Ugrás a kommentre

Finn, a lázadó tábornok


Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az ilyeneket látva nem tudom felfogni, miért mondják azt, hogy Finn semmit sem fejlődött. 

Mert annyit se foglalkoznak vele, mint reggel, amikor kitörlik a s*ggüket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
21 perccel korábban, Yoda József írta:

Az még hagyján, hogy a TLJ-ben nincs semmi, ami erre utalna, de még a TFA-ban, ami Abrams korábbi filmje, ott sincs egy árva utalás erre :D

Nekem bőőőőven elég utalás az, hogy Finn egy egész bolygón, ahol bármelyik irányba elindulhatott volna, egyenesen abba a porszemnyi kis helyőrségbe sétált be, amiben pont abban az órába, pont abban a percben nagyjából öt méterre van tőle Palpatine unokája. Ha kivesszük azt, hogy Erőérzékeny, akkor ez nekem hihetetlenül kolosszális véletlen lenne. De még anélkül is, hogy Rey Palpatine unokája, nekem túlságosan nagy véletlennek tűnt, hogy pont egy Erőérzékeny nő mellett kötött, aki mellett ott dekkol a Millennium Falcon (Luke sógorának a hajója). De így, hogy Erőérzékeny lett, így vállt számomra ez az egész kerekké és hihetővé. Finnt ugyanúgy az Erő vezette a Niima helyőrségre, mint Qui-Gon Jinnt Watto boltjába.

És ugyanígy én utalásnak veszem azt, hogy Kylo megérzi Finn hezitálását és komolyabb figyelmet fordít rá, olyan komolyat, hogy később kapásból tudja, hogy ő az áruló. Illetve azt is utalásnak veszem, hogy az Erőérzékeny Maz Kanata belenyomja a Skywalker kardot a kezébe azzal, hogy használja. És Finn egyből Erőadta tehetséggel kezdi használni nem csak rohamosztagosok, de Kylo ellen is, miközben mind a Rebels-ből, mint a The Mandalorianből tudjuk, hogy azért egy fénykardot használni az egyszerű emberek számára nem könnyű. Kapásból csak az Erőhasználók tudják használni, mindenki másnak bele kell rázódnia.

És mindezen túl Finn megérezte a Hosnian Prime pusztulását, még mielőtt az elpusztult volna. "Meghallja", amint milliók kiáltanak fel, és egyből feltekint az égre.

Szóval szerintem elég sok utalás van az ep7-ben arra, hogy Finn-nel ott az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem bőőőőven elég utalás az, hogy Finn egy egész bolygón, ahol bármelyik irányba elindulhatott volna, egyenesen abba a porszemnyi kis helyőrségbe sétált be, amiben pont abban az órába, pont abban a percben nagyjából öt méterre van tőle Palpatine unokája. Ha kivesszük azt, hogy Erőérzékeny, akkor ez nekem hihetetlenül kolosszális véletlen lenne

Nem lenne az első ilyen véletlen ;) ennyi erővel bárki Erőérzékeny.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És ugyanígy én utalásnak veszem azt, hogy Kylo megérzi Finn hezitálását és komolyabb figyelmet fordít rá, olyan komolyat, hogy később kapásból tudja, hogy ő az áruló.

Ez meg Kylo érzékeiről mond el valamit, nem Finnéről

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És Finn egyből Erőadta tehetséggel kezdi használni nem csak rohamosztagosok, de Kylo ellen is, miközben mind a Rebels-ből, mint a The Mandalorianből tudjuk, hogy azért egy fénykardot használni az egyszerű emberek számára nem könnyű.

A Rebelsben és a Mandalorianban a Sötétkardot esik nehezére használni Sabine-nak és Dinnek, ami simán lehet, hogy valamivel egyedibb. "You are fighting against the blade" - mondja a Fegyverkovács. Jeditől még nem hallottam ezt "közönséges" fénykardra. Amit amúgy Cad Bane is elég ügyesen használt, mégse merült még fel, hogy Erőérzékeny lenne.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mindezen túl Finn megérezte a Hosnian Prime pusztulását, még mielőtt az elpusztult volna. "Meghallja", amint milliók kiáltanak fel, és egyből feltekint az égre.

