Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, hihetetlen rész volt megint, egyedül a Jacob-os rész nem jött be.

 

 

http://www.dailymotion.com/video/x1xv0b_lo...test-hits-promo

Leferdítve:

Desmond: Sajnálom testvér, de most, most muszáj meghalnod.

Jövő Szerdán.

Jack: Többet nem bújkálunk, nem menekülünk, többet nem fogunk félni.

A harc tervei megvannak...

Ben: Ha valamelyik az utatokba áll, öljétek meg!

Közeledik az ütközet...

Jack: Amikor megérkeznek, szétrobbantjuk mindegyiket!

Minden a nagy fináléig vezet, amit sosem fogsz elfelejteni...

Karl: A többiek mindjárt itt lesznek!

 

Ez pedig egy Sneak Peak, egy rövid jelenet a köv részből:

 

http://www.dailymotion.com/video/x1ygpj_opr14bwy

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, egy kis Dr.House-os infóra lenne szükségem.

 

Most megnéztem az első évadot, és ott járok, ahol a Tv2, viszont én eddig egyetlen SW-s utalást sem találtam benne. Én vagyok a vak/süket, vagy azok csak ezután jönnek (2x07-nél járok most)?

 

A másik: te felirattal nézed? Jobb, mint szinkronosan? Mert én imádom a szinkront (csak ugye Szakácsi Sándor :D ), de félek, hogy felirattal egy nem tudnám olyan jól nyomonkövetni a szakzsargont, kettő, nem lenne olyan jó, mint szinkronnal.

 

Te miképpen vélekedsz erről?

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW-s utalások csak ezután jönnek, jóval ezután, a 3x02-ben van az első (legalábbis nem rémlik, hogy a második évadban lett volna).

 

Én a 2. évadtól felirattal nézem, de a szinkron Szakácsival fantasztikus lett, így mindkét verziót csak ajánlani tudom. Másabb Szakácsi hangjátéka, mint Laurie-é (Szakácsi sokkal elfásultabb, főleg a 2. évadban, Laurie eredetileg harsányabb, élénkebb). Viszont a szakzsargon, különösebb az olyanok, amikor három-négy kacifántos nevű betegség is egy mondatba kerül, akkor én is mindig pauzázok vagy visszatekerek pár kockát, hogy újra neki fussak. Ennyi hátránya valóban van, de PC-n csupán egy-egy gombnyomás. Viszont Szakácsi mestermunkája ellenére, itt is jobb az eredeti, mint szinkronosan.

 

Főleg, a következő részben. Lesz egy momentum, amit Laurie úgy adott elő, hogy utánna fél óráig röhögtem. Ezt nem tudom, hogyan fogják visszaadni, de Szakácsiban bízok, hogy megoldja. Ellenben a 2x13-tól már semmiben sem reménykedem. Bár fejbólintás a TV2 felé, hogy továbbra sem egy "nevenincs" embert kértek fel új hangnak House-hoz, hanem Kulka Jánost, de ismerve a hangját, játékát... hát, ha én rajtam múlott volna, a neve föl sem merült volna. De azért nem írom le, elvégre egy valóban neves színészről van szó, hasonlóan, mint Szakácsi Sándor volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes 22

Hát azt hiszem az utolsó rész nagggyon nagyon ütős lesz. Mindenki egy helyen, úgyhogy itt csata lesz. Nem is akármilyen. Peter zseniális, Hiro marha jó volt ahogy az apja kitanította. Andot nem értem, de biztos lesz jelentősége. És hát Sylar aki meg egy állat, mint azt már bebizonyította, nem lesz könnyű legyőzni. Azért remélem mutatnak majd valami igazi harcot is. Nathan köcsög, Sylar jól mondta hogy még mielőtt megölte volna már a saját fajtája ellen fordult. DLt sajnálom, nem gondoltam volna, hogy meghal, viszont a köcsög Lindermannak nem is lehetett volna szebb halála. Viszont azt nem gondoltam volna hogy Micah erre fog kelleni. De jó ötlet volna. Lindermann jól keverte a lapokat. Ja ha már gyerekek, akkor sztem Bennett sem fogja megölni a kislányt. Azért most hogy így belegondolok jópár emberkét kinyírtak a soriban: Eden, Ted, Lindermann, Dl, Simone, Isaac, és a rengeteg mutáns akikkel Sylar végzett. Durva. Számolok vissza az uccsó részig. Legalább jó hosszú lesz. :yeah:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Jó rész volt, és valóban, most már minden készen áll a fináléhoz! Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz. Remélem Sylar halála kb. olyan gyönyörű lesz, mint Linderman papáé. Apropó az utolsó rész hány perces lesz? Nincs még előzetes belőle? :yeah:
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, DL még nem halt meg. Ezt nem spoilerként mondom, hanem ez az amcsi sorozatoknál így van. Ha valaki az aktuális részben nem hal meg, az még jó pár részen át élni fog. Mert ha valakit meg akarnak ölni, azt megölik az aktuális epizódban. Továbbá a jövőben is említi Bennet DL nevét, úgyhogy tuti, hogy a pasas még nem halálozott el.


