Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem a budis részre gondoltam hanem az elsö részre mikor megérkeznek Irakba. Ott azért kell dekkolni mert állítólag valami újságiró van ben velük az Al- Jaazirától. De utána már lőnek mint a veszedelem az arabok, ezek meg csak hasalnak. na mindegy.

Hát arra nem emlékszem, sajnos. Túl régen láttam már, újra kéne néznem. Jobban belegondolva, csak a budis rész maradt meg, meg az utolsó, mikor a hadnagyot furcsa mód hátba lőtte valaki. A gond ugye csak az volt, hogy a háta a saját emberei felé állt ;)

 

Ha jól tudom az M16 ma már M4.

Nem, van M16-os (jelenleg az A4-es verziónál tartanak) és M4-es. Az M4-es az M16-os kompakt, módolható verziója (bár az M16A4-es is már módolható, igaz csak részben). A városi harcokhoz fejlesztették ki. Általában vegyesen használják mindkettőt.

Amúgy, csak a hadsereget nézve annyira nem bonyolult a dolog. Még mindig az M16/M4 van az egyik oldalon és az AK-47/AK-74 a másikon. Az amcsiknál a legnagyobb változás, hogy az M60-ast leváltotta az M249 SAW, meg a Colt M1911-et leváltotta a Beretta 92FS (bár most az új Coltot is rendszeresítették). A többi fegyver meg vagy csak filmes hatás miatt van, vagy egyéb harcoló alakulathoz tartozik, de az meg azt jelenti, hogy nem annyira elterjedt (MP5, MP7, P90, még ezek fordulhatnak elő nagyobb számban, főleg a pilótáknál és a tankosoknál). Ha jól rémlik, mind az Over There-ben, mind a Generation Killben végig M16-ost és M4-est használtak a szereplők.

Viszont, az Overt There elején van egy baki. A sérültet UH-1-essel mentik ki, holott Irakban Black Hawkok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe 2x11 után...

 

Spoiler:

Valaki elmagyarázná, hogy Charlie mit keresett az élők soraiban? Állítólag ez egy "utólag megtalált" epizód, ami még az 1. évadban lett volna benne. Astrid haja is a régi, stb.

Viszont ha így van, akkor elég hülyén oldották meg, hogy csak úgy berakták a 2. évadba. Először azt hittem visszatért a Charlie-alakváltó. :)

Meg is adtad magadnak a választ és én is már párszor leírtam ide. Az az epizód még az első évadhoz készült. Ennyi ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is adtad magadnak a választ és én is már párszor leírtam ide. Az az epizód még az első évadhoz készült. Ennyi :)

Oké, csak biztos akartam lenni benne. Egyébként amíg nem néztem a sorozatot, nem igazán olvastam el a róluk szóló hsz-eket. Fő a meglepetés. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klassz a mostani Dexi. A kiégett hekus nagyon nagy arc. Dexi máris szimpatikus neki. :)

Eddig amúgy az ötös nem a legjobb szezon nálam. Az előzőek közül egyedül a harmadik nem veri.

 

Nem. ;)
Pedig nem sokat változott a fehér tulipános Frindzs rész óta. Abban se esett le?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem figyeltem :P
Annyira én se. A Robohekus 2 és a Frindzs között csak a Meztelen ebédben és a Sikoltókban (használja a magyar címét aki akarja) láttam és azokból berögzült a későbbi feje.

Mostanában a sorozat pluszon futó Odüsszeiában szoktam hébe-hóba látni. Abban Peti mellett még Frindzses Newtonra ismertem rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tizedik rész az Irakból nem volt semmi. Shaver felcser elég különös figura volt. Az epizód poénja meg amikor éppen a Vészhelyzetről beszélnek, miközben Sakál őrmester meg abban játszott egy ideig :yes:

No még három rész hátravan :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem az Irakot. :D Nagyon nagy kár, hogy nem folytatták, bár amcsi "cenzúra" részéről érthető. Kaptak itt a felszabadító...ízé, megszálló seregek is hideget-meleget :P:D

Én valahogy nem tudok számottevő különbséget felfedezni az Irak és a Gyilkos megszállás között, semelyik se volt túlzottan akcióorientált, se pedig pátoszi túlzásokba eső. Szépen egyensúlyoztak valahol a kettő között. Igaz én azért több akciózást elvártam volna. :) A kivitelezésük igaz, minimalista volt, főleg az Irakban, de egy tv sorozattól ez is szép.

