Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

bár ez a körtefás dolog egy "The Twelve Days of Christmas - A karácsony 12 napja" című nótából eredhet leginkább.

Hát inkább ez lehet a származás :)

 

De köszi a magyarázatot, a The Abyss-t eddig csak egyszer láttam angolul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG 2x16 Sacrifice

Meghalt Billy? Durva. Pedig ez nem tipikusan az a sori, mint pl a PB, amiben bárki meghalhat, és bármi megtörténhet. Jó jó mindenkit lelőnek, de fel is épülnek belőle. Kíváncsi vagyok mit tartogatnak az évad uccsó részeire. :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát inkább ez lehet a származás :D

 

De köszi a magyarázatot, a The Abyss-t eddig csak egyszer láttam angolul.

Nincs mit. :)

Amúgy a poénkodás jött előbb és csak aztán néztem utána jobban annak körtés madárnak. Úgy voltam vele hogyha az SW-poénjai miatt kikiáltottuk SW-fannak akkor lehetne Abyssos is az öreg. Ahhoz mondjuk kellene valami egyértelműbb utalás is de ez van ezt kell szeretni.

Ebből azt vonhatnám le tanulságnak hogy House-t komolyabban veszem mint Coffeyt mert amikor ő szedte elő ezt a dolgot akkor csak furcsállottam de nem néztem utána. Meg azt a dilinóst (ahogy a Termiben a doki nevezi) nem is kell komolyan venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy voltam vele hogyha az SW-poénjai miatt kikiáltottuk SW-fannak akkor lehetne Abyssos is az öreg.

Na ja, de még az SW rajongása sem biztos, meg ez inkább jön a zenéből (tekintve hogy az már többszőr kiderült, hogy mekkora zenerajongó - maga is zongorázik, rengeteg számot ismer, zenészeket, énekeseket), mint az Abyssból. Ellenben SW-re vitathatatlanul utal. De mint írtam, az sem biztos, hogy azokat szereti, ellenben a zenével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, de még az SW rajongása sem biztos,

Az is lehet, hogy "csak" a sorozat írói swfanok. Vagy azokse, csak az ilyen popkultúrális (sw) poénok becsempészése közelebb hozza a sorozatot a nézőkhöz, hisz, még a nem sw fanok is ilyesmikkel poénkodnak haveri körben csak azért mert szeretik a filmeket. Teszem azt ugyaannyira poénkodnak sw-vel, mint ET-vel, vagy keresztapával stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: BSG

Szerintem tetszeni fog a 2. évad vége. Ezt abból a két-három mondatból is sejtem, amit eddig írtál. Nekem mai napig az egyik kedvencem (sőt, talán a legkedvencebb) jelenetem a 2 évad utolsó rész kb. utolsó 5 perce. Életemben azt láttam először egy ismerősnél, és hiába tudtam az egész sorozat alatt, hogy ez lesz, mégis remek élmény volt újra látni az összes többi rész megnézése után. De hát hamarosan elérsz oda, majd meglátod, hogy milyen :) Aztán jön a 3. évad nagyon remek első 4 része.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, de még az SW rajongása sem biztos, meg ez inkább jön a zenéből (tekintve hogy az már többszőr kiderült, hogy mekkora zenerajongó - maga is zongorázik, rengeteg számot ismer, zenészeket, énekeseket), mint az Abyssból. Ellenben SW-re vitathatatlanul utal. De mint írtam, az sem biztos, hogy azokat szereti, ellenben a zenével.

Azt írtam hogy ahhoz egyértelműbben kéne utalnia az Abyssra hogy ki lehessen jelenteni róla hogy szereti.

Azt csak poénból írtam és aztán direkt utána hogy inkább abból a számból vehette azt a madaras marhaságot nehogy valaki komolyan vegye és azt higgye hogy én azt hiszem hogy ő a filmből szedte.

Ilyen alapon Coffey is vehette volna House-tól ha egymáshoz közelebbi időben játszódna a kettő. Azért megjegyzem hogy szerintem Koffein is abból a nótából vette mert még arra gondoltok hogy tényleg azt hiszem hogy House-tól.

Arra hogy azt írtad hogy abból a nótából lehet az a vacak még csak akartam így reagálni de most már csak le kellett írnom.

