Ugrás a kommentre

SW képregények


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Istenem, hogy lehet valaki ennyire, de ennyire ostoba? A Semic kiadó által megjelent Star Wars képregények épphogy a Knights Of The Old Republic miatt voltak sikeresek és tartották meg az olvasószámukat, inkább a Legacy ijesztette el az olvasókat, mert nem értették. Nem hibáztatom őket, korai volt az még. És különben is, mi az, hogy "öreg Köztársaság"? Látszik, hogy egy olyan emberről van szó, aki megszokásból utálja a prequelt és mindent, ami hozzá kötődik. A The Old Republic vezetésével végül is kibékültem már. Ha másért nem is, a játék érdeklődői biztosan megveszik, én meg már csak azért is, mert rajongó vagyok minden téren. Három kötet pedig igazán nem annyira vészes dolog, utána jöhetne a Dark Times. De még ha abba is belekezdenek, maximum három kötetet tudnak kiadni úgy, hogy a Vectort ki kell hagyniuk. Viszont a The Force Unleashed térnyerését nagyon nem értem és a hülyeség netovábbjának tartom. Attól még, hogy más formában jelenik meg, nem vagyok kíváncsi harmadszor is ugyanarra a történetre. Akkor már inkább a második része, az valamennyire elvonatkoztat a játéktól, de azt Sky már volt olyan kedves és lefordította nekünk. Hogyha megelőzi a Dark Timest akkor hülyét kapok, de komolyan...

............................................________

....................................,.-‘”...................``~.,

.............................,.-”...................................“-.,

.........................,/...............................................”:,

.....................,?......................................................\,

.................../...........................................................,}

................./......................................................,:`^`..}

.............../...................................................,:”........./

..............?.....__.........................................:`.........../

............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../

.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/

..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}

...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../

...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../

............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”

............/.`~,......`-...............................\....../\

.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__

,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,

.....`=~-,_\_......`\,.................................\

...................`=~-,,.\,...............................\

................................`:,,...........................`\..............__

.....................................`=-,...................,%`>--==``

........................................_\..........._,-%.......`\

...................................,<`.._|_,-&``................`\

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne, hogy a regény az Aflame és a Deluge között játszódik.

Hm, valahogy fel kéne tornászni, hogy legalább a 4. helyet elérje. :) Egyébként az első három sorrendjével nagyjából elégedett vagyok. Csak a TFU ne kezdjen előzésbe. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért milyen jó lenne egy kis Legacy is... Ganner Krieg... ^^

 

Knight Errant - anno elkezdtem a jedirenden fordítani, az első szám fent is van. Ha a szavazáson végül alulmarad, akkor nyáron mindenképpen folytatni fogom. És nagyon úgy fest, hogy alul fog maradni. Már csak női szolidaritásból is folytatni kell. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, valahogy fel kéne tornászni, hogy legalább a 4. helyet elérje. :) Egyébként az első három sorrendjével nagyjából elégedett vagyok. Csak a TFU ne kezdjen előzésbe. :)

 

Ahhoz legalább 100-150 Knight Errant szavazóra lenne még szükség.

 

Azért milyen jó lenne egy kis Legacy is... Ganner Krieg... ^^

 

Knight Errant - anno elkezdtem a jedirenden fordítani, az első szám fent is van. Ha a szavazáson végül alulmarad, akkor nyáron mindenképpen folytatni fogom. És nagyon úgy fest, hogy alul fog maradni. Már csak női szolidaritásból is folytatni kell. :P

 

Az bizony remek lenne. Előre is köszönjük, Eszter. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik az a dzsunka a Lost Tribe Of The Sith borítójának hátterében. De vajon miről szólhat? Ez már a novellák esetén is érdekelt, elvégre egy elszigetelt Sith törzsről van szó. Mindenesetre nem vagyok biztos benne, hogy ez csak egy minisorozat lesz, különben nem lenne alcíme az első öt résznek. :) Talán nyitva hagyják az utat a folytatásra, mint a Blood Ties esetén. Kérdés, hogy mennyire lesz érthető a novellák ismerete nélkül. Mindenesetre én biztosan próbát teszek vele, hogy ha megjelenik.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a hónap végéig meghosszabbították a szavazást. De már most biztos, hogy első körben a három TOR kötetre és a Darth Vader képregényre kötnek szerződést.

