Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én szeretem a Chuckot, de a 24 1000x jobb sorozat. :) (Legalábbis számomra biztosan! És ahogy ismerem Oldie, az ő izléséhez is jobban passzol)

Igen ez a Chuck nagyon erős indulatokat vált ki itt emberekből, mert megint egyből vissza kellett szúrni a 24re is. :D

Ody, én magánvéleményként mondtam ezt, de pl nemrég volt ugye egy szavazás junkien a legjobb sorozatokról: Sorrend

Ott a 24... :) Chuck első 20ban sem volt. Jajj és ezzel most megint úgy fogok kijönni, hogy én nem szeretem. De igen, de a 24et pl sokkal jobban.

 

1. Lost (Lost – Eltűntek)

2. House (Doktor House)

3. 24

————————————————–

4. Battlestar Galactica (Csillagközi romboló)

5. Dexter

6. Supernatural (Odaát)

7. Gilmore Girls (Szívek szállodája)

8. The Wire (Drót)

9. Veronica Mars

10. Firefly

————————————————–

11. Prison Break (A szökés)

12. Queer as Folk (A fiúk a klubból)

13. Friday Night Lights (Tiszta szívvel foci)

14. Six Feet Under (Sírhant Művek)

15. Skins

16. The Shield (Kemény zsaruk)

17. Monk (Monk: Flúgos nyomozó)

18. Desperate Housewives (Született feleségek)

19. NCIS

20. Scrubs (Dokik)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdek rájönni, hogy nagyon egyedi lehet a sorozat-ízlésem. Ezek közül, amik nekem tetszettek, és nem kaszáltam el őket X részen belül: House, BSG, Firefly, NCIS. A Lostról ugye ismert a véleményem, a Prison Break... finoman szólva sem tudott lázba hozni, pedig fél évadon át néztem. A Dexter, hát, ezen sem tudom, mit eszik a nép, unalmas. Monk, talán ebből láttam a legtöbbet, mivel anyám rendszeresen nézi. Még tetszene is, ha az egyik szereplőt kihagynák: Monkot. Született feleségek, mikor huzamosabb időt töltöttem nagyimnál, akkor láttam belőle néhány részt. Lőjenek le, ha rájövök egyszer, hogy ez a sorozat hogyan élhetett meg egy évadnál többet. A 24-en viszont már én is gondolkodom, de egyelőre a hangulatom nem áll rá (inkább most valami töltelék/matiné-vígjáték-de akciózunk is széria kéne, hiszen momentán a Bones jegelve, a Castle és a Chuck meg leredukálódott heti egyre... - ráadásul ez utóbbit már kétszer végignéztem, néhány részét meg szerintem már túl van az első X-en - és az elkövetkező hetekben még arra sem, hála a szünetnek... miért mindkettő egy időben megy szünetre?).

 

Az én kedvenceim momentán (ha nem bontom őket műfajokra)

1. Chuck/Firefly (milyen poén, hogy mindkettőben ugyanaz játssza a kedvenc karakterem: John Casey/Jayne Cobb... hm... nézd már, ezeknek egymás tükörképei a monogramjaik :D)

2. Castle (de csak azért maradt le, mert szüttyögnek a harmadik évaddal :angry:)

3. Stargate SG-1

4. Star Trek Deep Space Nine

5. Stargate Atlantis

6. NCIS (bár ha folytatódik a lejtmenet, amit a hatodik évadban tapasztaltam, lejjebb fog csúszni)

7. Bones (az első öt évadban még ez is feljebb lett volna, valószínűleg az SGA előtt, de aztán a szüttyögés a tetőfokára hágott)

8. House M.D.

9. Star Trek Enterprise

10. Power kapitány :D

11. M*A*S*H

12. ALF

13. Two and Half Men

14. Így jártam anyátokkal

15. Egy rém rendes család

16. Seaquest

17. Spartacus - Blood and Sand (de csak az, az előzmény hatványozottabban kevésbé tetszett)

18. Pretender

19. Magnum P.I.

20. A mentalista

 

+The Clone Wars, de az egyrészt animációs, másrészt, a Star Wars még mindig egy külön kategória a listáimon :D

Az egészben a vicc, hogy ezeken kívül már nem sok sorozat van, amit végig is néztem (szerintem még egy húszas lista nem kerülne ki belőle), annyira kevés tud csak megragadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez a Chuck nagyon erős indulatokat vált ki itt emberekből, mert megint egyből vissza kellett szúrni a 24re is. :D

Ody, én magánvéleményként mondtam ezt, de pl nemrég volt ugye egy szavazás junkien a legjobb sorozatokról: Sorrend

Ott a 24... :) Chuck első 20ban sem volt. Jajj és ezzel most megint úgy fogok kijönni, hogy én nem szeretem. De igen, de a 24et pl sokkal jobban.

