Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Na közben az első vélemények Londonból:

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az első vélemény Londonból:

Oh wow ez őrülten jó móka volt. A legjobban élveztem az ANDOR óta. Kiváló szereposztás mindenhol, valami friss és új, mégis teljesen ismerős. Újra a lövészárokban vagyunk! A FALLEN ORDER rajongók imádni fogják.

 

 

FO rajongók? :hmm::?

 

További vélemények:

Ma este láttam az Acolyte első két részét. Egy csomó akció volt és egy érdekes történet, nem voltam teljesen elájulva tőle de az Andor óta ezen szórakoztam a legjobban és várom, hogy többet lássak... (és itt úgy fejezte be, hogy tulajdonképpen Aco-rendben volt a két rész - angolul Aco-alright)

 

Az Acolyte-ot nem terhelik a későbbi események, ez az a sorozat, amire a Star Wars már régen várt. Újnak, izgalmasnak és újnak érződik. A harci jelenetek üdítőnek néznek ki. Láttam az első két epizódot és alig várom, hogy lássam a többit is.

 

Nos, az Acolyte egy csodálatos adalék a Star Wars univerzumához, a központi rejtély lenyűgöző és van néhány igazán nagyszerű új karakter, világ és színészi teljesítmény. Alig várom a többit.

 

Az Acolyte maga a Szökevény című film de a Star Wars univerzumában - konkrétan egy jelenet át lett emelve a 90-es klasszikusból. Az első két epizód gyors tempójú és magabiztosan mutat be világokat és karaktereket. Nagyon érdekel, hogy merre megy tovább a sztori mert eddig a színészi alakítások és az akciók nagyon ígéretesek.

 

Az Acolyte jól startolt el. Leslye Headland útmutatásával a sorozat magabiztosan fedezi fel a Jedik mítoszát.

A látványvilág csodálatos és a harcok hihetetlenül megkoreografáltak. A végeredmény egy gazdag és megjutalmazó Star Wars sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szándékos. Mivel már fél órával ezelőtt leírtam az első véleményt. Aztán láttam, hogy a tweeteren egyre több jelent meg, így frissítettem az adott hszt. És mivel azóta egy pár hozzászólást írtunk, így hogy ne kelljen lapozni, újra megemlítettem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok mit? Itt van screenshotként. :P Nem fogom kikeresni, hogy a sor melyik szavával van problémája. Szóval tessék:

 

image.png


És igen

Spoiler

- Valóban, Mae és Osha Aniseya gyermekei (Mae neve konkrétan Mae Aniseya)

- A 3. epizódban fognak a Jedik találkozni a boszikkal (minden bizonnyal ez lesz a flashback jelenet), ahol a boszik egy ún. "Erő Aurórát" (Force Aurora) csinálnak - gondolom ezzel befolyásolják majd Torbint és később Kelnaccát is. 

- És most már biztos (bár eddig is nyilvánvaló volt, de most már 100%), hogy a Mae vs. Indara harccal kezdődik a sorozat.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg gyanús. De én most is egy vénebb rókát vélek a háttérbe képzelni. De a maszkos lehet, hogy ő lesz. Ha fiatalon ő az Egyes, akkor frissen lehettett azzá viszonylag. 

A sorozattól várom némileg a Sith-ek útkeresését is, remélem megkapjuk a perspektívájukat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben sikerült szerkesztenem a fentebbi hozzászólásomat a spoiler szekcióval (viszont további szerkesztést már nem engedélyez...). Nagyon érdekes dolgokat mondanak a spoileres dolgokban (igaz, nem sok, de az egyik kifejezetten érdekes :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

@Bence1997és @Ody Mandrell, látom reagáltatok, de ti tudtátok, hogy egy napot késik nálunk?

Volt már ilyen? 

A június 4 Amerikában megint ugyanaz lesz, mint az Ahsokánál volt, vagyis náluk este lesz elérhető az epizód (jelen esetben epizódok). Az időzónákat figyelembe véve ez nálunk (és kvázi Amerikán kívül az összes országban, ahol a Disney+ elérhető) június 5-re esik. Hajnali 3-kor nézhető majd a rész. Az Ahsokánál ugyanez volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

@Bence1997és @Ody Mandrell, látom reagáltatok, de ti tudtátok, hogy egy napot késik nálunk?