 

Azt meg csak akkor lehetne tudni hogy SW-s ha mondaná de nem mondja de azért még lehet azt hinni hogy az. Kit izgat hogy biztos-e?

Meg valamikor te írtad poénból hogy lehet hogy szereti az SW-t ha már annyira utalgat rá. Én nem hiszem hogy akkor belekötöttem volna hogy nem biztos hogy szereti.

 

Másról is lehet mindenfélét gondolni nemcsak az SW-ről.

 

Azt is régebben tudom róla hogy tud zongorázni minthogy ezt leírtad. Nemrég írtam hogy haladok vele.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: ma este nézem meg ha minden jól megy a 2. évad uccsó két részét. Ha így dícséred, akkor már alig várom. :D

 

Te addig nézd majd meg a Heroest. van már felirat. :)

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is régebben tudom róla hogy tud zongorázni minthogy ezt leírtad. Nemrég írtam hogy haladok vele.

Igen, emlékszem, és nem is kioktatásként írtam, amit írtam. Bár a második írásodat félreértettem, az is tény, mert a "kikiáltottuk SW-fannak" rész nekem úgy jött le, hogy ez alapján akár Abyss rajongó is lehet, holott SW-fannak sem kiáltotta ki senki.

Sejtettem, hogy tudod, hogy tud zongorázni, de ha megfigyelted, a legtöbb dolog, amit állítok egy filmről, amellé mindig teszek példát is, ez esetben House zenebolondságát a zongoratudásával igazoltam, mert az még nem spoileres (írhattam volna konkrét részt, ami majd a zenével lesz kapcsolatos, csak nem akarok spoilerkedni).

 

Szóval a fejem szeretném megtartani még egy kicsit (bár amennyire most fáj, egy főbelövést bevállalnék... :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az létezik, hogy van már új Heroes rész?

Tegnap óta van meg a 17.rész, hála Kanadának, de hogy miért, azt ne kérdezd. Már felirat is van hozzá, javaslom, hogy előbb azt szedd le, és utána a hozzá való filmet, mert azt hiszem, hogy több verzió is fut most.

Ja, és ma úgy láttam, hogy jövő héten lesz a következő rész, szóval már be vagyok kavarodva, hogy lesz-e szünet vagy sem :)

Na majd meglátjuk.

 

Nézd meg mielőbb, mert állat rész volt :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó szórakozást hozzá, remélem, tetszeni fog :P

A 2.évad utolsó rész hosszabb, én is csak vártam-vártam, hogy mikor lesz vége, és a végén láttam meg, hogy jóval hosszabb, mint egy átlag rész.

 

Túl vagyok már rajta, megy egy Róma6-on is.

 

Heroes

Huhuhúúú..... remek rész volt :) Hirtelen nem is tudom, mit mondjak. Először is azt, hogy Bennet szimpivé vált a szememben (szegény, vajon hogy gondolta bárki is, hogy felnevel egy gyereket, és nem szereti meg?), és most már érthető több eddig érthetetlen és kétséges lépése. Pl. az emléktörlés. Remek tervet eszelt ki arra, hogy eltüntesse Claire-t, és még belőles se tudják kiszedni az igazságot. Hát kíváncsi vagyok merre mennek most. Főleg, mivel hogy most a haitis fickóval együtt üldözöttek lesznek. Nem hiszem, hogy a vállalat annyiban hagyná ezt. Ha már vállalat. Kaptunk néhány választ Bennettel kapcsolatban, de egy csomó új kérdés merült fel. Mi a frász az a vállalat, és mit dumáltak élve boncolásról???? Valami sötét ügy van itt a háttérben. De ami még ennél is érdekesebb, hogy Hiro apja nyakig benne van :P Most látom már értelmét, hogy behozták az egyik részben. Újabb kérdés: vajon apuci tud Hiro képességéről? Ugye, mikor Hiro arról beszélt, hogy küldetése van, nem igazán említette a képességét. Ha jól emlékszem. Vajon apuci miért engedte csak úgy el? Lehet, hogy egyszerűen azt hiszi, hogy pici fia kicsit szórakozni akar, vagy mit? Hát ez érdekes. Jaj, szegény Ted. Igaz, hogy mániákusan akarta tudni az igazat, de most jó kis pácban van. Aztán meg ott van kedvenc rendőrünk. Most akkor beszervezik, mint anno a láthatatlant?

