Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Star Wars nagy hatással van mindenre, ezért nem véletlen, hogy felbukkan más filmekben is. Néha csak megemlítik, példálóznak vele. De van, hogy látszik a háttérbe. Van, hogy csak egy viccet mondanak vele. Persze azt nem lehet, kihagyni, mikor róla szól egy paródiafilm.

 

Én már sok ilyennel találkoztam, de nem lövök le mindent. Együtt mondjuk el egymásnak tapasztalatainkat.

 

Azért kezdésnek írok kettőt. Az egyik lejobbat és azt ami nekem a legújabb.

 

Spielberg nagy barátja Lucasnak, nem is véletlen, hogy az ET-be bekerült több Star Wars utalás is. Halloweeni jelmezesek között egy Yoda is feltűnik akivel a kis ET szimpatizál, mert utána akar menni. Ez még Yoda zenei témájával is alá van támasztva, nagyon aranyos hangulatos rész. Teljesen átadja az ET annak a kornak a nagyon jó felszabadult, boldog hangulatát. Még a film közben Star Wars figurákkal játszanak el egy SW jelenetet, ha jól emlékszem a Cantinából.

 

A legutóbbi amivel találkoztam az a Túl közeli rokon című filmben volt. Összenőtt ikrek Hollywoodba mennek és filmszerepet szeretnének, de azzal a külön kéréssel, hogy csak az egyik iker akar színész lenni, a másik meg a háttérben maradni. Mikor mendegélnek a stúdióban és Cher szerepet ajánl nekik látszik a háttérben egy marha nagy vásznon egy kép A Birodalom visszavágból. Mielőtt Luke kiesik az ablakon a Bespini kardpárbajban. Itt szó sem esik róla csak ott van a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szintén a Spielberg-Lucas haverságnak köszönhető:

A Poltergeist cimű horror-filmnek Spielberg volt a producere és a rendezésbe is nagyrészt beleszolt. "Pár" SW utalás a filmben:

-A gyerekek szobájában van egy Vader-maszk a polcon.

-A kislány Luke Skywalker bábúval, és egy Han Solos lézerpisztollyal játszik.

-A kisfiú ágya fölött van egy óriási Star Wars poszter, mig a gardrob-szobán egy Darth Vader poszter.

-A kisrácnak Star Warsos takarója van, aminek a tetején R2-D2 és 3PO látható.

-A kissrác ágya mellet egy Yoda bábú van.

-Amikor a gardrobszoba elkezdi beszivni a tárgyakat látszik, hogy a játékok között van egy Tie Figther modell is.

-Amikor a kisfiú fél a bohóctól rádobja a póloját. A pólo elején Chewbacca arca van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az Indiana Jonesban is felelhető egy utalás. Nekem ez a kedvencem. Régóta tudtam, hogy van, de mégiscsak a Indy DVD extra lemezén mondja meg Spielberg hol van. A hieroglifák között el van rejtve R2 és C-3PO is. Addig amíg nem tudtam hol van nagyítóval keresgettem a képen mindenhol, de nem találtam, csak mikor Spielberg elmesélte a történetét.

Minden hieroglifa eredeti, csak 3po-ék hamisak. Spielberg saját ötlete volt, hogy tegyék oda őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor még nem is beszéltünk a rengeteg SW alapú poénon, amit igazából fel sem lehetne sorolni, mert annyi van. Ha csak egy mondatra is, de akkor is megemlítik a SWt vagy utalnak rá.

 

Pl most láttam a Kleopátra küldetést, és el is felejtettem azt a poént mikor a Római hadvezér azt mondja hogy: "Senki sem packázhat a Birodalommal" és hát persze közben megy légzés és a zene. :)

A másik kedvencem pedig a Nagy Durranás 2ből, mikor az elnök és Saddam fénykardpárbajt vívnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze fellehetne emlegetni a Jóbarátokat: Rachel megkéri Ross-t, hogy mesélje el a legmerészebb erotikus fantáziáját és megcsinálják. Ross bevallja, hogy nagyon birta Leia hercegnőt, amikor Jabba rabszolgája volt és abban az "arany-bikiniben" volt.

Ebben a részben egy halom SW poén elhangzik egyébként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW utalás szintjén élen jár Kevin Smith több filmje is (pl. a Shop Show, és a Jay és Néma Bob Visszavág is). Smith bevallottan nagy SW rajongó, szóval ez érthető is.Hirtelen ami ebből a két filmből eszembe jut:

 

-Néma Bob a cigijét emelgetné az Erővel

-Holden azt mondja Jay-éknek, hogy a róluk szóló film azóta a legrosszabb ötket, hogy Greedo lőtt először

-Carrie Fisher szereplése

-Mark Hamill szereplése (Dákón Vágó szerepében) még fénykardpárbajt is vív

-a "fekafóbozó" rendező "George Lucas ezért biztos perelni fog" mondása

-A Jay és Néma Bob visszavág címe és kezdése

+ ami nem jutott most eszembe

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Kevin Smith SW célzásai közül a kedvencem a Képtelen Képregényben van. Mikor az elején a néger csávó elmeséli h miről is szól igazából a SW. "Nem más mint Gettósítás" - "és ott van Darth Vader, a legfekább feka az egész galaxisban és még az Erő is csumázza..." Hát az valami eszeveszetten jó lett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW utalás szintjén élen jár Kevin Smith több filmje is (pl. a Shop Show, és a Jay és Néma Bob Visszavág is). Smith bevallottan nagy SW rajongó, szóval ez érthető is.

