Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

kudar: Kiváncsi leszek mit szólsz majd a folytatáshoz. Én speciel a második évad után kezdtem elvesziteni a hitem a sorozatban. Annyira, hogy a negyedik közepén kapott is egy ideiglenes kaszát tőlem. Majd egyszer talán folytatom... főleg a sok filler epizód zavart, meg az hogy képtelen volt kilépni a széria a saját árnyékából.

Na ezzel most megleptél hogy már láttad. :D Kíváncsi leszek mire gondolsz és nekem hogy fog tetszeni. Ha nem fog valami nagy fordulatot venni, akkor remélem továbbra is tetszeni fog. Bár a sok filler részt én sem bánnám ha csökkentenék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Caprica

 

 

Hát persze, hogy látnom kellett… Miután kb. egy éve végignyomtam a komplett Battlestar Galactica sorozatot - s mit ne mondjak, nagyon tetszett-, törvényszerű volt, hogy a Viasat6-on futó sorozatot a kezdetekről is megnézem.

 

Nos, hol is kezdjem. Azt hittem, sokkal jobb lesz. Azt hittem, fog hordozni BSG feelinget, azt hittem, megint megérint az a világ. Sajnos nem. Végig lehetett nézni, tulajdonképp néha még érdekes is volt, de azért összességében inkább a semleges vagy az idegesítő kategóriába sorolnám. S itt most nem is csak arról van szó, hogy ebben minimális az űrhajó, a BSG sorozat sci-fi világa… Nem. Itt egyszerűen egy túlcsavart sztori keveredett baromira idegesítő és céltalan karakterekkel, akik az évad nagy részében totál logikátlanul cselekednek, s akiket az évad végére sem lehet maximálisan megkedvelni. A nemszeretem karakterek újabb nemszeretem filmje.

 

A történet 58 évvel a Kolóniák pusztulása előtt játszódik. Nagy vonalakban annyi, hogy egy Daniel Graystone nevű fickó létrehozott egy Mátrix szerű virtuális világot, ahova az emberek úgynevezett holopánttal kedvükre beléphetnek, s ott következmények nélkül élhetik ki magukat (azt mondjuk sosem értettem, ha van egy ilyen holovilág, ott miért is vannak csórók meg dolgozó emberek – lenne olyan mazochista, aki szegénynek megy el a képzeletébe???) No, mindegy. Szóval ez a fickó egy zseni és tovább akar lépni: hadiipari megrendelésre egy értelmes robot megalkotásában dolgozik. Tragédiájára egy robbanásban meghal Zoé, a lánya – akivel egyébként nem volt túl jó a viszonya – aki titokban nem kevésbé zseniális programozó volt. Olyannyira az, hogy a holovilágban csinált magáról egy avatart. Apuka rájön, lemásolja ezt az avatart, majd egy balszerencse folytán a Zoé-kópia bekerül egy robottestbe… Közben van egy hisztis anyuka, egy Adama név alatt futó tauroni (a 12 Kolónia egy másik bolygója) család, illetve egy egyistenhívő titkos szekta történetszála is. Az igazi bonyodalom akkor kezdődik, mikor Zoé a robottestben öntudatra ébred, s mindent megtesz, hogy keresztülhúzza apja számításait, valamint egy titkos cél érdekében elhagyja Capricát…

 

Ez eddig talán még nem is tűnik oly borzasztónak. A robot, mint a cylonok elődje ígéretes kezdet, az egyik kapocs a kettő közül a BSG felé. A kísérletezés a mesterséges intelligenciával kiváló sci-fi alapanyag, a szokásos morális kételyekkel. Ez a szál jó is lett volna, ha Graystone anyu nem olyan idegbeteg, mint amilyen, nem cselekszik totál életszerűtlenül, ahogy azt teszi. A másik család, Adamáék (a másik kapocs) története is lóg a levegőben, csak a vége felé van egy flashbackes epizód, megmagyarázandó, kik is ők – szóval ez a maffiás, tetkós vonal nem illik Capicába, ráadásul Adama apu is többször önmaga paródiájaként viselkedik. Az egész sorozat legjobb karaktere Sam, az öccse, ő egy igazi tökös csávó – kár, hogy egy könyörtelen gyilkos. Nem igazán láttam azt az ívet a családban, ami majd elvisz ahhoz a Bill Adamához, aki 60 év múlva megvívja a harcot a cylonokkal…

 