Na most ez olyan, mint az IMDb számlálójával dobálózni. Vagy a bevétellel. Nem ez mutatja meg egy adott mű milyenségét, legyen az bármi, Chuck, 24, Airwolf, Família KFT, Szomszédok, Dallas vagy Két pasi, meg egy kicsi. Legfeljebb a közízlésről alkothat képet, de arról az is képet ad, hogy a Barátok közt még képernyőn van, és a Mónika show-t is műsoron tartották évekig, holott az első adás után érdemes lett volna felégetni a stúdiót. Szóval az ilyen listák egyáltalán nem jelzik a sorozatok, filmek, könyvek, játékok, stb. minőségét. Pláne, hogy erősen ízlésfüggő, de a legyeknek is van ugye ízlése :) Mert ha igen, az azt jelenti, hogy a Walker meg a Cobra 11 jobb bárminél, ami alant a junkie listában szerepel. Pedig hát na... :evil:

Pláne marhaság összevetni két egymástól homlokegyenest eltérő sorozatot. A 24 sztori-orientált, akcióközpontú, komolynak beállított (bár amit hallottam róla, az alapján semmivel sem komolyabban vehető) széria, míg a Chuck egy könnyed, komikus, karakterépítgetős, vegyesen epizódikus és sztoriközpontú akció sorozat. Legfeljebb az akciók összevethetőek (ebben valószínűleg a 24 nyerne), meg az, hogy melyik tud nagyobb hülyeséget felvillantani a hírszerzés/elhárítás világáról (ezen a téren a Chuck a nyerő, mivel az nem veszi komolyan magát). Szóval ez olyan, mint ölre menni a melyik a jobb kérdésében: a Gyűrűk ura vagy a Star Wars? A maga nevében mindegyik kiváló, de egymással legfeljebb részleteiben összevethetők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Chuck/Firefly (milyen poén, hogy mindkettőben ugyanaz játssza a kedvenc karakterem: John Casey/Jayne Cobb... hm... nézd már, ezeknek egymás tükörképei a monogramjaik :D)

2. Castle (de csak azért maradt le, mert szüttyögnek a harmadik évaddal :angry:)

3. Stargate SG-1

4. Star Trek Deep Space Nine

5. Stargate Atlantis

6. NCIS (bár ha folytatódik a lejtmenet, amit a hatodik évadban tapasztaltam, lejjebb fog csúszni)

Kezdek rájönni, hogy hajtok a Firefly szereplőire. Stargate SG-1: Morena Baccarin (Inara Serra); Stargate Atlantis: Jewel Stite (Kaylee), Chuck: Adam Baldwin (Jayne Cobb); Castle: Nathan Filion (Mal Raynolds). És ha ideveszem még, hogy az SG-1-ban és az NCIS-ben is játszott Baldwin, a Chuckban meg benne volt Summer Glau (River) + néztem a Terminator szériát is, amiben a hölgy főszerepelt, akkor teljes a kép :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar. Én is a saját ízlésemet írtam le, szóval a sorozatjunkiet teliba kakilom, úgy ahogy van. Remélem nem haragszol. :) Én sose az alapján nézek valamit, hogy az trendi avagy sem. Belenézek és ha tetszik, akkor folytatom. A többi nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

V

 

No, egy újabb lépést tettek a készítők, hogy hallgassanak a nézőkre és szerfelett lesz egyre jobb így a második évad végére a sorozat. Ugyan nekem volt egy pillanat benne ami már a hatásvadászat határát súrolta, de ebbe a sorozatba ennyi belefér. Remélem nem jegelik, sőt kap egy esélyt a következő évad is, több pénzzel, jobb trükkökkel amiből azért egy inváziós történetnek igazán meg kéne érdemelnie. Ámen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szeretem a Chuckot, de a 24 1000x jobb sorozat. :) (Legalábbis számomra biztosan! És ahogy ismerem Oldie, az ő izléséhez is jobban passzol)

