Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tegnap néztem meg a 2x04-től a 2x12-ig, és mindegyikhez volt felirat. Legalábbis a 720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-BS release-hez volt eddig mindegyikhez. Az egyik ugyan csúszott a végén (azt hiszem, a 2x10), de ez volt eddig a legnagyobb hiányosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI: izgalmas évadzáró volt. Harold és a Gép együtt... :rock: Úgy gondolom, remek következő évad elé nézünk.

 

A hét képe egyértelműen az, amikor Harold egy kézi bőröndben viszi a Gép "lelkét" :) Felülmúlhatatlan. Mint ahogy a megelőző párbeszédük is.

Sajnálom, hogy Elias is kiszállt a játékból :( Bár úgy látszott, mint aki még éppen nem halt meg... majd úgyis vetek rá még egy pillantást, de sok kétségem nincs afelől, hogy neki is annyi. Nem gondoltam volna, hogy Controlt valaha is megsajnálom, de jelen esetben ez történt.

Mit ne mondjak, igen tanulságosra sikerült a "korrekció". Azt hiszem, az eddigi legsúlyosabb a cél nem szentesíti az eszközt esettel állunk szemben a sorozat története folyamán. Persze a gépek, még a mi gépeink is, csak eszközök, a lényeg, hogy mire használják őket (és ők saját magukat). Greernek abban nincs igaza, ahogyan elérte, amit akart. Arról is sokat lehetne vitázni, hogy mi a jobb világ. Ha kiiktatnak pár száz bűnözőt, olyan személyeket, akik valamilyen módon zavart okoznak a rendben, az még nem jobb világ. Ahhoz az embert magát kellene teljesen kiforgatni, aminek viszont nem sok értelme volna. Na mindegy, inkább nem filozofálok tovább, mert elég nehezen öntöm mondatokba, amit hirtelen a témáról gondolok :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És teljesítettem! A Captain America: The First Avengerrel kezdve az összes sorozaton, filmen és kisfilmen át, alig két hét alatt időrendben eljutottam az Agents of S:H.I.E.L.D. 2x19-ig, ennek a közvetlen folytatása már az Avengers: Age of Ultron. A 2x20-at már csak péntek éjjel nézem meg, miután hazajöttem a filmről. Amúgy nagyon baba lett ez a második évad, szépen belehoztak ide mindenfélét.

 

Poén, hogy már most megalapoztak az Inhumansnak, pedig az a film majd csak 2019-ben jön, de volt itt kree a Guardians of the Galaxy-ból is, ezt is szépen becsatolták.

 

Különösen jó, hogy már nem epizódról epizódra élnek, mint az első évad első felében, hanem végig összefüggő. És remek karakterek vannak, szépen árnyalódik, változik mindenki. Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége. Meg arra, hogy az Ultronban lesz-e kapcsolódási pont a sorozathoz.

 

Hiszen ezek alapján Coulson az, aki elindítja a történetet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap néztem meg a 2x04-től a 2x12-ig, és mindegyikhez volt felirat. Legalábbis a 720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-BS release-hez volt eddig mindegyikhez. Az egyik ugyan csúszott a végén (azt hiszem, a 2x10), de ez volt eddig a legnagyobb hiányosság.

De hol találtál a 6-hoz és 8-hoz (mondjuk nekem 720p killers van)? Én hosszupuskán néztem meg még néhány oldalon, de nem találtam sehol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a BSplayer beépített feliratkeresőjét használtam, az a 720p BS változathoz talált feliratot, többet is.

 

De itt is találtam feliratokat, tessék:

 

Marvels.Agents.of.S.H.I.E.L.D.S02E06.HDTV.x264-KILLERS.hun.srt

 

Marvels.Agents.of.S.H.I.E.L.D.S02E08.HDTV.x264-KILLERS.hun.srt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És teljesítettem! A Captain America: The First Avengerrel kezdve az összes sorozaton, filmen és kisfilmen át, alig két hét alatt időrendben eljutottam az Agents of S:H.I.E.L.D. 2x19-ig, ennek a közvetlen folytatása már az Avengers: Age of Ultron. A 2x20-at már csak péntek éjjel nézem meg, miután hazajöttem a filmről.

