Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT

 

 

Hú a mindenségit, ez is kemény rész volt. Nagyon aggódtam Ser Jorahért, de szerencsére megkímélték. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az aréna csata utózöngéje. Ha jól emlékszem, a könyvben

könyv

Danny eldöntötte, hogy ott hagyja a várost, de már rég olvastam. :)

 

 

 

Stannis meg... :fuckoff: ez nem megbocsátható, és ezek után azt várom, hogy az emberei jelentős része megkérdőjelezi majd az épelméjűségét. Beveszik Derest? Minden bizonnyal, hiszen a papnő is megjósolta, szóval erre mindenképp számítok, de hogy király nem lesz belőle ezek után, azt nagyon remélem. Ja, és amit Ser Davostól kapni fog... aki még a 2. évadban úgy nyilatkozott, hogy Stannis az istene... na jah, pfff...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

könyv

Danny eldöntötte, hogy ott hagyja a várost, de már rég olvastam. :)

 

A könyvben Dany összefut a régi khalasarjával, de hogy ez hova vezet az nem derül ki. Ott mondjuk picit más a felállás mert Meereen épp egy jókora ostrom elé néz, amit a következő regény eleje fog feldolgozni. A sorozatban remélem minél hamarabb hátrahagyjuk Meereen-t. Legkésőbb a következő évad elején

 

 

Stannis meg... :fuckoff: ez nem megbocsátható, és ezek után azt várom, hogy az emberei jelentős része megkérdőjelezi majd az épelméjűségét. Beveszik Derest? Minden bizonnyal, hiszen a papnő is megjósolta, szóval erre mindenképp számítok, de hogy király nem lesz belőle ezek után, azt nagyon remélem. Ja, és amit Ser Davostól kapni fog... aki még a 2. évadban úgy nyilatkozott, hogy Stannis az istene... na jah, pfff...

 

 

Itt ennek még nem adták egyértelmű jelét, de a könyvekben Stannis katonái is mind áttértek a Fény Urának a tiszteletére, ezért különösebben nem rázzák meg őket az ember-áldozatok. Itt végülis egyrészt gondolhatják hogy Shireen lelke jó helyen van, másrészt lehet hogy az ő szemszögükből megérte.... kiderül mit ad a Fény Ura cserébe. Davos persze más ügy.

 

Ami engem nagyon megnyugtatott: a készitők elmondták, hogy Shireen halála nem az ő ötletük. A következő könyvben fel fogják áldozni és gyakorlatilag ez a fejlemény fog pontot tenni az egész "királyi vér-áldozat" témára, ami a harmadik évad óta teritéken van. Általában nem izgat, hogy mit vesznek át és mit nem a könyvekből, de itt picit megijedtem, hogy csak a sokk-hatásért volt az egész, de ha ez tényleg egy ilyen fontos esemény, ami Martin fejében is régóta megvolt, akkor kiváncsian várom, hogy mindez mit hoz magával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Arya szála is előrébb jár már az ötödik könyvnél.

Szerintem nem, csak kibővítették vagy átírták, mert ha jól emlékszem a könyvben

az éjjeli őrség egy tagját intézi el a saját szakállára

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem, csak kibővítették vagy átírták, mert ha jól emlékszem a könyvben

az éjjeli őrség egy tagját intézi el a saját szakállára

 

 

Nekem inkább úgy tűnik, hogy a hatos könyv, egy már publikált fejezetét vitték vászonra. Ott a Hegy egyik emberét (Lommy gyilkosát) Raff-ot öli meg Arya méghozzá úgy hogy az elején elcsábitja, mivel mint kiderül Raff-nak pedofil hajlamai vannak.

Valszeg Raff szerepét vette át Trant

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Arya esetében rögtön eszembe jutott az a publikált írás, de nem tudtam, hogy rajtunk kívül olvasta-e valaki más, ezért elég meggondolatlanul írtam be a lentieket. Szerintem azt a jelenetet dolgozták fel itt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle - 7. évad - Ha láttam, olvastam elég sok embernek nem tetszett ez az évad, sokan húzták a szájukat, és inkább már azt szeretnék hogy vége legyen. Hát én nem tartozom közéjük. Lehet azért mert daráltam, nem tudom, de minden egyes részét élveztem most a sorozatnak. Nekem nagyon tetszett, továbbra is hozta a könnyed szórakozást, humort amit elvárok tőle. Egyedül talán a főszál nem tetszett, vagyis ami a cliffhangerből maradt, főleg hogy egyetlen résszel elintéztk, és még nem csak nem is egy évad közepi dupla résszel, vagy egy évadzáróval. Nagyon nem tetszett. De az összes többi marha jó volt. 3XK állat volt, Mars, láthatatlan ember, és az évadzáró is a maszkos emberrel. Elég cpeepy volt. :)Remélem még sokáig látom majd őket a képernyőn. :)7/10 nálam az évad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem inkább úgy tűnik, hogy a hatos könyv, egy már publikált fejezetét vitték vászonra. Ott a Hegy egyik emberét (Lommy gyilkosát) Raff-ot öli meg Arya méghozzá úgy hogy az elején elcsábitja, mivel mint kiderül Raff-nak pedofil hajlamai vannak.

Valszeg Raff szerepét vette át Trant

 

Akkor lehet, mert a hatosból még nem olvastam semmit sem, de kicsit furcsának tűnik, hogy kihagyják a

vakságot

, mert az elég király része volt a könyvnek szerintem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj de jó, jaj de jó!