Nálam általában mindegy, hogy milyen műfej, a lényeg, hogy élvezhető legyen. :) Le tud kötni egy drámás-vígjáték Grace klinika is és egy kardos-b*sszós ™ történelmi elemeket tartalmazó "agyatlanság" is :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, egy újabb lépést tettek a készítők, hogy hallgassanak a nézőkre és szerfelett lesz egyre jobb így a második évad végére a sorozat. Ugyan nekem volt egy pillanat benne ami már a hatásvadászat határát súrolta, de ebbe a sorozatba ennyi belefér. Remélem nem jegelik, sőt kap egy esélyt a következő évad is, több pénzzel, jobb trükkökkel amiből azért egy inváziós történetnek igazán meg kéne érdemelnie. Ámen :)

Én úgy hallottam, hogy nagy a valószínűsége, hogy cancelt kap, nem esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a Chucké, a második évad után az is a rajongóknak köszönhetően maradt talpon :D Na jó, abba hagyom Chuckolást :peace:

 

Amúgy érdekes, vajon mi alapján dönt egy stúdió, hogy enged a rajongói nyomásnak? (Persze valószínűleg csatornája is válogatja.) Csak azért kérdem, mert az olyan sorozat, mint a Jericho - amitől nem meglepő, de szintén nem ájultam el -, rajongói nyomásra folytatódhatott, viszont a Firefly ott halt meg, ahol agyonütötték, pedig egyáltalán nem rosszabb... sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a versenyhelyzet az ami diktál. Sőt, biztos. A Jericho elégé egyedi, poszt apokaliptikus sorozat volt. Abban az időben nem is volt párja, most talán csak a Walking Dead-et lehetne hozzá mérni némi túlzással. És említhetném a Flash Forwardot ami szintén remek sori volt, szerintem. A rajongók ott is kitettek magukért, de mindhiába. Kár ezekért a sorozatokért. Defying Gravity is milyen jó volt... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a versenyhelyzet az ami diktál. Sőt, biztos. A Jericho elégé egyedi, poszt apokaliptikus sorozat volt. Abban az időben nem is volt párja, most talán csak a Walking Dead-et lehetne hozzá mérni némi túlzással. És említhetném a Flash Forwardot ami szintén remek sori volt, szerintem. A rajongók ott is kitettek magukért, de mindhiába. Kár ezekért a sorozatokért. Defying Gravity is milyen jó volt... :(

Azért a Firefly-hoz hasonló sem akadt a palettán. Plusz ott a sorozat élén egy már bizonyított futtató állt. Jó, mondjuk az is igaz, hogy a Firefly-t eleve nem szánták többnek a Foxnál, mint műsorkitöltőnek, míg elkészül, amit nagyágyúnak szántak (amiből ha jól tudom, végül sosem lett sorozat).

 

Kár lett volna a Jeffstert kiiktatni. :D

Mondjuk nem zavarna, ha Lestert egyszer Casey véletlen megölné :) Jeff maradhat, ő már amúgy is agyhalott, de Lester néha még gondolkodik, ami csak bajt jelent. :lol: Mondjuk nem bírom az ipsét, de azért az tény, hogy a Jeffster dalokkal átszőtt küzdelmek nagyon ott vannak :)

 

Főleg Ellie esküvőjén voltak nagyon jók, de a szülésnél is hozták a formájukat :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Főleg Ellie esküvőjén voltak nagyon jók, de a szülésnél is hozták a formájukat :D

 

 

 

Lester egy barom. Milyen nője lehetett volna, erre bevág egy bőrrucis számot. :lol: Pedig a dal jó volt. :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Firefly-hoz hasonló sem akadt a palettán. Plusz ott a sorozat élén egy már bizonyított futtató állt. Jó, mondjuk az is igaz, hogy a Firefly-t eleve nem szánták többnek a Foxnál, mint műsorkitöltőnek, míg elkészül, amit nagyágyúnak szántak (amiből ha jól tudom, végül sosem lett sorozat).

Biztos lehetne még sorolni hasonló példákat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Lester egy barom. Milyen nője lehetett volna, erre bevág egy bőrrucis számot. :lol: Pedig a dal jó volt. :P

 

 

Abban az volt az igazán durva, hogy pár perc erejéig emberként viselkedett. :) Már kezdtem azt hinni, hogy normális lett. Erre lerántja magáról a Nerd Herd cuccot és befeszít a bőrcuccban. Hát kééész :lol: Lehet Jeff az agyhalott, de Lester szorulna kezelésre :)

 

Forradalom Buymoriában, a szabadság hangja :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=nvVGVzDjHKo

 

 

 

Biztos lehetne még sorolni hasonló példákat.