Gratula :) Nekem tavaly nyáron tovább tartott. Sajnos ennek ellenére még mindig nem jövök rá az összes kapcsolódási pontra. Majd valamikor megint újrázok, aztán csak sikerül egyszer minden részletet megfigyelni. Nem mellékesen, húgom is megkapta néhány hete az MCU egy részét, szépen mappákba sorrendbe szedve kisfilmestől, mindenestől :)

Szintén péntek, vagyis már csak holnapig kell várni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI

 

Nekem annyira nem tetszett se az évadzáró, se ez a 4. évad. Sajnos beigazolódott a félelmem azzal kapcsolatban, hogy a harmadik évadban behozott konfliktusforrás után nem tudták érdemben emelni a tétet... így kissé ellaposodott az egész. Eléggé visszaestek a számai, az évadzáró sorozatminimumot hozott, úgyhogy nem tudom mi lesz a sorsa, de a történet miatt is én maximum még egy évaddal terveznék.

 

 

 

Igazából nekem az se tetszett, ami az utolsó előtti részben volt, ahol Root ilyen "érzelmi zsarolással" próbálja rávenni a Gépet, hogy segítsen nekik. Amellett, hogy szerintem meglehetősen gagyi, vagy legalábbis gyerekes húzás volt egy ilyet meglépni és így megvalósítani, ez mekkora baromság már, hogy így próbálnak hatni egy gépre. Amennyiben ez tényleg az érdekét szolgálta, akkor a Gépnek önmagától kellett volna felhasználnia őket. A fináléban is ez a túlcsorduló szentimentalizmus nekem már fájt ("Apám sajnálom, hogy csalódást okoztam neked."). Szerintem abszolút helye van az érzelmeknek, csak nem a gépek, hanem az emberek világában, ugyanis ez jelenti a határvonalat a kettő között. Ezt a különbséget az Ex Machina című film szerintem a remek eszközökkel érzékeltette és ott a gép ténylegesen egy szintetikus létformaként jelenik meg, a cselekedeteit pedig ehhez mérten lehet értékelni. Itt viszont már nagyon erősen kapott egy morális színezetet mindkét szuperszámítógép, van a jó gép (a Harold féle) és van a rossz gép (a Samaritan). És ezzel egyrészt orientálnak egy jó vs. rossz egyenesen valamelyik (alapvetően felételezhető, hogy a jó irányba) végpont felé, másrészt messzemenően leegyszerűsítik az egész kérdéskört.

 

Nagyon érdekes filozófiai kérdéseket vet fel a sorozat azon szegmense, amit a szabad akarathoz köthetünk. Ha a szabad akarat illúzióját vesszük, akkor önmagában a gép, mint entitás ezt igazolná. Az egész Gép egy logikai következtetéseken alapuló programokra alapozott intelligens (kognitív) rendszer. Egy fejlett ágens. Szimulál bizonyos helyzeteket, ebből számítja ki a lehetséges kimeneteleket és ez alapján választja ki a legmegfelelőbb akciót. Ha tökéletesen szimulálható lenne minden egyes állapot, amit az agyunkban/önmagunkban nem tudunk lemodellezni, akkor a pillanatnyi szándék, vagy hirtelen elhatározás autódeterminizmus lenne, ezáltal a szabad akarat illúziója is elillanna. Amennyiben a gép jól működik és, mint gép nem téved, hanem tökéletesen számít ki mindent, hiba nélkül, akkor tényleg nem beszélhetünk szabad akaratról és nem elsősorban azért, mert uralkodik felettünk valami (egyébként itt a gép az isteni entitás szubsztanciája a sorozatban), hanem mert eleve meghatározott pályákon mozgunk, amit csak feltár előttünk a gép.

Persze a gép egyetlen alapvető célja a funkcionalitáson túl (ha feltételezzük, hogy rendelkezik tudattal), akkor önmaga fenntartása lehet, ehhez pedig szüksége van arra, hogy elhárítsa (itt ugye most a likvidálásra gondolok) azokat a veszélyforrásokat, amelyek az ő létezését fenyegetik. Viszont azáltal, hogy a morált kiterjesztették a gépek szintjére is, nem igazán lehet ezt a gondolatmenetet relevánsan értelmezni. Abban az értelmezési keretben nyilván van értelme beszélni róla, hogy ha minket embereket mondjuk el akar nyomni (persze pusztán racionálisan) egy gép, akkor én, ha nem akarom elfogadni ezt az autoritást, akkor teszek ellene, mert ez nekem nem jó. De a gépek kontextusában ez nem jó és rossz függvénye, hanem ez csak a mi emberi projekciónk kivetítése arra az értelmezési keretre.