Nagyon jók voltak a karakterek, mind a csatatéren szereplőkké, mind pedig a háttérben, odahaza maradtaké. :D Főleg dicséret illeti a készítőket Kuffer férjének kis románcának és Gyökér feleségének viszontagságainak bemutatásáért. :D Nem volt semelyik se könnyű helyzetben, annyi szent, de mentesek voltak a sablonos végkifejletektől. Nagyon átérezhető volt mindkettőnek a sorsa és a döntéseiknek a háttere. Bo se volt rossz szál, talán csak a gyerek idegesített a kissé eltúlzó nyafogásával.

És ami még pozitívumot ér, az az, hogy itt nem a nagy megmentőként ábrázolták az amcsikat. Ha kellett gyerekeket vesztettek el vagy éppen erős morális nézetkülönbségek merültek fel az akcióik során.

Noh, egyenlőre ennyit a soriról, egy nézést mindenféleképpen megért. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivégeztem az Irakot. :D Nagyon nagy kár, hogy nem folytatták, bár amcsi "cenzúra" részéről érthető. Kaptak itt a felszabadító...ízé, megszálló seregek is hideget-meleget :P:D

Én valahogy nem tudok számottevő különbséget felfedezni az Irak és a Gyilkos megszállás között, semelyik se volt túlzottan akcióorientált, se pedig pátoszi túlzásokba eső. Szépen egyensúlyoztak valahol a kettő között. Igaz én azért több akciózást elvártam volna. :) A kivitelezésük igaz, minimalista volt, főleg az Irakban, de egy tv sorozattól ez is szép.

Nagyon jók voltak a karakterek, mind a csatatéren szereplőkké, mind pedig a háttérben, odahaza maradtaké. :D Főleg dicséret illeti a készítőket Kuffer férjének kis románcának és Gyökér feleségének viszontagságainak bemutatásáért. :D Nem volt semelyik se könnyű helyzetben, annyi szent, de mentesek voltak a sablonos végkifejletektől. Nagyon átérezhető volt mindkettőnek a sorsa és a döntéseiknek a háttere. Bo se volt rossz szál, talán csak a gyerek idegesített a kissé eltúlzó nyafogásával.

És ami még pozitívumot ér, az az, hogy itt nem a nagy megmentőként ábrázolták az amcsikat. Ha kellett gyerekeket vesztettek el vagy éppen erős morális nézetkülönbségek merültek fel az akcióik során.

Noh, egyenlőre ennyit a soriról, egy nézést mindenféleképpen megért. :P

 

 

Egyetértek, és nem értem miért kellett politikai nyomásra abbahagyni. Csak nem azért mert leszakadt lábat vagy esetleg gyermek lelövését mutatták? Az milyen durva volt már mikor a csajt arra utasította a hadnagy(aki hálistennek elhunyt mert egy gyökér volt), hogy üsse el a gyereket. Na ha én lettem volna ment volna vissza ezt: "Anyádat te baromállat". Aztán sitteljenek le.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katedrális 1-8.

 

Végignéztem és az mondhatom hogy fantasztikus volt. Én anno olvastam a könyvet, de csak részletekben emlékeztem rá viszont kisegített a folytatásának(Idők végezetéig) tavalyi elolvasása. Tulajdonképpen Follett ugyanazt a storyt írta meg mint anno legalábbis a szereplők szinte ugyanazok mint az elődben. Ralph egyenlő Williammal, Mertin pedig Jackkel.

A sorozat nagyon visszaadta Ken Follett könyveinek hangulatát, sőt ívét is. Gondolok arra, hogy a vegytiszta gonoszok a könyv kb 90 %-ig rettenetes bűnöket követnek el a szintíszta jók ellen majd ezért brutális halált halnak.

A színészekeket jól válogatták meg és ha jól láttam akkor Jack apját Pintér Tibor játszotta. Nekem legjobban mint szinész Ian Mcshane tetszett Waleran Bigod szerepében. Élveztem a játékát nagyon. Maga a sorozat remekül visszaadta a középkor hangulatát. Szinte éreztem a mocsok szagát.

Reméljük a folytatás is ilyen színvonalú lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan érzésem, de már nem csak nekem, hogy h*lyére veszik a nézőket.

Én rájöttem: ezek spórolnak, vazze! Leforgatnak négy-öt ilyen non-budget epizódot, amit felvehetnek a producer házában és az utcán, hogy a maradék kest a látványos epizódokra, a producer új autójára és a forgatások utáni afterpartikra költsék, természetesen nem ebben a sorrendben. Hát ez a mai rész még az én mércémmel mérve is nagyon béna volt, ráadásul, eljátszották legalább kétszer az SG-1-ban, egyszer az SGA-ban is... Pedig a Destiny-n és a bolygón játszódó történetszál megint jó volt. Csak hát...