A Darth Vader képregénytől nem sajnálom. A TOR szerintem nem lesz jó, de ki tudja, talán majd a közeljövőben megvásárolandó Végzetes Szövetség után talán végre megkedvelem az SW ezen szakaszát. :) Elég kesze-kuszának tűnik egyelőre. (A játékban például eldönthetnék, hogy most mi van. Elvileg a Sith Császárt megölték, aztán kiderült, hogy mégsem. Aztán Darth Malgus is igyekezett létrehozni a Sith Császár látszólagos halála után egy új birodalmat, aminek ő lett volna a császára. Ez elég szépen előrevetíti, hogy mi lesz ennek az új Sith Birodalomnak a veszte, a széthúzás. Ráadásul a Sith Császárt is jó lenne már látni igaz valójában, nem csak megszállt testeken keresztül, valamiért nagyon bujkál.)

 

Apropó, Revan, neked tetszett a Brothers és a Revenge? Elfogadod, mint canon?

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader képregénytől nem sajnálom. A TOR szerintem nem lesz jó, de ki tudja, talán majd a közeljövőben megvásárolandó Végzetes Szövetség után talán végre megkedvelem az SW ezen szakaszát. :) Elég kesze-kuszának tűnik egyelőre. (A játékban például eldönthetnék, hogy most mi van. Elvileg a Sith Császárt megölték, aztán kiderült, hogy mégsem. Aztán Darth Malgus is igyekezett létrehozni a Sith Császár látszólagos halála után egy új birodalmat, aminek ő lett volna a császára. Ez elég szépen előrevetíti, hogy mi lesz ennek az új Sith Birodalomnak a veszte, a széthúzás. Ráadásul a Sith Császárt is jó lenne már látni igaz valójában, nem csak megszállt testeken keresztül, valamiért nagyon bujkál.)

 

Apropó, Revan, neked tetszett a Brothers és a Revenge? Elfogadod, mint canon?

Egyelőre várjuk ki mi lesz belőle az 5. évadban. Aztán majd nyilatkozok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem kérdezem, mennyire érdekelnek ezek az új képregények a zabrak tesókról, amik jelennek meg hamarosan. :)

Hát egyelőre nem mozgatnak meg. Sokkal jobban érdekel a Dawn of the Jedi, a Jedi: Dark Side, az új Darth Vader képregények, a Knight Errant, Knights of the Old Republic és a Legacy ki nem adott részei, meg a Dark Times

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bocsi, hogy nem kapcsolódik az eddigiekhez, de az SW képregények fordítására amik megjelentek a jedirend.com-on hol lehet jelentkezni? Mostanában eléggé szünetelnek a képregények a honlapon a Szukits-os szavazás miatt is, pedig abban a KotOR folytatása benne sem volt. Nem tudom kell-e hozzá valami különleges program, de angolból elég jó vagyok és még 3 hónap van a passzív félévemből. Szívesen segítenék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, hogy nem kapcsolódik az eddigiekhez, de az SW képregények fordítására amik megjelentek a jedirend.com-on hol lehet jelentkezni? Mostanában eléggé szünetelnek a képregények a honlapon a Szukits-os szavazás miatt is, pedig abban a KotOR folytatása benne sem volt. Nem tudom kell-e hozzá valami különleges program, de angolból elég jó vagyok és még 3 hónap van a passzív félévemből. Szívesen segítenék

