Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azután hogy beirtad ezt direkt rákerestem, de öt perc alatt nem sikerült ilyen infóba futnom.

 

Majd én is utána nézek, de ha esetleg találsz valamit, majd oszd már meg légyszives!

Köszi! :)

 

Obi1... többször próbáltam neked privátot küldeni, de sohasem megy... törölj leveleket vagy nem tudom, mert nem megy el, amit küldeni szeretnék. :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne szivass!!!! Ja... hogy úgy... leesett :D és nagyot koppant.

 

 

... de nem történt meg végül, csak az emlékeik maradtak meg... szóval Rorynak van + 2000 évnyi emlék a fejében :D

 

 

Bizonyos szemszögből mégis meg kellett történnie, hiszen River a síró angyalos részben azt mondta: "találkozunk legközelebb, mikor megnyílik a Pandorica." Na már most, ha az egész dolog törlődött, akkor ebben a részben River jövőbeli énje nem mondhatná ezt, hiszen az ő szemszögéből az, ami meg sem történt, már megtörtént. Vagyis egy meg nem élt jövőjű River nem beszélhet olyanról, ami sosem történt meg, tehát mindennek mégis meg kellett történnie, ergo nem törlődött, legfeljebb apróbb mértékben módosult (Amy visszahozta a szüleit, és Rory-nak újrateremtette a valódi testét). Na ezt bogozzuk ki. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bizonyos szemszögből mégis meg kellett történnie, hiszen River a síró angyalos részben azt mondta: "találkozunk legközelebb, mikor megnyílik a Pandorica." Na már most, ha az egész dolog törlődött, akkor ebben a részben River jövőbeli énje nem mondhatná ezt, hiszen az ő szemszögéből az, ami meg sem történt, már megtörtént. Vagyis egy meg nem élt jövőjű River nem beszélhet olyanról, ami sosem történt meg, tehát mindennek mégis meg kellett történnie, ergo nem törlődött, legfeljebb apróbb mértékben módosult (Amy visszahozta a szüleit, és Rory-nak újrateremtette a valódi testét). Na ezt bogozzuk ki. :)

 

 

Az idővel való manipulálás nagyon kényes terep.

 

 

Megtörtént, mert ha nem úgy történnek az események, akkor nem lett volna esküvő, papa-mama együtt, Rory, stb... megtörtént, River is utalt rá, DE mindaz,. ami történt immár csak az emlékezetükben van meg... más formában nem. És szerintem River és a Tardis formájú napló is az epizód végén Amy tuadatalattijából "jött elő". Rorynak nem teremtett új testet. Az idővonal visszaugrott és egy olyan módosított vonalon folytatódott Amy-ék élete, ahol semmit sem kavart be a repedés, de Amy mégis emlékezett a "meg nem történt" eseményekre, mert ő különleges. És életre tudta hívni a Doktort, csak mert emlékezett rá. Szerintem... legalábbis én így értelmezem és abszolút elégedett vagyok vele :P

 

River ugye szintén idő utazó, szeritnem simán elfogadható az, hogy amikor az angyalos duplarész eseményei zajlottak, akkor River már simán átélte a Pandorica kalandot (evidens, hiszen akkor nem említhette volna meg) tehát megtörtént mert ŐK emlékeznek rá, de a történelem szempontjából nem történt meg, csupán megváltozott pár dolog amiatt a döntés miatt, amit a Doktor hozott meg, hogy visszaállítsa az eseményeket a helyes folyásba. A Doktor döntése megváltoztatott dolgokat, ergo lenomyatot képezett az egész Pandorica sztori, de elsősorban azokon, akik átélték... másokon nem... számukra mintha egyáltalán meg sem történt volna.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1... többször próbáltam neked privátot küldeni, de sohasem megy... törölj leveleket vagy nem tudom, mert nem megy el, amit küldeni szeretnék. :D

Nemár, múltkor töröltem egy csomót. Töröltem még, ha gondolod próbáld meg.

 

De amúgy ez olyan kicsit mint a nézettség alapján megítélni egy sorozatot. Pl. akármennyien is néznek egy CSI-t, szerintem a világ legtrágyább hülyesége, nem érdekel mennyien nézik. Emellett meg számtalan remek sorozat hasalt el 1 évad után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De amúgy ez olyan kicsit mint a nézettség alapján megítélni egy sorozatot. Pl. akármennyien is néznek egy CSI-t, szerintem a világ legtrágyább hülyesége, nem érdekel mennyien nézik. Emellett meg számtalan remek sorozat hasalt el 1 évad után.