Őszintén, amikor ott Finnt mutatják hogy felnéz az égre és lehet hallani a sikolyokat, nekem mindig úgy jött le, hogy a Takodanán lévő népség rémüldözik, hogy ugyan mi a fene az az égen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Őszintén, amikor ott Finnt mutatják hogy felnéz az égre és lehet hallani a sikolyokat, nekem mindig úgy jött le, hogy a Takodanán lévő népség rémüldözik, hogy ugyan mi a fene az az égen

Bennem is felmerült ez, de Dzséjt levezette miért tévedek. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem lenne az első ilyen véletlen ;) ennyi erővel bárki Erőérzékeny.

És a legtöbb ilyen kolosszális véletlen nem merő véletlenségből történik Jedikkel vagy potenciális Jedikkel. ;) 

 

40 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez meg Kylo érzékeiről mond el valamit, nem Finnéről

Miért zárja ki egyik a másikat? Miért kell végletekben gondolkodni? Simán lehet mindkettő. Bár Kylo Ren érzékeiről pont már semmit sem kell elmondani, hiszen a lehető leglátványosabban adta elő, mennyire vele van az Erő. Elkapott egy lézernyalábot a levegőben és ezzel egyidőben megfagyasztotta Poe-t. Ezután már nem kell tanúbizonyságát adni annak, hogy mennyire érzékeny.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

A Rebelsben és a Mandalorianban a Sötétkardot esik nehezére használni Sabine-nak és Dinnek, ami simán lehet, hogy valamivel egyedibb. "You are fighting against the blade" - mondja a Fegyverkovács. Jeditől még nem hallottam ezt "közönséges" fénykardra. Amit amúgy Cad Bane is elég ügyesen használt, mégse merült még fel, hogy Erőérzékeny lenne.

Oké, lehet ez is, de ha még ki is vesszük azt, hogy talán nem kell alkalmazkodni a fénykardhoz, Finn akkor is képes volt percekig harcolni egy Erőhasználó, tapasztalt fénykardforgatóval, sőt még meg is sebezte. Alulmaradt, de általában a nem Erőhasználók hasonló helyzetben másodpercekig bírják. Lásd:

 

43 perccel korábban, Yoda József írta:

Amit amúgy Cad Bane is elég ügyesen használt, mégse merült még fel, hogy Erőérzékeny lenne.

Cad Bane nem egészen 3-4 másodpercig tartott a kezében egy fénykardot, aztán elejtette. Én nálam ez elég messze esik az elég jótól. ;) Sőt ez is inkább azt támasztja alá, hogy nem Erőérzékenyek azért nem forgatják Finn-hez hasonló ügyességgel és kitartással a fénykardot.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Őszintén, amikor ott Finnt mutatják hogy felnéz az égre és lehet hallani a sikolyokat, nekem mindig úgy jött le, hogy a Takodanán lévő népség rémüldözik, hogy ugyan mi a fene az az égen

Teljesen kizárt, hogy Maz vendégeit hallaná. Kint sincsenek akkor még, Finn nem is feléjük néz, és ráadásul rohadt messze van a kastélytól ahhoz, hogy bármit halljon onnan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Oké, lehet ez is, de ha még ki is vesszük azt, hogy talán nem kell alkalmazkodni a fénykardhoz, Finn akkor is képes volt percekig harcolni egy Erőhasználó, tapasztalt fénykardforgatóval, sőt még meg is sebezte. Alulmaradt, de általában a nem Erőhasználók hasonló helyzetben másodpercekig bírják. Lásd:

Épp te vezetted le, hogy Kylo csak játszott vele. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sötétkard spécibb eset szerintem, mint egy átlag fénykard. Alapesetben annál van aki Mandalore-t is uralja vagy uralni akarja, tehát akarja is a hatalmat. Gondolom ha ezt a kard nem érzékeli akkor nehezebb is használni. Vizsla és Maul minden erőfeszítés nélkül használta, mert uralkodni akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötétkard egy mítosz része, ereklye. Szerintem nem hasonlítható össze egy sima fénykarddal. :) 

 

Ettől függetlenül Finnek szerintem jót tett, hogy tisztába került a képességeivel. A végső csatában ő volt a vezér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Miért zárja ki egyik a másikat? Miért kell végletekben gondolkodni? Simán lehet mindkettő. Bár Kylo Ren érzékeiről pont már semmit sem kell elmondani, hiszen a lehető leglátványosabban adta elő, mennyire vele van az Erő. Elkapott egy lézernyalábot a levegőben és ezzel egyidőben megfagyasztotta Poe-t. Ezután már nem kell tanúbizonyságát adni annak, hogy mennyire érzékeny.

