Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Újból megnéztem a legutolsó LOST epizódot, és...

Spoiler:

Elgondolkodtatott az elején Pierre Chang jelenléte. Itt már teljesen biztos, hogy az alternatívban nagyon bűzlik valami. Mert például Roger Linus rendesen megöregedett 1977 óta, Chang azonban nem. És én hiszek Riddick szavainak, szóval ez nem egy baki, hanem egy újabb rejtély. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lost kérdés, azt hiszem 5. évaddal kapcsolatban.

Spoiler:

Azt mondja meg nekem valaki, hogy tudjuk e már kik voltak azok a kenusok, akik az egyik idő ugrásnál ülözték Johnékat miközben az orhideára mentek és rájuk is lőttek. Ezt most csak úgy eszembe jutott de ha jól sejtem még nem volt rá válasz. Viszont az már abban az időben volt amikor lezuhant a második gép, szóval ebben az időben kell lennie. Lehet majd most lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST

Spoiler:

Lehet hogy Chang is ugyanúgy utazott az időben amikor felrobbant a bomba, mint a túlélők. Mert azt tudjuk hogy Eloise-t is valószínűleg elteleportálta a Sziget, ez történhetett Chang-gel is csak őt mondjuk a 90-es évekbe dobta.

Az üldözéses jelenet meg még tényleg nem volt, de már egy teljes évada várok rá. Főleg hogy valakit mintha Juliet le is lőtt volna azon a tutajon. De ha most mennek át a Hydrára Widmore-ékhoz akkor hamarosan csak esedékes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oxigénpalackot kérek. :D Még mindig nem térek magamhoz.Ez a sorozat minden idők legjobb sorozata.John Rambo nem Vietnamban lett legenda, hanem az ókorban. :P

 

Spoiler:

Iszonyú jó volt.Nem elég hogy felvezették a finálét 12 részen keresztűl még az utolsó részben is csavatzak egyet.Mindenkinek megvolt a motivációja, ezek ütköztek, de a végére minden megoldódótt.Az utolsó pillanatig nem lehetett tudni Crixus és a Doctore hogy dönt.A visszanézések is nagyon jók lettek, hogy hogyan jutottak el a fináléig.Sparta és Crixus párbeszéde is nagyon tetszett.Onnantól, hogy Sparta felugrott az erkélyre Crixus pajzsán, meg maga a gyönyör jött.Legszívesebben én is mentem volna velük ölni.Mindet.Egyet sem sajnáltam közülük.Élvezettel nézték végig más emberek halálát, most ők következtek.Rohadt gyáva népség.Hogy féltették a tyúkszaros életüket?Örültem ,hogy senkinek nem kegyelmeztek.Ashur meg micsoda egy féreg volt.Igazi megvetendő figura.Kár hogy életben maradt.Lucretia ezerszer megérdemelte a halált ahogy Naeviával bánt.Mondjuk én levagdostam volna a melleit amíg nem mondja meg hol a lány.A kis tetű is megérdemelte amit kapott.Mikor mondta, hogy Varro egy senki volt, levagdostam volna a golyóit és kiszúrtam volna a szemét.Gyönyörű volt az egész na. :P Kár hogy hp túlélte, de gondolom Glaberrel együtt fog megdögleni.Remélem a második évadban(ha lesz), minnél több római nemest írtanak ki.Várom már nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sparta: Hát azt hiszem az egyik legjobb sorozat évadzáróját láthattuk! Nem gondoltam volna az első pár rész alapján, hogy ennyire tetszeni de azt hiszem a sorozat magáért beszél!

Spoiler:

Hát ez mocskos jó volt. Még mindig alig térek magamhoz. A legjobb jelenet mikor Sparta felugrott Crixus pajzsát az erkélyre...hát azon besza behu. Nagyon kíváncsi voltam kik maradnak életben, de hát Ilithyán és Ashuron kívül senki. Batiatusnak egy kicsit drámaibb halált szántam volna, de így is nagyon állat volt. Nagyon sajnáltam viszont a testvér párt, nem kellett volna szegénynek meghalnia. De doctore velünk van, ááááá!!! :D Nagy csapat állt így most össze!! És Mira még mindig gyönyörű! :P

 

