Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mostantól nem lehet regisztrálni a fórumra. Aki szeretne valakit meghívni az szóljon, és megoldjuk.
Mi történt, hogy így döntöttél?

 

 

Vajon ki akar az én nevemmel belépni? Ma 17 sikertelen próbálkozás volt, így le is tiltotta a rendszer az accountomat.
Ezentúl akkor nem lehetünk benne biztosak, hogy Ody Mandrell néven tényleg Te írsz majd mindig? :clap:

 

Bár viccen túl, ez riasztó jelenség. És biztos nem jószándékú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ha ugyanarról a gépről írnak vagy ugyanaz a router osztja meg őket, amúgy nem.
Darth Sky és DhenSter ip címe volt amikor egyezett. :D Talán a múltban egy gépet használtak? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két embernek lehet ugyanaz az IP címe?

Nem is tudom, majd megkérdezem kollégát részletesebben. Ugyanis mintha azt mondta volna, hogy nálunk a kábeles net úgy működik, hogy az egész hálózat ugyanarról az IP-ről lép ki a netre (de lehet kérni saját IP-t is díjért), de lehet, hogy valamit totál félreértettem :D Szokott is bajom lenni a rapidos letöltések miatt, mert kiírja az oldal, hogy erről az IP-ről már fent vagyok, vagy valami hasonlót (holott nem is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom, majd megkérdezem kollégát részletesebben. Ugyanis mintha azt mondta volna, hogy nálunk a kábeles net úgy működik, hogy az egész hálózat ugyanarról az IP-ről lép ki a netre (de lehet kérni saját IP-t is díjért), de lehet, hogy valamit totál félreértettem :D Szokott is bajom lenni a rapidos letöltések miatt, mert kiírja az oldal, hogy erről az IP-ről már fent vagyok, vagy valami hasonlót (holott nem is).

Ez a routeres probléma. Ha routeren keresztül kapcsolódik több gép a netre, akkor kívülről látszólag mindegyik ugyanarról az ip-ről fog csatlakozni. Azonban ez a cím tulajdonképpen nem a gép címe, hanem az egész alhálózaté, illetve azé az eszközé, ami ezeket a gépeket "kijuttatja" az internetre. Az alhálózaton belül az egyes gépeknek NEM lehet ugyanaz az ip-címük. (Ezek a belső címek rendszerint 192-vel kezdődnek.)

 

Darth Sky és DhenSter ip címe volt amikor egyezett. :D Talán a múltban egy gépet használtak?

Vagy egy hálózaton voltak.

Vagy még az is megeshet, hogy mindkettejüknek dinamikus IP-je van, és véletlen egymás után megkapták ugyanazt az IP-t. Bár mondjuk ennek a valószínűsége 1 a jó magas számhoz, de megeshet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt mondja jól. Soha nem lehet egy gépnek ugyanaz az IP-je mint a másiknak(mint ugye nincs két Kossuth Lajos utca pl az V.kerben), viszont a net felöl a router 1 IP-nek látszik. Annak a valószinüsége, hogy két ember ugyanazt az IP-t kapja dinamikusan(mert ugye ha az ember fel lép a netre akkor minden alkalommal más IP-t kap a szolgáltatótól) gyakorlatilag nulla. Ezért van az hogy rapidshare-n úgy lehet gyorsan tölteni, hogy megszakítom a netkapcsolatot 5 perc múlva belépek és más IP-m lesz.

Azt kell mondanom(sajnos), hogy technikai szempontból Darth Sky próbált más néven Pildihez jönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kell mondanom(sajnos), hogy technikai szempontból Darth Sky próbált más néven Pildihez jönni.
Nem hiszem. Más a két ember ip címe, csupán voltak olyan hsz-ek amik egy azon címről származtak. Na ez hogy lehet? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.