Tuti. A Firefly még így is a jobban jártak között van, mert legalább, ha alacsonyabb minőségben is, de moziban befejezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Abban az volt az igazán durva, hogy pár perc erejéig emberként viselkedett. :) Már kezdtem azt hinni, hogy normális lett. Erre lerántja magáról a Nerd Herd cuccot és befeszít a bőrcuccban. Hát kééész :lol: Lehet Jeff az agyhalott, de Lester szorulna kezelésre :)

 

Összeillenek, semmi kétség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy a sorozatokat lista szerint sorrendbe lehet szedni az alapján, hogy melyiket szeretik a legtöbben. Ahány ember, annyi ízlés. Ez olyan, mintha ki akarnák számítani az emberek ízlésének átlagát a statisztikák alapján. Azt sem hiszem, hogy egy műsor nézettsége feltétlenül összefüggene annak színvonalával. Én is szerettem a Lost-ot (bár rajongó sosem voltam), erről a listáról mégis elé helyezném a Supernaturalt, a Prison Break-et, vagy a 24-et, hogy csak néhányat említsek és máris rácáfoltam a listára. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy a sorozatokat lista szerint sorrendbe lehet szedni az alapján, hogy melyiket szeretik a legtöbben.

És látod mégis sikerült. :D

Itt nem TVs nézettség alapján szavaztak, hanem mindenki írhatott 3 kedvenc sorozatot és az alapján állították a sorrendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdek rájönni, hogy hajtok a Firefly szereplőire.

Ezek után egy új sorozatnál először a castot érdemes átnézned, utána a sztorit :D

 

Jó, mondjuk az is igaz, hogy a Firefly-t eleve nem szánták többnek a Foxnál, mint műsorkitöltőnek, míg elkészül, amit nagyágyúnak szántak (amiből ha jól tudom, végül sosem lett sorozat).

Azért látván a rajongói tetszést, meggondolhatták volna magukat később. Főleg, ha a nagyágyú el sem készült.

 

És látod mégis sikerült. :D

Itt nem TVs nézettség alapján szavaztak, hanem mindenki írhatott 3 kedvenc sorozatot és az alapján állították a sorrendet.

No igen, tetszési sorokat lehet készíteni, mert olyan sincs, hogy kb. ugyanannyi embernek tetszik egy-egy sorozat, és totál holtverseny alakulna ki. És ugye minél nagyobb tömeg szavaz, annál inkább valós egy ilyen tetszési sorrend. Az is nagy befolyással bír egy hasonló felmérésre, hogy mennyien szavaznak, és a szavazóknak milyen az ízlése :)

Az én listámon egy rakat sorozat nem lenne ott ezek közül, de az első 3-ból kettő nálam is igen előkelő helyen szerepelne :D Utána meg aztán van minden. Szóval pl. én erősíteném ezt az éppen aktuális sorrendet.

Mindettől függetlenül nem szabad túl komolyan venni ezeket a szavazásokat, érdekességnek viszont jó (vagyis a sj olvasói mit szeretnek) :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supernatural élőszereplős

 

Te jóságos Szent Szupertehén! :o

Itt aztán volt halálozás! Nem semmi a készítőktől, hogy ekkora kaliberű mellékszereplőket hidegre tesznek 1 rész alatt. Hihetetlenül ütött.

Pedog Rufus volt az egyik kedvenc mellékszereplőm. Papi megérdemelte, unokahugica annyira nem.

Eve nagyon király kis főmonszta, remélem nem ez lesz az utolsó évad és átviszik Anyát a köv. évadra is. Sárgaszeműnek és Lilith-nek volt 2 évada, Lucifernek 1 évada, Anyának meg 0,5 évada? Minél jobb a főboss, annál kevesebb idő jut neki. Ne már. Szóval remélem jó sokáig a toppon lesz :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supernatural animációs 2.rész

 

2. évad 16. rész újrafeldolgozva :)

 

Most, hogy tudom, hogy újrák lesznek az epizódok, így már tetszik a sorozat, jó újra látni ezeket az eseményeket. (hm... meg kéen már nézni a régi évadokat)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És látod mégis sikerült. :D

Ja, sikerült a Junkie látogatóinak egy részének (mert én emlékeim szerint lemaradtam erről, pedig minden nap látogatom a junkiet és viszonylag aktívan kommentelek is) az ízléséből átlagot vonni és sorba szedni (hány ember is szavazott?). De ez még mindig nem a listán szereplő sorozatok ízléstől független, tényszerű minőségének sorrendje :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.