Még emésztenem kell, annyira durva volt, szóval még lehet írok róla, de ahogy olvastam már nem tudnék túl sok újat írni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj ha ismétel. :D
Az is igaz. Meg hát nemsokára úgyis vissza kell lapozni. :P

 

Holnap összedobok pár sort az évadról. :P
Remélem pár sornál azért több lesz. Ne fogd vissza magad. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LOST - 6x12

 

Spoiler:

Bár kiderült a suttogások nem túl kreatív eredete, ez az epizód számomra mégis újabb kérdések halmaza volt. Elméleteim persze vannak, mint mindig. :D

Ami legjobban foglalkoztat, az az "eredeti" és az "alternatív" univerzum kapcsolata. Az már nyilvánvaló, nem csak a szerelem köti össze a kettőt. Desmond, Hurley, Charlie és Daniel esetében igen, de Jack, Sun és Lock esetében kizárnám, hogy erről legyen szó. Valami olyasmit tudok elképzelni, hogy ha az ALT-ban valakivel megtörténik egy olyan nagy horderejű dolog (pozitív vagy negatív) ami kihatással volt a szigetes idősíkbeli életére, akkor elkezd emlékezni. Desmond különleges eset, az is lehet, hogy ő "élőben" látja az ALT-ban a párhuzamos idősíkot. Talán ezért gázolta el Locke-ot, mert látta, hogy ledobta a kútba? (egyébként sajnáltam az öreget, ahogy ott rángatta az ideg az aszfalton) Az ésszerűbb lenne, ha Des így akarná "felébreszteni" Locke-ot, mert neki a szigetes idősíkon a baleset lehet a mozgatórugó vagy az hogy esetleg egy műtét után újra tud járni. A szerelem nála nem lehet a megoldás, hiszen ő az ALT-ban is együtt van Helennel.

Ilana halála elég gagyi volt, szegény csajszit nem sokan siratták. Tetszett Jack gondolkodásmódja, a rész végi találkozás MIB-el pedig komoly volt. Látszott MIB-en, hogy vetélytársként tekint Jack-re, úgyhogy 99%, hogy ő lesz az új Jacob.

Az ALT-ban Des a legnagyobb figura. Öltönyös, napszemüveges, gazdag fickó, aki szépen felnyitogatja az O-815 utasainak szemét. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt a Sparta finálé.

Spoiler:

A legszebb Crixus és Spartacus "egymásra találása" volt, mikor megígértették egymással, ki mit tesz, ha túlélik. A legjobb jelenet meg az ugrás volt. Aztán dara.

A legjobban az tetszett, hogy kiderült, mi a Doctore igazi neve. Frenkie-vel ellentétben én jól tudtam, hogy Crixus csatlakozik Spartacushoz, hiszen ez történelmi tény. De volt még egy ember, aki a gladiátorok közül hatással volt Spartacusra és az egyik alvezére lett: Oniomaios. Mindig sejtettem, hogy a Doctore lesz az, és ez be is jött. Örülök, hogy nem hagyták ki, mert így megmaradt a történelem hűség is. Szóval amint kimondta Batiatus a Doctore nevét, már tudtam, hogy vele sem lesz gond (Crixusról meg a megjelenése óta tudom, hogy vele lesz), így ez az izgalmi faktor nálam ki volt lőve, csak a hogyan volt kérdéses. De az brilliáns volt. Az egyetlen alkalom addig, amikor összefogtak, és most újra elővették. Nagyon jó volt. A mészárlás meg, ihaj. A legjobban a kölyök halálát vártam, meg drukkoltam Batiatus menekvéséért, de hát amikor ott találtuk a gladiátorok gyűrűjében, már tudni lehetett, hogy nem menekülhet. És szép halála volt, nem könyörgött, nem támadott hátba senkit (mint a g*ci Ashur, naná, hogy a köpönyegforgató és a kígyó - Ilithya - éli túl), méltósággal halt meg. Illet hozzá, csak tudnám, hogy honnan a csudából szereznek még egy ilyen tökös főgonoszt, mert Glaber, akit a Szenátus a lázadók után küldött, közelében sincs Batiatusnak. Talán Gellius Publicola, Cornelius Lentulus Clodianus vagy Lucius Cassius Longinus lesz majd hasonló. Bár ha jót akarnak, akkor Marcus Licinius Crassust teszik igazán erős karakterré, mert ő győzi le végül Spartacust. Na mindegy, az a jövő zenéje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár dolog azért félreérthető.Természetesen én is tudtam, hogy Crixus Sparta alvezére lesz, utánanéztem még az elején.A hogyanra voltam kiváncsi, hogy még az utolsó részben is Crixus gyűlölte Spartát.

