Ugrás a kommentre

Justina Ireland: Mission to Disaster


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Az Amazonon már előrendelhető, megjelenés: 2022. január 4.

 

https://www.amazon.com/dp/1368068006/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=mission+to+disaster&qid=1627311712&s=books&sr=1-1

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

De jó lenne, ha nálunk is jönne. Ugyebár a Kolibri... Nem igazán értem, hogy minek adják a Schreiber könyvet, a helyett kezdhetnének inkább a Test of Courage-dzsel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Mivel eddig a Kolibri nem nyilatkozott - még mindig - a MG regények megjelenéséről, ezért ez is a levegőben lóg majd valameddig.

Igen, sajnos. Még ha bele is kezdenek, akkor is ez szerintem már bőven 2022 végén, vagy csak 2023-ban jönne tőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A történet a Dalna bolygón lévő Jedi templomban fog játszódni. Itt fog feltűnni 3 új jedi is.

 

- Lyssa Votz: egy jedi levéltáros, 20-as évei végén jár, jedi lovag. Utálja a harcokat és mindig elfelejti a fénykardját. 

swthr-poster-lyssa-votz-8376.jpg

 

 

- Nyla Quinn: a Dalnai jedi templom mestere. Egy ráncos twi'lek nő, mégis a kedvességéről híres. "A Dalnán lévő emberek gyanakvóak a jedikre, mégis Nyla a legjobbját nyújtja, hogy segítsen nekik."

swthr-poster-nyla-quinn-8726.jpg

 

 

- Yacek Sparkburn: a 20-as évei elején lévő jedi lovag, Quinn mester alatt szolgál. Yacek a San Tekkáknál nőtt fel, de nem biztos benne, hogy vérségi kötelék fűzi össze a családdal. (Egy másik Sparkburn, Jordanna ugye feltűnik az Out of the Shadowsban) A konyhában otthonosan érzi magát.

swthr-poster-yacek-sparkburn-9823.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szinopszis:

Spoiler

A Jedik úgy hiszik, hogy a rettegett Nihileket mindegy szálig leverték. A vezetőjük menekül és a nihilek létszáma egyre fogyatkozik. Vernestra Rwoh jedi lovag abban reménykedik, hogy végre lesz ideje tanítania a padawanját, Imri Cantarost - de a jelentések, miszerint a Nihilek megtámadták Port Haileapet rögtön szertefosztja a lány reményeit. Nemcsak hogy a Nihilek megtámadták a békés előőrsöt, de el is rabolták Vernestra és Imri barátját, Avon Starrost. A két jedi a bolygóra tart, eltökélt szándékuk, hogy kiderítsék, hova vitték el barátjukat a fosztogató Nihilek.

Eközben Avonnak a végső próbára kell tennie okosságát és képességeit, miközben a Nihilek közt harcol a túlélésért - és időközben felfedez egy baljós tervet.

Megtalálhatja-e Vernestra és Imri a barátjukat, mielőtt még beüt a katasztrófa?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nálunk mikor fog megjelenni? 

Nálunk? Akkor, ha a Kolibri lesz szíves méltóztatni felpörgetni a kánon junior regények kiadását, amibe nemrég újra belekezdtek. Egyelőre ennek nem látom jelét. Kihozták A mandalori első évadának junior változatát, azóta semmi, pedig már ki kellett volna jönnie tőlük a The Clone Wars-os junior antológiának. A Köztársaság Fénykora juniorok közül, pedig még a legelsőt, sem adták ki - Test of Courage. Úgyhogy még az is lehet, hogy kimarad.

Nagy kár, hogy csupán presztizs okokból újra kinyúltak a kánon junior felé. Pedig a The Clone Wars junior antológia és The High Republic junior regények jöttek volna, ha a Kolibri nem nyújtja be újra az igényét.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
48 perccel korábban, Iqvi írta:

Azt mondjum nem tudtam.:oops:

Ezek szerint a könyv elején elejtett információk a Lopakodó Árnyakból nem is tűntek fel neked? Konkrétan fel se merült benned kérdésként, hogy mégis mi a baja lehet Vernestrának vagy hogy miért is váltottak taktikát a nihilek? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Bence1997 said:

Ezek szerint a könyv elején elejtett információk a Lopakodó Árnyakból nem is tűntek fel neked? Konkrétan fel se merült benned kérdésként, hogy mégis mi a baja lehet Vernestrának vagy hogy miért is váltottak taktikát a nihilek? :D

Hát. Annyira nem.:oops: Kara Xoo mint Tempest Runner volt fura nekem, de akkor ezek szerint el kellett volna előtte olvasni a Lopakodó Árnyakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Iqvi írta:

Kara Xoo mint Tempest Runner volt fura nekem, de akkor ezek szerint el kellett volna előtte olvasni a Lopakodó Árnyakat.