Syfy to Adapt Dan Simmons’ Sci-Fi Best-Seller Hyperion

http://www.comingsoon.net/tv/news/448901-syfy-to-adapt-dan-simmons-sci-fi-best-seller-hyperion

 

Fél éve olvastam ki mind a 4 könyvet, piszok jó sci-fi univerzum ez!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Got 5x08 (le vagyok maradva, mint a borravaló)

 

 

Hűűű, hát ilyen összetett, jól megkomponált csatajelenetet én még sorozatban nem láttam. Magasan veri a feketevízi és a Fal-menti ostromokat. Én nem tudom, hogy ezt a mindig is a széria csúcspontjait jelentő 9. rész miképp űberelhetné...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Got 5x08 (le vagyok maradva, mint a borravaló)

 

 

Hűűű, hát ilyen összetett, jól megkomponált csatajelenetet én még sorozatban nem láttam. Magasan veri a feketevízi és a Fal-menti ostromokat. Én nem tudom, hogy ezt a mindig is a széria csúcspontjait jelentő 9. rész miképp űberelhetné...

 

 

Szerintem idén a sorozat kilencedik része a tizedik rész lesz... hangozzon ez bármilyen zavarosan is :D

Egyébként egyetértek. A Hardhome egy elképesztő epizód!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még néhány gondolat az 5x08-ról, kitérek könyves dolgokra is

 

Természetesen a frenetikus csatán túl is voltak érdekes momentumok a sorozatban.

 

 

Ismét megmutatkozott, hogy Tyrion milyen zseniális karakter és az őt megformáló Peter Dinklage mekkora egy tehetség. Viszonylag szürkébb beszélgetőpartnerekből is képes kihozni a legjobbat, gondolok itt Daenerys-re, aki szerintem az egyik legegyszerűbb karakter (és Emilia Clarke-nál is vannak sokkal jobb színészek a sorozatban). Kicsit hiányoltam már Tyrion ezen oldalát a sok utazgatás és lerészegedés után, amikor megmutathatja, mihez is ért igazán. Kisujjt nem számítva az igazi politikai kavarás egyébként is egy kicsit mérséklődött ebben az évadban az ismert történések következtében (Cersei bénázásait direkt nem sorolom ide...)

 

Jorah másodjára is száműzött lett. Az az érzésem, ő nem fogja túlélni az 5. évadot, már csak megfertőződése okán is. Halálát a 10. részre jósolom. Az évad eddig nem operált igazán jelentős halálozásokkal Mance-en és Selmy-n kívül, így Jorah lehet a következő. Meryn Trant szintén beadja a kulcsot, ahol tuti, hogy összefut Arya-val, így a kiscsaj kipipálhat még egy nevet. És az az érzésem, nem véletlenül vetették fel Shireen feláldozását sem... :( Bár ez már elég nagy eltérés lenne a könyvhöz képest, de talán nem kizárható, hogy Martin a későbbi könyvekben így tervezte el a szerencsétlen lány sorsát... Most egyelőre úgy tűnik, Stannis karakteréhez ez a lépés totális idegen lenne, de az tény, egy ilyen hirtelen pálfordulat sokkolná a nézőket, amelyben a GoT mindig is jeleskedett.

 

Ramsay halála szerintem nem várható, egy ekkora férget nem harc közben fognak megölni az fix. Ő viszont a 20 emberrel okozhat majd bajokat, és nem lennék meglepve, ha esetleg Ser Davost is kiiktatnák a történetből.

 

 

Olvasva a kommenteket hazai és külföldi fórumokon, engem meglep, hogy érzékelhetően több a negatív kritika, mint korábban. Szerintem ez az évad eddig veri az 1,2,4-et, a 3-al nagyjából egy szinten van. Mindenkinek a 4. az etalon, pedig ott

 

 

Tyrion tárgyalása után szerintem eléggé leült az évad második fele, még úgy is, hogy Oberyn-t kinyírták és sor került a Fal ostromára is (amely mostmár a Hardhome fényében szinte már amatőr kivitelezésűnek tűnik... ma direkt megnéztem azt a részt mégegyszer.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Annyi minden történet ebben a részben, de a java homályban maradt: Dany, Sansa + Theon, a Lannister csaj (amikor megcsókolta már gyanús volt nekem, a Marco Poloban is volt egy hasonló orvgyilkossági kísérlet), Stannis, na és persze Jon Snow - őt nem vagyok hajlandó elhinni, hogy az ő története így érne véget. Nem tudom, hogy a könyvekben mi lett vele, de nem hiszem el, hogy megölte Martin. Azért örültem, hogy ezzel és nem a Cersei-es jelenettel ért véget, mert ugyan az is erős volt, főleg a színésznő miatt, de nem volt ennyire sokkoló. Te is fiam Olly? :(

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Annyi minden történet ebben a részben, de a java homályban maradt: Dany, Sansa + Theon, a Lannister csaj (amikor megcsókolta már gyanús volt nekem, a Marco Poloban is volt egy hasonló orvgyilkossági kísérlet), Stannis, na és persze Jon Snow - őt nem vagyok hajlandó elhinni, hogy az ő története így érne véget. Nem tudom, hogy a könyvekben mi lett vele, de nem hiszem el, hogy megölte Martin. Azért örültem, hogy ezzel és nem a Cersei-es jelenettel ért véget, mert ugyan az is erős volt, főleg a színésznő miatt, de nem volt ennyire sokkoló. Te is fiam Olly? :(

 

 

 

Hasonló cliffhanger-hegyekkel ér véget az utolsó könyv is. A szálak, ahol egy picit előrébb tart a TV-sorozat:

 

-Stannis - a könyvekben még mindig úton van Deres felé. A lányának és a feleségének kutya baja.

-Meereen - A könyvek is ott érnek véget, hogy Dany találkozik egy khalasarral, viszont ott még nem találkozott Tyrionnal

-Myrcella - Él és virul még a könyvekben. Bár a Cersei jóslat miatt lehet sejteni, hogy meg fog halni, de ott ez még a jövő zenéje.