 

Azt is láttam amit Oldie beírt, az eltünést arra értettem, hogy itt szokott lenni végig és kommentel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár dolog azért félreérthető.Természetesen én is tudtam, hogy Crixus Sparta alvezére lesz, utánanéztem még az elején.A hogyanra voltam kiváncsi, hogy még az utolsó részben is Crixus gyűlölte Spartát.

Ez picurkát tényleg félre lett értve :)

 

SGU hát marha langyi rész volt. Konkrétan semmi sem történt benne, és már annyira átment drámába, hogy jajj...

Semmi nem történt benne?

Spoiler:

Kijavították a Destiny több hibáját, feltöltötték a gyógyszer, étel és vízkészleteket - ilyen jó állapotok nem uralkodtak, mióta megérkeztek -, megtörtént néhány kibékülés, kiderült, hogy TJ-nek és Youngnak gyereke lesz, ami azért valószínűleg nem lesz olyan harmatos hegyi levegővel töltött mézes-mázas babazsúr, mint a Voyager fedélzetén, vagy olyan elsumákolt kérdéskör, mint a Galacticán. Plusz bevezettek egy új fajt, ami úgy fest, még a mindenhatónak tűnő Ősöknél is fejlettebb, no meg hátrahagytak pár embert (akikkel még ki tudja, mi lesz). Jó, akció tényleg nem volt benne, de miért kell mindig akciónak lennie? :D Azért hozzáteszem, a közepét én is untam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi nem történt benne?

 

Még az írásod után is azt mondom, hogy semmi sem történt benne. Ennyire langyi rész rég nem volt. És az hogy minden részben kell akció? Dehogy. Én már egy lázadásnak is örülök, aminek szintén semmi köze akcióhoz, és még csak meg sem próbálom az SG1 vagy Atlantis akcióihoz hasonlítani. :) Nagyon szép dolog, hogy mi lesz még, és ez (talán) felvezető rész, de a tizen valahány részben konkrétan alig történt valami. Nagyon bízom benne, hogy ez az évad is olyan mint a Lostnál az első, hogy csak felvezető.

 

SKy: Nagyon kemény már láttam ezt a promot, és azt hiszem egy hónapon belül összetojjuk magunkat a végkifejlettől. :D

 

Dzséjt, nekem is az volt a kedvenc jelenetem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az írásod után is azt mondom, hogy semmi sem történt benne. Ennyire langyi rész rég nem volt. És az hogy minden részben kell akció? Dehogy. Én már egy lázadásnak is örülök, aminek szintén semmi köze akcióhoz, és még csak meg sem próbálom az SG1 vagy Atlantis akcióihoz hasonlítani.