Donát Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heroes

Igen, aztán én is rájöttem. Mivel ha megnézed akkor az előzetesben ott van Niki, a két gyerek meg DL. Szóval kicsit előre feltételeztem. :D Mondjuk azért elég szép kis lövést kapott...
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, egyszer elég volt. Főleg szinkronnal nem vagyok rá kíváncsi. :) Amúgy továbbra se értem az olyan beszólásokat, hogy: "best sci-fi ever". Mi ebben a best sci-fi? Mi ebben az új? Semmi. Kifejezetten zavar már az ajnározása, mert jónak jó, de nem ennyire! Szerintem a BSG és az ENT köröket ver rá. Bocs' dzséjt, csak beleolvastam ebbe a blogba, és felment az agyvizem. Mintha ez lenne a világ legjobb filmje.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, újnak valóban nem új, hacsak az nem, hogy itt be mernek vállalni olyat, amit másban nem (paci lelövése, fickó bevágása a hajtóműbe, fickó szó nélküli agyonlövése, stb), szóval a sítlus, az, ami ritkábban látott sci-fik között, vagy egyáltalán nem látott (kapásból nem tudnék még egy űr-western sci-fit mondani, de talán utánnajárással sem). A BSG a 3. évaddal nálam nagyot zuhant, nagyon nagyot, akkorát, hogy nagyon nem is várom a 4-et. Az Ent nagyon jó, de stílusát tekintve a Firefly nekem milliószor jobban bejön (hiába, csempészek, űrhajó, szabadlelkűség). Nálam a Best sci-fi amúgy is a Stargate (jelenleg, de volt már a DS9, a BSG és a Firefly is ebben a kategóriában... sőt, talán ezek négyen az örök befutók... bár a BSG az vesztett a népszerűségéből, mint írtam).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BSG a harmadik évaddal valóban elszállt sajna. :)

 

A Firefly-ba nekem is az tetszik, hogy jók a szövegek, meg egyszerűek a szereplők, plusz mindenki laza mint a rigalánc. De sajna nincs kibontott háttere, egyszerűen a világ nincs eléggé kidolgozva. Semmi olyan újdonság, ami igazán megfogna, és amiatt azt mondanám rá, hogy a legjobb, stb... Kellemes szórakozás, de egyik fülemen be, másikon ki.

 

Épp ezért várom az SW-t, mert ha az jó lesz (értsd megszokottan részletes ábrázolás, érdekes történet), akkor félek belegondolni mennyire addikt leszek majd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Firefly-t én is csipem, de az eredetiség ügyében annyit, hogy szerintem iszonyat sokat csentek a Cowboy Bebop cimü anime-sorozatból. Eleve a világ kinézete (néhány bolygón egyértelmü westernes hatás, máshol kifejezetten modern), maguk a szereplők és a sorozat alap-helyzete (egy rakás törvényenkivüli, akik egy hajóban utazva föleg a pénzre mennek) stb. És még a 'merészségben' is hasonlóak... Meg lennék lepve ha Whedonnak nem lenne ott a polcán a Cowboy Bebop gyüjteményes DVD kiadása :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De sajna nincs kibontott háttere, egyszerűen a világ nincs eléggé kidolgozva.