 

Ami pont úgy ért véget, mint a könyvben:

-Theon/Bűzös - Hellyel, közel. Egyetlen plusz fejlemény van a könyvekben, de az a sorozatból biztos kikerül.

-Havas Jon - Majd lehet, hogy ebbe később jobban belemegyek, de szerintem teljesen egyértelmű, hogy valahogy vissza fog térni. A kérdés szerintem nem is az, hogy látni fogjuk-e még, hanem hogy milyen formában.

 

Pár szál, ahol picit -nagyon picit- előrébb tart a könyv (nem fogok semmit elspoilerezni a várható eseményekről)

 

-Királyvár - ott még van egy-két fejlemény a Szégyen Sétája után

-Arya - Az olvasók tudják, hogy mi lesz Arya vaksága után. Viszont van pár elem, ami majd csak a következő könyvben lesz és a TV-sorozatban már szerepelt, szóval itt nem annyira tiszta a helyzet.

-Sam - Az utazás Óvárosba a könyvekben már jóval korábban elkezdődött. Talán ez az egyetlen szál, ahol viszonylag sok matéria van még (sok alatt értsd: két-három rész és ez is be lesz hozva :))

-Dorne - Még van egy komoly fejlemény, ami várat magára. Azt hittem, hogy ebben a részben látni fogjuk, de egyelőre(?) kimaradt

 

Emellett vannak karakterek, akik a könyvekben már fontos szereplők és a casting alapján fel is fognak bukkanni a TV-sorozatban, de csak a következő évadban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ap0Op8b_700b.jpg

Véletlen egybeesés lenne? :D Az a vicces, hogy anno mikor megválasztották Ferenc pápát rögtön az ugrott be, mennyire ismerős az arca... aztán talán a Karib tenger kalózai nézésekor ugrott be, hogy Jonathan Pryce-ra hasonlít.

Egyébként nekem az új évadból a High Sparrow volt a kedvenc új karakterem, bár ezzel biztos egyedül vagyok :D

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr,

 

GoT

 

 

 

Jont én valahogy túl fontos karakternek érzem, illetve magát ezt a húzást is irracionálisnak tartanám, ha az ő sztorija itt véget is érne. Az, hogy ki is volt valójában az anyja, az szerintem úgy lenne érdekes, ha ő még életben van és nem csak azután derül ez ki, mikor ő már megszűnt létezni (már persze, ha kiderül, mondjuk, ha nem akkor az elég nagy plot hole). Itt szépen felvezették az 5. évadban, hogy Melissandre valamiért nagyon érdeklődik iránta, arra rájöhetett, hogy nem Stannis az ő embere (korábban is volt már ugye fake jóslata, tehát nem lát mindent kristálytisztán). Itt jöhetne a képbe Jon és mintha ezek a vörös papok lennének, akik vissza tudnak hozni a halálból embereket - a 3. évadban volt az a csávó. Másrészt azt is felvezették, vagy legalábbis én így éreztem, hogy ő lesz a (egyik) kulcsa a mások elleni háborúban az emberek hadának, amikor megölte azt a mást és utána a Night's King nagyon érdeklődött iránta. A fővárosban vagizó papokkal ellentétben, a transzcendentális erők manifesztálódását eddig a másoknál, illetve a vörös papoknál láthattuk. Mindkét frakció érdeklődését felkeltette Jon és lehet benne találja majd meg Mellisandre azt a kiválasztottat, amit Stannisben keresett a mások és az őket mozgató "erők" elleni harcban (itt a mágiájuk eredetére gondolok). Persze az is lehet, hogy csak felültetett Martin és húzott egy váratlant, a kiválasztott meg akár lehetne Dany is, pont Te mutattál rá, hogy ő nem akármilyen Targaryen és akár ő is lehetne az, aki pont a sárkányokkal legyőzi majd a másokat... és akkor még ott vannak az erdő gyermekei is, akikről nem volt szó ebben az évadban. Mindenesetre, egy egyszerű fattyúhoz képest, túl fontos karakternek tűnik Jon számomra így laikusként.

 

Stannis elvarrását (azért még szeretném látni a holttestet) kicsit lazának éreztem. Ebben az évadban elég fontos karakter volt, ezzel szemben itt nagyon gyorsan lezárták. Sajnáltam, hogy a csatát nem láthattuk, de a 8. rész vége kárpótolt ezért. Amikor a felesége talán először a széria folyamán érzelmeket mutatott az előző rész végén, az egy fontos pillanat volt és itt meg is kaptuk az eredményét (az öngyilkosság képében), de ennek nem éreztem a kellő súlyát, mivel pillanatok múlva már a csatatéren voltunk, majd utána mindjárt Stannisnek is búcsút mondhattunk. Ez a lezárás, ha neki itt tényleg vége, akkor számomra túl gyors volt ahhoz képest, mennyit foglalkoztak vele eddig az évadban.

Theon végre talán visszatért, bár még mindig van, hova fejlődnie Grey Wormhoz képest ("He is the toughest man with no balls I ever met.") Azt nem igazán értettem, hogy mi volt az, amikor Sansa + Theon leugrott a falról, a másik oldalt lelökte azt a csajt, aki meg is halt (jó ott nem volt hó), de azért ez rohadt magasnak tűnt, nem tudom itt mire számítottak. :? A Myrcellával kapcsolatban azt sajnáltam, hogy őt nem is nagyon kedvelhettük meg, elég keveset tudtunk róla, így nem éreztem olyan durvának azt az esetet, bár gondolom itt a következmények lesznek érdekesek.

