Ugrás a kommentre

George Mann: The High Republic - The Battle of Jedha


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Az audiobook február 14-én fog megjelenni írott formában (hasonlóan mint a Dooku: Elveszett Jedi, a Doctor Aphra vagy a Fergeteghajtó), amely folytatja a Convergence c. könyvben történt eseményeket. Borító és szinopszis:

 

battle-of-jedha-cover_6e4cffd0.jpeg?regi

 

A Convergence. című könyv eseményei után, A Jedik Jedhára utaznak ebben a vadonatúj Star Wars-hangoskönyvben.

 

Jedha. Ennek az ősi világnak a kopott utcái a galaxis összefolyásaként szolgálnak. Mindenki látogatja, de senki sem birtokolja. Itt a jedik csak egy hitvallás a sok közül, akik imádják és tanulmányozzák az Erőt. A Whillek Őrzőitől a Nyitott Kéz Ösvényéig számtalan lény érkezik ide, hogy békében tanuljon és ossza meg a tudást.
 

Miközben egész Jedha az Egyensúly Ünnepére készül, a galaxis még mindig az Eiram és E'ronoh elleni erőszakos cselekmények utóhatása alatt van. De miután meghiúsítottak egy összeesküvést, amely a két bolygó közötti háború kiélezésére irányult, a Jedik úgy vélik, hogy a tartós béke elérhető közelségbe kerülhet. Creighton Sun mester és Aida Forte jedi lovag a két bolygó küldöttségeivel érkezik a Jedhára, hogy hivatalosan is véget vessenek az "Örök háborúnak". A Jedik remélik, hogy a Jedha számos frakciójának harmóniája, valamint a békeszerződés aláírása jelképet teremt a galaxis többi része számára arról, hogy mit lehet elérni az egységgel.

 

De nem mindenki örül a Jedik közreműködésének, vagy nem mindenki hajlandó a békével foglalkozni. Pletykák kezdenek keringeni arról, hogy a Jedik háborút hoznak magukkal. A bizalmatlanság és a harag, amely oly sokáig táplálta az Örök háborút, most azzal fenyeget, hogy megrontja Jedha közösségeit. Amikor a szent holdon erőszak tör ki, a háború, amelynek a Jedhán kellett volna véget érnie, hamarosan az egész világot magával ragadhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Elkezdtem hallgatni. Egyelőre az első rész volt meg, ami kb. 80 perc. Az egész hangoskönyvet kb. 5 és fél óra alatt ki lehet pörgetni. Érdekesen hangzik a sztori, amely összekapcsolja az eddigi történéseket, de önállóan is ellehet fogyasztani. Holnap folytatom tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Befejeztem a hangoskönyvet. Pont ma jelent meg nyomtatott formában is. Jó időzítés. :D

 

Összességében tetszett a történet, szépen összehoz pár karaktert az első hullámból. A főbb szerepekben:

- Creighton Sun és Aida Forte --> ők vannak a borítón. Előbbi a Convergence c. könyvben kapott egy kis szerepet.

- Silandra Sho --> a middle grade könyvben tűnik fel elsőként, itt újra találkozunk vele.

- Az Anya, a Hírnök és Marda Ro --> a Nyitott Kéz Ösvénye/Útja képviseletében vannak itt.

 

Persze mivel az alaptörténet szerint egy béketárgyalás történik a bolygón, vannak új szereplők is, valamint egy picit jobban megismerjük a Whill őrzőit is, ja és az Enlightment bár is megjelenik, ami ugye a novellákban tűnik fel.