 

A korrekcióval valamelyest helyretették ezt a kialakított képet a Samaritan-ről, ami nem egy ilyen gonosz "bábjátékos", ami/aki mozgatja itt az összes szálat gonoszkodva, hanem egyszerűen egy gép. Ami korrigálja a programot (itt a programon a mindennapi élet nevű programot, azon belül is a politikán belül is high politicsnak tekintett biztonságot értem). Kitörli (likvidálja) a hibás programokat, amelyek nem járulnak hozzá a rendszer általa tökéletesnek vélt működéséhez, ugye a gép gépként "gondolkodik". Ebbe az is beletartozik, hogy az ő biztonságát veszélyeztető programokat is törölje (azokra az egyébként ártatlan áldozatokra gondolok, akik meghaltak a korrekció alkalmával).

 

Az, hogy Finch gépe vissza fog térni szerintem borítékolható, az, hogy valami heroikus nagy csata várható szintén (bár az utolsó jeleneteknél megint nagyon túlzásba estek a készítők, ahogy az 5szörös túlerővel szemben csak lazán elsétálnak hőseink). Viszont arra nagyon kíváncsi vagyok milyen befejezést terveznek (ha tervben van már egyáltalán ilyen), lesz e valamilyen mélyebb magyarázat, vagy csak lazán lezárják? Sok érdekes szál maradt még, Shaw-al és az implantátumokkal, ami egy külön hozzászólást is megérne, de én Greer múltjára is jobban kíváncsi lennék, amibe csak kevés bepillantást engedtek eddig. Ő például miért ennyire elkötelezett, valami szuper rand-i objektivizmus mozgatja, vagy mi? Visszatér e Harold barátnője, mi lesz Reese sorsa... ezek engem továbbra is érdekelnek, de azt a lendületet már egyáltalán nem érzem a sorozatban, amit az első három évadban találtam benne. Az elején nagyon jól épített erre a megfigyelési/lehallgatási mizériára, ami még a Snowden ügy kapcsán valamelyest realizálhatóvá is vált (noha természetesen nem ilyen mértékben), aztán megvolt az "öntudatra ébredés", majd létrehoztak mellé még egy istent, ami egy 2.0-s verziót jelent. Ezek után azonban érdemben nem haladt előre a konfliktus építésében a sorozat, megmaradt ezen a szinten, innen már nem érzem, hogy van feljebb (persze lehet egy harmadik gépet is építeni, ami már teljesen mindenható és nem függ a semmilyen anyagi tényezőtől sem, de azt hiszem akkor én kaszálom a sorozatot).

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula :) Nekem tavaly nyáron tovább tartott. Sajnos ennek ellenére még mindig nem jövök rá az összes kapcsolódási pontra. Majd valamikor megint újrázok, aztán csak sikerül egyszer minden részletet megfigyelni. Nem mellékesen, húgom is megkapta néhány hete az MCU egy részét, szépen mappákba sorrendbe szedve kisfilmestől, mindenestől :)

Szintén péntek, vagyis már csak holnapig kell várni :)

Minden MCU mű előtt eltervezem, hogy írok egy nagyobb posztot a blogomra, átvéve a fontos kapcsolódási pontokat, de mindig, mire odajutnák, már késő, és újra egy filmmel vagy évaddal bővül ez a világ. Meh... Mondjuk a S.H.I.E.L.D. második évada után lehet, nekidurálom magam, és akkor az lehet egy lezárása számomra a második fázisnak (belevéve még az Ant-Mant).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden MCU mű előtt eltervezem, hogy írok egy nagyobb posztot a blogomra, átvéve a fontos kapcsolódási pontokat, de mindig, mire odajutnák, már késő, és újra egy filmmel vagy évaddal bővül ez a világ. Meh... Mondjuk a S.H.I.E.L.D. második évada után lehet, nekidurálom magam, és akkor az lehet egy lezárása számomra a második fázisnak (belevéve még az Ant-Mant).