Lena Headeynek meg egy Emmy-t megajánlok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr,

 

GoT

 

 

 

Jont én valahogy túl fontos karakternek érzem, illetve magát ezt a húzást is irracionálisnak tartanám, ha az ő sztorija itt véget is érne. Az, hogy ki is volt valójában az anyja, az szerintem úgy lenne érdekes, ha ő még életben van és nem csak azután derül ez ki, mikor ő már megszűnt létezni (már persze, ha kiderül, mondjuk, ha nem akkor az elég nagy plot hole). Itt szépen felvezették az 5. évadban, hogy Melissandre valamiért nagyon érdeklődik iránta, arra rájöhetett, hogy nem Stannis az ő embere (korábban is volt már ugye fake jóslata, tehát nem lát mindent kristálytisztán). Itt jöhetne a képbe Jon és mintha ezek a vörös papok lennének, akik vissza tudnak hozni a halálból embereket - a 3. évadban volt az a csávó. Másrészt azt is felvezették, vagy legalábbis én így éreztem, hogy ő lesz a (egyik) kulcsa a mások elleni háborúban az emberek hadának, amikor megölte azt a mást és utána a Night's King nagyon érdeklődött iránta. A fővárosban vagizó papokkal ellentétben, a transzcendentális erők manifesztálódását eddig a másoknál, illetve a vörös papoknál láthattuk. Mindkét frakció érdeklődését felkeltette Jon és lehet benne találja majd meg Mellisandre azt a kiválasztottat, amit Stannisben keresett a mások és az őket mozgató "erők" elleni harcban (itt a mágiájuk eredetére gondolok). Persze az is lehet, hogy csak felültetett Martin és húzott egy váratlant, a kiválasztott meg akár lehetne Dany is, pont Te mutattál rá, hogy ő nem akármilyen Targaryen és akár ő is lehetne az, aki pont a sárkányokkal legyőzi majd a másokat... és akkor még ott vannak az erdő gyermekei is, akikről nem volt szó ebben az évadban. Mindenesetre, egy egyszerű fattyúhoz képest, túl fontos karakternek tűnik Jon számomra így laikusként.

 

Stannis elvarrását (azért még szeretném látni a holttestet) kicsit lazának éreztem. Ebben az évadban elég fontos karakter volt, ezzel szemben itt nagyon gyorsan lezárták. Sajnáltam, hogy a csatát nem láthattuk, de a 8. rész vége kárpótolt ezért. Amikor a felesége talán először a széria folyamán érzelmeket mutatott az előző rész végén, az egy fontos pillanat volt és itt meg is kaptuk az eredményét (az öngyilkosság képében), de ennek nem éreztem a kellő súlyát, mivel pillanatok múlva már a csatatéren voltunk, majd utána mindjárt Stannisnek is búcsút mondhattunk. Ez a lezárás, ha neki itt tényleg vége, akkor számomra túl gyors volt ahhoz képest, mennyit foglalkoztak vele eddig az évadban.

Theon végre talán visszatért, bár még mindig van, hova fejlődnie Grey Wormhoz képest ("He is the toughest man with no balls I ever met.") Azt nem igazán értettem, hogy mi volt az, amikor Sansa + Theon leugrott a falról, a másik oldalt lelökte azt a csajt, aki meg is halt (jó ott nem volt hó), de azért ez rohadt magasnak tűnt, nem tudom itt mire számítottak. :? A Myrcellával kapcsolatban azt sajnáltam, hogy őt nem is nagyon kedvelhettük meg, elég keveset tudtunk róla, így nem éreztem olyan durvának azt az esetet, bár gondolom itt a következmények lesznek érdekesek.

Lena Headeynek meg egy Emmy-t megajánlok.

 

 

 

Az hogy ki Jon anyja biztos ki fog derülni. Eleve a showrunnerek úgy kapták meg Martin áldását az adaptációra, hogy rákérdezett náluk erre a rejtélyre, amit ők az elejtett utalásokból meg is fejtettek. Bár a könyvekben a mai napig nem derült ki egyértelműen, azért össze lehet rakni és a mostani évadban rengeteg utalás volt erre. Az egyik epizódban három monológ is ennek a rejtélynek az oldására volt felfűzve. És igen ezért se lenne értelme, ha meghalna. Kit érdekel már hogy ki Jon anyja, ha egyszer meghalt?

 

Nekem tetszett, hogy Stannis egy ilyen Macbeth-i figurává vált. Egy boszorkány jóslat miatt elindult a végzetébe, de egy ponton már a fanatikus feleségénél is fanatikusabb lett és az utolsó órákban már csak ment az elkerülhetetlen halálba abban a hiszemben, hogy ő a kiválasztott, megtett mindent amit az égiek kértek, ezért nyerni fog... és ezzel meghalt. Fura, hogy nem mutatták a halál pillanatát, de nem hinném, hogy itt különösebben nagy meglepetések várnának minket. Szerintem a következő évad elején látni fogjuk a (megcsonkolt?) holttestét.

 

Ami a Sansa-Theon ugrást illeti: Myranda azért halt meg mert kemény felületre és fejjel érkezett. Ha rosszul esik az ember akár a létra negyedik fokáról is lehet halálosat esni. Viszont a deresi várfalról is lehet élve földet érni, ha van lent elég hó. Itt egy videó egy ürgéről aki baromi magasról ugrik egy viszonylag kicsi hókupacba. A videó elkészülte után a rendőrök vitték el

http://www.youtube.com/watch?v=VJ_TJ6JKC04

 

Illetve itt egy másik ahol két srác teljesen sértetlenül ugrik bele egy kupac hóba egy panelház tetejéről

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Úgy lehetne ötösöm a lottón, ahogyan eltalálom a zárójelenetet az évad végén (már nem először).

