Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ent IV/22

Érdekes befejező rész volt! Szerintem kicsit elnagyolták, és inkább globális hatásokra mentek rá. Bár ez a hirtelen öt éves ugrás kicsit húzós....az sok idő. A karakterek viszont alig változtak valamit (T'Pol frizuráját leszámítva). A holofedélzetes megoldás viszont nagyon tetszett, roppant eredeti ötletnek tartom! Trip halála viszont megdöbbentett. :D Nagyon kár érte....ráadásul halhatott volna szebb halált is (ezeknél sokkal nagyobb balhékból is épségben került ki). Viszont a szinkron az valami borzalom volt. Dzséjt majd Te is biztos fogod a fejed, ha nézed.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"John a suliban érthetetlenül vonzódik egy vadóc csajhoz - na ez lesz Summer - akiről egy izgalmas üldözéses jelenet végén kiderül, hogy Terminátor, és azért legyeskedett a srác körül, hogy védelmezze"

 

Ez mekkora LOL már :D Szerintem valami "forgatókönyvirás kezdőknek" tanfolyam első napos próbálkozóit választották ki, hogy irják meg a sorozatot... nincs más lehetőség :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mekkora LOL már :D Szerintem valami "forgatókönyvirás kezdőknek" tanfolyam első napos próbálkozóit választották ki, hogy irják meg a sorozatot... nincs más lehetőség :angry:

Én nagyon tartok tőle, hogy ez lesz a mélypontja a legendának. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimat... szimat... ááááá... ez a bukás szaga. Jesszusom, hogy lehet ilyet egyáltalán papírra vetni??? :D:angry:

 

Ody: jaaaj, ez a szinron dolog... már alig várom. De egyelőre még a 4x21 sem került fel, ami kedd este révén pöttyet bosszantó.

Annyit tudtam a 22. részről (amiről szentül meg voltam győződve, hogy a 24. rész, közben annyi rész nem is volt), hogy Trip meghal - bár nem tudom, hogyan, úgyhogy az még meglepetés lesz -, meg hogy a holofedélzeten lesz Riker és Troi az Enterprise D-n (még az is kiderül, melyik TNG rész alatt játszódik), ja, meg hogy a Föderáció alapításához vezet vissza.

 

"John a suliban érthetetlenül vonzódik egy vadóc csajhoz - na ez lesz Summer - akiről egy izgalmas üldözéses jelenet végén kiderül, hogy Terminátor, és azért legyeskedett a srác körül, hogy védelmezze"

 

Ez mekkora LOL már :cry: Szerintem valami "forgatókönyvirás kezdőknek" tanfolyam első napos próbálkozóit választották ki, hogy irják meg a sorozatot... nincs más lehetőség :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megvolt az ENT 4x21 is, már csak egy van, de annak még se híre, se hamva.

Szomorú véget ért ez az ügy Trip és T'Pol számára. Én meg már kezdtem felhőzni a szemöldököm ezen a vulcán-ember nem kompatibilis dolgon, mert Spock éppen, hogy vulcan-ember hibrid. De végül kijöttek belőle.

Archer beszéde viszont nagyszerű volt. Ha a végső Trip-T'Pol beszélgetést elé helyezték volna, és ezzel a beszéddel zárult volna a rész, ez szerintem egy tökéletes záróepizódja lett volna a sorozatnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véget ért az Enterprise... a 21. résszel. Mert ezt a szutykot én inkább afféle érdekességnek veszem, mintsem a sorozat szerves részeként.

Hülyeség, hülyeség hátán, leginkább így lehetne jellemezni. Kezdjük a szinkronnal. Ki volt az az eszement idióta, aki Menszátor Magdolnát választotta Deannanak? Még akkor sem illene hozzá, ha nem Janeway hangja lett volna. Arról nem is beszélve, hogy Deanna és Riker nem is tegezték egymást, mivel régen jártak (később meg összeházasodtak, de az már ezután volt). Data Datának hívása meg kiakasztó volt (ezt egyszer a 9. filmben is eljátszák). Könyörgöm, nehéz kimondani azt, hogy Déta? Ráadásul a TNG-ben erre volt egy poén is, amikor Déta kifejtette, hogy miért nem Data. Mert jobb szereti úgy, hogy Déta. Az pedig egyenesen hullagyalázás volt, ahogy átköltötték a szöveget a végén. Ha nem hallottam kismilliószor TOS-ban, TNG-ben, az Ent elején, a 2. film végén, az első film elején, akkor egyszer sem. Szóval kb mindegyik verzióját kivülről fújom, és mindegyik verzió közel azonos. De ez... ráadásul amilyen szinkront adtak Kirknek és Picardnak... nehéz lett volna a TNG sorozat szinkronszínészeit felkérni? Olyan nehéz ez?