OFF

Nyelvtannáci leszek, de udajutnék, író úr. :P

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Csak elütöttem. :P:) Úgy ötvenezer karaktert gépeltem le ma, kezdek fáradni. :D Amúgy köszi, de most nem javítom ki, legyen már valahol egy lejegyzett hibám, amivel példázhatok, amikor legközelebb tökéletesnek tartanak. :cool:

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden MCU mű előtt eltervezem, hogy írok egy nagyobb posztot a blogomra, átvéve a fontos kapcsolódási pontokat, de mindig, mire odajutnák, már késő, és újra egy filmmel vagy évaddal bővül ez a világ. Meh... Mondjuk a S.H.I.E.L.D. második évada után lehet, nekidurálom magam, és akkor az lehet egy lezárása számomra a második fázisnak (belevéve még az Ant-Mant).

 

 

Ha ezt egyszer megteszed imába foglalom a neved. Bár ebből sok hasznod nem lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is :D

Nekünk még hátra van a Thor 2,AmcsiKapitány 2,Galaxis őrzői és ,akkor eljutottunk a Bosszúállók 2-ig!

Mi is kb. 2 hét alatt tartunk itt.... :)

 

----

 

http://www.bleedingcool.com/2015/01/16/todd-mcfarlane-talks-new-spawn-direction-possible-animated-series/

 

Valami angol guru ennek leírná a tömör lényegét?

Magyarul.....ha van fölös pár perce!

Előre is köszi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden MCU mű előtt eltervezem, hogy írok egy nagyobb posztot a blogomra, átvéve a fontos kapcsolódási pontokat, de mindig, mire odajutnák, már késő, és újra egy filmmel vagy évaddal bővül ez a világ. Meh... Mondjuk a S.H.I.E.L.D. második évada után lehet, nekidurálom magam, és akkor az lehet egy lezárása számomra a második fázisnak (belevéve még az Ant-Mant).

Köszi szépen előre is :) Attól függetlenül nem várok rá, hanem ha ez-az érdekel, visszanézek epizódokat, filmrészleteket és a többi :)

Na de annyira nem gáz a helyzet, legalább is anyámnak tudtam valamit mondani arról, hogy kb. miért úgy kezdődött az A2, ahogy, és ki a fene az a Thanos :)

Heti SHIELD

 

A végén nem kicsit meglepődtem. Persze tegyük hozzá, hogy a képregényeket nem ismerem, vagyis nem tudom nagy vonalakban sem, hogy elvileg mi fog történni később (még csak utána sem olvasok, nem véletlenül vagy lustaságból). Az rendben van, hogy Jiaing nem ért egyet azzal, hogy bárkit is megjelöljenek közülük/számba vegyék őket a védelemre való hivatkozással. Ez az egyik legrosszabb, amit bárki tehet. De az emberek már csak ilyen h*lyék, amit nem ismernek, attól félnek, és akinek van lehetősége, ki szeretnék ezt küszöbölni, most éppen a SHIELD (eléggé visszatérő Marvel-elem). De az ehhez hasonló politika már korábban sem működött. Jah.. és a közelmúltban esett kútba azon tervük, amit az AK2-ben láthattunk, némi párhuzam van a kettő között. Akkor most mi a fenéért akarják elkövetni ugyanazokat a hibákat? Eltekintve attól, hogy mennyire volt vagy nem volt Hydra-program.

Nem mintha Jiaing reakciója megfelelő lett volna. Huh, ezt nem néztem ki belőle, bár nem tudom, miért lepődtem meg, hiszen végül is nem a sebhelyei miatt vezető. Így kirobbantani egy háborút... már ha az lesz.

 

 

Én is a feliratok.infot szoktam használni, tényleg jobb oldal.

 

PoI

Wilde, olvastam az írásodat, és sok igazság van abban, amit leírtál. Mindazok ellenére még mindig szeretem ezt a sorozatot, számomra nem laposodott el :)

 

Nekem valahogy mindig úgy tűnt, hogy Harold éppen hogy azt szerette volna megtanítani a Gépnek, hogy ne gépmódra gondolkodjon. Hanem inkább Harold-módra, ami még az emberek többségének is elég nagy kihívás. Számomra inkább ez a fontos különbség a két gép között, nem pedig az, hogy az egyik a jó gép, a másik pedig a rossz gép. Inkább csak két gép van, amelyek közül az egyik mintha értené a morált, ami bekúszik a cselekedetibe, a másik nem. MI-ként ez tanulható, vagy nem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem valahogy mindig úgy tűnt, hogy Harold éppen hogy azt szerette volna megtanítani a Gépnek, hogy ne gépmódra gondolkodjon. Hanem inkább Harold-módra, ami még az emberek többségének is elég nagy kihívás. Számomra inkább ez a fontos különbség a két gép között, nem pedig az, hogy az egyik a jó gép, a másik pedig a rossz gép. Inkább csak két gép van, amelyek közül az egyik mintha értené a morált, ami bekúszik a cselekedetibe, a másik nem. MI-ként ez tanulható, vagy nem?