 

A záró volt az epizód csúcspontja. Amit ezen kívül kiemelnék, az a Jamie-Myrcella ölelés volt. Tudjuk, hogy Cersei hogyan viszonyul a gyerekeihez, de Jamie esetében eddig még, mondjuk joggal, nem sokat láthattunk ebből. Szép volt, kivéve a végét, azt nagyon sajnáltam :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Ezt főleg a könyvet olvasóktól: Most hogy Arya

megvakult, szerintetek lesz lehetőségünk arra, hogy a farkasa szemével lássuk, hogy mi folyik a Folyóvidéken. Esetleg találkozzunk Brynden-nel, Dondarionnal (ha még él), talán Kőszívvel (ha valaha berakják)?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Ezt főleg a könyvet olvasóktól: Most hogy Arya

megvakult, szerintetek lesz lehetőségünk arra, hogy a farkasa szemével lássuk, hogy mi folyik a Folyóvidéken. Esetleg találkozzunk Brynden-nel, Dondarionnal (ha még él), talán Kőszívvel (ha valaha berakják)?

 

 

Ez több mint valószínű. Már csak azért is mert a casting lista alapján a következő évadban Septon Meribald is szerepelni fog, ami azt jelenti, hogy visszatérünk a Folyóvidékre.

 

Egyébként meglepett, de úgy tűnik a hatos évadban jön Euron Greyjoy és Randyll Tarly is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Az nem lehet, hogy az az áldozat, amit a kislány elégetésével meghoztak nem abban a formában fog kifizetődni, hogy Stannis győz (ezt tudjuk)... hanem, hogy így fog visszatérni Jon Snow? Akkor sem lenne kevésbé brutális az a húzás, de érdekes lenne, ha hatással lenne Jon sztorijára az az áldozat...

Egyébként a Másokkal kapcsolatban az jutott eszembe, hogy ugye ők Craster sarjaiból lettek, vagy legalábbis azt láthattuk, hogy azok az áldozatok, amiket Craster tett feléjük gyarapíthatták őket, mindenesetre nőnemű Másokat még nem láthattunk (már, ha nem egyneműek), de a reprodukció szempontjából egyedül, ami a sorozatból kiderül azok a Craster által feláldozott csecsemők. Nem lehet, hogy most azért is támadnak, mert számarányukban megnövekedtek? Meg az, hogy jön a tél az Mások miatt van, vagy az évszakok természetes váltakozása lenne és ehhez alkalmazkodva jönnek elő a Mások :hmm: mintha azt említették volna, hogy ez a mostani nyár hosszan tartott.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Az nem lehet, hogy az az áldozat, amit a kislány elégetésével meghoztak nem abban a formában fog kifizetődni, hogy Stannis győz (ezt tudjuk)... hanem, hogy így fog visszatérni Jon Snow? Akkor sem lenne kevésbé brutális az a húzás, de érdekes lenne, ha hatással lenne Jon sztorijára az az áldozat...

Egyébként a Másokkal kapcsolatban az jutott eszembe, hogy ugye ők Craster sarjaiból lettek, vagy legalábbis azt láthattuk, hogy azok az áldozatok, amiket Craster tett feléjük gyarapíthatták őket, mindenesetre nőnemű Másokat még nem láthattunk (már, ha nem egyneműek), de a reprodukció szempontjából egyedül, ami a sorozatból kiderül azok a Craster által feláldozott csecsemők. Nem lehet, hogy most azért is támadnak, mert számarányukban megnövekedtek? Meg az, hogy jön a tél az Mások miatt van, vagy az évszakok természetes váltakozása lenne és ehhez alkalmazkodva jönnek elő a Mások :hmm: mintha azt említették volna, hogy ez a mostani nyár hosszan tartott.

 

 

 

Szerintem a Shireen teória nagyon jó és simán elképzelhetőnek tartom, hogy ebbe az irányba tartunk. Az látszik, hogy a Fény Ura csak nagyon speciális esetekben nyilvánul meg: Beric Dondarrion-t például visszahozta a harmadik évadban egy sima imádkozás után is, de mindenki mást holtan hagyott. Melisandre pedig láthatóan félreértette a látomásait. Bizonyára látott valakit, aki fel fog lépni a Mások ellen, de az nyilvánvalóan nem Stannis volt.

 

A tél az pár évente mindig jön, Másokat viszont több ezer év óta nem látta senki. Viszont a regényben és itt a sorozatban is, amikor megjelennek a Mások hirtelen nagyon hideg idő borul a tájra. Hardhome-nál egy óriási hófuvás jelezte a közeledtüket, tehát ha magát a telet nem is, a hideget azt hozzák.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna mivel még nem nézem a GoTot majd ha kijött magyarul egyben ledarálom, de úgy hallom hogy elég sok mindenben eltér a könyvtől sőt... :D

Hát erre rettenetes kíváncsi leszek. Nem titok, de számomra a könyv a végére valami rettenetesen kusza, és elhúzott zagyvalék lett, szóval kíváncsi vagyok, hogy a sorozatban ezt vajon tudják e korrigálni vagy még jobban az lesz. :D Mindenesetre nagyon fura így az egész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 5x09 és 5x10

 

Most hogy sikeresen abszolváltam végre, ledaráltam tegnap este az utolsó két részt. :) Már megint 1 év Trónok harca nélkül. :( A lenti szösszenetben utalok könyves dolgokra is.

 

 

A Fal

 

Bár John Snow lépését és érvelését megértem, mégis elővigyázatlan volt, amiért nem vette észre, hogy több évezredes status quo-t tör meg a vadak beengedésével és a racionális érvek mellett nem vette figyelembe a lelki tényezőket. A varjak számára a szabad nép volt az ellenség. Rengetegen haltak meg a csatákban a hosszú évszázadok alatt, sokan vesztettek barátokat, bajtársakat stb. Olly Tormundék védhetetlen mészárlása miatt egész családját, az egész addigi életét vesztette el. Ezek után szinte természetes, ha nem tudja 180 fokos fordulattal, felső utasításra átállítani az érzelmeit. Így a Snow meggyilkolásában résztvevők indulatait, szándékait is meg tudom érteni. Egy ilyen drasztikus lépésre sokkal több időt kellett szánnia Jonnak. Idő viszont nem volt, a Mások érkezése miatt. Ez egy rendkívül szerencsétlen helyzet volt, én nem tudom egyértelműen elítélni Olly, Marsh és a többiek tettét. Kérdés, ki lesz az új Lord Commander?