Ami azonban kimondottan idegesített, az az Egy Katonái szervezete, amit, és ahogy képviseltek. Értem a lényeget, a felvetett problémát, de nekem ez az istenes hablatty sok volt. Alapban is totál elmebeteg dolog bármilyen vallás vagy eszme mögé bújva embereket ölni, de itt az egész társaság egy undorító fanatikus szekta volt. Sokszor nem tudtam eldönteni, hogy most egyházellenes irónát nézek, vagy valami propagandafilmet isten oldalára állítandóan. Clarice, a vezetőjük ráadásul annyira egy ocsmány, visszataszító egy nőszemély volt, hogy szabályosan rosszul érezem magam, mikor a képernyőn volt…itt is rengeteg logikátlan és értelmetlen esemény, mintha az egész sorozatban mindenki tökhülye lett volna. Abszolút nem éreztem a hihető motivációkat, ki, mit miért is csinál, egyedül talán a Bolygóvédelmis Duren ügynök volt hiteles.

 

A holovilág történései tovább bonyolítják helyzetet… elismerem, néhány húzás kimondottan ötletes volt, Zoé és Tamara párharca viszont erős koppintás, mint ahogy Zoé hatalma is. A sorozat megvalósítása, a sok CGI enyhén szólva is hullámzó színvonalú, a végén a stadionos résznél irtó gagyi. Valahol nem csodálom, hogy bukott az egész… S még valamit. Az utolsó négy perc, kvázi a S2 előzetese - ami ugye nem lett -, amit annyian istenítenek, számomra nem hozta el a katarzist. Clarice, mint a cylonok hittérítője? Ugyan már… Felskiccelték a jövőt, de én nem láttam benn az indokot a támadásra. Egyedül Zoé áttöltése tetszett. Az első cylon. A 13-ik cylon???

 

Hogy ajánlom-e? BSG rajongóknak mindenképp, ők tudnak majd benn kapaszkodót találni. Különben nem. Bosszantó, érdektelen sci-fi utánzat, egy görög mitológia vs. kereszténység párharccal, egy olasz maffia szállal, no meg egy megromlott apa/anya vs. lányuk kapcsolattal. Nem fogom megvenni.

Már ha egyáltalán valaha megjelenik…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nagyrészt egyet kell értenem a lentiekkel a Capricát illetően. Volt egy érdekes hangulata, amiért nem volt rossz nézni, de sajnos a BSG-hez sokkal méltóbb, de minimum megfelelőbb előzményre lett volna szükség.

 

Nézi valaki a Once upon a time című sorozatot?

Még tavalyelőtt az első évad kezdésekor gondoltam rá, hogy nézni kellene, de mivel úgyis volt pár sorozat, amit néztem, inkább hanyagoltam. Mostanra több általam nézett sorozat is véget ért, ráadásul egy elég zaklatott félév végén jártam, így kellett valami kedves és bájos néznivaló. Láttam a reklámját, így gyorsan leszedtem az első évadot, és szilveszter környékén neki álltam megnézni. Történet: Hófehérkét, valamint újdonsült férjurát megátkozza a gonosz mostoha, elveszi tőlük a boldog befejezéseket, és az egész meseviláguk átkerül a mi világunkba egy városba, ahol mindenki számára a feledés homályába merül "származásuk". Na persze kell egy megváltó, aki megtöri az átkot, stb. stb. ez esetben a fent említett pár lánya tölti be ezt a szerepet (a House-ból ismert Jennifer Morrison). Közben egy kicsit a mesék mögé is nézünk, hiszen nem a könyvlapokról ismert történeteket kapjuk meg, inkább amolyan nézzünk a lapok mögé háttérsztorikat.

Nekem eddig tetszik, tényleg olyan, amilyenre számítottam, kedves és bájos. Ráadásul elég izgalmas ahhoz, hogy esténként 3-4 részt is megnézzek egymás után :D

Az első évad 22 részes, a második évad pedig a 12. résznél jár. Sajnos most van néhány hét szünet, de alig várom már, hogy folytatódjanak hőseink kalandjai.

Kedvenc karakter: Rumplestiltskin, ki más? :D Remélem, jól írtam a nevét, mert nem kevés időbe telt, mire az agyam megjegyezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan, ki fogja játszani William Hartnell, az első Doktor szerepét a Mark Gatiss által írt, a Doctor Who kezdeteiről szóló sorozatban:

David Bradley, akit korábban már láthattunk a sorozat Dinosaurs on a Spaceshipjében Solomonként, (illetve ő volt a Harry Potter sorozat Friccse és a Trónok Harca Walder Frey-e is.)

Bradley nagy izgalommal fogadta a felkérést. "William Hartnell korunk egyik legnagyszerűbb karakterszínésze volt, és én, mint rajongó, szeretném hűen megjeleníteni. Alig várom már, hogy elkezdhessük.”

