Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Arra is emlékszem. :oops: Aztán ott volt még az Idegenek a hegy belsejében vagy valami hasonló című "szörnyes" sorozat.

Azt a sorit inkább hagyjuk, még évek múlva is alig mertem a folyosón sötétben mászkálni, mert azt vártam, hogy azok az izék felbukkannak :rock: De a címe azt hiszem, nem egészen ez volt, pár hónapja volt is a kvízes topikban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No és a fantasztikus labirintus? Megfosztom tőletek a Nídust!

 

Hetedik út titka( Zöld szem megtalálja a kulcsot!)

Én szerettem még a Szahara titkát, amiben a Kincses szigetes kisfiú, Itaci Nardulli játszott. (sajnos meghalt a srác fiatalon)

Jaj, még egy sori, ami után féltem :oops: De emlékszem rá, és manapság megnézném.

A Szaharás filmet imádtam anno :rock:

 

Az én kedvenc vasárnap délutáni Disney-filmem az Ausztrál expressz volt. Milyen volt már benne a csitri Nicole Kidman :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjtnek ez tetszeni fog. :D

 

Star Trek remastered DVD

Wow... már hallottam, hogy készül (még a 40. születésnapra akarták összehozni, de azóta is késik :D ) és láttam belőle képeket meg összehasonlító videókat, de ilyen állcsúcson vágó képekhez most volt először szerencsém. És elméletileg a hang is újra lett keverve (az openinget újra fel is vették). Szóval legalább akkora a tatarozás, mint '97-ben a Star Warson. Szóval modell helyett CGI űrhajó, gumibaba gorn helyett az Enterprise-ban látott CGI Gorn jelenik meg. Már csak az a nagy kérdés, hogyan fest mindez a '60-as évek díszleteivel :)

Bár akárhogy is, ha ez egyszer elkészül (a teljes TOS széria, van már pár bemutatott epizód), már nem lesz olyan ciki megnézni az Enterprise után a TOS-t, legalábbis trükktechnológiai viszonylatban (remélem eztán a TNG-t is feljavítják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz hogy volt nézettsége az SG1-nek és az Atlantisznak...ennek ellenére megbukott...nem hozta a kívánt nézőszámot...ezért is nem nagyon látun 10. évadot belőle és az Atlantisz 3. évad is kérdéses. Az AXN pedig egy más tészta, nem hagyományos értelembe vett kereskedelmi csatorna. Az emeberk 90%-a azt se tudja hogy létezik. A Sarah Connorst csak a téma miatt írtam...mert hogy sci-fi sorozat. A Battlestar is bukott és egyik sem a reklám hiánya miatt. Ezeknek a neveknek nem kell reklám egy felvilágosult társadalomban. Nálunk az emberek bambán néznek a cím hallatán, de máshol ez nem így működik.

Hogy a két Csillagkapu mennyire volt sikeres, arról ne nyissunk vitát, mert nincs kedvem előhalászni a sűllyesztőből a több éves nézettségi adatokat. :)