 

Na persze Melisandre felbukkanása nem lehet véletlen. Láttuk már a Fény Urának erejét, amikor a vörös pap Myri Thoros felélesztette Dondarriont (remélem, ők majd visszatérnek valamikor, az a szál nagyon elsikkadt). Talán Snow is visszatér. Mivel POV karakter a Falon nem maradt (Davos és Melisandre ezt a feladatot nem tudja betölteni), így ez tűnik a logikus lépésnek. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakulnának az Éjjeli Őrségen belüli viszonyok, ha Jon kapna egy második esélyt.

 

Van egy olyan érzésem, Davos nem sokáig marad a Falon. Ő mostanra teljesen elveszítette léte értelmét. Fogalmam sincs, mi lesz vele. Sam elutazásával új helyszín fog bekapcsolódni a következő évadban, nagyon várom, annál is inkább, mert a könyvben az óvárosi részekre szinte egyáltalán nem emlékszem, de ha jól rémlik, nem nagyon haladt a történet. Nyilván a sorozat producerei részéről itt is komoly változtatások várhatóak. A 4-5. könyv majdhogynem filmvászonra vihetetlen egy az egyben, most is látszott, hogy a készítőknek már rengeteg dolguk volt, már ami az egyszerűsítést, tartalommal való megtöltést és a szálak összekapcsolását illeti.

 

Észak

 

Sok tragikus halál volt a Trónok harcában eddig is. Sokan nem érdemelték meg azt a sorsot, amit kaptak. De mind közül Shireen halála volt a legborzasztóbb. Már Davos elküldésénél és a Stannis és lánya közötti beszélgetésnél is lehetett érezni, hogy valami készül. Shireen volt a legtisztább, legjóindulatúbb, legszerethetőbb karakter az egész sorozatban, aki egyedül tudott gyermek maradni ebben a kegyetlen világban. Halálával a jóságba vetett illúzió veszett el, főleg, hogy az az apa áldozta fel, mint utólag kiderült, teljesen értelmetlenül, akivel az előtte lévő részben még a sorozat legmeghittebb jelenetét produkálták. Ironikus, hogy még Stannis felesége, Selyse, aki világéletében gyűlölte torzszülött lányát, is előbb jött rá, hogy rossz az, amit tesznek, és a végén még ő akarta kiszabadítani a lányát.

 

Stannis rövid idő alatt elvesztett mindent. Selyse felakasztotta magát, Melisandre cserbenhagyta és elhagyta, a hadsereg dezertált. Királysága egy pillanat alatt elszállt, ez volt az ő büntetése. Brienne végre beteljesíthette fogadalmát és megölhette szeretett királyának, Renly-nek gyilkosát. Snow mellett persze Stannis halála sem olyan egyértelmű, de nem tudom, mi ok lehetne az életben tartására. Az ő története lezárult, vérvonala kihalt. Sőt, tudomásunk szerint törvényes ágon az egész Baratheon-ház vele halt ki (nem tudok arról, hogy a három testvérnek lettek volna unokatestvérei stb. bár ki tudja).

 

Bár a sorozat Hardhome-nál érezhetően ellőtte az összes puskaporát, de a 10. rész csatája madártávlatból így is tetszett. Én nem hiányoltam a grandiózus csatát. Végre Theon fellázadt (Myranda halála olyan Palpatine-os volt :D ) és Sansa megmenekült. Remélem nem csak egy rövid időre. A Stark-gyerekek közül neki jutott a legtöbb szenvedés, mind lelkileg, mint testileg. Nagyon megérdemelné már, hogy boldog élete legyen valahol. Valószínűleg elindulnak Bran és Rickon keresésére (de inkább az utóbbihoz, hiszen tudható, Martin az új könyvben már a legkisebb gyereknek is szerepet fog szánni).

 

Dorne

 

Kiaknázatlan és súlytalan szál lett sajnos Dorne, még akkor is, ha Ellaria a végén emelte a tétet. Jaime és Bronn jól működött együtt, de maga az egész történet elég fogyatékosra sikerült. A Homokkígyók stílusa, megjelenése stb. nem igazán jött be, bár az igazat megvallva én a könyvekben sem bírtam őket. Dorne-tól valahogy mindig idegenkedtem. A többi szál eseményeihez képest itt történtek a legjelentéktelenebb dolgok. Jaime és Myrcella (szegény...) jelenetének viszont nagyon örültem, ez szépre sikerült. Mindig is hiányoltam, hogy Jaime bensőségesen nyilvánuljon meg valamelyik gyermekével kapcsolatban, eddig úgy éreztem, hogy őt csak Cersei érdekli. Örülök, hogy ez most kijött belőle, még akkor is, ha Ellaria mesterkedése belerondított. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz most Dorne és Királyvár között. Cersei rövid időn belül két gyerekét is elveszítette, mindkettőt mérgezés által. A jóslat beteljesedni látszik, már előre féltem Tomment, akit bírok annak ellenére, hogy egy töketlen (mármint az uralkodásban, mert az ágyban Margaery elmondása szerint kiváló :P ). Remélem a későbbiekben Doran hercegre több idő jut, mert most nagyon kevés játékidőt kapott.