 

Karrde: ma este nézem meg ha minden jól megy a 2. évad uccsó két részét. Ha így dícséred, akkor már alig várom. :P

 

Te addig nézd majd meg a Heroest. van már felirat. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG 2 évad uccsó

Nagyon jó volt. És egyben elég nyomasztó is. Én is úgy voltam h mikor lesz már vége, persze nem a rossz értelemben, és akk láttam h ez egy kicsit hosszabb. De nagyon duva volt. Kíváncsi vagyok mit fognak ebből kihozni. Mondjuk jobban tetszett mikor még az űrben voltak, de gondoltam így sem lesz rossz. Gondolom képbe kerül majd a baba is. Hogy jön vissza a flotta? Ja és Adamának nem áll jól a bajusz. Már szedem a 3. évad elsőjét.

Ja. Szegény Baltar. Én nagyon bírom, de most nagyon kicsesztek vele, meg egy kis semminek állították be. :) Remélem Gaius visszatér. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: BSG

Ja, én is sérelmeztem anno ezt a bajuszt. Apróság, de úgy zavarta a szemem. Annyit mondok csak, hogy Baltar lesz még szegényebb is :P Úgy érzem, hogy a 3. évadban egy picit jobban előtérbe került a karaktere, ami remek dolog tekintve, hogy iszonyat bírom a csákót :D Azt hiszem, meg kéne néznem az eddigi részeket, hogy eldöntsem biztosra. Na de erre lesz időm, ha vége a 3. évadnak, mert a 4. jó sokára jön :) Várom már, hogy megnézd a következő négyest, azok nagyon-nagyon ott vannak, de főleg a 3. és 4. rész.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a fejem szeretném megtartani még egy kicsit (bár amennyire most fáj, egy főbelövést bevállalnék... :))

Nem hinném hogy kedvem lenne Hegylakót és célbalövőcskét játszani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BSG

Nekem az nem stimmelt, hogy új Capricán hatalmas nyomor volt, mindenki szakadt ruhákban és mocsokban élt. Az űrhajókon, meg mindenki fitt és üde volt, szép ruciban. Minek telepedtek le ott egyáltalán?
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Pedig a fejem nem bánná :D

 

Kudar, Karrde: hogy lehet bírni azt az ürgét? Akármennyit sír, akármennyit rinyál arról, hogy ő csak áldozat, így is, úgy is egy szemét, önző féreg, aki lexarja, hány ember halt meg az önteltsége és kannossága miatt, és még mindig a büdös írháját próbálja menteni. Pfúj... várom már a napot, mikor végre megdöglik (de előtte még elviselhetne némi kínzást). Inkább 6 Tigh, mint 1 Baltar.

 

Ody:

Erről a Capricán nyomor van, a flottánál meg "szép az élet" - mert azért az sem volt olyan szép - talán éppen Adama és Baltar tett, imigyen kiélezve a két vezető közötti különbséget. Ugye később kiderült, hogy az admirális nem szívesen engedte el az embereit, és talán ez az egész úgy hatott rá, hogy direkt kiélezte a helyzetet. Bár már nem kellett volna, mégis katonás rendet, fegyelmet tartott a BSG fedélzetén, és ott ő lehetett az úr, az ő normái szerint alakíthatta a környezetet. Ami hát jobb volt, mint Baltar uralma. Ellenben egy későbbi részből azt is megtudtuk, hogy Új Caprica nem volt annyira rossz hely kezdetben, lelkesedtek az emberek, voltak terveik, örültek. Csak aztán a vezetés rátermetlensége, nemtörődömsége, ami különféle létszükséges dolgok elsikkadásával járt, a lelkesedés lelohadt, a tervek szertefoszlottak, az öröm bánatba és dühbe fordult. Persze kérdés, hogy akkor miért nem mentek vissza a flottába? Talán mert nem tudtak dönteni, melyik a rosszabb: nyomorban élni egy bolygón, ahol azért van hová menni, ahol nem lihegnek az ember mögött cylonok, ahol friss a levegő, ahol nyílt, természetes terek vannak; vagy nyomorogni egy űrhajón, bámulni a kopár falakat a tudatban, hogy a falakon túl csak a légüres tér vár, és azon izgulni, mikor bukannak fel a cylonok és lövik át a burkolatot ott, ahol éppen ők állnak, vagy robbantják fel azt a hajót, amin tartózkodnak.

