez-az. Na de majd hétvégén - mert a szabályzat nem azt mondja, hogy 1 nap csak 1 képet lehet kiadni? Akkor a holnapi nap sztornó? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egy nap egy kép! Kenobi tábornoknak most elnézzük az akciót. :) De a jövőben tartsátok be és akkor mindenki képe ki lesz beszélve rendesen, nem fog elsikkadni semmi. :) Kíváncsi vagyok a képedre, főleg Leia miatt mert vele én is készülök egy jelenettel. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke kinyírásához: Sosem felejtem el én sem: Az első megnézéskor tátott szájjal néztem a moziban. Kb. mindenre számítottam, de erre nem. A 7. részben olyan hatalmasnak tűnt Snoke (szó szerint is), annyira sejtelmesen sikerült őt beharangozni... szinte biztos voltam benne, hogy ő lesz majd a 9. rész főgonosza. Ehhez képest jött Rian Johnson és azt mondta: Oké, lepjünk meg mindenkit! Hát sikerült! Sokan negatívumként említik meg ezt a húzást, miszerint akkor minek vezette fel őt J.J. Abrams Az ébredő Erő-ben. De pont ettől lesz zseniális! Végre valami igazán váratlant kaptak a nézők az inkább a biztonsági játékra építő 7. rész után. Háttértörténetet pedig egészen biztosan fog kapni, ha más nem a hamarosan megjelenő Age of Resistance képregény sorozat rá eső számában. De akkor sem lepődnék meg, ha pl. James Luceno következő regénye róla szólna majd. Szó mi szó, Az utolsó Jedik tele volt váratlan fordulatokkal, de a tróntermi jelenet a kedvencem az elejétől a végéig. Ahogy Kylo és Rey összedolgoznak...van benne valami gyönyörű. Szinte érzed a pillanatnyi egyensúlyt az Erőben. Érdekesség, hogy az első film, amit életemben többször (2x) néztem meg moziban, pont Az utolsó Jedik volt, pedig nem szoktam egy filmet többször is moziban nézni. Meg szoktam várni a házimozis megjelenést. Először premierkor ültünk be rá ismerősökkel, aztán januárban családdal. Szinte vigyorogva néztem a reakciójukat. Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy ők is meglepődtek ezen a "huszárvágáson". A váratlan fordulaton túl is, az egész jelenet mestermunka, úgy ahogy van!

 

Valamikor én is jelentkezem majd. Már eszembe is jutott egy jelenet, ami bármikor a székbe szegez!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mondjuk a kisebbséghez fogok tartozni: Mint Snoke halálára persze a film nézése közben nem számítottam, de amikor Kylo az erő segítségével fordítja a kardot már egyől lejött mi fog következni így olyan hatalmas meglepődés nem volt a moziban inkább váratlan húzásnak tartottam,de nekem a kivitelezéssel adóttak gondok így annyira nem is ütött akkorát sőt sajnáltam a karaktert mert számomra az újakból az egyik legérdekesebb volt főleg ahogy  megszemélyesítették  nagyon bejött. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt kezdődik ugye a párbaj, szóval a zene és a Qui-Gon/Obi kettős egybeforrt ezzel. Ebben a képben benne van minden ami Maul. A beállása igazi harcos, de közben kicsit nagyképű is, a dupla vörös kard pedig ma már legendás. Jó volt olvasni mennyire volt hatással rád 12 évesen. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baljós Árnyak volt anno az első SW élményem, ami első pillanatától kezdve rajongóvá is tett. Maul hatalmasat dobott azon a filmen, számomra ő volt a nagybetűs sith, és ez a mai napig sem változott. Hiába volt a többi erősebb nála, azt a hidegleléses borzongást, amit a jelenléte tudott közvetíteni, senki más nem tudja überelni. És ez megmaradt, volt pár ilyen megjelenése a TCW-ban és a Rebels-ben is, de legjobban talán a Solo-ban működött újra ez a hatás.

Az a jelenet, amiből ez a képkocka való, olyan belépő, amihez csak néhány fogható a SW világából. Sidious a Mandalore-on, Vader a Raddus-on, Talán Kylo első feltűnése, bár ez már erősen kérdéses. Mindenesetre Maul megjelenése, ahogyan kinyílik a kapu, majd a két jedin kívül mindenki megy a dolgára, felejthetetlen. John Williams pedig valóban megkerülhetetlen a témában. A Duel of the Fates, ahogyan ez a jelenetsor, illetve az egész Ep.1-es párbaj, valószínűtlenül tökéletesre sikeredett.

 

(Kár, hogy a naboo-i csatában Jar Jar szerencsétlenkedése rendre beleköp ebbe a zseniális kompozícióba. Illetve Maul későbbi visszatérése is kicsit degradálja ennek a párbajnak a végét.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ekkor 9 éves voltam, és egy sulis megtekintésen láttam először... :D 

De már akkor az OT ismeretében néztem, bár ez kölyök fejjel még nem sokat számított nekem. 