 

Jaime további története egyelőre totális homály, hiszen a könyvben egészen más szerep jutott neki. Ugyanez Brienne, bár ő neki még ott van Sansa. Nagyon kíváncsi leszek.

 

Királyvár

 

Számomra egyértelműen a legjobb új mellékkarakter a Főveréb volt. Jonathan Pryce egyszerűen fantasztikus színész. A tekintete, minden mondata mögött a szándék... hátborzongató. :D Cersei hogy lehetett ekkora hülye, hogy hatalmat adott egy ilyen ember kezébe? Hát most meg is ette, amit főzött. A vezeklő menet (engem nagyon emlékeztetett Krisztus keresztútjára) már a könyvben is nagyon hatásos volt, hát még itt, látványban. A sorozat nagyon visszaadta Cersei megaláztatását. A mocskolódó tömeg, az alpári megnyilvánulások stb. A nyers meztelenséget is helyén éreztem itt. Cersei az egyik leggonoszabb, mégis a legkiszámíthatóbb karakter... ennek ellenére most sajnáltam. Jelképes, hogy nem nagybátyja Kevan, hanem egyetlen megmaradt híve, Qyburn sietett a segítségére. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy a feltámasztott Ser Gregornak milyen szerep fog jutni. Valószínűleg a szótlan végrehajtó lesz. Az ő sztorija már a könyvben is a levegőben lógott (Martin eléggé átesett a ló túlsó oldalára ezzel a felélesztésekkel... ). A készítők jó okkal támaszthatták fel, hiszen pl. Mance vagy Catelyn visszatéréséhez nem ragaszkodtak.

 

Kicsit többet szerettem volna látni Cersei és Margaery rivalizálásából, de ezt a történetet a készítők lég hamar rövidre zárták. A sorozat Királyvár történetéből gyakorlatilag már csak egyetlen fejezetet nem dolgozott fel (Kevan halálát). Hogy ezután mi fog történni, azt nem tudom. A 6. évad mindenki számára meglepetés lesz, biztos vagyok benne, hogy Martin addig nem végez a regénnyel.

 

A Főverébnek és szektájának továbbra is nagy szerep fog jutni, hiszen a Tyrell-testvérek még börtönben vannak. Margaery kikapcsolásával, Cersei megalázásval úgy tűnik, a leghatalmasabb személy a Főveréb maradt Királyvárban. Nem lennék meglepve, ha a következő évad az ő és a Töviskirálynő közötti összecsapásról szólna, amelyben akár Kisujj is aktív szerepet játszhat érdekeinek megfelelően. Kevan, bár papíron most ő vezeti a birodalmat, csak a partvonalról fog figyelni.

 

Braavos

 

Mivel Syrio Forelre már senki nem emlékszik, szerintem ezért kellett behozni Trant perverzióját, hogy a nép együtt gyűlölhesse Aryával, amikor az utolsó tőrt is az ágyékába döfi. Most, hogy a fickó brutális halált halt, remélem a gyermekek elleni erőszak, perverzió stb. is visszaszorul majd, mert Sansa megerőszakolása, Shireen elégetése, a braavosi kislányok rettegő arckifejezése és bántalmazása nekem már sok volt. Ezzel együtt is várom Arya történetének folytatását (Braavos egy az egyben Velence koppintása, ott meg nem rég voltam, így számomra kedves helyszín), most hogy vak lett. Egyébként a sorozat legjobb betétzenéje szerintem a Sokarcú Isten házához köthető.

 

Mereen

 

Drogon felbukkanásával szerintem a Hárpia fiai-sztoriszál lezárult, amelyet egyébként is időhúzás céljából tettek be a készítők. Nagyon remélem, hogy már tudják, mi lesz a 6. évadban, mert Daenerys szála jó ideje már egy helyben topog. Mondom ezt úgy, hogy egyébként nekem tetszik az, amikor egy sorozat be akarja mutatni, hogy egy hódítás után nem is olyan egyszerű berendezkedi, régi és új problémák jelennek meg stb. Általában minden forradalom után ez van... anarchia, polgárháború, a régi és új hatalmi erők összecsapása, az addigi elnyomottak felemelkedése, a régiek perifériára szorulása, és ezzel együtt új érdeksérelmek persze. Tetszett az a folyamatábrázolás, amelyben Dany-nek fokozatosan vissza kellett vennie megalkuvásra képtelen álláspontjából. Szépen-lassan a régi mereeni társadalmi viszonyok visszatérnek. Csak épp a veremben harcolókat nem rabszolgáknak, hanem szerződéses szabadnak hívják, az meg, hogy ezen szerződések milyen alkuk, kényszerek alapján köttettek, részletkérdés. Mereen egyértelműen Dany próbatétele, hogy vajon alkalmas lesz-e a Vastrón betöltésére... Hiszen Westerosban, már csak nagyságából adódóan is, jóval nagyobb problémák várnak majd rá. Hizdahr zo Loraq-t sajnáltam. Mindenki rá gyanakodott, hogy ő a Hárpiák vezetője, de kiderült, végig kitartott az új királynő mellett. Halála mégis érdektelen volt, kb. a nagy zűrzavarban senkinek sem tűnt fel.