 

 

 

 

Azt, hogy egy gép milyen szempontból rendelkezik értelemmel nagyon hosszú lenne összefoglalni, de egy megadott program alapján képes tanulni, vagyis inkább fejlődni. Itt, ha azt vesszük, hogy mondjuk bizonyos mintázatok alapján (az emberek hogyan döntenének egy adott helyzetben) képes kiválasztani az adott szituációra alkalmazható erkölcsileg is megalapozott döntést, akkor ezt a gondolatmenetet igaznak fogadhatjuk el. Harold humanizmusából (érdekes ezt a kifejezést használni egy gépre) fakadóan ezt fontosnak tartotta beprogramozni az eredeti gépbe, míg a Samaritan objektivista "szemléletmódjából" adódóan ez számára egyáltalán nem volt prioritás.

Ettől függetlenül Harold gépe is egy gép, aki 'a priori' értelemben nem rendelkezik olyasmivel, amit mi talán lélekként határozunk meg. Bizonyos helyzetekben ő is hoz olyan döntéseket, amelyek nem egyeznek Harold nézeteivel (a 3. évad végén volt ilyesmi) és a klasszikus értelemben maga a Samaritan is etikailag elfogadható döntéseket hozott a korrekcióval, mikor megölte mondjuk Dominicet, vagy Eliast. Igazából az emberek sem tudnak mindig humánusan dönteni (persze van, hogy bizonyos tényezők által befolyásolva nem is akarnak), de akár azt is mondhatnám, hogy mind biokémiai, mind filozófiai értelemben is tekinthetjük az embereket egyfajta robotoknak.

Egyébként a sorozat befejezésének valami olyasmit vizionálok, hogy egyik gép sem marad meg, mindkettő elpusztul és az embereknek maguk kell boldogulniuk a a világban rejlő fenyegetésekkel. Ha valami ennél merészebbet meglépnek, annak már örülni fogok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S.H.I.E.L.D. 2x20. Hát, itt alapvetően úgy látom, mindkét fél retteg a másiktól, és igazán örülnének, ha szépen elpusztulna az egyik fél.

 

Ez az egész találka el lett cseszve az alapjaitól. Már onnan, hogy Coulson "felfogadta" tanácsadónak a másik S.H.I.E.L.D. vezetőit. Alig rí le róluk, hogy ezek a saját árnyékuktól is fosnak. A Hydra, most már Ultron, a Bosszúállók, minden eddigi reszkető kis patkányokká tette őket. Ha Coulson szeretne egy tanácsadói csapatot, akkor olyan embereket kéne megbíznia, akik nem bizonyították több ízben is - ellene -, hogy a félelem miatt csak pusztítani tudnak, meg rossz döntéseket hozni. Hunter, May, Fitz, Simons, Mack és Skye, nekik kéne a tanácsadóknak lenniük.

De Coulson azon a ponton is hülye volt, hogy mintegy megadólag belement Gonzales ötletétbe. Még Hunter is jó látta, milyen ember Gonzales, erre a munkára baromira nem volt alkalmas. Persze, mondhatnánk, hogy szerencse, mert így nem Coulson halt meg, de mivel kree vér is van az ereiben, rá lehet, hogy másképpen hatott volna a füst, sőt, talán el sem jutottak volna idáig. Nem hiába volt Couslson a fogadóbizottságokban, tudja kezelni az embereket és jó tárgyaló.

És persze, Jiaying oldaláról is jól el lett szúrva a dolog - meg úgy alapból az egész Embertelenek oldaláról. Úgy tűnik, tényleg jobban jártak volna, ha Raina tárgyal - bár szerint Gonzales a jelenlétére rosszul reagált volna. A békét talán a Coulson-Raina páros hozhatta volna el. Jiayingnál már eleve gyanús volt, hogy Calt feltűnően maga mellett tartotta, és csak úgy belement Cal átadásába ezután. Aztán meg, az, amit Whitehall művelt vele, az nem múlik el nyomok nélkül. S most nem csak a külső sebhelyekre gondolok, az élveboncolás valószínűleg okoz némi lelki traumát is.