 

Nem hinném hogy kedvem lenne Hegylakót és célbalövőcskét játszani. :P
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy egy elképesztő figura :) Nem nézek sok sorozatot, nem tudom, hány és hányféle karit tudnak írni a sori írók, de ez a karakter annyira eszméletlen az összes szemétségével együtt, hogy muszáj szeretni :P És James Callis überkirályul hozza a figurát, egyik legjobb sorozatbeli játék, amit valaha láttam :D

 

Ody BSG

Szerintem is kb. úgy van, ahogy Dzséjt írja. Bezárva élve egy fémkupacba egészen más, mint a szabad ég alatt. Az ember számára természetellenes az űrben egy hajóban élni, onnan szabadulni vágynak. Legalább is szerintem. A caprikás nyomor meg a hajó között az is hozhatja a különbséget, hogy a katonai cuccokra jobban figyelnek, mint a civilre, és ez a vezetőknek köszönhető.

 

Kudar, Karrde: hogy lehet bírni azt az ürgét?
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PB SPOILER

 

Miért van az a sanda gyanúm, hogy itt nem lesz amnesztia? :) Vagyis már nem lesz aki adja. :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Benettnek semmi komolya baja nem lesz/lett. Pont ezért csinálták meg ezt a színjátékot Claire-rel és a Haitis ürgével. Szerintem kb. úgy fog kinézni a dolog Benett főnöke szemében, hogy Benett be akarta vinni Claire-t, ahogy a főnőkének ígérte, de útközben megtámadta őt a haitis csákó, megsebesítette (ami igaz, direkt lőtt lejjebb, hogy ne haljon meg, mondja is Benett neki) és elvitte Claire-t (aki Benett jelentése szerint- emlékezz csak a beszélgetésre, mielőtt vetnének egy pillantást a fémkalitkában Tedre- rejtegette Claire-t, vagyis ő, mint az apja nem is tudott a lánya képességéről, ellenben a Haitis ürge igen). Hogy az emléktörlés mennyi eseményre vonatkozik, azt még nem lehet biztosan tudni, de talán csak az utolsó dolgokra. Így aztán Benettnek nem lehet utólag semmit felróni, nem lehet kiszedni a fejéből olyan gondolatokat, amiket töröltek, és amik ismeretében eljuthatnak Claire-hez rajta keresztül. Én így értelmezem az utolsó perceket. Színjáték Claire miatt, de a Haitis ürgéért és magáért Benettért is. Ez volt a legtöbb, amit tehettek azok után, ami történt. Mert valamit muszáj volt lépni.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes: Én is így vélekedem a Bennettel történtekről. ;) ÉS tényleg az egyik legjobb rész volt!

 

Csakúgy mint a BSG Exodus II.

Most nézem meg a 3. évad 4. részét. Úgy vélem hogy talán a legjobb volt az összes közül. Elszorult a szívem mikor Adama mondta a legénységnek, hogy jó volt velük és akkor megjelent a Pegasus. Aminek az elvesztését azért sajnáltam, csakúgy mint Ellenét, akit bár nem bírtam mert állandóan kerte a sz*rt, azért nem ezt érdemelte volna. A vége nagyon megható volt, és annak ellenére, hogy vártam már, hogy elhagyják NC-t, azért jó kis részek voltak ezek. Igazi 2.VH feeling. Nagyon jók voltak, Igazad volt Karrde. Bírom az Adamákat, kát h Apollo felszedett pár kilót, remélem leadja mert elég hüjén néz így ki. Baltart meg sajnáltam, mert hát végülis Ő nem tehetett az egészről, mégis mindenki Őt hibáztatja. Na jó kicsit hibás volt a letelepedésben. De miután megszállták őket a Cylonok, onnantól nem tehetett semmit. Fölöslegesen ölette volna csak meg magát.

Ja és ebből a bébis dologból még bajok lesznek úgy érzem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy elmagyaráztad, amire magamtól is rájöttem. ;) De akkor is meglőtték a palit, és én EZÉRT sajnáltam.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.