 

A dothraki lovasok megjelenésével új frakció fog visszatérni a történetbe. Valami rémlik a könyvből, hogy Dany kikkel is találkozott (az egykori Khal Drogo egy ellensége, ha jól emlékszem), de már nagyon régen olvastam a könyveket. Joran és Dario párosára kíváncsi leszek. :) Nagyon kíváncsi vagyok, hogy Tyrion a város irányításában hogy fog elboldogulni, hiszen bár melléje az évadban eléggé háttérbe szorult Missandei és Szürke Féreg is ki lett nevezve, az azért elég egyértelmű, hogy a politikához hármójuk közül ő ért igazán. No meg persze ott lesz Varys is, akire sajnos nagyon kevés idő jutott az első három rész után. Ő mindig is hanyagolt szereplő volt, bár talán ebben rejlik a misztikuma. Alig várom és remélem sor fog kerülni Varys és Dany közötti jelenetekre is. :)

 

 

Sokak szerint az 5. évad nem volt olyan erős, mint az előzőek, én azonban ezzel nem értek egyet. Az évad végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, ellentétben a 4. évaddal ahol, szerintem inkább az első 5-6 rész volt igazán erős. Bár hamarosan a terveim közé beillesztek egy teljes sorozat-újranézést, a jelenlegi sorrendem a következő:

 

3, 5, 4, 1, 2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis írás, Nute :) Nálam ha az évadokat kell sorba rendezni akkor:

 

1, IV. évad

2, III. évad

3, V. évad

4, II. évad

5, I. évad

 

Hozzátéve ehhez: bár a bemutatásakor nem igazán, ma már az első évadot is nagyon szeretem

 

Pár gondolat

 

 

Néhány momentum, elem, ami nagyon tetszett az évadban:

 

-A jelenet, ahol Brienne és Pod elmesélik egymásnak, hogy honnan jöttek, miért lettek azok akik. Gyönyörűen megírt rész. És pont ezt szeretem a GoT-ban: ez a két figura már enélkül a jelenet nélkül is ki volt dolgozva, de tudtak adni nekik még egy dimenziót

-A volantisi Hosszú Híd: az a snitt valami egészen gyönyörű, ahogy a kamera felé megy, majd látjuk a nyüzsgést odalent

-Roose Bolton összes jelenete: az egyik ok ami miatt nagyon örülök, hogy Stannis elbukott az Roose. Michael McElhatton szerintem van olyan karizmatikus mint a Tywint játszó Charles Dance. Minél több jelenetet neki!

-Hardhome-i csata - TV-történelmi pillanat volt. A legjobban összerakott csatajelenet, amit eddig kisképernyőre csináltak

-Valyria romjai - Nem csak látványos, de eszement hangulatos is volt és segített jobban megérteni a világ történelmét. Ez egy nagy különbség a könyv és a sorozat között: előbbiben elég ha beszélnek valamiről, itt látnunk is kell ahhoz, hogy igazán nyomot hagyjon

-A remek egy-két jelenetes mellék-karakterek, mint Karsi a vadnő (ő búcsúzkodik a gyerekeitől mielőtt hősiesen meghal a csatában), a kalózvezér (Simon Adebisi hanglejtésével, testbeszédével képes egy jelentéktelen figurát emlékezetessé tenni) vagy a vörös papnő a volantisi Hosszú Hídon (hátborzongató az a jelenet, ahogy észreveszi Tyriont és szinte megfagy a levegő). Továbbra is kalapemelés a castingos Nina Gold előtt. Elképesztő munkát végez. Jó tudni, hogy az ep.7-en is ő dolgozik.

-Stannis bukástörténete - itt nagyon erős Macbeth párhuzamokat érezni és talán épp ezért tetszik annyira.

-Az Arcok Csarnoka a Fekete és Fehér házában - A megvalósítás és a koncepció egyaránt álleejtős, a zene pedig -egyetértve Nute-al- hátborzongató!

-A Főveréb jelenete Olennával Baelor Szentélyében és a jelenete Cerseivel a kápolnában - Erre mondják azt hiszem, hogy jutalomjáték. Ennek a két jelenetnek minden pillanata arany. Jonathan Pryce tényleg a legjobb az újak közül.

-Margaery nem bírja türtöztetni magát és a cellájában elküldi a fenébe Cerseit - Oh, hogy én mennyire vártam ezt a pillanatot. A Tyrell lány végre ledobhatja az álcát és a mézes-mázaskodást és kereken kimondhatja amit gondol. Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz vele a következő évadban.

 

És akkor ott van még Cersei sétája, Qyburn, a kiváló formában visszatérő Kevan Lannister, Drogon az arénában... oké most látom, hogy ha tényleg fel akarok sorolni minden emlékezetes részt akkor ezt túlságosan el kéne húznom, úgyhogy rövidre zárva a felsorolást: nálam továbbra is megvolt az érzés, hogy olyasmit kapok, amit egyetlen más TV-sorozat se tud adni. Még úgyis ha itt-ott becsúszott néhány hiba (Dorne!), nálam még mindig a GoT a TV-zés csúcsa. És már csak két év és itt a vége! Viszont ha lehet egy kivánságom a következő évadtól: egy picit legyen több derüs pillanat. Ez az évad valami pokoli sötét hangulatú lett. Amivel alapból nekem semmi bajom. Én még a Berserk sorozatot is imádom és ha valami akkor az tényleg egy non-stop dark fantasy. Viszont pont Hardhome-nál vettem észre, hogy mennyire élvezem, hogy végre a főhős le tud győzni valakit (mit valakit, egy Mást!) és hellyel-közel némi részsikert is eltud érni (egyrészt életben maradt ami önmagában sem kis teljesitmény egy ilyen mészárlásnál, másrészt megmentett egy rakás embert.) Nem kell hogy a hasonló katartikus pillanatok teljesen elöntsék a sorozatot, de azért lehetne belőlük több (kezdhetik azzal hogy Havas Jon visszatér :clap2: ).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Izombie - nagyon kellemes kis szórakozás volt. Igazából semmi extra, de így is megfogott. Kb Veronica Mars csak zombival. :D ÉS elég sok az onnan visszatérő színész is. :D Maradok a 2. évadra, mert a végére nagyon szépen fel lett pörgetve, már saját magáhozképest. :D Egy 6/10et adok rá. Most hosszabban nem akarok róla írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.