Kíváncsi leszek, hová futunk ki. Ultron után vagyunk, amikor megnő a bizalmatlanság a szuperhősök, így a szuperképességüek felé is. Ebbe az embertelenek is beletartoznak. Ez az esemény nem fogja növelni a bizalmat, pláne, ha a háború eszkalálódik. És akkor még ott van Ward is. Lehet, hogy Bobbie halála lesz az, ami miatt Simmons még jobban bánhatja, hogy nem sikerült kinyírni?

 

Apróság, de amikor az Age of Ultronban megjelent a Helicarrier, volt egy kis hiányérzetem: Coulsonnak rajta kellett volna lennie. Most ez a kis hiányérzet baromi naggyá avanzsált. Kicsit kár, hogy bár a sorozatba bekapcsolódik a film szereplőkkel és gépekkel (Hill, Fury, Sif, Quinjetek, Hellicarrier, stb.) visszafele nem működik a dolog.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The walking dead:

 

Mi a véleményetek az elmúlt részekről? Szerintem nagyon ül. Ez a vészjósló nyugalom, hát nem tudom. Túlábrázolták már.

Valami nagy cirkusz lehet készülőben, ha így rákészülünk..

 

 

Viszont továbbra is szívesen nézem a sorozatot, enyhén szólva is túlzónak érzem az itt-ott olvasott negatív fröcsögéseket. A fináléra kíváncsi vagyok, miután reklámok nélkül 70 perces lesz.

 

 

Hú, szerintem az egyik eddigi legjobb TWD évad volt. Sokan, sok helyen szidják, de nekem iszonyat bejött.

 

TWD S5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nagyon jó rész volt, főleg a vége. :D

 

 

Sansa tényleg csak most tudta meg, hogy miket tett Theon? Amikor találkoznak Sansával az a jelenet is zseniális. Ilyen feszültséggel teli pillanatokat legutóbb talán Joffrey tudott kölcsönözni, ahol már én nézőként éreztem magamat kínosan, annyira tapintani lehetett a levegőben a feszültséget. Ja és Ramsay apját se kell félteni, ha brutalitásról van szó. Egyébként a Ramsayt alakító színész az valami csoda. :clap:

Jól emlékszem e, hogy ez a misztikus hely, amire már sok helyen utaltak a sorozatban, Valyria most jelent meg először? Illetve arról tudna valaki valami infót adni, hogy pontosan mi volt az a katasztrófa, ami itt bekövetkezett.

Mondjuk az egész jelenet remekül volt megkomponálva. Tyrion és Jorah párosa nagyon tetszett és ahogy felvezették a "vihar előtti csenddel" ahogy szépen csak hajókáznak aztán egyszer csak Jorah-n látszik, hogy itt valami veszély lesz. Utána megpillantjuk ezt a Valyriát, aminek az atmoszféráját nagyon ügyesen teremtették meg. Körbelengte ez a sejtelmes, titokzatos, kissé veszélyes hangulat, amit környezettel, a fényekkel nagyon eltaláltak. És amikor Tyrion megpillantja a sárkányt, hát talán az volt az egész epizód legepicebb pontja! A végén a harc után sejtettem, hogy az nem létezik, hogy egyiküket sem kapta el valamelyik támadó... kíváncsi vagyok mi lesz Ser Friendzone-al, vagy egyáltalán kik voltak ezek a csávók, mindenesetre jó volt újra egy tényleg új GoT részt látni. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nagyon jó rész volt, főleg a vége. :D

 

 

Sansa tényleg csak most tudta meg, hogy miket tett Theon? Amikor találkoznak Sansával az a jelenet is zseniális. Ilyen feszültséggel teli pillanatokat legutóbb talán Joffrey tudott kölcsönözni, ahol már én nézőként éreztem magamat kínosan, annyira tapintani lehetett a levegőben a feszültséget. Ja és Ramsay apját se kell félteni, ha brutalitásról van szó. Egyébként a Ramsayt alakító színész az valami csoda. :clap:

Jól emlékszem e, hogy ez a misztikus hely, amire már sok helyen utaltak a sorozatban, Valyria most jelent meg először? Illetve arról tudna valaki valami infót adni, hogy pontosan mi volt az a katasztrófa, ami itt bekövetkezett.