És most jöjjenek azok az indokok, amiért már a részt lehet szidni. Egyrészt, belefécelték egy TNG epizódba, ez még hagyán. De hogy miért pont ebbe, és a rész ismeretében, Rikernek miért kellett pont ezt a részt felidéznie az Entből? Pfffff... az eredeti TNG részben Riker aközött fiaskodott, hogy kihez legyen hű. Hát ehhez jobban illett volna a klingonos rész, mikor Reednek kellett efelől döntenie. Ráadásul nagy ötlet volt ez az egész, mert mindkét színészről lesírt, hogy mennyivel öregebbek már. Főleg Marina Sirtisről, hát ő valami iszonyat volt, ahogy a valamivel kevesebb, mint húsz évvel ezelőtti önmagát próbálja kiadni (apropó, idén húsz éves a TNG).

Aztán, Enterprise szemszögből sz*rt sem ért a rész. Lótifuti volt. Shran halálhíre tök fölösleges momentum. Aztán meg, egy kis lúzer hajó megtámadja az Enterprise-t, a behatolók egyből Tripbe és Archerbe futnak bele. De legalább öt percig makognak, T'Pol már hét perce bejelentette a behatolást. Reed és a MACO mit pöcsölt ennyit? Ötször oda-vissza bejárhatták volna az egész hajót, de mivel vannak belső szkennerek, fél percen belül a helyszínen kellett volna lennie egy teljes különítménynek. De még csak egy nyamvadt legénségi tag sem kóbászolt arra. Ráadásul, amekkorát szólt az a vezeték, Tripből semminek sem kellett volna maradnia. T'Pol és Trip kapcsolata pedig nagyon úgy tűnt az előző rész kapcsán, hogy új erőre kap, erre itt meg semmi. Ráadásul ennek a hat-hét éves ugrásnak sem volt sok értelme. Enterprise szemszögből akár közvetlen folytatása is lehetett volna a 21-es résznek. Mert sajnos a Föderáció megalakulását meg lefújták. Az, amire az egész Ent ki lett találva, el lett azzal intézve, hogy "Program vége!" Hát gratulálok.

Ami viszont tetszett: gyönyörű NCC-1701-D USS Enterprise CGI, és remekül felépítették újra az eredeti díszleteket (ami azért is nagy szó, mert a TNG befejeztével bezúzták az eredetit). Bár nincs meg a TNG ezen része, szerintem mind a Csillagbár, mind az eligazító úgy nézett ki, ahogy kell. A legeslegvége. Ahogy elindul az NCC-1701-D USS Enterprise és Picard elkezdi mondani a jól ismert szöveget (persze szigorúan angol nyelven, mert mint írtam, a szinkront elbaxták), aztán jön az NCC-1701 USS Enterprise és James T. Kirk is beszáll a mondókába, végül elröppen az NX-01 Enterprise és Archer befejezi monológot. Főleg azért nagy, mert angolban mindenki az eredeti hangján szólal meg. De hogy Picard és Kirk esetében újra felkérték-e szavalni Stewartot és Shatnert, vagy a TNG és TOS elejéről lopták-e le, az jó kérdés. Minden esetre nagy élmény volt. Kár, hogy magyarul elszúrták. Pedig a TNG szinkronjában Picard magyarhangja olyan jól nyomta ezt, hogy mikor megkérték Stewartot, hogy derítse ki, ki a magyar hangja, az elszavaltatta az első sorban ülőkkel ezt a szöveget és lazán rátalált.

Szóval, ilyen faramuci utolsó részt is régen láttam. Ráadásul ezzel zártak egy egész Trek korszakot, ami majdnem húsz éven át tartott (TNG elejétől ENT végéig megállás nélkül jöttek a sorozatok). Szomorú. Lehetett volna akár két részes is, vagy három. De jobb lett volna, ha még legalább három évadot megér a sorozat... hm... a Paramountnak eszébe juthatna DVD-n folytatni (bár úgyse fog). Sajnálom :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó mi szó, igazat kell adjak neked Dzséjt. Sajnos nem megy a sorozatok lezárása az ST-s manusoknak. Nálam a prímet a Voyager utolsó része viszi. Akkora egy f*st. Pedig a sorozatot imádtam. Sajnos összecsapott a végük, és ez nagyon látszik... :) Az ENT-nél is úgy tűnik, mintha nem is akarták volna még befejezni, csak valaki leszólt fentről, hogy: "skacok még egy részt csinálhattok, aztán konyec"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, majdnem úgy volt. A sorozat felénél szóltak nekik, hogy THE END, nem kérünk többet. De akkor sem kellett volna így befejezni szerintem.