Volt már ilyen? 

Nem késik, ugyanakkor kerül fel. Csak ez nálunk hajnal 3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A június 4 Amerikában megint ugyanaz lesz, mint az Ahsokánál volt, vagyis náluk este lesz elérhető az epizód (jelen esetben epizódok). Az időzónákat figyelembe véve ez nálunk (és kvázi Amerikán kívül az összes országban, ahol a Disney+ elérhető) június 5-re esik. Hajnali 3-kor nézhető majd a rész. Az Ahsokánál ugyanez volt. ;)

Hú de benéztem ezt. Mivel előrébb járunk, ha a mi 4-énken kapnánk, akkor előbb kapnánk, mint az amerikaiak. Azt meg nem lehet.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Zygerriai Jedi?

Bizony, az egy zygerriai jedi. Leslye már korábban megerősítette, hogy fel fog tűnni (valamint a tavalyi Celebrationös előzetesben feltűnt a háttérben :)) a faj.

 

Csodálatos képek! :hug:

Jövőhéten egy új korszak kezdődik, még most is nehéz ezt elhinni, hát még akkor, amikor elkezdődik a sorozat. Hajaj, kevesebb, mint 1 hét. Már most nehéz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis GMA (Good Morning America) infó, ami teljességében majd csak Június 4-én fog megjelenni, de pár ínycsiklandozó falat a spoilerek mögött vár a lelkes olvasókra, persze ha nem zavarják a spoilerek :D

Spoiler

- A GMA honlapja szerint a The Acolyte „egy gyilkosságsorozat kellős közepébe ejti a rajongókat, amikor a jedik holtan kezdenek felbukkanni, és az ikertestvéreket - Osha és Mae (Amandla Stenberg) - körülvevő rejtély kezd kibogozódni”.

- A The Acolyte középpontjában Osha és Mae áll, akiket Stenberg úgy jellemez, hogy „tragédia miatt váltak el egymástól, amikor még nagyon fiatalok voltak”.

- Osha csatlakozott a Jedi Rendhez, és Sol mester alatt tanult, csakhogy végül elhagyta, „mert olyan sok belső zűrzavarral küzd, hogy nem tud úgy kapcsolódni az Erőhöz, ahogyan talán a sorsa megkívánta”

- Mae, akit mindenki halottnak hitt, „valójában életben van, és egy bosszúhadjáratot intéz.

 

- Stenberg beszélt a két karakter eljátszásáról is, akiket „testvéri szeretet köt össze, de ideológiailag megosztottak”, és azt mondta, hogy „sokat gondolkodott a jinről és a jangról, és hogy mi lenne ennek a fizikai megtestesülése és az energetikai megtestesülése”.

 

- Jodie Turner-Smith a karakteréről, Aniseya anyáról: „Heves védelmező és vezető, aki arra törekszik, hogy nemcsak a gyermekei, hanem a családja számára is biztonságos környezetet teremtsen”.

 

„Tehát »az egy ereje, a kettő ereje, a sok ereje« egy kicsit arról szól, hogy miben reménykedik [Aniseya anya] az örökséggel kapcsolatban. A Jedik a sokak hatalma. [Aniseya anya] az egy hatalma, az ikrek a kettő hatalma.”

 

ScreenRant interjú szösszenet:

 

- Manny Jacinto Qimirről: Ő régen csempészként tevékenykedett. Mindenképpen a fény és a sötétség között ingázik. Egy önző karakter aki kihasználja az embereket, legyen szó a jedikről vagy Maeről. A nap végén csak az ő útja számít szemben a világos vagy a sötét oldallal. A Maevel való kapcsolata hasonlít egy testvérpáréra. Utálják egymást, de végül szükségük van egymásra ahhoz, hogy túléljék.
 

 

Valamint kiderült, hogy a sorozat 180 millióba került, ami 8 epizódra lebontva fejenként 22,5 millió dollár. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.