Ja, elfelejtettem, találtak egy titokzatos robotot is :) De akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy miért kell mindig feszültség? Ez a rész olyan, amilyen az Atlantisban a Sunday-nek kellett volna lennie. Bemutatja, milyen egy hétköznapibb élet a Destiny-n. Ezt vártam anno a 3x17-től is, csak hát ahelyett, hogy egy érdekes részt csináltak volna, egy pocsék ötlettel (robbanó daganat, alias megarák) megöltek egy főszereplőt. Ilyen feszültségből/akcióból köszönöm, nem kérek. Itt viszont megalapoztak legalább két problémát (idegenek és a robot), szóval nem lesz nyuszi a kalapból effektus, mint az SG-1-ban és az Atlantisban nagyon sok mindennel (szuperkaptár, az Igazság ládája, gonosz asgardok, ori), plusz elérték, hogy senki nem fogja megkérdezni, miért nem esett még szét a Destiny. Azért nem, mert megjavították, és ezt most láttuk, nem úgy, mint az önmagától csodálatosan újraépülő Atlantiszon, ahol a felrobbanó tornyok is visszanőnek. Plusz ott van az "együttműködés szellemében" történő összefonódás, aminek szintén jelentősége van, hiszen ezzel elkerülhető a jövőben mindennemű lázadás. És ott van még a régi felfedezős hangulat is. Szóval még mindig nem értem, mi ez a semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az a gond itt szerintem, hogy 13 részen át ez a "semmi" megy már majdhogynem folyamatosan. Ez nem lenne gond egy ismeretlen történetnél, melyet meg akarnának alapozni, de egy Csillagkapu széria szerintem már nem igénnyel ennyi "semmit". És amilyen színészi játék ehhez betársul az inkább már kínos. Meg kell nézni az SG1 és az Atlantis dialógusait. Ég és föld az Universe hozzájuk képest. Túl akarják drámázni itt az egészet. Ez nem Shakespeare mű. A Csillagkapu sorozat egy szórakoztató kalandtörténet. Eli és Young f*sza karakterek, nálam ők mentik meg az egészet a kínos bukástól meg a sci-fi szeretetem. Node amit itt ez a vallási ürge makogott az már túl lőtt minden célon, nomeg TJ. szenvedése. :) Én már alig várom, hogy minimum "Én, Daniel Jackson" feltűnjön. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor egy-két szó a Spartacushoz, tényleg csak röviden és tömören. :P

 

Spoiler:

Abban talán minden rajongó ( igen, 13 rész már elegendő volt, hogy ?kitenyéssze? a nézőközönségből ezt a réteget, mely úgy nagyjából 99%-ra tehető) egyetért, hogy nem ezt várta a sorozattól. Magam se. Naivan hittem abban, hogy lesz egy olyan hiánypótló sorozat mely véres, brutális jeleneteivel és tesztoszteron pumpálással valami agyatlan mozgóképet rak le a Fringe, FlashForward, Lost, Dexter meg a többi slágersorozat közé, lavírozva a 300 spártai által keltett nyomvonalon.

Tévednem kellett. És tévedett mindenki.

Lett egy olyan hiánypótló sorozat....epikus sorozat, mely úgy ledöntötte ama falakat melyeket eddig a slágersorozatok felépítettek, hogy abba az egész világ beleremegett. Véres? Igen. Brutális? Igen. Hát akkor? -kérdezhetnék a közömbösek. A válasz egyszerű. Hihetetlen jól meg van írva a sztori, fantasztikus karakterek vannak benne, amiket fantasztikus színészek játszanak el. Zseniális fordulatokkal van övezve a történet melyben a dráma, mint műfaji keret, a végletekig ki van használva, jócskán semmibe véve a dogmákat, amiket eddig a filmes műfaj megteremtett. A nem elhanyagolható hozzávalók közé pedig még az állandó feszültségkeltés/fokozás is hozzátartozik, mely által ember legyen a talpán aki nem üvöltene a főhősökkel együtt, nem tépni ki a kezükből a kardot, hogy maga sújtson le a genyládákra....és még sorolhatnám. Xanaxból, oxigénpalackból sose elég ennél a sorozatnál. Utoljára a Szökésnél lehetett valami hasonlót tapasztalni.

Node akkor hagyj menjek át a részletekbe.