Mondjuk az egész jelenet remekül volt megkomponálva. Tyrion és Jorah párosa nagyon tetszett és ahogy felvezették a "vihar előtti csenddel" ahogy szépen csak hajókáznak aztán egyszer csak Jorah-n látszik, hogy itt valami veszély lesz. Utána megpillantjuk ezt a Valyriát, aminek az atmoszféráját nagyon ügyesen teremtették meg. Körbelengte ez a sejtelmes, titokzatos, kissé veszélyes hangulat, amit környezettel, a fényekkel nagyon eltaláltak. És amikor Tyrion megpillantja a sárkányt, hát talán az volt az egész epizód legepicebb pontja! A végén a harc után sejtettem, hogy az nem létezik, hogy egyiküket sem kapta el valamelyik támadó... kíváncsi vagyok mi lesz Ser Friendzone-al, vagy egyáltalán kik voltak ezek a csávók, mindenesetre jó volt újra egy tényleg új GoT részt látni. :D

 

 

 

Valyria bukása hasonló Atlantiszéhoz, csak ezt nem a víz hanem a tűz nyelte el. Az okot senki nem tudja: egyik pillanatban még ez volt az Ismert Világ legnagyobb és legfenségesebb birodalma, a következő pillanatban pedig egyszerűen megsemmisült. A teóriák szerint a valyriaiakra saját varázstudományuk ütött vissza.

Westerosnak olyan ez a Birodalom mint a középkor királyságainak a Római. Valyriában számtalan olyan tudás volt felhalmozva ami azóta a semmibe veszett. A varázslattal szinte bármit alakítani tudtak: így készültek a valyriai kardok is, amikből ma már senki nem tud újat csinálni csak a régieket tudják újrakovácsolni. Még egy érdekesség: Valyriában a sárkányok teljesen hétköznapi jelenségek voltak. Szinte minden nemes családnak volt egy rakat belőlük.

Valyria egyetlen túlélői a Targaryenek: amikor a család fejének a lánya, Daenys álmot látott az elpusztuló világukról, mindannyian a Birodalom legnyugatibb pontjára Sárkánykőre mentek. Aztán bekövetkezett a tragédia és a Targaryeneknek dönteniük kellett hogy hogyan tovább: vissza mennek keletre és újraépítik az azóta szétesett birodalmukat, vagy inkább nyugatra, Westeros felé veszik az irányt. Végül utóbbi mellett döntöttek és a többi ugyebár történelem.... westerosi történelem :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Valyria bukása hasonló Atlantiszéhoz, csak ezt nem a víz hanem a tűz nyelte el. Az okot senki nem tudja: egyik pillanatban még ez volt az Ismert Világ legnagyobb és legfenségesebb birodalma, a következő pillanatban pedig egyszerűen megsemmisült. A teóriák szerint a valyriaiakra saját varázstudományuk ütött vissza.

Westerosnak olyan ez a Birodalom mint a középkor királyságainak a Római. Valyriában számtalan olyan tudás volt felhalmozva ami azóta a semmibe veszett. A varázslattal szinte bármit alakítani tudtak: így készültek a valyriai kardok is, amikből ma már senki nem tud újat csinálni csak a régieket tudják újrakovácsolni. Még egy érdekesség: Valyriában a sárkányok teljesen hétköznapi jelenségek voltak. Szinte minden nemes családnak volt egy rakat belőlük.

Valyria egyetlen túlélői a Targaryenek: amikor a család fejének a lánya, Daenys álmot látott az elpusztuló világukról, mindannyian a Birodalom legnyugatibb pontjára Sárkánykőre mentek. Aztán bekövetkezett a tragédia és a Targaryeneknek dönteniük kellett hogy hogyan tovább: vissza mennek keletre és újraépítik az azóta szétesett birodalmukat, vagy inkább nyugatra, Westeros felé veszik az irányt. Végül utóbbi mellett döntöttek és a többi ugyebár történelem.... westerosi történelem :)

 

 

 

 

Honnan eredt a valyriaiak varázstudománya. Ebből, amit írtál nekem az jött le, hogy azért tudtak így kiemelkedni, mert olyan tudás (varázslat) és erő (sárkányok) birtokában voltak, ami a rivális törzsekre/népekre nem volt jellemző és ezért tudták kiterjeszteni a hatalmukat. Ezekre az "erőforrásokra" ők, hogy tettek szert? (Vagy esetleg ez nem derül ki a könyvekben :? ) Ja meg az is érdekelne, hogy erről a későbbiekben megtudunk e valamit, hogy mi volt ez a katasztrófa, akár valamelyik szereplő visszatér e ide (mert most mintha csak átutazóban lettek volna), vagy akár egy flashback keretében kiderül e az igazság. Ez a történelem fontos katalizátora, úgyhogy engem most már érdekelne, hogy mi is volt itt valójában.