Szimplán csak nincs logikai összefüggés aközött, hogy "Kylo megérezte, hogy Finn hezitál" és "Finn erőérzékeny". Egész egyszerűen az elsőből nem következik a másik. Én nem azt mondtam, hogy a kettő kizárja egymást, pusztán azt, hogy nincs ok-okozati összefüggés. Az nem ugyanaz ;) Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Padmét megölni igyekvő kukacok az Ep2-ben erőérzékenyek, mert Anakin és Obi-Wan megérezte őket :D 

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Finn akkor is képes volt percekig harcolni egy Erőhasználó, tapasztalt fénykardforgatóval, sőt még meg is sebezte.

Ami azért is lehetett, mert Kylo csak játszott vele. Erről volt már szó jó sokszor. Meg ugye az Első Rend rohamosztogasai kaptak közelharcos képzést, szóval nem az első alkalom, hogy Finn vívásra alkalmas eszközzel vív. Meg ha már a vívó tudását elemezzük, egy mezei rohamosztogassal szemben, aki még csak nem is fénykarddal harcolt és nem erőhasználó, simán alulmaradt a Takodanán. :) Azért elég messze áll az Erő adta tehetségtől Finn, ha már fénykardozásról van szó. Ezzel szemben például Reynél eléggé tetten érhető az Erő adta tehetség, ha csak a fénykardozást nézzük is.

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Cad Bane nem egészen 3-4 másodpercig tartott a kezében egy fénykardot, aztán elejtette. Én nálam ez elég messze esik az elég jótól. ;) Sőt ez is inkább azt támasztja alá, hogy nem Erőérzékenyek azért nem forgatják Finn-hez hasonló ügyességgel és kitartással a fénykardot.

Finn se bírta sokkal tovább, miután Kylo megunt a játszadozást, sőt ;) De akkor ott van amúgy Pre Vizsla is, aki még jobb példa. Persze az ő esetében nem tudjuk, mennyit gyakorolt

 

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Teljesen kizárt, hogy Maz vendégeit hallaná. Kint sincsenek akkor még, Finn nem is feléjük néz, és ráadásul rohadt messze van a kastélytól ahhoz, hogy bármit halljon onnan.

Nem mutatja a kamera, szóval nem tudjuk épp hányan és kik vannak kinn a "parkolóban"

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Szimplán csak nincs logikai összefüggés aközött, hogy "Kylo megérezte, hogy Finn hezitál" és "Finn erőérzékeny".

Ez már a kivégzés után volt, szóval Finnek nem volt miért hezitálnia. :) Kylo meg tényleg olyan hirtelen néz rá, mintha megérezne benne valamit. Kérdés, hogy egy mezei rohamosztagos érzéseivel miért foglalkozik Kylo Ren ilyen feltűnően? Az szerintem biztos, hogy Finn erős hullámokat gerjesztett az Erőben.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kérdés, hogy egy mezei rohamosztagos érzéseivel miért foglalkozik Kylo Ren ilyen feltűnően?

Mert Finn az egyik főhős :D Nyilván azt érezte meg Kylo, hogy míg a többi rohamosztagos teszi a dolgát, addig ő csak áll ott. Egy hiba a mátrixban ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Épp te vezetted le, hogy Kylo csak játszott vele. ;)

Az ep9 előtt, de ugye nem ez az első, hogy új információk új megvilágításba helyeznek bizonyos jeleneteket. ;) Amíg csak az ep7 volt, inkább tűnt játéknak. De az ep9-ben megismertek tükrében Finn helytállása is ott lehet a pakliban.

 

52 perccel korábban, Yoda József írta:

Szimplán csak nincs logikai összefüggés aközött, hogy "Kylo megérezte, hogy Finn hezitál" és "Finn erőérzékeny". Egész egyszerűen az elsőből nem következik a másik. Én nem azt mondtam, hogy a kettő kizárja egymást, pusztán azt, hogy nincs ok-okozati összefüggés. Az nem ugyanaz ;) Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy a Padmét megölni igyekvő kukacok az Ep2-ben erőérzékenyek, mert Anakin és Obi-Wan megérezte őket :D 

Én meg ebben a levezetésben nem látom a logikát. Finn Erőérzékenységét nem lehet megérezni a hezitálás mellett? Mondjuk, ahogy @Ody Mandrell is írta, ott már pont nincs miért hezitálni. Miért nem akkor érezte meg, amikor a kivégzés közben nem lőtt?

