Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem kudar a harmadik évadbeli siró angyalos részre gondol, ahol volt egy ilyen mellékszál (ami nekem most igy hirtelenjében nem is áll teljesen össze :D)

Ezek a síró angyalok egyébként nagy kedvencek. az egyik legrémisztőbb bagázs az egész univerzumban. :) Persze csak a csend után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony az se volt semmi. Két folyosón leélni évtizedeket...bár az csak illúzió volt szerintem.

Igen, csak illúzió volt, de annak kemény. :) Ami ott illúzió volt, az itt valóság lett.

 

Közben megvolt az első két évad, majd írok róluk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak illúzió volt, de annak kemény. :) Ami ott illúzió volt, az itt valóság lett.

 

Közben megvolt az első két évad, majd írok róluk.

Ja. Mondjuk nekem a Tardis materiális formája is nagyon bejött. :) Az is nagyon megkapó rész volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ti hogyan állnátok ahhoz, hogyha a Doktor a következő regenerálódáskor női testet öltene?

Hallottam, hogy Helen Mirren most bedobta, hogy ő akar lenni a következő Doktor. Én nagyon nem szeretném. Az egyik külföldi oldalon valaki ki is fejtette, hogy szerinte politikai korrektség ide, politikai korrektség oda, a Doktor mindig egy fehér férfivé kell változzon, akárhányszor regenerálodik. Abszolut egyetértek. Nyugodtan dobjanak be női idő lordot, fekete idő lordot... semmi probléma, sőt Helen Mirrent szivesen megnézném ilyen karakterként, de a Doktort azt hagyják békén.

 

Ody: nálam is hasonló a sorrend :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam, hogy Helen Mirren most bedobta, hogy ő akar lenni a következő Doktor. Én nagyon nem szeretném. Az egyik külföldi oldalon valaki ki is fejtette, hogy szerinte politikai korrektség ide, politikai korrektség oda, a Doktor mindig egy fehér férfivé kell változzon, akárhányszor regenerálodik. Abszolut egyetértek. Nyugodtan dobjanak be női idő lordot, fekete idő lordot... semmi probléma, sőt Helen Mirrent szivesen megnézném ilyen karakterként, de a Doktort azt hagyják békén.

 

 

 

Bomarr barátom teljesen egyetértek veled, de ugye nem csak az általad is említett cikk foglalkozott a témával érintőlegesen, hanem:

 

 

Mikor a Tizedik regenerálódott Tizenegyedikké, akkor megijedt, hogy lány, aztán megnyugvással konstatálta, hogy mégsem. Valamint a Tardisos részben is említett egy Idő Lordot, aki többször is öltött női testet. Szóval magában a sorozatban is volt utalás erre, de én sem szeretném. A Doktor egy férfi. Pont! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élmény látni és olvasni, hogy a Doktorról megy folyamatosan a diskurzus ;)

 

Egyébként ti hogyan állnátok ahhoz, hogyha a Doktor a következő regenerálódáskor női testet öltene?

 

Én se gondoltam volna korábban, hogy részt veszek majd egy Doctor Who-s beszélgetésben. A tavalyi Guinness Rekordok Könyében egy dupla oldal szól a DW-ról, el se olvastam, amikor novemberben megkaptam. Most előszedtem, mit írtak benne, milyen rekordjai vannak a sorozatnak.

Apró érdekesség, hogy mely epizódok kaptak Hugo-díjat eddig:

 

The Pandorica Opens/The Big Bang (friss eredmény :) )

The Waters of Mars (még nem láttam)

Blink (hátborzongatóan jó)

The Girl in The Fireplace (nálam a második évad csúcspontja)

The Empty Child/The Doctor Dances (az első évad csúcsa lenne, ha nem lenne ott a Parting the Ways)

 

A marsi az egyetlen, amit Russel T. Davies írt, a többi Steven Moffat munkája. Nem csoda, hogy hozzá került az 5-6. évad. ;)

 

 