 

Teljesen egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idővel való manipulálás nagyon kényes terep.

 

 

Megtörtént, mert ha nem úgy történnek az események, akkor nem lett volna esküvő, papa-mama együtt, Rory, stb... megtörtént, River is utalt rá, DE mindaz,. ami történt immár csak az emlékezetükben van meg... más formában nem. És szerintem River és a Tardis formájú napló is az epizód végén Amy tuadatalattijából "jött elő". Rorynak nem teremtett új testet. Az idővonal visszaugrott és egy olyan módosított vonalon folytatódott Amy-ék élete, ahol semmit sem kavart be a repedés, de Amy mégis emlékezett a "meg nem történt" eseményekre, mert ő különleges. És életre tudta hívni a Doktort, csak mert emlékezett rá. Szerintem... legalábbis én így értelmezem és abszolút elégedett vagyok vele :P

 

River ugye szintén idő utazó, szeritnem simán elfogadható az, hogy amikor az angyalos duplarész eseményei zajlottak, akkor River már simán átélte a Pandorica kalandot (evidens, hiszen akkor nem említhette volna meg) tehát megtörtént mert ŐK emlékeznek rá, de a történelem szempontjából nem történt meg, csupán megváltozott pár dolog amiatt a döntés miatt, amit a Doktor hozott meg, hogy visszaállítsa az eseményeket a helyes folyásba. A Doktor döntése megváltoztatott dolgokat, ergo lenomyatot képezett az egész Pandorica sztori, de elsősorban azokon, akik átélték... másokon nem... számukra mintha egyáltalán meg sem történt volna.

 

Na de két dolog (meg egy kicsi :D).

 

1) Nincs olyan, hogy csak akik átélték, mivel az egész mindenség minden pillanatában mindenki átélte. Papa, mama, gyerekek, dalekok és cybermanek. :) Éppen ez volt a lényege az egész mindenségnek... meg a többinek.

2) Az angyalos rész időutazó hőseink szemszögéből a Pandorica esemény előtt volt, de maga a Pandorica esemény szülte. Ha a Pandorica nem nyílik meg, vagy sosem készül el, akkor maga az angyalos események sem zajlanak le. Nem úgy, hanem egyáltalán.

Az, hogy az esküvő napjára ugrottak vissza speciel nem számít egy olyan sorozatban, ahol eleve háromszor járták meg az esküvő előtti estét, és a nap 1440 percéből mind az 1440-et meglátogathatják fordított sorrendben is akár. Vagyis akár az is simán megtörténhetett, hogy lefolytak az évadban látott események (és az azelőttiek), és annak a napnak a reggelére vágta le Amy-t az időakármicsoda, amelyik éjfelén elszáguldott a Doktorral. Elvégre az éjjeli dumcsitól számított tizennégy év alatt bármikor eszébe juthatott volna a Doktor, és bármikor rácsodálkozhatott volna, hogy van egy papa és egy mama. Ő mégis pont véletlen azon a reggelen lepődik meg ezen, amikor már letudta a Doktorral és Rory-val a közös kalandot, nem élete előző huszonegynéhány évében.

Harmadrészt, pont az epizód kulcseleme: amire emlékszel, az létezett, létezik, létezni fog, vagyis, mivel emlékeznek rá, a Pandorica is létezett, fizikailag, nem csak az emlékekben. :)

 

 

Közben megnéztem a 6x00-t. Hát ez vígan indulhatna a legrosszabb Doctor Who epizód címért. :(

 

Az még hagyján, hogy az öreg fószer valós időben módosult az időben, de azért poén, hogy egyszerre emlékezik a régi és az új életére is, ráadásul csak ő módosul, minden más körülötte, így az apuci szeme gépe is maradt a régi. Akkor mire ment ki az egész? A Doktor verte volna szét a gépet a múltban, azt csókolom. De még ez is letudható lenne egy legyintéssel, elvégre logika a sorozatban amúgy sem sok van (lásd fenti ötödik évados eszmefuttatást, ami alapból felesleges, hiszen az egész hasra ütésesen van kitalálva, nem ésszel, de azért jó poén elmélkedni rajta :)). Csak sajnos unalmas volt és szerintem erőltetett is. Az írók mintha nem tudtak volna mit kitalálni, ezért bedobták ezt a Karácsonyi ének átiratot, nagyjából elfeledkezve mindenről, amit eddig úgy ahogy (de leginkább botladozva) lefektettek.

