Ugrás a kommentre

2x02 - Screecher's Reach


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2. rész - Screecher's Reach / Sikolycsúcs

 

2v2.jpg

 

Írta: Will Colins, Jason Tammemägi

Rendezte: Paul Young

 

Helyszín: -

 

Szereplők:

Baython - Alex Connolly

Daal - Eva Whittaker

Keena - Molly McCann

Quinn - Noah Rafferty

Sikoltó szellem - Niamh Moyles

Sith Anya - Anjelica Huston

 

Érdekességek

- A "Sikolycsúcs"-ot a Star Wars: A Birodalom visszavág barlangos jelenete inspirálta.
- Paul Young, a Cartoon Saloon alapítója egy sci-fi film rendezését fontolgatta, amikor a Lucasfilm megkereste őt a Star Wars: Látomások kapcsán.
- A készítők saját életének gyerekkori kalandjai és felfedezései szintén inspirálták a "Sikolycsúcs"-ot.
- Az ír tájak szolgáltatták a "Sikolycsúcs" pásztori helyszíneinek megjelenését.
- Mivel a Cartoon Saloon egy ír stúdió, az ír néphagyomány kísértete közvetlen hatással volt a Sith anyára.

 

Concept Art galéria

View post on imgur.com
 
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem az első rész csalódottsága után most nem szólhatok egy rossz szót se. Így kell ezt csinálni! Gyönyörű animáció ami rátett az érdekes sztorira. Szerethető karakterek, számomra megható vége lett és végig figyeltem, nagyon beszippantott az egész. Ezt simán néztem volna tovább. Nem hittem volna, hogy erre megy ki a játék.

Remélem több ilyen szintű rész lesz még az évadban.

9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte nehezen tudtam hova tenni ezt az epizódot, mert nagyon nem hozta azt a Star Wars hatást, amit ezekben "Látomásokban" is azért elvárnék, de aztán fokozatosan kezdett bekúszni a képbe, a főhős elvágyódásának formájában, a barlangos szekvencia is egy visszatérő SW motívum, ami itt a sztori fő fókuszpontját adta. Összességében ez egy sokkal komplexebb epizód volt, mint az előző, még ha a látványvilág engem itt annyira nem is ragadott magával, de a karaktereihez és a történetéhez sokkal jobban tudtam kapcsolódni. Meg kell jegyezzem az egész barlangos kaland azzal a lénnyel gyerekként biztos kikészített volna, mert még így felnőttként is egy kicsit ijesztő volt és tetszett az is, hogy olyan irányba vitték el a történetet, hogy mertek bátrak lenni ezzel a sötét oldali fordulattal. Mikor levágta a barlang szellemét és elvágták a jelenetet akkor még voltak bennem kétségek, hogy vajon úgy jön e ki ebből a sztoriból, hogy esetleg arra használja a kapott hatalmát, hogy felemelje a többieket is, vagy a sötét oldal felé fordul, de szépen elvarrták ezt is. Vizuálisan egyébként nagyon jó snittek voltak itt a végén, amikor folynak a könnyek a lány arcán az elválásánál, nekem egy az egybe Anakint/Vadert juttatta eszembe a RotS végén mikor a Mustafaron tudatosul benne, hogy ő már elkötelezte magát és ott sír, de a zárósnitt is nagyon beszédes volt ahogy a fényes háttérből kiemelkedik a főszereplő alakja és ahogy bezárul a hajó ajtaja mintha kihúnyna a fény is. Jó volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x02 - Screecher's Reach

A 7. rész után, nálam ez a 2. helyezett. Olyan drámai hatást keltett az egész epizód, és jól is működött. 

Nagyon érdekes volt a srác szemszögét nézni, érzi hogy több van benne, mint a társaiban, többre képes, sőt talán vágyik is az erőre, csak épp az nem tudatosult benne, hogy ez a sith erő lesz. :)  

Viszont egyáltalán nem nevezném kapzsinak a srácot, mert ez nem kapzsiság volt, hanem inkább egyfajta elhivatottság valami megfoghatatlan erő felé. Remek rész lett ez is! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Viszont egyáltalán nem nevezném kapzsinak a srácot

 

Ez nem egy lány volt? :)

 

Amúgy szerintem sem a sötét oldal hajtotta csak ki akart törni azok közül a körülmények közül ahol élt és nem számolt a következményekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 05. 06. - 19:32, Wilde írta:

 

Ez nem egy lány volt? :)

 

Amúgy szerintem sem a sötét oldal hajtotta csak ki akart törni azok közül a körülmények közül ahol élt és nem számolt a következményekkel.

Nem, szerintem fiú volt. Egy kamasz srác. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nute Gunray írta:

Én angolul néztem, és nekem elsőre is egyértelműen lány volt. 

Nekem úgy tűnt, hogy fiú, de akkor legyen lány...a történet szempontjából mindegy, azon nem csorbit, hogy fiú-e avagy lány. 

Lány volt, Eva Whittaker adta a hangát, Daal-nak. Elsőre nem mondtam volna meg, hogy lány....

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt, tetszett a csavar hogy a medál Snoke (Palpi) módjára manipulálta a csajt. A végén úgy láttam a sötét oldali haldokló megkönnyebbült hogy gyors halála lesz. 

 

Az eddigi két rész alapján úgy látom ezek a Visions rész írók az Acolyte 2. évadára pályáznak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 05. 11. - 17:58, Cpt. Rex írta:

Szinkronosan nézted, ugye? Úgy tényleg lány szinkronhangot kapott... 

Angolul, mint egy kamasz srác, és elvileg az az eredeti hang. 

 

Amúgy szinkronnal néztem tényleg onnan gondoltam, de meghallgattam angolul és úgy is lánynak tűnik most. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.