 

Nem véletlen merült fel pletyka szinten, hogy Smith rendezné majd a készülő SW filmsorozat egyes részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW utalás szintjén élen jár Kevin Smith több filmje is (pl. a Shop Show, és a Jay és Néma Bob Visszavág is). Smith bevallottan nagy SW rajongó, szóval ez érthető is.

 

Nem véletlen merült fel pletyka szinten, hogy Smith rendezné majd a készülő SW filmsorozat egyes részeit.

 

Kedvenc Kevin Smith-es SW utalásom a Shop Stopban van, amiszerint a 2. Halálcsillagot azért építették fel olyan gyorsan, mert a hadsereg helyett külső vállalkozókat is bevontak a munkába ;) (és a lázadók megölték az összes külső vállalkozót)

Smith is olyan kérdéseken filózik, mint a fanok, remélem ő fogja rendezni a sorozat néhány részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Az elején a bevezető szöveg hasonlóra van megcsinálva, mint az SW filmeknél. Csillagos éjszakai égbolton halad a sárga felirat.

 

Nem emlékszem... Vajon a most készülő folytatásban is leszenek majd utalások? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A függetlenség napja egy nagy SW klón 8) Persze nem a sztorit, hanem egyes látványelemeit tekintve. Egyébként néhol roppant gagyi...

 

OFF

 

Szerintem viszont Will Smith és Jeff Goldblum (nem tom hogy kell leírni) elviszik a hátukon a filmet. Nekem nagyon tetszik!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ezt a topikot esetleg arra is fel lehet használni, hogy szóljunk egymásnak, ha SW vonatkozású film megy a TVben.

Most az RTL-en Muppet Show az űrből c. film megy.

Bár annyi ennek az SW vonatkozása, hogy Miss Röfi hangja Frank Oz, ezt a szinkronizálás csodája miatt nem élvezhetjük.

De aki érdekel és nincs más dolga nézze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Amiről írok, az nem igazán utalás, inkább lopás: The Humanoid című 1979es olasz műremek. Ma sikerült letölteni, hát, igencsak pofátlan SW koppintás, bizonyos elemeket egy az egybe loptak le. (és maga a film se valami nagy cucc) az atom.pganet.com címen jó kis összehasoníltás van a hasonlóságokról

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy bizonyos török film: "Dünyayi kurtaran adam", amit egyszerüen csak a török Star Warsnak szoktak hivni. No nem azért, mert esetleg lenyult pár ötletet vagy magát a történetet. Egyszerüen simán átolloztak egy az egyben bizonyos jeleneteket a régi Star Wars filmekből (föleg az űrcsatás jeleneteket az ep.4-ből). '82-es filmről van szó... a cime valahogy igy hangzik magyarul: "Az ember, aki megmentette a világot" :lol: .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt a tv2-be a sikoly2, tesóm tájékoztatott, hogy van benne egy mondat sw poén, hát nem pont annál a résznél volt áramszünet??!!! :x Valaki nem látta véletlenül?

Viszont a 3-ban ugye ott az a klasszikus Carrie Fisher jelenet, csak azért néztem meg. Ez a "azért nem én lettem Leia hercegnő, mert nem feküdtem le George Lucassal" jó duma :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "azért nem én lettem Leia hercegnő, mert nem feküdtem le George Lucassal" jó duma  :D

 

Van egy kellemes történet, ami nem is olyan régen történt. GL megkapott valami flancos díjat, és Carrie Fischer az ünnepi beszédében arról beszélt, hogy állítólag lefeküdt vele a szerep miatt, de talán nem is ő volt? :lol: Ebből is látszik, hogy nem sok alapja lehet efféle pletykáknak. Bár ki ne akarhatott már akkor is kihasználni egy fiatal színésznőt? Vajon Ridley Scott is meghúzta Sigurney Weavert? :39: :39: :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt a tv2-be a sikoly2, tesóm tájékoztatott, hogy van benne egy mondat sw poén, hát nem pont annál a résznél volt áramszünet??!!!  :x  Valaki nem látta véletlenül?

 

Már rég láttam A sikoly 2-öt, de ha jól emlékszem arról beszélgetnek az aktuális jelenetben a fiatalok, hogy a filmtörténetben még nem készült olyan folytatás, ami jobb lenne az eredetinél. Aztán valaki szól, hogy a Birodalom visszavág márpedig jobb. Ám őt lehurrogják mivel a Birodalom visszavág nem hagyományos 'sequel', mivel már az első rész készitésénél bevolt tervezve a megcsinálása...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rég láttam A sikoly 2-öt, de ha jól emlékszem arról beszélgetnek az aktuális jelenetben a fiatalok, hogy a filmtörténetben még nem készült olyan folytatás, ami jobb lenne az eredetinél. Aztán valaki szól, hogy a Birodalom visszavág márpedig jobb. Ám őt lehurrogják mivel a Birodalom visszavág nem hagyományos 'sequel', mivel már az első rész készitésénél bevolt tervezve a megcsinálása...

 

Hát ez nagyon nagy poén. :lol::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "azért nem én lettem Leia hercegnő, mert nem feküdtem le George Lucassal" jó duma  8)

 

Van egy kellemes történet, ami nem is olyan régen történt. GL megkapott valami flancos díjat, és Carrie Fischer az ünnepi beszédében arról beszélt, hogy állítólag lefeküdt vele a szerep miatt, de talán nem is ő volt? :) Ebből is látszik, hogy nem sok alapja lehet efféle pletykáknak. Bár ki ne akarhatott már akkor is kihasználni egy fiatal színésznőt? Vajon Ridley Scott is meghúzta Sigurney Weavert? :39: :39: :):lol:

Ezt az aranyos kis történetet Carrie az AFI életműdíj átadón mondta a múlt hónapban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.