Amúgy igen, a Voyager vége talán még ennél is gázabb, az sem tetszett. De ott legalább két részt szántak rá. Mondjuk mind a páncéltechnológia, mint a hirtelen jött transztér útvonal, mind a jövőből szökő Janeway, stb, gyors és logikátlan volt. Az egy lövés/borg kocka meg végkép csúcs. És a nagy finálé helyett, beálltak a konvojba és elrepültek a Föld felé. Még a zene is szutyok volt. Itt legalább a legvége gyönyörű.

Hát igen, eddig talán csak a TNG-nek meg a DS9-nek volt jó vége. A TOS-nak végülis vége sincs, mert azt szó szerint lefújták két évad közt (akkoriban még akkor szóltak a sorozatok végéről, mikor annak befejezték egy évadát). A TNG-nek jó volt, hogy Q-val kezdődött a sorozat és vele is végződött (ráadásul Geordit olyan jól eltalálták öreg korára, hogy a színész mostanra pont ugyan úgy néz ki, mint akkor elmaszkírozva :)). A DS9-nek meg ugye alapból hat részen át szólt a vége. Bár ott Sisiko kiírása volt gyors, mert eredetileg nem akarták megölni. De Rick Bregman annyira berágott Avery Brooksra, hogy el akarta intézni, hogy soha többet ne kerülhessen Star Trek közelbe és megölte Siskot (és jött a másik producer, René Echevarria, aki meg úgy alakította, hogy bármikor visszatérhessen, mert ő meg kedvelte Averyt és rühelte Bergmant... bírtam azt az ütgét :) mondjuk, ennek az lett az átka, hogy DS9 karakterek azóta sem bukannak fel se filmben, se más Trek sorozatokban :)).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszettek a mostani részek, szerintem ezek is hozták a színvonalat :D

 

A vége nem ütött nagyot, Ody?

 

Ez az avatar meg elsőre olyan furcsa volt, mert a Lost-fórumon is van egy tag, akinek ilyen az avatarja, és hirtelen teljesen összekavarodtam... :cool:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első részét láttam. Kicsit összecsapottnak tűnik.

Azt modják utánna indul be igazán, de a nézettség elmaradása miatt a Fox be is szünteti a hatodik rész után :S Valaki meg is állapította, hogy Nathan Filliont nem csípik a Foxnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi: akkor a 19-es vagy a 20-as rész lesz Ben Flashback? Ha a huszas, akkor a 19-es milyen lesz?

 

 

Donát

Nem teljesen tudni, de vagy nem lesz flashback a 19-ben, vagy Locke fb lesz hogy mi történt vele az elmúlt napokban.

20-as lesz a Ben flashback, az utána lévő Charlie..De mindenki meglepetésére az évadzáró: Jack.. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azt hiszem megnéztem az eddigi legjobb Heroes! S1E20

Bakker. Most néztem meg és úgy érzem kiugrik a szívem a helyéről. Nem tudom szavakba önteni annyire kemény volt. Hát mindig is tudtam hogy Sylar és Peter kemény csávó, na meg persze Hiro, nem is csoda hogy a kedvenceim. ^^ Peter egy állat és imádom, mondjuk fura hogy pont Nikivel jött össze. Sylar volt a legmeglepőbb. Először hogy azt mondták Ő okozta a robbanást, aztán hogy Ő Nathan, vagyis az elnök. Így aztán tényleg van hatalma. Most már tényleg minden Hiron múlik. És az is kiderült hogy Isaacnak mien szerepe volt ebben az egészben. Hála neki tudják hogy Sylart kell megölni. Mutathattak volna többet is Peter és Sylar küzdelméből, de lehet hogy így volt jó. Ja és Parkman. Rohadt kis köcsög, hogy állhatott a rossz oldalra. Na mind1. már csak 3 rész. Hogy lehet ezeket majd kibrni???? :cool:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.