A történet jószerivel egy szép ívű keretbe foglalható (van ennek valami irodalmi elnevezése is, de most nem jut a fejembe), az első és utolsó részben több hasonló dolgot is felfedezhetünk, úgy mint az ?in medias res? kezdést, a flashback jeleneteket, illetve ama híres kijelentés hangoztatását, hogy ?Kill them all? (az első részben ezzel köszönt el Sura Spartacustól amikor az a Római segédcsapatba jelentkezett, de később is hallhattuk tőle ezeket az elhíresült szavakat). De persze megfigyelhető volt a történetben egy másik, talán még érdekesebb keretrendszer, egy ív, mely Spartacus és Crixus viszonyára építkezett. A második részben mindenki emlékszik mikor Crixus szinte megalázza Spartacust, de minimum a ?helyére teszi?. Ugyanez megfigyelhető volt fordított felállással a sorozat vége felé, mikor Crixus nem bírt magával és a súlyos sérüléséből még fel sem gyógyulva rögvest a ?főkakas? címért szállt volna harcba. Spartacus ekkor alaposan megalázta őt az újoncok előtt és talán ekkor jött el az a pont mikor meglátta mindenki benne a nagy vezért. A jelenet egyben volt így szimbolikus. Spartacusnál végig megfigyelhető volt a karakterfejlődés, a motivációinak csepegtetése, míg a többi neves karakternél valami hirtelen sorsfordulat kellett ahhoz, hogy rálépjenek arra az útra mely által ők is ott lesznek Spartacus oldalán a felkelésnél. Ezt persze nem nevezném elkapkodott dolognak, mert a motivációjukat remekül kidolgozott intrikák, cselszövések előzték meg, csupán az ő múltjuk számunkra jószerivel ismeretlen volt. Két karaktert kell ide azt hiszem megneveznem, mégpedig Crixust és Doctoret. Náluk sikerült az utolsó percekig szinte bizonytalanságba tartani a nézőket a ?hogyanról?. Crixus esetében ugye tudtuk, hogy hol is lesz majd a helye, de hála a készítőknek sikerül alaposan elbizonytalanítaniuk a történelmet ismerőket is lelkiekben. Nem is beszélve arról, hogy aki olvasta minap Steven DeKnight (producer/creator/atyaúristen) válaszait néhány rajongói kérdésre az már tudja, hogy ő aztán nem fog itt ragaszkodni ahhoz ami a történelemkönyvek lapjai között meghúzódik.

Egy szó mint száz, fantasztikusan megoldották a végső kérdést. Köpni nyelni nem tudtam mikor éppen Crixus győzködte a szintén a becsületnek és a hűségnek élő Doctoret, kinek már ugye meg volt alapozva a jövője. Hát Crixus is megalapozta, vagyis Spartacus, csak kicsit másfelé.

Rajtuk kívül persze még voltak jópáran kiknek jelenléte bearanyozta a sorozatot.

Batiatus. A legnagyobb genyláda és egyben talán a sorozat legnagyobb vesztesége, John Hannah részéről. Hiányozni fog. Nagyon sokat hozzátett a karakterhez szerintem. Korábban már írtam azokról a pozitív dolgokról mely miatt számomra ő lett a legkedveltebb leggonoszabb karakter. Ahogy kihasználja a céljaira Spartacust, mindenen átgázolva.....tanítani kéne.

Lucretia. Lucy Lawles is feltette a karrierjének csúcspontjára a koronát, még ha nekem ő örökké Xena is marad ( bőrcuccosban valahogy jobban kinézett :D ). Az a kirohanása mikor Ilithyia egyenesen Crixushoz ragaszkodott a ?légyotthoz? zseniális volt.

Ilithyia. A legszebb testű nő a sorozatban. Szinte tökéletes. :D És milyen tökéletes szerepet kapott az utolsó részben. Kimutatta a kis szöszi rendesen a foga fehérjét.

Mira, Naevia. Gyönyörűségek. Igazi egzotikus szépségek kikre szintúgy nem csapnám rá az ajtót. :D Mira főleg vetekszik a testével az első helyért. Node ejnye, elkanyarodtam a fő témától. :D Nagyon kíváncsian várom, hogy vajon majd a második évadban hogyan alakul Mira-Spartacus viszonya egymáshoz. Vajon Mira megkapja e a teljes szerelmet Spartacustól, vagy pedig a férfit hidegen hagyja majd a nő. Crixus és Naevia kapcsolata nem vitás. A gall mindent meg fog tenni, hogy megtalálja a kedvesét. Talán ők ketten a sorozattörténelem No.1. drámai párosa. Az ő kapcsolatukat ismertük ki igazán a sorozat alatt, míg Spartacus és Sura kezdeti viszonyait csak flashback jelenetekben láthattuk pár pillanatra. Persze a kettőjük kapcsolatának végkimenetele is kellően drámai volt.

Ashur. A mocskos patkány. De nálam ő is ott van a kedvelt gonoszok között. :D Szerencsére ő túlélte, biztosítva azt, hogy lehet őt majd utálni a második évadban. :D

Germán fivérek. Kár, hogy csak alig pár rész erejéig voltak jelen mindketten, bár számítani lehetett arra, hogy csupán egyikőjük úszhatja meg a felkelés eddigi részét. Amolyan töltelék/mellékszerep az ővék, de a kapcsolatuk egymáshoz nagyon testvéri és óvó.