Ami a női doktort illeti: négy évad (1, 2, 5, 6) alapján úgy érzem, a Doktor férfi lelkű, pontosabban elveszett a "kisfiú a mágikus fülkével" és a "hosszú életű, nemtelen bölcs öregember" állapot között, és csak néha jön ki belőle a "férfi". Egy női lélek nagyon furcsán illeszkedne ebbe, de lehet, hogy nem lenne rossz. Nem vagyok élből ellene, de azért nem bánom, ha még sokáig nézhetjük a Tizenegyediket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogyha érvelnem kéne a női Doktor ellen akkor csupa szexista szöveg jönne ki belőlem, ugyhogy jobb ha bele se kezdek :D Talán annyi, hogy a Doktor egyik meghatározója a kellemesen attraktiv női útitársak iránti vonzalom (Donna a szabályt erősitő kivétel :D), ami persze nagyrészt plátói, de azért valami van. És most arról tényleg nem is beszélve, hogy képzeljük el a női Doktor és River Song találkozását.... azért ez leverne pár lécet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézusom, ez de gázul hangzik így magyarban :D . Amúgy az a feladata, hogy partikon meglepiből lesmárolja az ünnepelt személyt, nővérkének, rendőrnek stb. öltözve.

 

Ilyesmire gondoltam, de nem voltam teljesen biztos benne. Lehet, hogy magyarul "gázul" hangzik, de ezek szerint teljesen lefedi a szó a tevékenység jelentését. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Amúgy erről mindig eszembe jut az a rész is, az első angyalos amikor a Doktor és Martha visszakerülnek a múltba a Tardis nélkül, és ott kell élniük annyi évet, hogy visszatérjenek a jelenbe, amikor eltörölhetik azt az időt, és újraírhatják, de attól még ott kellett azt leélniük. :D

 

DW 3x10

 

Emlékeim szerint, pont, hogy Martha és a Doktor volt az egyetlen, akiknek nem kellett leélniük a múltban a hátralévő időt. Legfeljebb pár napot, míg megcsinálták a felvételt és üzenetet küldtek a rendőrrel, aztán a két fiatal már küldte is értük a TARDIS-t.

 

 

Hallottam, hogy Helen Mirren most bedobta, hogy ő akar lenni a következő Doktor. Én nagyon nem szeretném. Az egyik külföldi oldalon valaki ki is fejtette, hogy szerinte politikai korrektség ide, politikai korrektség oda, a Doktor mindig egy fehér férfivé kell változzon, akárhányszor regenerálodik. Abszolut egyetértek. Nyugodtan dobjanak be női idő lordot, fekete idő lordot... semmi probléma, sőt Helen Mirrent szivesen megnézném ilyen karakterként, de a Doktort azt hagyják békén.

Tény, a Doktor lehetne nő, erre a sorozat - talán nem véletlen? - valóban utalt, de szerintem se legyen. Mondjuk nekem is csak szexista érvek jutnak eszembe, vagy rasszista, mert egy fekete Doktort sem biztos, hogy megszoknék (bocsi). Az egyetlen, amire voksolok, hogy legyen végre vörös. :D De csak sokára, mert a tizenegyediket még szeretném látni pár évadban.

 

És most arról tényleg nem is beszélve, hogy képzeljük el a női Doktor és River Song találkozását.... azért ez leverne pár lécet :D

Mondjuk a Doctor Whoban pont eltudnám képzelni ezt a találkozást. Elég szabadon kezelik a homoszexualitást, vagy a fajok közti kapcsolatokat (emlékszünk a kiscicákra? :lol:). Egy amerikai sorozatban furcsán nézne ki (erőltetetten, idétlenül), mint a Stargate Universe-ben, de a DW-ben lazán megjátszanák.

 

Amúgy, ha már angyalok és Csend :D

 

383309_10150404272804285_705744284_8613950_314429177_n.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:

 

Szerintem nekik ugyanúgy le kellett élniük, hiszen a rendőrrel küldtél persze de amíg ő megöregedett a jelenhez, addig ők ugyanúgy nem tudtak menni sehova.