Most komolyan, a Doktor miért nem tudott a zuhanó hajón megjelenni a Tardissal?

 

 

És ha már belelendültem, 5. évad.

 

Matt Smith Doktora végül azért elnyerte a tetszésem, bár közelébe sem ér a Kilencedik és Tizedik Doktornak. Az arca még mindig irritál, és nekem túl ütődött. Szóval a sorban csak a harmadik lehet.

Az évad már jóval túl van az első évad "még a háztetőre sem tudunk kimenni" momentumain, ami jól látszik azon, hogy ezúttal kimentek a háztetőre. :evil: Amy és Rory remek kísérői a Dokinak, az új Tardis belső pedig jobban tetszik, mint az elődje. Az új szónikus csavarhúzó és jó. :)

A sztori is tetszett, érdekes volt a fordulat a végén, hogy a Dokinak lett fenntartva, bár a készítők úgy érzem, ebben az évadban már nem csak a logika látszatát, de azt is elvetették, hogy figyelembe veszik, amit addig elmeséltek. Ad hoc dobálják be a dolgokat, olyan Földet fenyegető idegenekkel, amik sosem fenyegették a Földet, olyan dalekokkal, amik akkor még nem is léteztek, olyan cybermanokkal a múltban, amik a jövőben születtek és gebedtek meg, olyan ellenséggel a múltban, akivel eleve a jövőben ismerkedik meg még maga a Doki is, stb. De a csodálatos ebben, hogy jól működik és a kutyát sem érdekli a sok mókázás, kalandozás és a látványos pillanatok után/mellett/közben. Bár azért jobban tetszett, mikor még próbáltak ici-picit következetesek lenni, de ha ez az új irányvonal, és emellett tartják, amit ebben az évadban mindezek ellenére sikerült, akkor nem fogok károgni (dehogy nem :D). Minden esetre az nagyon bejön, hogy nem csak egy évadra, de évadokra előre gondolkodnak, értem ezalatt a Tardis felrobbanásának rejtélyét, vagy River Song történetét. Kíváncsian várom a hatodik évadot, bár annak a kezdése azért nem ütött nagyot. De hát ez a karácsonyi kiadás úgyis mindig csak egy kitérő, nem pedig az aktuális évad. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt 6x00ig:

 

Szerintem ha elengeded magad, és nem figyelsz oda ezekre az időutazós dolgokra, amikre a nagy részére, legnagyobb részére van megoldás még ha csak egy fél mondattal is, és ha nem angolul néznéd még jobban kijönne, akkor sokkal jobban tetszene. A speciálban is egyetlen fél mondattal elmagyarázta a doki, hogy miért nem tudja kimenteni a Tardissal az embereket: can't use that Tardis, cuz it can't lock on. Ennyi. És szinte az összes részben van ilyen félmagyarázat, ami az olyanoknak kell, akik szőrszálhasogatók. :P:) Bár még én is észrevettem egy hatalmas hibát a 5x13ban, de rohadtul nem érdekel, mert számomra nem rontja a rész élvezetét. Az pedig honnan tudod hogy milyen lények támadták már meg a földet. Láttad az összes évadot? Szerintem zseniális volt, hogy az összes lény, faj, akikkel már találkozott (esetleg fog?) összefogtak a doki ellen. Az pedig számomra külön érdekes, hogy szinte pont azok a részek tetszettek neked, amik nekem nem és fordítva. :D De hát van ez így. :)

 

 

Ja és Bomarr: már elérhető a 7x00 karácsonyi trailere. Bár megnézhetném. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A plusz 2 évadról a Showtime elnöke azt mondta, hogy az írók egy 3 évados történeti egységgel álltak elő (S6-S7-S8), s nem biztosan, de valószínűleg a 8. évad a zárást is fogja jelenteni.

Jó hír, hogy folytatni fogják! Érdekesen hangzik, ez a 3 évados történeti egység, már most kíváncsi vagyok, mit jelenthet pontosabban :) Mostanában volt más sorozat is, ami a 8. évaddal ért véget, ez most valami bűvös évadszám lesz? Már ha valóban így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általános spoiler volt, nem volt ott, hogy Dexter Xy rész.