Varro. A Spartacus ?Bobby Ewingja?. Na az ő halála után nem egy megkeresés érte el a készítőket, hogy nem árt ha gyakran pislognak a hátuk mögé ezek után. :D Varro kiirásával érte el a sorozat azt a pontot ahol ledőltek azok a bizonyos dogmák, hogy nem szabad kedvelt karaktert ily hamar és ily módon kiírni a történetből. Nagyon jó karakter volt, amolyan támasz Spartacusnak és viszont.

 

No amint nézzem ez már több mint egy-két szó erről a csodáról amit Spartacus: Blood and Sand-ként ismertünk meg. :D Nehéz lesz kivárni a második évadot, de talán némi reményt majd a 6 részes előtörténet fog adni, melybe talán viszontláthatjuk a kiirt szereplőket is. :) Remélem a felálláson nem fognak változtatni, továbbra is véres, brutális, drámai, intrikákkal átszőtt történetet fognak elénk tálalni, gyönyörű nőkkel és olyan férfiakkal kikkel örömmel koccintana bárki egy proteinturmix-al valamelyik konditeremben :D

Andy Whitfieldnek meg mielőbbi gyógyulást. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, az a gond itt szerintem, hogy 13 részen át ez a "semmi" megy már majdhogynem folyamatosan. Ez nem lenne gond egy ismeretlen történetnél, melyet meg akarnának alapozni, de egy Csillagkapu széria szerintem már nem igénnyel ennyi "semmit". És amilyen színészi játék ehhez betársul az inkább már kínos. Meg kell nézni az SG1 és az Atlantis dialógusait. Ég és föld az Universe hozzájuk képest.

Hát igen, ég és föld, az SG-1 és az SG-1 v2.0 (alias Atlantis :D) dialógusai így szóltak: Én vagyok a f*sza gyerek, békével jöttem, a vallásotok sz*r, az USA az egy igaz isten! Én vagyok Daniel Jackson, ex-isten. Mindenki, aki nincs velem, nem képviseli az én értékrendem, dögöljön meg. Durr!

Atlantis: Én vagyok a f*sza gyerek, békével jöttem, a galaxisotok sz*r, az USA az egy igaz isten! Én vagyok Rodney McKay, majdnem isten. Mindenki, aki nincs velem, nem képviseli az én értékrendem, dögöljön meg. Durr!

SGU: Hiába vagyok én Rush, nem vagyok f*sza gyerek. Az USA idekinn cseszheti, és még csak azt sem tudom, hogyan kéne istenné válni.

Hm... melyikben lehetnek emberközelibb karakterek, melyik a reálisabb?

Szóval éééééééééééé... téves, az SGU-nak kell a bevezetés. Mert ez egy új sorozat. Lehet ugyanabban az univerzumban játszódik, de nem ugyanaz. Mint ahogy a Deep Space Nine is elütött az elődjétől, pedig akkor már két Star Trek volt, mégis egy tök új szegletét mutatta be, amihez kellett a bevezető és jószerivel ott sem történt semmi. Itt nincs semmi, ami emlékeztetne az SG-1-ra vagy az SGA-ra, nem ugyanaz a rendszer (ugye az SG-1 és az SGA között bátran húzhatunk egyenlőség jelet, mert a tárcsázó mestertől a hadihajókig minden ugyanaz), teljesen új helyzet van. Ezt fel kell építeni, úgy, ahogy már az Atlantist is kellett volna. Attól, hogy ez is Stargate, még új sorozat, új szereplőkel, új helyszínnel, új helyzettel. Minden új, már miért ne kelljen bemutatni? Azt, amit már ismerünk, arra nem is vesztegettek sok időt: Lucian Szövetség, Homeworld Command, NFB, O'Neill, Carter, Daniel, 304-es, csillagkapu, naquadria, goa'uld, ős, hipertér (pedig ezek javáról készült külön videó, ami Eli megnézett :)). Ezek már ismertek, de csak ezek képezik részét az előző két Stargate szériának, semmi más. A többit be kell vezetni.

A vallási fóbiád meg látom, megint kezd kiütközni, mint a BSG-nél, pedig hát ha valaminek, a Stargate-nek igen erős a vallási háttere (az más kérdés, hogy eddig tabu volt a kereszténység, de legalább ezzel is szakítottak) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval se állítottam, hogy a dialógusoknak reálisnak kell lenni, mert tény és való az mind igaz amit írtál idézőjelekben. De....