Ez mondjuk nem igaz, ugyanis Xoo Pan Eyta helyét veszi át a Tempesek között. Szóval tkp. off-screen történik. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Bence1997 said:

Ez mondjuk nem igaz, ugyanis Xoo Pan Eyta helyét veszi át a Tempesek között. Szóval tkp. off-screen történik. :)

Köszi. Azt tudom, hogy Eyta tempestje a Viharfellegekben felszámolódott. Csak az nem volt eddig tiszta, hogy Xoo az ő helyét vette át. De amúgy erre a személycserére nem is utaltak? Mert eddig a regényben se tettek róla említést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Iqvi írta:

Köszi. Azt tudom, hogy Eyta tempestje a Viharfellegekben felszámolódott. Csak az nem volt eddig tiszta, hogy Xoo az ő helyét vette át. De amúgy erre a személycserére nem is utaltak? Mert eddig a regényben se tettek róla említést. 

Most gyorsan utánanéztem. Csak annyi van az Out of Shadowsban, hogy

“It’s just another ploy by the Republic to undermine our victories,” said the newest Tempest Runner, Kara Xoo, a brutal Quarren who thought torture was a spectator sport.

 

És ennyi említése is van a regényben. :D Szóval ja, off-screen történt a csere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Tegnap végeztem a könyvvel. A lassú olvasásnak nem volt köze ahhoz, hogy untam volna a könyvet vagy ilyenek. Időm nem volt sok.

 

A történet tetszett, jó volt megismerni a Dalna bolygóján lévő helyzetet, továbbá a nihilekről is megtudtunk egy kis többletinformációt, amit már korábban elhintettek. Történetileg akkor ez a The Fallen Star előtt, nagyjából a Marvel High Republic 12. száma előtt, illetve alatt játszódik.

Spoiler

Ugye a könyv végén Avar Lourna kiiktatására indul, ami ugye a 13-14. számban történik.

 

Kíváncsi vagyok, hogy miképp lesz továbbmesélve Vernestra és a többiek története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Én is elkezdtem darálni. Muszáj volt, mert már THR elvonási tüneteim lettek így, hogy a képregény magyar kiadása hónap végére csúszott :D

Kicsit már unalmas, hogy mindenre ezt írom, de szerintem ez a történet is telitalálat. Pont a felénél járok, szóval a java még csak most jön, de egyszerűen annyira magaménak érzem ezt az egész világot, hogy nagyon. Ha nem történik semmi, akkor a karakterek interakciója, kémiája is képes lenyűgözni. Oldalakon keresztül tudnék róluk olvasni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 hours ago, kdani20 said:

Én is elkezdtem darálni. Muszáj volt, mert már THR elvonási tüneteim lettek így, hogy a képregény magyar kiadása hónap végére csúszott :D

Kicsit már unalmas, hogy mindenre ezt írom, de szerintem ez a történet is telitalálat. Pont a felénél járok, szóval a java még csak most jön, de egyszerűen annyira magaménak érzem ezt az egész világot, hogy nagyon. Ha nem történik semmi, akkor a karakterek interakciója, kémiája is képes lenyűgözni. Oldalakon keresztül tudnék róluk olvasni :D

Nekem is tetszett, korrekt kis regény, amiben szépen utalnak már a második fázisra. Eközben pedig ki is egészíti a harmadik hullám sztoriját. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

https://www.szukits.hu/star-wars-a-koztarsasag-fenykora-kiut-a-katasztrofabol

 

A Szukits oldalán is fent van. Várható megjelenése április 19. Ezzel pedig az első fázis könyvei kiadásra kerülnek mind egy szálig. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.