Te is tudod, hogy ez nagyon sántít. Ha úgy kezded a mondatot, hogy "Megnéztem a Dextert, nagyon jó volt!", akkor nyilván arra számít az ember, hogy alatta azt taglalod spoilerben. Épp a múltkor futottál bele egy Doctor who-s spoilerbe, szerintem te is átérzed, hogy miért fontos, hogy erre odafigyeljünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is tudod, hogy ez nagyon sántít. Ha úgy kezded a mondatot, hogy "Megnéztem a Dextert, nagyon jó volt!", akkor nyilván arra számít az ember, hogy alatta azt taglalod spoilerben. Épp a múltkor futottál bele egy Doctor who-s spoilerbe, szerintem te is átérzed, hogy miért fontos, hogy erre odafigyeljünk.

Spoiler mögé raktam, és a jövőben is így teszek. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW:

 

 

Szerintem semmivel sincs benne több logikátlanság, mint a Stargate-ekben. Sőt, ahogy én látom a DW törekszik rá, hogy annak tűnjön (logikusnak). Nem feltétlen magára a kő kemény logikára törekszik sokszor, csak a látszatára vagy olyasmire. És valóban érdemes figyelni az el-el ejtett félmondatokat, amik elég jelentőségteles információkat hordozhatnak magukban. Elég csak arra gondolni, amit kudar idézett be lentebb a Tardissal való mentés kapcsán.

 

Idéznék egy oldalról, ami a Doktorral foglalkozik:

 

"Bár időutazós témája és a földönkívüliek miatt a sci-fi kategóriába sorolják, sok régebbi része inkább az akció-kaland vagy gótikus-horror irányába tolódott el. A legutóbbi pár évadból a "science" már gyakorlatilag elmaradt és fantasy, meseszerű és űroperett elemek keverednek."

 

Én aláírom Dzséjt, hogy a Te tudásod ezen területen (is) jóval túlmutat az enyémen. Én nem feltétlen a logikusságot keresem mindenáron, hanem megadom a lehetőséget, hogy elvarázsoljon, magával ragadjon (mint egy gyereket), ami vagy sikerül, vagy nem (a Doktornak többnyire sikerül :P) Természetesen nem lehetnek ugyan olyan igényeink... ez így van.

 

 

DW 6x00:

 

 

Szerintem k*rva jó rész volt. Beállnék Bomarr és kudar mögé a sorba. Nagyon tetszett. A Karácsonyi Ének egyébként is egy szép történet, de hogy ezt sikerült ennyire jól beletenni a Doktor univerzumába, hát részemről megy a főhajtás. Volt itt minden, kaland, izgalom, humor, szomorúság és meghatódás. Így kell ezt (szeritnem) csinálni!

 

Nagyon tetszett a halak a felhőben/ködben ötlet, még akkor is, hogy elsőre igencsak furcsának tűnt. És ami még szerintem kiemelkedő volt, az a látvány. Nem tudom mitől vagy miért, de nekem nagyon bejött az az éles kontraszt, ami egy rég letűnt kort idézett a városban és mégis ott repkedett egy szupermodern űrhajó is... és az egész a távoli jövőben játszódott. Nagyon jól volt összerakva.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler mögé raktam, és a jövőben is így teszek. Ennyi.

Ez nem ilyen egyszerű. Ha egy adott sorozatról beszélgetünk, akkor is spoiler mögé rakjuk, ha a 3. évadról beszélgetünk, meg akkor is, ha az 5-ről, hiszen lehet olyan, aki még nem látta a 3. évadot sem, de a későbbiekben szeretné. Éppen ezért én, aki teljesen képbe vagyok a Dexter utolsó (eddig megjelent) részéig, természetes, hogy elolvasom mindenféle veszélyérzet nélkül a véleményed. És így tesz ezzel mindenki, aki hozzám hasonló cipőben jár. Ez azonban nem jelenti azt, hogy előre szeretnénk tudni dolgokat a következő részekből. Kutya kötelességed ezért külön jelölni, ha ilyesmiről írsz.

 

Gondold végig, hogy esne, ha valaki a spoiler gombja fölé írná, hogy "Doctor Who 4. évadig", aztán amikor belekattintanál, ötödik évados spoilerek is lennének mögötte. Az illető meg azzal védekezne: "Jah, bocs, spoiler gomb mögé raktam". Szerintem kiakadnál.