Az biztos, hogy NEM bukott. Azért nem adtak 10. évadot és Atlantis 3. évadot lendületből, mert még amerikában sem értek ennek a kettőnek a végére. DE, a tényállás az, hogy 2001-től (azt hiszem, vagy 2002-2003) folyamatosan ment a Csillagkapu, viszonylag fix időpontban (szombat délután), és az is, hogy a legnézettebb sci-fi volt. Az Atlantisz visszacsökkent kicsit - na nem olyan mérhetetlenül - mert sokaknak az SG-1 tetszett igazár, ráadásul hála a promónak, sokan azt hitték, hogy ez a 9. évad folytatása (nem tudom hogyan sikerült erre a következtetésre jutni...). Ennek ellenére az Atlantisz is szépen teljesített. Csak hát na, két évad csak annyi ideig tartott ki, míg lement amerikában is a 3. évad. Azóta ezen mondjuk kotlanak, de nem a nézettség miatt, meg hogy bukott volna. A magyarázat inkább az, hogy a TV2-t hosszú évek óta dilettánsok vezetik, akik nem képesek semmiféle normális műsortervet összehozni (ezért hasalnak el szinte mindennel, tavaly példáúl hónapokon keresztül csak szerda 10 órában tudták megverni az RTL-t, a House-sal, de amint Freit kezdtek el nyomatni, az RTL azonnal vitte a bankot... egyből abba is hagyták a Freit és nyomatták már végig a House-t). De a szinkronja az SGA 3. évadnak már kész, szóval esélyes, hogy ősszel jön az Atlantisz, pláne, mert a 9. évad ismétlését el sem kezdik, elindítotják az SGA első évadot. Ha az lefut kettesével (10 hét), utánna 50-50% az esély, hogy már rendes műsoridőben indul az SGA 3. évad (ami mondjuk szerintem mindkettőnknek, de még kudarmubatnak is tök mindegy, mert mind az 5. évadot nézzük :) ). Aztán majd ha lement az SGA 3-4 (5?), akkor jön az SG-1 10. évad (meg előtte valószínűleg egy 9. évad ismétlés, mert akkor az már kelleni fog). De ez is jó példa, hogy lehet borzalmas műsortervet szerkeszteni, amihez a TV2 nagyon ért.

Arról nem beszélve, hogy ha olyan marha nagy bukás lett volna, nem jönne már az ötödik könyv a sorozatról (és ugye négy van a filmről is - egy maga a film feldolgozása + 3 folytatás).

Azzal is erősen vitázok, hogy nem kell promóció. Már hogy a fenébe nem kellene? Ha nem ismersz valamit, akkor eléd nyomhatnak bármit, akkor sem fogod tudni róla, hogy mi. A BSG-t meg hatványozottan elcseszte a TV2. A címét eleve elfordították - jó, ez volt a címe a '70-es években futott BSG-nek is magyarul, de ki a franc emlékszik már arra? Ha nem tudtad volna, hogy a BSG-t a Csillagközi Romboló takarja, ettől a szutyok címről mindenféle reklám nélkül azonnal a Battlestar Galacticára asszociáltál volna? Mert én csak akkor tudtam meg, hogy a kettő egy és ugyanaz, amikor olvastam az Abydos Gate-n. Addig tudod mire gondoltam a TV újságban látva a címet? "Na milyen harmadrangú szart tettek be a Stargate elé?" Pislogtam is, mikor fény gyúlt. Aztán, becseszték a délutáni matinéműsorok közé. A BSG-t! Ami minden, csak nem matiné széria. Hát ez is egy nagy húzás volt. Igen, semmi reklám, akit érdekelne, az csak egy C kategóriás sorozathoz illő címet lát, fingja nincs, hogy miről szól (és senki sem kötelezhető arra, hogy autonóm módon nézzen már utánna, mert erre való a reklám, amit a TV adóknak gyártania KELL, csak nem teszik). Aki meg azt hiszi, hogy neki való, mert hát ilyen a címe és mégis csak két csillagkapu között van (akkoriban volt ugye, hogy volt egy SG-1 ismétlés, aztán BSG, aztán Atlantiss új epizód... ej de szép is volt, bár alig-alig néztem bele :) ), az meg kb olyan korosztályú, akinek alapból nem való a BSG. A kedves anyula/apuka valószínűleg az első szexjelenet és a világégés között valahol elkapcsolta (a BSG amúgy is nehezen emészthető széria, mondjuk az SG-hez képest). És a harmadik, ami durván rombolta a széria értékét: a bődületesen szar szinkron. Angol szavak, félrefordítások, borzalmas színészi "játék", következetlenségek, az egészet egy B sorozat szintjére degradálták. Nos, ezért bukott a BSG. Ugyanúgy járt, mint amerikában a Firefly (ott nem voltak szinkronproblémák, helyette volt állandó pakolászás és csere-bere).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem is jöhet az újabb adag PB!