 

 

De azt, hogy a rendőr megöregedett, nekik nem kellett megvárniuk, mivel a szőke csaj visszaküldte nekik a TARDIS-t, abba az időbe, ahol ők voltak. Ők ebből azt érzékelték, hogy ott ragadtak a múltban, eligazították a néger csávót, aztán már jött is a TARDIS.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5x07, hát ez brutális rész volt.

 

Shaw állt a nagy Terv mögött? Én kétlem, szerintem ő is csak része volt - ahogy korábban Decker mondta -, de mindenesetre, ez az Ómen vírus rész valószínűleg az ő ötlete volt, és ez nem része a Tervnek. Akárhogy is, Shaw visszatérése nagyon nagy volt, bár az elején kicsit röhejesnek éreztem, hogy annyira takargatják az arcát, miközben a barmok már két hete lelőtték a szökését az előzetesben. De így is nagy rész lett, Shaw egy igazi pszichopata lett. Kicsit beleőrült a harmadik évadba. :)

Jó volt Intersectet is látni, Chuck boldogul nélküle (mi az hogy!), de azért mégiscsak szerves része volt eddig a sorozatnak, nekem pedig hiányzik a villantás. Azért ez a 3.0 kicsit kegyetlennek hangzik, hogy röptében a golyót elkapja a fogával (ámbátor mikor Chuck benyomta magába az érzelemtörlő bogyót és szuper-villantott, már a 2.0-val is kikerülte a golyót). Egy darabig azt hittem (reméltem), hogy Chuck visszatöltötte magába az Intersectet. Sajnos nem. Úgy tűnik, hősünk már nem kapja vissza.

A Baclmen-Chuck csók csudajó volt. :lol:

Amúgy egyre erősödik az a meggyőződésem, hogy Orion még élhet. Lehet téves, de ott volt Decker reakciója a negyedik évad végén, na meg ebben a részben is annyira sulykolták az öreget. Nem lepne meg, ha egyszer csak besétálna a képbe.

Magyarországot meg csak belekeverik a sorozatba? Annyiszor utaltak már rá, egy rövid időre már Moszkva is lehetett Budapest, de talán végre eljutunk oda? Azaz, ide. :D És milyen baba? Ha kiderül, hogy Sarah-nak van egy gyereke, lefordulok a székről. De örülök, hogy Chuckék nem tartanak szünetet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Master... egyszerű, kezd a 2005-ös "újelső" évaddal, amiben Christopher Eccleston játszotta a Doktort! Útitársát Rose-t pedig Billie Piper alakította.

Egyelőre ne törődj se az 1996-os filmmmel se az 1963-tól 1989-ig tartó évadokkal. Told le 2005-től 2011-ig azt a 6 évadot és annak fényében majd eldöntöd, hogy érdekel-e a '96-os film illetve a régi évadok!

 

(Én is így csináltam) ;)

 

Ha kell segítség az évadok beszerzésében, írj privát üzenetet!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit.

 

Master, egy kis szösszenet a legjobb DW videók közül:

 

http://www.youtube.com/watch?v=RAofuIlX9i8

 

És a személyes kedvencem: (ebben van pár jelenet a régi évadokból... és korábban is beraktam már, de nem baj)

http://www.youtube.com/watch?v=zm7aE4xUjwQ&feature=related

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban baromi jó rész volt a heti Chuck.

 

Ne már, ilyen baba-dolgot csak nem játszanak meg, valami más kell, hogy legyen a háttérben. Vagyis inkább csak szeretném. A Beckman-csók rém vicces volt :D Chuck remek volt a Intersect nélkül is, elvégre ennyi év alatt csak bele kellett, hogy jöjjön a verekedésbe-kémkedésbe-miegymásba anélkül is. Nekem is az volt az érzésem, hogy Oriont azért emlegetik, mert még lesz valami vele, esetleg valóban él.

6 rész van még hátra, nem? Fix, hogy nincs még lejátszva minden.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.