 

A fórumon eddig az volt az általános, hogy ha valami előre tekintő külön spoilerről volt szó, akkor erre külön felhívtuk egymás figyelmét, míg a sima spoiler kapcsolót arra használtuk, ha az adott évad eddig megjelent részéig kiderült információkról diskuráltunk.

 

Ennyi.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem ilyen egyszerű. Ha egy adott sorozatról beszélgetünk, akkor is spoiler mögé rakjuk, ha a 3. évadról beszélgetünk, meg akkor is, ha az 5-ről, hiszen lehet olyan, aki még nem látta a 3. évadot sem, de a későbbiekben szeretné. Éppen ezért én, aki teljesen képbe vagyok a Dexter utolsó (eddig megjelent) részéig, természetes, hogy elolvasom mindenféle veszélyérzet nélkül a véleményed. És így tesz ezzel mindenki, aki hozzám hasonló cipőben jár. Ez azonban nem jelenti azt, hogy előre szeretnénk tudni dolgokat a következő részekből. Kutya kötelességed ezért külön jelölni, ha ilyesmiről írsz.

 

Gondold végig, hogy esne, ha valaki a spoiler gombja fölé írná, hogy "Doctor Who 4. évadig", aztán amikor belekattintanál, ötödik évados spoilerek is lennének mögötte. Az illető meg azzal védekezne: "Jah, bocs, spoiler gomb mögé raktam". Szerintem kiakadnál.

 

A fórumon eddig az volt az általános, hogy ha valami előre tekintő külön spoilerről volt szó, akkor erre külön felhívtuk egymás figyelmét, míg a sima spoiler kapcsolót arra használtuk, ha az adott évad eddig megjelent részéig kiderült információkról diskuráltunk.

 

Ennyi.

Volt már úgy, hogy utaltak spoilerben olyan eseményre amit még nem láttam. A rész végén pedig mindig ott az újabb előzetese. Egyébként nem mondtam semmit, csak kérdeztem. Tehát abszolút nem nyilvánvalóak, lehetnek hamisak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban ott van, de én szándékosan leállítom a lejátszót, amint vége a résznek. Nem akarok tudni semmit a következő részekről. Oké, látom, hogy csak kérdeztél, de csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy vigyázzunk arra, hogy melyik spoiler kapcsoló mögé mit írunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban ott van, de én szándékosan leállítom a lejátszót, amint vége a résznek. Nem akarok tudni semmit a következő részekről. Oké, látom, hogy csak kérdeztél, de csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy vigyázzunk arra, hogy melyik spoiler kapcsoló mögé mit írunk.

Ok, majd vigyázok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, Riddick, ti olvassátok is, amit írok, vagy csak annyit láttok, hogy írok valami csúnya dolgot az imádott sorozatotokról és akkor már én vagyok az ultimate enemy? :roll: Mert néha ez az érzésem van. Mintha nem is írtam volna le tíz sorban a két sor negatívum mellé, hogy mennyire tetszik a sorozat. És ez eléggé idegesítő, mert akkor feleslegesen koptatom az ujjam itt évadról évadra, ha csak ennyit vesztek le.

 

Dzséjt 6x00ig:

 

Szerintem ha elengeded magad, és nem figyelsz oda ezekre az időutazós dolgokra, amikre a nagy részére, legnagyobb részére van megoldás még ha csak egy fél mondattal is, és ha nem angolul néznéd még jobban kijönne, akkor sokkal jobban tetszene. :)

 

 

Tényleg, ez elhangzott? És szerinted mi akadályozott meg abban, hogy felfogjam? Az, hogy egy szót sem tudok angolul, hogy süket vagyok, vagy, hogy nem tudok olvasni? És persze a mellé és félrefordításoktól tobzódó harmadrangú és silány magyar szinkron majd mindhárom problémámon segít, a számomra tökéletesen érthető, jól olvasható és hallható angol szinkron ellenében... :roll: Ez a hónap tanácsa! :clap::):P

Az idézet mondat amúgy nem magyarázat, hanem egy fals indíték, egy afféle "nesze semmi, fogd meg jól és fogd be a szád, hülyegyerek" válasz. Négy év alatt egy rahedli idétlenebb helyre is be tudott szállni, most egy mezei, minden különlegességet mellőző luxushajóra nem. Szóval why can't use that Tardis, why cuz it can't lock on? ;) Pedig szerintem ha valami hazatudja vontatni a komplett Földet, az egy kis űrhajót már simán megment a zuhanástól... amire speciel volt is már példa, csak akkor éppen egy fekete lyukból emelte ki, ami megint csak hangyányit bonyolultabb lehet, mint egy zuhanó hajót vontatni. :)