De a Csillagkapu hol volt reális, vagy emberközeli? :D Én sose vártam ezt el tőle. A lényeg, hogy szórakoztatott. Rodney McKay ha kellett túltett MacGyveren, O'Neil elrepült mindenen, minden idegen perfect volt angolból........a sorozat ilyenekkel volt tele és mindenki szerette. Az SGU meg ne BSG babérjaira törjön, hanem az elődjeire. :D Az ilyen erőltetett vallási makogásoktól meg még a hajam is égnek áll. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem viszont a végén már elegem volt a szupercsapatból, ezért sem szerettem különösebben az Atlantiszt és ezért is tetszik annál jobban az SGU (az SG-1 még mindig number one). Főleg az Atlantisban mentek el már nagyon meredek irányba, mert míg a Tejútban azért voltak fejlett szövetségesei a CsKP-nak, addig a Pegazusban már tök egyedül, az az egy szem négy fős csapat, kik közül kettő szerepeltetésének volt értelme is, a másik kettő csak lődörgött és lőtt (a főnök meg bólogatott), már lazán megváltották az egész csapatot. Hát kösz, de ez nem különösebben tetszett, bár szórakoztatott, az fix. Ha meg ehhez hozzáveszem, hogy mindenben másolta az SG-1-t, sőt, sok dolgot egyenesen onnan vett át (asgardok, replikátorok, ősök, Carter, McKay, Weir, Lorne, Woolsey), akkor aztán pláne mélybe az SGA-val. :)

Szóval nekem kellenek az emberközeli karakterek, a realitás, azért sci-fi, és nem görög eposz a Stargate. Annak idején az SG-1 is ilyen volt, úgy az ötödik évadig. Aztán Daniel isten lett és minden megváltozott :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Nem is beszélve arról, hogy aki olvasta minap Steven DeKnight (producer/creator/atyaúristen) válaszait néhány rajongói kérdésre az már tudja, hogy ő aztán nem fog itt ragaszkodni ahhoz ami a történelemkönyvek lapjai között meghúzódik.

Azt jól teszi. Most elképzeltem hogy a megfeszített Sparta leugrik a keresztről majd magasba tart két kardot és Róma népe térdre rogy előtte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi ez a dolgozószoba. Az írók DHARMA sörök társaságában "elmélkednek" és vetnek papírra minden elképzelést. A falakat meztelen csajos vagy autós poszterek helyett idővonalak és a fontosabb eseményeket feltüntető plakátok díszítik. :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, én tudom a választ. :D

Spoiler:

Locke, bár szerintem nem nehéz észrevenni. :) Viszont a nevek közül csak egy valaki nem rémlett, és az Candle, de utánanéztem, és az volt Pierre Chang egyik álneve valamelyik Dharma eligazitó kisfilmben.

Úgy tűnik, hogy a Naruto-Kun csapata egész gyorsan halad a feliratok készítésével, úgy hiszem, hogy már nem kell sokat várnom addig, amíg utolérnek engem. :D És akkor végre megnézhetem a Skypiea Sagát. :D Fogadni mernék, hogy Eneru is olyan, mint az összes többi, komolyabb főgonosz. Nagyon erős, és nagyon gonosz. :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, hogy a Naruto-Kun csapata egész gyorsan halad a feliratok készítésével, úgy hiszem, hogy már nem kell sokat várnom addig, amíg utolérnek engem. :) És akkor végre megnézhetem a Skypiea Sagát. :D Fogadni mernék, hogy Eneru is olyan, mint az összes többi, komolyabb főgonosz. Nagyon erős, és nagyon gonosz. :D

Én Enel-nek ismerem, de igen. Rettenő gonosz és konkrétan legyőzhetetlen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt jól teszi. Most elképzeltem hogy a megfeszített Sparta leugrik a keresztről majd magasba tart két kardot és Róma népe térdre rogy előtte. :)
Szerintem nem fogják keresztre feszíteni. Az csak egy legenda, akárcsak az, hogy nincs bizonyíték a halálára. A tetemét állítólag sose találták meg. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.