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ami azért is lehetett, mert Kylo csak játszott vele. Erről volt már szó jó sokszor. Meg ugye az Első Rend rohamosztogasai kaptak közelharcos képzést, szóval nem az első alkalom, hogy Finn vívásra alkalmas eszközzel vív. Meg ha már a vívó tudását elemezzük, egy mezei rohamosztogassal szemben, aki még csak nem is fénykarddal harcolt és nem erőhasználó, simán alulmaradt a Takodanán. :) Azért elég messze áll az Erő adta tehetségtől Finn, ha már fénykardozásról van szó. Ezzel szemben például Reynél eléggé tetten érhető az Erő adta tehetség, ha csak a fénykardozást nézzük is.

Luke-ot meg harminc másodperc alatt leütötte egy tusken. Obi-Want és Anakint is számtalanszor leütötték már. Pedig ők nem csak Erőérzékenyek voltak, hanem képzett Jedi lovagok, akik tisztában voltak a képességeikkel. Szóval ez nem teszi őket legyőzhetetlenné, de szerintem jelzés értékű, hogy valaki képes jelentősebb ideig harcolni egy Erőérzékennyel, még ha az játszik is vele. Vader is játszott Luke-kal, ha már itt járunk, az ifjú Skywalker mégis néhányszor nehéz helyzetbe hozta.

Rey más tészta, hiszen akkor ő már pontosan tudta, hogy Erőérzékeny, mi több, elég látványosan megmutatta, hogy használni is képes. Finn erre az ep9-ig nem jött rá.

Azt meg azért csendben jegyzem meg, hogy attól, hogy megtanítanak "gumibottal" hadonászni, még nem leszel képes kardot forgatni. Elég más a kezelési metodikája, már csak formájukból adódó fogásukat is figyelembe véve. Arról nem beszélve, hogy a fénykard kezelése azért nagyobb odafigyelést igényel, mint egy tömegoszlató boté. Az utóbbival legfeljebb megrázod magad, a másikkal le is fejezheted magadat. Din kis híján levágta a saját lábát.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

De akkor ott van amúgy Pre Vizsla is, aki még jobb példa. Persze az ő esetében nem tudjuk, mennyit gyakorolt

Pre Vizsla éveken át viselte azt a kardot, szerintem volt ideje gyakorolni vele.

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Nem mutatja a kamera, szóval nem tudjuk épp hányan és kik vannak kinn a "parkolóban"

De azt mutatja a kamera, hogy még éppen mozognak kifelé. Persze most jöhet az az "érv", hogy biztos lassan haladtak, mondjuk egy jégen hátramenetbe kúszó csiga tempójában. :P Ráadásul a pozíciójuk az összes többi dologra nem magyarázat. Arra, hogy Finn miért néz egyből fel, miért nem, ahogy minden ember tenné, először a kiabáló tömeg felé pillant? Hiszen a szokatlan zaj onnan jön, az ég felől még madárcsicsergést sem hallani. És miért nem reagál a szokatlan pánikra a Finn mellett álló másik két emberke? Miért van csendben a tömeg, amikor már veszi őket a kamera? Egyáltalán, egy halom zsoldos, bérgyilkos, útonálló és fejvadász miért kiabálna rémületében olyan hangosan, hogy a több száz méterre lévő Finn olyan tisztán hallja, mintha ott lennének mellette?

Kamera nem veszi őket:

Panic Omg GIF

Kamera veszi őket:

Chill Reaction GIF by MOST EXPENSIVEST

 

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Vizsla és Maul minden erőfeszítés nélkül használta, mert uralkodni akartak.

Maul Erőhasználó volt, és a feltételezés az, hogy az Erőhasználók könnyebben használnak bármilyen fénykardot. Vizsla pedig éveken át használta azt a kardot, nem tudni, hogyan boldogult vele az első időkben (ugyanez igaz Gideonra is). Paz Vizsla viszont még annyira sem tudta használni, mind Djarin. Pedig szerintem ez a Vizsla is baromira szerette volna a hatalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

  

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Csak nagyon jó barátja volt Rey. Ezt az Ellenállás újjászületése című regényben ki is mondja Finn: se Rey se Rose iránt nem táplál szerelmi érzéseket. 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát ez engem mélységesen meglep, sőt el is szomorít. Az EpVII alapján egyértelmű volt, hogy Finn vonzódik Reyhez. Ha ez nem volt rendezői szándék, akkor ez egy hatalmas fekete pont nálam.

image.png

 

image.png

 

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Finnt ráadásul eleinte nem is érdekli az Ellenállás csak Rey, de ő annyira hogy az életét is kockára teszi érte. 