Azt meg már milliószor és milliószor leírtam, hogy NEKEM TETSZENEK AZ ILYEN DOLGOK, még ha kifogásolom is őket! Nehéz végre megjegyezni? Hahó, Transformers, Stargate, Star Wars, Jurassic Park, Szörnyecskék, Ghostbusters, stb... ki az, akinek mind tetszik? Ja, hogy én? De nem vagyok elvakult, mindig kiemelem a hibákat - még ha nem is zavarnak -, vagy megjegyzem, ha valami nem tetszik - még ha át is lépek rajta. Vagyis kösz a megkésett tanácsot, már húsz évvel ezelőtt elengedtem magam, de lehet van már huszonkettő is, attól függően, mikor láttam a vaslogikával megáldott Power kapitányt vagy az eredeti Star Treket... Nem tudom, hány éves lehettem akkor, vagy melyik volt az első sci-fi, de az tuti, hogy még hét sem voltam. És én ezeken nőttem fel, úgyhogy nem a huszonhat éves énemnek kéne ilyen tanácsokat osztogatni. ;) Sőt, hanyatt fogjátok vágni magatokat, de a Daleks' Invasion Earth 2150 A.D.-t vagy a Dr. Who and the Daleks-et (frász tudja, már melyiket, meg kéne néznem őket, és rájönnék...) egészen kisgyerek koromban láttam (vagy az M1 vagy az HBO adta, nem tudom, de magyar volt, mert akkor hallottam először a "belül nagyobb mint kívül" dolgot).

 

 

Az pedig honnan tudod hogy milyen lények támadták már meg a földet. Láttad az összes évadot? Szerintem zseniális volt, hogy az összes lény, faj, akikkel már találkozott (esetleg fog?) összefogtak a doki ellen.

 

Nem tudom, honnan tudhatnám, talán mert nem ezzel a résszel kezdtem, vagy mert - szokásomhoz híven - már megint feltúrtam egy halom dolgot, mire ide jutottam (apropó, aranyosak a DW játékok :D)? Egy példáért nézzük csak, ott voltak a népgyűlésen a silurianok, akik semmit sem tudtak a Doktorról 2020-ban, de érdekes mód, a római birodalomban meg ellene vannak. És nem azok a silurianok voltak, akikkel a harmadik és az ötödik Doktor találkozott (akikről a tizenegyedik is úgy nyilatkozott, hogy máshogy néztek ki), hanem azok, akikkel a tizenegyedik. Hogyan lehettek már a Római Birodalom idején ellenségek, amikor velük még 2000 évig nem is találkozik, és akkor is csak egy őrült volt ellene, aki meghalt, nem az egész faj. Amúgy tényleg zseniális, nekem is nagyon tetszett. Persze, ha csak ki nem derül, hogy a hatodik évadban visszaugrik még ennél is korábbra és szétrúgja eme gyíkok hátsóját, ezzel törölve a 2020-as eseményeket, mert ez esetben nem szóltam.

 

 

És még egyszer, ezúttal nem spoiler gomb mögé rejtve, hátha végre eredménye is lesz: TETSZIK A SOROZAT, még ha kötözködöm is vele. Kérlek, értsétek meg egyszer s mindenkorra: nálam a kákán a csomó keresése az élvezet része, nem valaminek a becsmérlése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sehol nem láttam, vagy emlékszem, hogy írtam volna, hogy ultimate enemey vagy... :D

 

Csak azt, hogy a doktornál már hozzá lehetett szokni ahhoz, hogy fél mondatokkal elrendezik a dolgot, akár időutazással kapcsolatosan, vagy mint egy ilyen leszállással. Persze biztosabb alapokon állt volt a állítás ha még hozzáteszi, hogy a generált felhő ionjainak a negatív vibrációja nem engedi a Tardis leszállását, de nekem már ennyi is elég volt, hogy nem tud. Az pedig hogy kikkel találkozott, hát pont ez a lényege az időutazós sorozatnak, és a River szálnak, vagy ami még annó a Blinkben is volt, hogy valamikor már lehet, hogy találkozott velük, vagy fog. Az hogy a római korba voltak, az nem jelent semmit.