Az a Sárkánykő nevű hely amúgy nem Westerosban található, ahol régen Stannis élt és most szóba is került ezzel az obszidiánnal kapcsolatban. Meg most a Targaryenek voltak Valyria uralkodói, vagy ők csak egy voltak a sok nemesi család közül (mondjuk ez utóbbi azt bizonyítaná számomra, hogy milyen hatalmasak is voltak a valyriaiak, hogy így csak egy sokadik család is simán le tudta igázni Westerost). Ja és amikor az andalokra hivatkoznak, akik az Elsők után hódították meg a kontinenst és új vallást meg kultúrát hoztak (ezt mintha pont Te írtad volna a Hét vallása kapcsán) akkor ők egy másik csoport volt akik még a Targaryen hódítás előtt jöttek, vagy itt gyakorlatilag a Targaryenekre hivatkoznak?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Valyriáról sok minden elveszett, de a mondák úgy tartják, hogy a sárkányok megjelenéséig egyszerű birkapásztor nép volt, majd miután megszelídítették azokat lettek csak a "világ urai". Ők alapították meg Penstos-t és Volantis-t is (a 2 várost, amiben Tyrion ebben az évadban megfordult) és az innen elszökött rabszolgák alapították meg Braavos-t, de leigázták a ghis népet is, akiknek a leszármazottjait próbálja most uralni Daenerys. A gazdagságuk a félsziget hegyeiből származott aminek a kitermeléséhez rengeteg rabszolga kellett (ezért hódítottak annyit).

A Targaryen ház csak egy kisebb ház volt a sok közül (amúgy a könyvben még van másik 2 család akik túlélték a Végzetet, mert hallgattak a Targaryenekre) 3 sárkánnyal (ez nem számított olyan soknak). Egy kívülálló számára a Végzet egy természeti katasztrófának tűnt, ugyanis a Valyria-i-félszigetet 14 vulkán övezte (a sárkányok is magukból a vulkánokból származtak), és a katasztrófa akkor következett be, amikor mind a 14 vulkán egyszerre kitört földrengéseket és szökőárat előidézve.

Sok most látott népnek volt ez a katalizátora, mert a dothraki-k például a Végzetnek köszönhetően terjedtek el, de a Rabszolga-öbölben is ezután vették vissza a hatalmat a ghis-iek.

 

Visszatérni nem valószínű, hogy visszatérünk, de mivel már a könyvekben sem szerepelt ez a kis kitérő, így biztosra nem lehet menni (a könyvekben nem is Ser Jorah az, aki megfertőződik).

 

Westeroson először csak az erdő gyermekei (akivel Bran futott össze az előző évadban), és óriások éltek. Amikor megjöttek az Elsők, háborúzni kezdtek az erdő gyermekeivel, de végül békét kötöttek és átvették az erdő gyermekeinek a vallását (régi istenek).

Ezután jöttek az andalok (hogy mitől menekültek az kérdéses), akik az Észak és a Vas-szigetek kivételével az összes Elsők által alapított királyságot leigázták, és az elfoglalt területekre behozták a vallásukat (ezért van, hogy Északon még mindig a régi isteneket, és a Vas-szigeteken még mindig a Vízbefúlt istent tisztelik, miközben mindenhol máshol a Hét a meghatározó).

Ezután még volt egy bevándolási hullám, méghozzá a rhoyne-iak (akik pont a valyria-iaktól menekültek), akik főleg nők voltak, és Dorne partjain értek földet. A vezetőjük Nymeria (róla nevezte el Arya a rémfarkasát) szövetségre lépett egy Martellel, és együtt leigázták Dorne-t. Ezért lehet, hogy Dorne-ban egy nőnek ugyanolyan öröklési jogai vannak, mint egy férfinak.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is. Sajnos úgy tűnik, a 2HD/QCF-verziók 3-6 részeihez az életben nem lesz időzítés (bár még a 9 után sincsenek). Pedig nem igazán szeretném ezeket a részeket ismét letölteni. Na mindegy, hátha valakinek eszébe jut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.