Hát, ez sajnos valóban így van, legalábbis a sorozatból még az sem derül ki, mi lett a Földdel (arra a Serenity-ig várni kellett). Bár ez a hiba nem az alkotókban, hanem a FOX-ban keresendő. Wheddonék szépen ki akarták bontani, erre lefújták, így nem maradt idő a kibontásra. És ez gáz...

 

Bomarr: egy Cowboy Bebop részt láttam (vagy film volt, ami valószínűbb), és most, hogy mondod, tényleg. Nem csekély a hasonlóség. Mondjuk elég sok dolgot csórnak el az amcsik a japóktól, lásd: Mátrix. Bár mivel nem szeretem a mangát/anime-t, így nálam ez tuti nem lesz negatívum (bár nálam a lopkodás sosem negatívum, amíg jól használják). És sci-fi tv sorozatban olyan bevállalósdi és ilyen világ (részlet), amit a Firefly felvonultat, még nem volt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És sci-fi tv sorozatban olyan bevállalósdi és ilyen világ (részlet), amit a Firefly felvonultat, még nem volt.

Majd lesz....igen, majd lesz. :)

 

Amúgy ha annyira jó üzlet lett volna a firefly, akkor ki az a hülye, aki lefújja? Biztos, hogy nem volt elég nézettsége. És a BSG-ben is voltak durva dolgok pl.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd lesz....igen, majd lesz. :)

 

Amúgy ha annyira jó üzlet lett volna a firefly, akkor ki az a hülye, aki lefújja? Biztos, hogy nem volt elég nézettsége. És a BSG-ben is voltak durva dolgok pl.

A majd lesz viszont már csak a második :)

A BSG-ben is voltak, de az is már csak a második.

 

Ki az a hülye? Az, aki a Star Warsot bár felvállalta, de csak úgy, hogy a rendező lemondott a gázsijáról, mert semmi nagyobb potenciált nem láttak benne. Az fúj le egy ilyet, aki szép fokozatosan már a második filmmel csinálja ki az Alien sagat, amely szintén kult szinteket járt be a maga idejében. Egy olyan r*hadt, b*zi se**fej bagázs, akik az anyagiakat nézik, semmi mást. Ha rajtuk múlna, már a Star Wars 88 menne a moziban, és mindegyik a Z kategória felé közeledne.

És igen, nem volt nézettsége. Nem is lehet, ha a reklámok száma zéró (mint hazánkban a BSG-nek, a Firefly-nak a rajongók csinálták, mint nálunk meg a BSG-nek a rajongói honlapok), ha össze-vissza adják a részeket (még ha annyira nem is kapcsolódnak egymáshoz, a bevezető filmet elsőnek és nem utolsó előttinek kellett volna leadni) és ha egyik héten még este hatkor, a következő héten este kilencok, a következőn meg délután négykor van, mert körülbelül így pakolgatta a sorozatot a FOX. Szerinted egy sorozat így hogyan szerezzen nézettséget? DVD-n viszont egyből nagy szám lett. Mint a Trek. Azt is lefújták anno, aztán az ismétléseknek hála hová nőtte ki magát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW sorozat csak a második helyre lesz jó nálad?

Azt nem mondtam, csak azt, hogy az "olyat mutat, ami sci-fiben még nem volt" dologban lesz a második (vagy harmadik, mert a BSG is mutatott már olyat, amit más sci-fi nem). Dehát nem lehet mindenben az SW az első :clap:

Hogy a ranglistámon hanyadik lesz, az a minőségtől nagyban függ. Ha elbohóckodják, mint a rajzfilmeket, akkor második se. Ha a minőség a filmek minőségét súrolja kidolgozásban és történetben, akkor utcahosszal az első, és akkor még finoman fogalmaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az olyat mutat, ami sci-fiben még nem voltot gondolom vissza lehet vezetni akár a Buck Rogers-ig is... elvégre akkor az olyanokat mutatott, amiket addig még senki :clap: Aztán, ahogy telik múlik az idő mindig jön egy ami mutat valami még újabbat... ebben a sorban szerintem csak sokadik lehet a Firefly... amellett, ugye hogy például a plagizált Cowboy bebop még nála is bevállalosabb volt (ami persze az én szememben sem von le egy cseppet sem a Firefly értékéből).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.