Akkor szerintem nem nálunk, hanem a Jedi Renden kellene érdeklődnöd. :) Biztosan van ott valahol egy cím, vagy bármi más. Aztán írsz nekik valamit, biztosan reagálnak majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, hogy nem kapcsolódik az eddigiekhez, de az SW képregények fordítására amik megjelentek a jedirend.com-on hol lehet jelentkezni? Mostanában eléggé szünetelnek a képregények a honlapon a Szukits-os szavazás miatt is, pedig abban a KotOR folytatása benne sem volt. Nem tudom kell-e hozzá valami különleges program, de angolból elég jó vagyok és még 3 hónap van a passzív félévemből. Szívesen segítenék

 

Én JediRendes szerkesztő vagyok, ilyen ügyben Eszternek írj személyesen, vagy az oldalon a chatre. Ha egyik se jön össze akkor szólj és ráírok Eszterre hogy besegítenél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én JediRendes szerkesztő vagyok, ilyen ügyben Eszternek írj személyesen, vagy az oldalon a chatre. Ha egyik se jön össze akkor szólj és ráírok Eszterre hogy besegítenél :)

 

Hogy tudok írni Eszternek? A chaten bepróbálkoztam, nem tudom, milyen hamar válaszolnak, lehet, hogy jobb lenne, ha te írnál neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy tudok írni Eszternek? A chaten bepróbálkoztam, nem tudom, milyen hamar válaszolnak, lehet, hogy jobb lenne, ha te írnál neki.

 

Ha esetleg chaten nem válaszol akkor spoiler gomb mögött itt az email címe:

esz.chan@gmail.com

Ezen biztosan eléred :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem tudom ki hogy vanvele fe nekem a képregények mint műfaj nem igazán jönnek be és itt nem a történettel van bajom valahogyan a rajzokat nem tudom elfogadni. Szerintem a nagy hiperűrháború sokkal jobblett volna regényben mert a történet nagyon jó ha például egyszer készülne belőle regény azonnal vevő lennék rá. Vagy ott van például a köztársaság rabszolgái amit egykoron én is meg vettem de a rajz nem jött be a TCWban viszont nagyon jó epizód lett belőle ami azt bizonítja hogy a történet itt is jó volt. A kotor vagy a hagyaték animációs formában nagyot ütne, talán a TCW-nál is jobb lenne hiszen zseniális a történet mindkettőnél.Ettől még ha a szukitsnál megjelenik fogok képregényt venni csak mindig eszembe jut hogy ebből milyen jó regény vagy sorozat lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem tudom ki hogy vanvele fe nekem a képregények mint műfaj nem igazán jönnek be és itt nem a történettel van bajom valahogyan a rajzokat nem tudom elfogadni. Szerintem a nagy hiperűrháború sokkal jobblett volna regényben mert a történet nagyon jó ha például egyszer készülne belőle regény azonnal vevő lennék rá. Vagy ott van például a köztársaság rabszolgái amit egykoron én is meg vettem de a rajz nem jött be a TCWban viszont nagyon jó epizód lett belőle ami azt bizonítja hogy a történet itt is jó volt. A kotor vagy a hagyaték animációs formában nagyot ütne, talán a TCW-nál is jobb lenne hiszen zseniális a történet mindkettőnél.Ettől még ha a szukitsnál megjelenik fogok képregényt venni csak mindig eszembe jut hogy ebből milyen jó regény vagy sorozat lett volna.

Érthető, végül is nem mindenkinek jöhet be a képregény, mint műfaj, ennek ellenére továbbra is az SW szerves részét képezi. Pláne, hogy már két történet is került belőle feldolgozásra a TCW-ben. (Mondjuk az egyik egy meglehetősen átírt formában, új köntösben, de a történet bizonyos elemei és szerkezete ugyanaz maradt.) A Blood Ties, mint olyan szerintem a képi világát tekintve talán tetszene. Szinte már festmények jelennek meg képkockáról képkockára. :) Amiket pedig említettél... A TCW képregény szándékosan olyan, amilyen, a sorozat képi világát igyekeztek felidézni. A Sithek Aranykora és A Sith Birodalom Bukása pedig már klasszikus kötetetek. Bár, hogy őszinte legyek, az ottani képi világgal nekem semmi bajom nincs, szerintem nagyon fantáziadús volt, főleg ezzel a jóformán egyiptomi stílussal és a vitorlás űrhajókkal. Regényként ezek a "látványelemek" mind kivesztek volna belőle. A története pedig egyébként annyira nem nagy eresztés. A két hiperűr felfedező véletlenül rátalál a Korribanra, majd az elszökő hajóra a Sith Nagyúr jeladót tesz, amelyet követve megtalálja a Köztársaságot, majd kikap és ennyi. (Mondjuk ezt a fajta sztori ledegradálást talán minden történetnél el lehetne játszani. >.<) Mindenesetre rengeteget hozzátett az EU-hoz ez a két kötet. Jóformán EU alapmű, akárcsak a Thrawn trilógia.