Mindenképpen egy érdekes történetet sikerült Mannak tálalnia. Kicsit olyan érzésem van ezzel a sztorival kapcsolatban, mint amikor a Mandi után a Boba Fettet kezdem el nézni, hogy utána visszatérjek a 3. etapra. Itt ugyanez történik. Az első hullámban mindenhol történnek események, itt összeér néhány történet, majd a következő hullámban ennek a következményeivel foglalkozunk, amely egy nagy tragédia végeredményét fogja elhozni a számunkra - legalábbis az alkotók ezt ígérték. :D

 

Tök jó amúgy, hogy a történet tkp. más szemszögből el van mesélve a High Republic képregényben, tehát aki végülis nem olvassa el ezt, az nem fog lemaradni sok mindenről. :P Persze itt azt értem, hogy van 1-2 esemény, amely itt is és a Marvel képregényben is megtörténik - a szöveg is majdnem ugyanaz, kisebb-nagyobb kiegészítések történnek.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Tök jó amúgy, hogy a történet tkp. más szemszögből el van mesélve a High Republic képregényben, tehát aki végülis nem olvassa el ezt, az nem fog lemaradni sok mindenről. :P Persze itt azt értem, hogy van 1-2 esemény, amely itt is és a Marvel képregényben is megtörténik - a szöveg is majdnem ugyanaz, kisebb-nagyobb kiegészítések történnek.

Na ez megnyugtató. Sajnos én nagyon nem bírom ezt a drámaformátumot, már a Dooku könyvet is kínszenvedés volt olvasni (pedig a sztori tetszett), a Fergeteghajtót már be se szereztem. Emiatt a kötet miatt aggódtam, mert tudom, hogy maga a csata egy fontos esemény lesz a második fázisban. Viszont akkor ezek szerint a képregény elolvasásával tökéletesen up-to-date lehetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Whill írta:

Na ez megnyugtató. Sajnos én nagyon nem bírom ezt a drámaformátumot, már a Dooku könyvet is kínszenvedés volt olvasni (pedig a sztori tetszett), a Fergeteghajtót már be se szereztem. Emiatt a kötet miatt aggódtam, mert tudom, hogy maga a csata egy fontos esemény lesz a második fázisban. Viszont akkor ezek szerint a képregény elolvasásával tökéletesen up-to-date lehetek?

A történet igazából a Convergence folytatása, de a lényeges csata a képregényekben jelenik meg. Például van itt egy esemény, amelyet csak szimplán megemlítenek - ergo a szereplők nem tartózkodnak ott, ahol AZ az esemény történik - de a képregény ezt megmutatja. És úgy érzem, hogy a képregény igen fontos lesz majd a Path of Vengeance c. regényhez - ha az egyik tippem beigazolódik. :)

 

Ezt ha nem olvasod el, nem veszítesz semmit, szerintem a Cataclysm regényben summázva le lesz írva ennek a története. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 6 hónappal később...
55 minutes ago, Darth Revan9 said:

Igen, tudom. Remélem nálunk is megjelennek egyszer.

Hát elég gáz volna kihagyni a második fázis sztorijának a gerincét, de megértem, hogy nehéz helyzetben van a kiadó a jelenlegi infláció meg a papírhiány miatt is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Huhhh hát ez kemény volt! Vetekedett a valoi mészárlással az ami itt történt. Sejtettem, hogy nem lesz egy csapásra béke az E'ronoh és az Eiram között, de ekkora csatára azért nem számítottam. A történet se úgy indult, de aztán bedurvultak az események. Párszor kinyílt a bicska a zsebemben a Nyitott Kéz álszent szektája okán, amire csak rátett a féreg Tilsson Graf mesterkedése egy másik szektás csoporttal. A csávó ugyanolyan féreg, mint 150 évvel későbbi rokonai. Megérdemelt a halált. Sajnos nem látni még tisztán mi mozgatja a szálakat a háttérben, mert az Anya lehetett az igazi felbujtó csak még nem tudni mi a célja. A nagy kép még nem állt össze min mesterkedik, de igazán tenyérbemászó a viselkedése és az egész képmutatása. Féltem, hogy a Romboló elkapja valamelyik Jedit, de hála égnek erre nem került sor. Egyelőre... Azért a sejtés ott van már a Rendben, és ez jó. Korántsem tűnnek annyira impotensnek, mint évszázadokkal később.