 

Szerk: Sydney Newmant, a sorozat alkotóját Brian Cox, az X-Men 2 William Strykere és a Deadwood Jack Langrishe játssza majd. (akit egyszerűen imádok :D )

 

Forrás.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HÁt ezt most muszáj :D

Ezt elmentem, mert halál jó :D

A lenti pedig egy igazán érdekes hír, eléggé kíváncsi vagyok, vajon Bradley milyen lesz egy számomra nem teljesen szokványos szerepben :) Annyira megszoktam már ezekben a "szakadt" negatív karakterekben.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézi valaki a Once upon a time című sorozatot?

Anno írtam róla pár sort. Egyébként nekem is nagyon tetszik: bájos, fantáziadús, fordulatos és a második évadban már látványos is.

 

Más: a Trónok harmadik évad trailer nagyon nem akar jönni viszont van egy új hír, ami elég jól hangzik

 

a hivatalos készítői blog utalt rá, hogy valószinüleg fogunk óriást is látni a Falon túl! :peace:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: a Trónok harmadik évad trailer nagyon nem akar jönni viszont van egy új hír, ami elég jól hangzik

 

a hivatalos készítői blog utalt rá, hogy valószínűleg fogunk óriást is látni a Falon túl! :peace:

 

Idén vagy csak a későbbi évadokban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Downton Abbey ( Downton Kastély)

I.Évad

 

A sorozat, ami már villágszinten sikeres, és méltán az egyik legszínvonalas kosztümos dráma, ami jelenleg fut. Ezt már így az első évad után bátran ki lehet jelenteni.

A sorozat, amint az amerikai elnöki család az évad premier előtt dvd-n megkap, mert annyira szereti :)

És hogy kiknek ajánlom?

- Aki szereti pl az Évszázad trillógiát Kenn Folett-ől a Titánok Bukását. Gazdag arisztrokrata család miként sodródik az első világháborúba.

- Aki szereti a tradícionális angol sorozatokat.

- Akit elvarázsol a 20. századi milliő, az 1910-es évek Angliája.

- Kiskorában imádta a Váratlan Utazást és a hasonló sorozatokat.

 

10/10

 

Hatásosan indul a sorozat. A Titanic katasztrófájáról értesülünk. A gazdag család hozzátartozói odavesztek. A kastély személyzete különös, minden figurának megvan a maga kis titka. A hangulatos és érdekes történet, a szerethető és utálatos karakterek teszik kiemelkedővé ezt a szériát.

Akit érdekel, az nmagon HD-ben töltse le angolul, magyar felirattal, mert hihetetlen szép a fényképezése, a díszlet és korabeli ruhák.

 

Szerepel benne a Trónok Harcából a vörös hajú vadlány, Ygrette, valamint a Harry Potter sorozat híres idős tanárnője is :) A színészek remekek.

hk5n.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO már korábban is bevallotta, hogy agyalnak a "Dunk and Egg" novellák adaptációján (ezek is Westeroson játszódnak csak 90 évvel a sorozat eseményei előtt, még a jó fej Targaryen királyok ideje alatt). Valószinüleg az új szerződés ennek a projektnek a révbe érését jelenti. Az HBO-nak muszáj számolnia azzal, hogy három év múlva beérik Martin könyveit és komoly sansz van rá, hogy addigra nem lesz kész az új regény. A teljes leállásnál pedig még mindig jobb egy prequel sorozat, ami legalább fenn tartja az érdeklődést (ahogy azt végülis a Spartacus - God of the Arena is megtette).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno írtam róla pár sort. Egyébként nekem is nagyon tetszik: bájos, fantáziadús, fordulatos és a második évadban már látványos is.

Rémlett, hogy valaki valamikor írt róla, csak a sorozatok topik annyira pörög, hogy nem volt még lelkierőm visszaolvasni ennyit :oops:

 

Én is gondolkoztam már a Downtown Abbey-n, én ebbe a régi korba már Agatha Christie könyvei óta beleszerettem, majd egyszer lehet teszek vele egy próbát. :)

Akárcsak én, idővel belevágok. Idővel :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a ruhát még a második évadban hordta. Szerintem ezt a képet még akkor lőtték. Sőt gyanús, hogy konkrétan az Entertainment Weekly-nek készült fotósorozatnak az egyik darabja ez: lásd EGY másik fotó onnan. Az ilyen képátvételek egyébként elő szoktak fordulni az újságok között.

De persze ettől függetlenül jó látni, hogy az újságok foglalkoznak velük :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen! Így már ok. De amit a film kedvéért műveltek vele az valami iszonyat borzalmas. Annyira látszik, hogy nem természetes a megjelenése. Annyira nem természetes mint egy óvodában felejtett műf*sz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.