Én is úgy gondolom, hogy Finn az ep7-ben még igyencsak vonzódott Rey-hez, sőt talán kisebb szinten, de ez a vonzalom végig megmaradt, hiszen Rey szép nő. Ráadásul talán az első nő, akit nem unisex páncélban vagy bő Első Rend egyenruhában lát. Ezekhez képest Rey még szexin is öltözött. :) 

Ugyanakkor, mivel alapvetően az ep7-8 alatt nem töltöttek el sok időt egymással, sőt igazából alig néhány órát voltak együtt (Jakkutól Takodanáig, extrém rövid idő a Csillagpusztítón, majd legközelebb csak a Craiten találkoztak), így ez a vonzalom nem erősödött meg, éppen ellenkezőleg, könnyen elhalványodhatott a rövid idő és a nagy távolság miatt. És az ep8 után, ami alatt Finn maga nagy jellemváltozáson esett át, Rose és DJ is hatott rá, ez a vonzalom nem fejlődött tovább, megmaradt a barátság szintjén. Itt jön képbe az említett Az Ellenállás újjászületése, amiben Finn rendezi a Rey és Rose által összekuszált érzéseit. Amire nagy szükség volt, mivel Finn-t még véletlen sem kezelhetjük egészséges érzelmi fejlődésen átesett férfiként - az Első Rend nevelése baromira nem erre fektetett hangsúlyt. Főleg az ep7-ben inkább kamaszos a viselkedése Rey-jel szemben, ami számomra nem meglepő annak tükrében, ahonnan jött.

De még a könyv nélkül is, én már az ep8 végén sem érzem azt a kémiát köztük, amit az ep7-ben, hála annak, hogy az összeölelkezésük után Finn nem is foglalkozik többet Rey-jel, nincs több közüs pillanatuk. Finn a Falconon Rose és Ninen Nunb mellett van (utóbbi ugye egy sokadik jelentéktelen mellékszereplő), Rey pedig Leiával. És ennek folyamányaként az ep9-ben már csak barátságot éreztem köztük, amit az első találkozásuk csak erősített, például azzal, hogy a gyűlésen Finn nem Rey, hanem Rose és Ackbar Jr. társaságában van. Pedig, aki belehabarodik valakibe, annak általában minden lehetséges alkalommal keresi a társaságát. Az ep8 mégis úgy zárul, hogy Finn nem Rey társaságában van, az ep9 elején pedig ugyanez a helyzet (érdekesség, hogy mindkét esetben Rose és egy "noname" karakter volt mellette, szóval még ilyen téren is reflektálnak egymásra). Nekem ezért is volt fura, hogy Finn szerelmi vallomást akar tenni (nyilván én sem gondoltam a moziban másra), mert ebben a filmben ezt már nem éreztem megalapozottnak - szóval üdvözöltem, hogy nem ezt akarta elárulni.

Azt persze nem mondom, hogy nem lehetett volna ezt jobban, érthetőbben lefesteni az ep9-ben. Igen, az a "vallomás a homokban" rész pusztán az ep7 tükrében furán jön ki, mivel elsőre tényleg nem gondol az ember az Erőre. Már csak azért sem, mert bár Finn-nek voltak az ep7-ben is olyan megnyilvánulásai, ami az Erőre mutat, hogy tényleg Erőérzékeny, az csak jóval a homokban süllyedős jelenet után igazolja a film. Így ennél a jelenetnél az ember joggal gondol szerelemvallomásra. Ugyanakkor szerintem a Jannah-val való beszélgetés az, amiben ez letisztázódik. Ott fogadja el saját Erőérzékenységét, hogy az Erő vezette, még ha nem is tudatosan hallgatott rá. Ezután tudott volna Rey-nek is megnyílni - emiatt képes már magabiztosan kijelenteni Poe kérdésére, hogy ő tudja, min megy keresztül Rey -, csak a sors úgy hozta, hogy a nő addigra lelépett. Szóval szerintem a "vallomás" folytatása is megvan, csak azt nem Rey-jel, hanem Jannah-val történik meg, mert Rey addigra más ösvényre lépett. De ez meg annyira nem fura, Finn számára a legtöbbször nem Rey, hanem valaki más (Han, Rose, DJ) adta meg a fejlődéshez szükséges lökést.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.