 

Tehát ÖRÜLÖK, hogy tetszik a sorozat, akkor mostantól úgy állok a csómókhoz, hogy azokkal együtt szereted. :P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

 

:clap:

 

 

Abszolút nem szántam támadásnak, amit írtam neked... csak akkor az kavart meg, hogy te 'kákánacsomóval' együtt szereted a sorozatot, én meg azt lesz*rom :D

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5x04 Ajajajajajjj... bonyolódik a dolog, minden téren. És még hátra van kilenc rész, de már most szépen ágaznak szét a szálak. Mi lesz még itt. :rock:

 

Casey börtönben, Lester börtönben - és Jeff jelentette fel! Ki gondolta volna ezt bármikor is? :o -, Jeff teljesen normális, Sarah még mindig baromi dögös (miért nem alkalmaznak több nőt a Buy More-ban? Ebben a ruhában özönlenének a kuncsaftok a Nerd Herdhöz). És hál' istennek, azt sem szerencsétlenkedték el, hogy Chuck játszotta Morgant, mert végül kiderült: a gyilkos végig tudta, hogyan néz ki Morgány.

Kíváncsi leszek, meddig nem lesz Intersect a csapatnál. Vajon ki adja majd vissza Chucknak? Mary? Esetleg Orion? (Durva lenne, ha feltámadna, de Decker negyedik évadvégi röhögése ezzel kapcsolatban nem hagy nyugodni.)

Az meg érdekes lesz, ha Lester és Casey találkoznak a börtönben. És még betársulhatna hozzájuk Jeff anyukája is. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5x04 Ajajajajajjj... bonyolódik a dolog, minden téren. És még hátra van kilenc rész, de már most szépen ágaznak szét a szálak. Mi lesz még itt. :rock:

Még a harmadikat se néztem meg. Nem tetszik amerre indult az évad. Kicsit erőltetettnek érzem. :( Jobban belegondolva a második rész katasztrofális volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a harmadikat se néztem meg. Nem tetszik amerre indult az évad. Kicsit erőltetettnek érzem. :( Jobban belegondolva a második rész katasztrofális volt.

Szívesen írnék valamit, de még az is spoiler lenne. Szerintem ne az utolsó tizenegy résznél add fel. ;) Na jó, azért spoiler mögé odaírom a lehető legkevésbé spoileresebben.

 

Amerre az első két részbe elindultak, nem az az irány, amit az első két rész alapján gondolt az ember.

 

 

Doctor Who 6x01-02, na kérem, így kell ezt csinálni!

 

Nem karácsonyi énekeket danolászni, hanem csendben lenni. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen írnék valamit, de még az is spoiler lenne. Szerintem ne az utolsó tizenegy résznél add fel. ;) Na jó, azért spoiler mögé odaírom a lehető legkevésbé spoileresebben.

 

Amerre az első két részbe elindultak, nem az az irány, amit az első két rész alapján gondolt az ember.

 

Nem adom fel, és remélem, hogy ennél csak jobb lesz majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 4x07

 

Azt hittem, valami ütősebbel akarják befejezni idén, de azért ez sem volt rossz, amolyan filler rész.

 

Érdekes volt az alapszitu, a fickót valamennyire meg tudom érteni, a gyilkosságok ellenére. Úgy tűnik, Lincoln és Olivia egyre közelebb kerülnek egymáshoz ebben a világban is. Márpedig ha ez tényleg ugyanaz az idővonal, ami az eddigi évadokban volt, lehetnek még ebből kisebb bonyodalmak, ha minden visszaáll a régi kerékvágásba. A vége azért szokás szerint érdekes volt. Nina továbbra is kísérletezik Olivián. Kíváncsi vagyok, ebből mit akarnak kihozni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki általános

 

 

Egyre inkább úgy tűnik, hogy ez a Doki olyan mintha maga Isten lenne. Épp a Pompei résznél járok.

 

 

Ááá... nem lehet az. Túl kispályás ahhoz, meg túlságosan korlátozott a tudása. Mármint Istennek a Doktorhoz képest. :D

A Pompei-es részből hiányoltam Jack kapitányt, pedig mondta, hogy ő is ott volt akkor. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ááá... nem lehet az. Túl kispályás ahhoz, meg túlságosan korlátozott a tudása. Mármint Istennek a Doktorhoz képest. :D

A Pompei-es részből hiányoltam Jack kapitányt, pedig mondta, hogy ő is ott volt akkor. :)

 

Mondta? Én nem emlékszem rá. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.