Maga a jelenet számomra jó értelemben borzongós volt. Egy jól összerakott párbaj. Itt tényleg az volt a cél hogy az egyik megölje a másikat. Semmi intrika, semmi áttérítési kísérlet. Ezért tetszik nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 voltam és el sem hittem igazán, hogy új SW érkezik., totál odavoltam. Aztán megláttam a trailerben Mault, és.... felzabált egyből.  Majdnem ugyanúgy, mint Vader belépője a moziban, 12 évesen. :) A dupla fénykard odavert nagyon, baromira tetszett, meglepett és nagyon cool volt. És igen, ez a párbaj - és Maul az ajtóban - kőkemény, ma is, örökre. A zene pedig über alles. Az is igaz, hogy én már a trailer első képeitől kikészültem, amikor a növények mögül a gungan-ek felbukkannak... nekem már az is SW volt, emlékszem az érzésre, hogy "ezer év" után újra Lucas, stb. És úgy jöttem ki a moziból mintha újjászülettem volna, döbbenet volt. ;)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor én is feliratkoznék az alábbi képpel/jelenettel. Azt már korábban ismertettem, hogy se Luke, se Leia nem tartozott a kedvenceim közé. Bár az OT filmjeit láttam elsőként, gyerekszemmel nézve nagyon tetszettek, de a PT és a ST megerősítette bennem azt, hogy tkp. kedvencek sose voltak nekem az OT főhősei, csupán jó karaktereknek tartottam őket. Na míg az EpVII Han karakterén, addig az EpVIII Luke és Leia karakterén faragott egy akkorát, hogy máig hálás vagyok JJ -nek és Rian -nek. Mert ők tették számomra tényleg legendákká ezeket a karaktereket. :)

Leia egyik kedvenc jelenete számomra az alábbi. Amikor utoljára találkozik a testvérével a Craiten. Meglehet nem akkora katarzis sokaknak, ám nekem már a film első megtekintésekor az egyik titkos kedvenc jelenetemmé vált. Az előzménye ennek nagyon szomorú: a Galaxis bár veszi a segélykérő adást, nem segít senki az Ellenállásnak. Ezek után jön Leia megérzése és Luke megérkezése. A jelenet közöttük szívszorító. Itt látjuk utoljára Leiát és Lukeot együtt. Az egyik erőssége ennek a jelenetnek pont ez. A másik pedig, hogy mindkettő színész a legjobbját nyújtja. A kockás résznél szerintem már tudatosult a hercegnőben, hogy Luke csak kivetítette magát, míg maga a néző furcsán tekint az öreg jedi mesterre, hiszen drasztikus változáson esett keresztül.

A színészek amúgy nagyon kitettek magukért. Leia apró mondata a hajáról megmosolyogtató, Luke pedig, ahogyan homlokon csókolja Leiát... ezzel tulajdonképpen végleg elbúcsúzik a testvérétől. :( (a jelenet pikantériája, hogy eme két cselekvést a színészek találták ki, ezzel is tökéletesítve a búcsúzást)

Összegezve: bár ezen kívül is van néhány kedves jelenete Leiának, de számomra ez visz mindent. :) A világítás, a színészi játék, a párbeszéd. :clap:

 

bencetlj.jpg

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem különösen az tetszik ebben a jelenetben, ahogy Leia reagál Luke bocsánatkérésére Bennel kapcsolatban. Nem vádolja semmivel, csupán örül annak, hogy azokban a végsőnek hitt percekben együtt vannak, dacára a reménytelen helyzetüknek. Lehetne vádaskodó és keserű, de ő megbocsátó és örül annak, ami a végére megadatott. Annyi lélek és szív van kettejük rövid beszélgetésében, ami méltó megkoronázása Luke és Leia, a sokára egymásra találó ikrek kalandokkal teli kapcsolatának és a két színész közös munkájának is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy kár, hogy személyesen már nem tudtak egymástól elbúcsúzni, de az nagy dolog, hogy Luke a kivetülésében is gondolt Leia-ra, és külön váltott vele pár szót, végül is megvolt a búcsú. Szép és méltóságteljes jelenetsor. Utóbbi pedig nagy és nagyon fontos szó, főleg annak tekintetében, ahogyan Leia a 7-ben, Luke pedig a 8-ban visszatér. Végül sikerült mindkét karaktert úgy mozgatni, hogy a végén méltó legyen hozzájuk a búcsú, kettejük közös búcsújelenete is ezt erősíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai posztom a Jedi visszatér tróntermi jelenete. Az a jelenet maga a katarzis, a beteljesülés. A főgonosz meghal, Anakin visszatér és megmenti a fiát, Luke-ot. A nagy hármas, az Uralkodó, Vader és Luke. Fantasztikus párbeszédek, dramatikus, epikus szcenárió. Nagyszerű betetőzése volt ez a rész a Saga-nak. Emlékszem még VHS-en láttam először és már akkor megbabonázott. Palpatine annyira erős volt és gonosz, azt hitte, hogy ismét minden a tervei szerint alakul, de Vader keresztülhúzta a számításait. Ezenkívül nagyon emocionális volt még az apa és fia közti párbaj, mind a dialógusaikban, mind amikor párbajoztak egymással. A végén pedig, amikor Luke nem tudja megölni az apját és eldobja a kardot, na az is egy olyan jelenet, amitől eldobod az agyad. A másik ilyen szerintem Vader vívódása volt, ahogy nézi a fia szenvedését, miközben Palpatine villámokat szór rá, de végül mestere ellen fordul és feláldozza magát Luke-ért. Szenzációs volt az egész. 

star-wars-ep-vi-luke-skywalker-vs-darth-vader-original.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mindent leírtál. :) Viszont kérdezném, hogy miért pont erre a képre esett a választásod? :) 

Ez egy kontraszt akart lenni az előző képemmel. :) Amikor Anakinból végleg Vader lett a Mustafaron, a HCS 2-ön pedig Vaderből újra Anakin Skywalker lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 saga, 2 spin-off film és számtalan animációs epizód után is a legeslegnagyobb kedvencem az a bizonyos mintegy 20 mp-es dallam, amely felhangzik akkor, amikor Luke nekitámad Vader-nek. Számomra ezzel lesz tökéletes ez a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.