Ugrás a kommentre

Finn, a lázadó tábornok


Ajánlott hozzászólás

Minden esetre, nekem azzal, hogy Finn Erőérzékeny megmagyarázásra került, hogy jukadt ki a Niima állomáson. Talán itt is említettem, de engem zavart ez a merő véletlen, hogy lezuhantak egy random helyen, aztán Finn elindult random irányba és egy bolygónyi sivatagban pont azt a nyúlpiszoknyi kis települést találta meg, ahol ott volt BB-8 és Rey (Palpatine, meg még a Falcon is). Így viszont nálam ez helyre került, bár nem tudatosan, de Finn valószínűleg már akkor is az Erő sugallatára indult a helyes irányba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams láthatóan igyekezett megfűszerezni a karaktereket, és ez igen jól sikerült szerintem. 

 

Finn jelleme az eddigi két rész alapján is sokat változott, mélyült, de ebben a részben vált teljessé. A lázadó kiskatonából egy Erőérzékeny katonai vezető vált. Ami a szép ebben, hogy mindez gyönyörűen le van vezetve a trilógiában. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az Endoron kicsit idegesített. Mégpedig azzal hogy a párbajozókhoz akart menni és segíteni Reynek. Holott tudhatná hogy Kylo ellen esélye sincs, ha meg megöleti magát azzal nem segit Reynek.

Hát Finn egy csupaszív csávó, soha nem gyötörte túl magát a gondolkodással, mint cselekvéssel. Jó szokásához híven itt is rögtön beleveti magát a balhéba, mert Rey bajban van. Szerintem ez így karakterhű. Nekem messze nem a kedvenc figurám, még a ST-ban is kifejezetten távol van ettől, de ez a húzása is tökéletesen illik a szereplőhöz. Ő egyszerűen ilyen. Szerintem, ha kútba kéne ugrania Rey, Rose vagy Poe kedvéért, akkor megtenné. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hát Finn egy csupaszív csávó, soha nem gyötörte túl magát a gondolkodással, mint cselekvéssel. Jó szokásához híven itt is rögtön beleveti magát a balhéba, mert Rey bajban van. Szerintem ez így karakterhű. Nekem messze nem a kedvenc figurám, még a ST-ban is kifejezetten távol van ettől, de ez a húzása is tökéletesen illik a szereplőhöz. Ő egyszerűen ilyen. Szerintem, ha kútba kéne ugrania Rey, Rose vagy Poe kedvéért, akkor megtenné. :) 

Nekem nagyon szimpatikus karakter volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 28. - 23:40, Frenkie írta:

Mégpedig azzal hogy a párbajozókhoz akart menni és segíteni Reynek. Holott tudhatná hogy Kylo ellen esélye sincs, ha meg megöleti magát azzal nem segit Reynek.

A Crait-en volt esélye? :) Finn ilyen alkat. Kicsit agyatlan, de remélhetőleg később benő a feje lágya. Lehet belőle egy második Windu. Vagyis....NNNNEEEEEE! Abból elég volt egy is. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Whill írta:

Kis apróság, szerintetek ha már Rey megtette, Finn fog felvenni vezetéknevet? Ha igen, mi lenne az?

Szerintem nem fog felvenni másik nevet. :) De ha mégis a keresztapja után Finn Dameron legyen. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 28. - 23:40, Frenkie írta:

Az Endoron kicsit idegesített. Mégpedig azzal hogy a párbajozókhoz akart menni és segíteni Reynek. Holott tudhatná hogy Kylo ellen esélye sincs, ha meg megöleti magát azzal nem segit Reynek.

Én pont ezt bírom nagyon Finn-be, hogy az esélyekkel mit sem törődve szalad, hogy segítsen a barátján. Már az első alaklommal, amikor nem is ismerte Rey-t, csak annyit látott, hogy egy nőt megtámadott két faszi, egyből elindult, hogy segítsen rajta. És ez nagyon jellemző rá. Bár az ep8 közepéig nagyjából végig futni próbál az Első Rend elől, a barátjáért azonnal hátra arcot csinál és gondolkodás nélkül szalad bele olyan helyzetbe, amiből nem biztos, hogy élve kijut. Legalább egyszer majdnem rajta is veszett, amikor kiállt Kylo Rennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ott még talán a segítségére is lehetett volna. A terep eléggé lekorlátozta a mozgást, így, ha Finn és Jannah az egyik irányből lőni kezd rá, míg Rey a másik irányból fénykarddal támadja, nagy lett volna arra az esély, hogy hárman legyűrik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mondhatjuk, hogy túlontúl is segítőkész. A Halálcsillag roncsain is nem tudom mit képzelt, hogy segít majd Rey-nek? :) 

Szerintem leginkább azt akarta demonstrálni, hogy Rey nincs egyedül, van segítsége, ha szükség lenne rá. Egyébként akár történhetett volna így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egyértelmű lett, hogy Finn Erőérzékeny, a sok megérzése miatt. Amikor ez nyilvánvaló lett, akkor az is, hogy azt akarta mondani Reynek, hogy érzi az Erőt, vagy őt az Erőben. Ha meghalnak, akkor nincs következménye, annak, amit mond, ha nem, akkor Poe előtt ez kellemetlen is lehet mondani és ez tényleg csak Reynek szólna, hisz csak ő értheti meg és vele van olyan kapcsolatban, hogy erről beszélhetnek. Biztos, hogy nem szerelmet akart vallani, ahogy valahol ezt olvastam. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Abrams már megerősítette, hogy az Erő-érzékeny mivoltáról akart vallani. :)

Igen visszaolvastam és láttam. Itt azért így írtam, mert igyekeztem spoilermentesen nézni a filmet, amennyire lehetett és nekem megerősítés nélkül is egyértelmű volt, már a moziban, ez nem utólag esett le, mint a vége. Nem azért vallom ezt, mert Abrams ezt mondja, hanem mert ennek van értelme és csalódnék, ha mást állítana erről, mert, akkor félrevezető lenne, amit a vászonra tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van amúgy a 7-ben az a rész, amikor Finn megtagadja a parancsot, nem tüzel, majd dilemmázik rögtön utána magában, hogy mitévő legyen, mert nem jó az, amit az ER csinál. Ekkor az épp távozó Kylo Ren észleli ezt a hezitálást. Most már tudjuk mi lehetett ennek a megérzésnek az oka, hiszen Finn az átlagosnál Erőérzékenyebb, így Kylo megérezhette az Erőből, hogy valami nem stimmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főképp, hogy utána oda is adja neki a fénykardot, amit Rey nem fogadott el. Még csak nem is Hannak adja, hanem kifejezetten Finnek, továbbá őt bízza meg a feladattal. Érezhette nyilván a köztük lévő kémiát is Maz, de lehet több volt itt a háttérben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.