Aida vajon túléli a dalnai utat? Apropó Dalna. Legalább a végén megemlíthették volna Macri mester és Kevmo Zink eltűnését, akik szintén a Dalnán voltak. Nem lett volna nehéz összekötni a őket a Nyitott Kézzel. Bár erre még lehet, hogy lesz utalás később.

 

Egyébként én a Köztársaság helyében elég morcos lennék, hogy két semleges bolygó katonái rommá lövik egy köztársasági világ szent városát.... Ezzel kapcsolatban remek jelenet volt, amikor ledőlt a nagy Jedi szobor, amit később a Rogue One-ban is látunk. :clap: Azért álljon már meg a menet! Remélem Mollo odakoppint az illetékesek fejére, már ha megtalálják egyáltalán!

 

Két kérdés motoszkál bennem.

1. Graf minek vállalt közvetítő szerepet? Így csak feleslegesen magára vonta a figyelmet, de semmi haszna nem volt. 

2. Hogy tudta olyan gyorsan feltüzelni a Hírnök az utca népét, hogy azok a Jedik és egymás ellen mentek. Addig elég békés volt az utca hangulata, nyoma sem volt elégedetlenkedésnek.

 

Nagyon érdekesen alakul a történet, eddig a második fázis baromi erős, pedig a képregényeket nem is olvastam. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 12. 16. - 19:54, Darth Revan9 írta:

A Whillek Őrzői és az eiramiak biztonsági droidjai egymás ellen küzdöttek a jedhai események során?

Igen.

 

Melyik képregényt kell elolvasni amiben erről van szó?

 

2023. 02. 15. - 17:04, Bence1997 írta:

A történet igazából a Convergence folytatása,

Az a könyv ezután jön, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Melyik képregényt kell elolvasni amiben erről van szó?

Az egész Jedhai incidenst a Marvel képregény mutatja be jobban, vannak átfedések itt-ott ezzel a hangoskönyvvel (a Hírnök jelenete például a képregényben is szerepel, csak ott ha jól emlékszem részletesebb a dolog).

 

És igen, a Konvergencia még az előzmények, amikor arra lyukadtunk ki a történetben, hogy a Jedhán lesz egy béketárgyalás. Itt meg hát elszabadult a pokol. :D

 

Milyen volt elsőnek ilyen formátumot olvasni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen bocsesz, kicsit megkevertem. :D

 

2 perccel korábban, Bence1997 írta:

Milyen volt elsőnek ilyen formátumot olvasni?

Mintha egy forgatókönyvet olvastam volna, de így is átjött a dráma. Persze a regény azért jobb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Messze ez volt a legakciódúsabb szövegkönyv, amit SW berkein belül olvastam, de nagyon élveztem és úgy is jól működik, hogy szinte csak párbeszéd van az oldalakon. A történet végig feszült, leginkább a felütés kapcsán. Ebben a részében kicsit A Jedik fényéhez tudnám hasonlítani.

A megtévesztés útja, a Konvergencia és a Quest of the Hidden City ebben a történetben fonódott össze. Eddig az egyes történetek között nem volt komolyabb áthallás, de A Jedha ostroma egyszerre folytatása mindhárom regénynek. Az is tetszett, hogy kibővítették a vallásokat, szektákat. Sokat hozzádnak a világhoz, jól illik a Jedha hangulatához. A történet kellően szövevényes, nem kevés alkalommal epikus a leírás, a karakterek szerethetők. (Kivéve az Út tagjai. Az ő fanatizmusuk fájdalmas volt.) Kíváncsi vagyok, hogyan tovább. A Romboló nagyon para volt, a vele kapcsolatos fejezetek voltak a kedvenceim. Keth droidja pedig zseniális karakter lett, jókat mulattam a vallási szövegein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.