 

Képregények terén egyébként, amiket eddig olvastam, azok közül talán két kedvencem van. Az első, a Jedi: Yoda. Mondanivalóját tekintve kicsit a Heroes On Both Sidesra hasonlít, csak sokkal komolyabb köntösben. A thustrai ütközet történetét meséli el, ahol Yoda tárgyalni indul a Thustra vezetőjével, Alaric királlyal, aki nevezetesen egy öreg barátja. Amellett, hogy igényesen vannak megrajzolva az oldalak és egész jó a történet, leginkább a morális mondanivalója az, ami az egekbe emeli az egészet. Főleg Yodának a "legjobb pengék" eszmefuttatása, vagy amikor Yoda és Alaric beszélgetnek a király kertjében. Az a jelenet, egyszerűen ZSENIÁLIS! Gyönyörűen van megrajzolva, minden egyes apró momentum, a növények gyönyörűek, a kövekre aprólékos minták vannak vésve, egyszerűen mesésen gyönyörű az egész. Ráadásul mindez egy olyan morális beszélgetés tetézi a jóról és a rosszról, hogy egyszerűen felejthetetlen élményt nyújt. A végkifejlete pedig nyomot hagy, tragikus és szomorú, azt az érzést kelti, hogy innentől már soha, semmi nem lesz ugyanaz. Érzelgős típus vagyok, de engem képregény még sohasem tudott ennyire meghatni, mint ez.

 

Egyszerűen mestermunka a Jedi: Yoda, hogy ha nem olvastad még el, akkor nagyon ajánlom, angolul, vagy akár magyarul, édes mindegy. :) Ha valakinek kialakulóban van az SW és az EU iránti rajongása, tuti biztos, hogy ezt a füzetet tolnám a képébe.

 

A másik nagy kedvenc az Apáik Árnyékában, ami a Birodalom képregénysorozat magyarul is megjelent történetszála. Eleinte kicsit hiányérzetem volt, mert a történet erősen épít valamire, amit sajnos nem olvastam. A Köztársaság sorozatban lezajlott jabiimi ütközetre. Megtudjuk, hogy mi lett a bolygó sorsa a Galaktikus Polgárháború idején és hogy a Skywalker név a mai napig milyen sebet ejtett a bolygó lakóinak szívében. Az egészet áthatja a reményvesztettség. Megjegyzem, a rajzok az utolsó füzet kivételével itt is nagyon szépek. A múlt és a jelen szembenállása nagyon szépen megjelenik a történetben, elég az első és az utolsó füzet borítójára ránézni. Végignézhetjük, ahogy Skywalker gyűlölt ellenségből hogyan válik a bolygó hősévé. Bár a befejezés így is egy kicsit nyitva marad, ugyanis nem tudjuk meg, végül mi lesz a sorsuk a jabiimiaknak.

 

Pozitív elem például még az, hogy az új szereplők egy részét valódi színészekről mintázták, így még inkább filmszerűvé válik az egész. Nolan Gilmunn kiköpött Eric Bana, míg Tal Heszben szinte lehetetlen nem felismerni Orlando Bloomot.

 

Hmmm... A végén még elő is kapom ezeket a füzetecskéket és újra elolvasom őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.