A készítők azt ígérték, nem lesz több vancouveri fenyő erdő. Remek, de azt miért nem mondták, hogy helyette Vancouvert kapjuk meg? Indítok egy petíciót, amiben visszakövetelem a középkori falut és a fenyőerdőt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem tudok betelni a Katedrálissal annyira magával ragadott. Azt hiszem újra el kell olvasnom a könyvet. Imádom Ken Follettet. Azt hiszem most jelent meg egy új könyve is. A sorozat készítői szerintem még azt is elérték, hogy aki eddig semmit nem olvasott az angol szerzőtől az most fog. Zseniális volt komolyan minden perce.

 

Akiknek nem tetszett a folytatás megkérdezhetem miért? Szerintem ugyanannyira jó regény mit a Katedrális, bár azt el kell ismerni olyan mintha a korábbi regény utánzása lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Caprica kaszát kapott.

 

SGU: hát ahhoz képest mire gondoltam az elején annál jobb volt a vége miatt, de persze hozta a szokásos 10/5ös szintet. Túl hosszúak voltak az átvezető részek. Na mind1, azért ez az évad már most fényévekkel jobb mint az első, de még sokat kell fejlődnie.

 

Castle: JÓ volt, tetszett. Szokásos jó kis poénok, az ügyben is volt egy szép kis csavar, bár én kitaláltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Ken Follettet. Azt hiszem most jelent meg egy új könyve is.

Off

Valóban így van, és piszkosul érdekel. Majd valahogy beszerzem.

 

Caprica kaszát kapott.

Sejthető volt. Azért a maradék pár részt megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én rájöttem: ezek spórolnak, vazze! Leforgatnak négy-öt ilyen non-budget epizódot, amit felvehetnek a producer házában és az utcán, hogy a maradék kest a látványos epizódokra, a producer új autójára és a forgatások utáni afterpartikra költsék, természetesen nem ebben a sorrendben. Hát ez a mai rész még az én mércémmel mérve is nagyon béna volt, ráadásul, eljátszották legalább kétszer az SG-1-ban, egyszer az SGA-ban is... Pedig a Destiny-n és a bolygón játszódó történetszál megint jó volt. Csak hát...

A készítők azt ígérték, nem lesz több vancouveri fenyő erdő. Remek, de azt miért nem mondták, hogy helyette Vancouvert kapjuk meg? Indítok egy petíciót, amiben visszakövetelem a középkori falut és a fenyőerdőt :)

De most komolyan. Ez a nagy sztori? Az új világok garmadája, telis-tele eddig soha nem látott lényekkel? Vazze. Ébresztő kedves készítők! A nézők már az első évadban is húzták a szájukat, talán illene már meghallgatni őket és változtatni a koncepción. Ez nem más mint egy űrben játszódó Barátok Közt. A mély drámázás, kamatyolás eddig csak hasonló kategóriában a Defying Gravityben mutatott jól, de ott nagyon. Annak nem volt pörgős, izgalmas, szórakoztató múltja, aki kedvelte az zabálta a sorozatot. De ez egy CSILLAGKAPU alapokon nyugvó sorozat, ami felfedezésekről, kalandokról, akciókról kéne hogy szóljon. Piha!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 2. évad után

 

Spoiler:

Tudtam, hogy érdemes tovább néznem, nem csalódtam benne. Sokszor akadtak elsőre nem felfogható dolgok, de alapvetően bejött az évad. Eddig egyértelműen a "Peter" c. rész a favorit, bár az az intro elég érdekes lett. ;) A vége is ütött rendesen, bár amikor Bell felébredt, megfordult a fejemben, hogy az nem az "igazi" Olivia.

A 2x18-ban az a tag hogy utazott az időben és főként, hogy tudta irányítani, hogy hova és mikorra ugorjon vissza? Az odáig oké, hogy beültetett magának egy Faraday-hurkot, vagy mit, ami pajzsként funkcionált az ugrásokkor keletkező energiával szemben, viszont azt nem értem, hogy hogy utazott az időben? Az is a benne lévő szerkezetnek köszönhető?

Illetve még a fináléban lévő alt-ugrás sem teljesen tiszta. Eddig minden ugrás ugyanúgy működött, a 2x22-ben viszont mi volt? Körbe álltak, becsukták a szemüket, majd mire kinyitották, már a párhuzamos világban voltak. A visszaút már normálisabb volt. Meg egyáltalán, mi az a szerkezet, amit Walternativ épített? Vagy ez már a 3. évad?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky. A hazajutásban Bell volt a fő kulcs. ;)

Az odáig oké. :)

Spoiler:

De nekem az nem világos, ahogy ÁTjutottak. Nem voltak magas frekvenciájú hanghullámok, csak behunyták, majd kinyitották a szemüket. Legalábbis mást nem vettem észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.