Engem jelenleg a Heroes jobban érdekel, mert a promók alapján nagyon jónak ígérkezik a harmadik évad. Az előző évad nem volt fényes, ha jól emlékszek te már a közepén abbahagytad. De azért ha tényleg beváltja a hozzá fűzött reményeket, szerintem folytasd. :)

Kikerült az alternatív, eredeti befejezése is az utolsó résznek, de örülök hogy nem az valósult meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Heroest is nagyon várom, azt is szeretem :) Majd azt nézem előbb, amihez előbb lesz felirat és előbb le tudom szedni, mivel egy napon jönnek ki. De most egy hajszállal inkább a PB felé hajlok. Na mindegy, lehet, hogy ősszel nem is lesz nagyon időm sorit nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Heroest is nagyon várom, azt is szeretem :) Majd azt nézem előbb, amihez előbb lesz felirat és előbb le tudom szedni, mivel egy napon jönnek ki. De most egy hajszállal inkább a PB felé hajlok. Na mindegy, lehet, hogy ősszel nem is lesz nagyon időm sorit nézni.

Én úgy tudom hogy a PB elsején jön ki, a Heroes meg 22-én.

Igazából én a PB-ben csak pozitívan csalódhatok, nem tudom hogy mit tudnak még kihozni a sztoriból. De az biztos, hogy 5. évad ha lesz, az már nagyon nem fog kelleni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom, hogy egy napon lesznek (hétfőn, a PB-t áthelyzeték, az SCC után lesz, jah, még ez is ezen a napon jön), a Heroes-zal egy időbe. Azt nem tudom, hogy együtt kezdenek-e, de akkor nem.

PB-nél az ötödik évad akkor nem lesz felesleges, ha valami jót ki tudnak hozni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, kudar, mostantól úgy kell néznünk az Atlantist, hogy ez az utolsó évad :)

A Sci-Fi Chanell nem rendelte meg a hatodik évadot. Viszont lesz 2009-ben egy Atlantis film, és majd az zárja le az ötödik évad sztoriját (mint az SG-1-t az Ark of Truth), és hát talán jövőre jön az Universe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is olvastam...Szívás. Nagyon elkeserített. De akkor legalább jöhetne a 3. SG sorozat....

Bár persze azért van még jópár SGA rész vissza, plusz ugye a film, és ahogy olvastam tv.com-on, lesz még azért pár jó rész ebben az évadban. :D Főleg ami az évad közepén lesz! Bár Te ezt is biztos tudod! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is olvastam...Szívás. Nagyon elkeserített. De akkor legalább jöhetne a 3. SG sorozat....

Bár persze azért van még jópár SGA rész vissza, plusz ugye a film, és ahogy olvastam tv.com-on, lesz még azért pár jó rész ebben az évadban. :) Főleg ami az évad közepén lesz! Bár Te ezt is biztos tudod! :D

Igen, igen. Morcos lesz az a duplarész :D

És az utolsó kettő is jónak tűnik. Pláne az utolsó, melynek címe azért árulkodó (Enemy at the Gate), és Mallozzi szerint "nagy" lesz. A találgatások szerint lehet, hogy a lidércek elérik a Földet és végül felfedik a Föld népe előtt a Csillagkapu Programot. Persze, ez csak találgatás, de Cooper beszélt arról, hogy szeretnék végül nyílvánosságra hozni valamikor a sorozat világában az SGProgramot, és új lappal indítani. Az Universe tökéletes lenne erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gyors segítséget kérnék! Az SG-Atlantis nyitórésze lesz ma este 23:05-től a Tv2-n? Vagy az csak (2.,3.,4.) évad nyitó lesz? Ha előbbi, megnézem, ha utóbbi, akkor nem :)

Azt hiszem későn szólok ( :D ) de az Atlantis nyitóepizódja (és ráadásul azt hiszem leadták a teljes epizódot, nem csak a felét, mint a múltkor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.