Ugrás a kommentre

theclonewars.atw.hu


Jinx Lumos Joke

Ajánlott hozzászólás

Remélem, az adminokat nem zavarja, hogy ha létre hozok, egy fórum témát a honlapomnak...

A téma lényege, hogy leírjátok kéréseiteket, hogy mit tegyek ki a honlapomra, vagy figyelmeztessetek, ha valamilyen hibát vesztek észre, meg hasonlók. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, az adminokat nem zavarja, hogy ha létre hozok, egy fórum témát a honlapomnak...

A téma lényege, hogy leírjátok kéréseiteket, hogy mit tegyek ki a honlapomra, vagy figyelmeztessetek, ha valamilyen hibát vesztek észre, meg hasonlók. :D

 

 

Hogy érdemben is válaszoljon valaki a felvetésedre : Szerintem külön képeket is tehetnél fel a film és sorozat szereplöiről illetve a részekböl tehát egy úgymond képgalériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

Hy!

Valakinek a segítségét kérnem (már előre is)!

Arról lenne szó, hogy nekem T-Home TV-m van amivel felvenni még tudok, de gépre átrakni a felvételt már nem. A feltöltési sebességem is nagyon alacsony (a multkor 1Gb-t nem sikerült feltölteni 7 óra alatt...).

Ezért arra kérek, valakit, hogy mikor elkezdik a Clone Wars sugárzását kis hazánkban, akkor ha valaki meg tudja tenni, vegye fel a részeket és töltse fel a netre(data.hu), és engedje meg, hogy én azt felrakjam a honlapomra:

 

Köszi!

 

Ui.: Sajna még messze van a magyar Clone Wars... :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sajna nekem sem hű de gyors a feltöltésem, és nincs is rendszerem TV-ből felvételre, ezért nem is ajánlkozom (és szerintem a többség így van ezzel). Viszont, szinte 100%, hogy valaki majd digizi a hangot, és összeilleszti majd az angol képanyaggal (teljesen fölösleges felvenni a logókkal teli TV műsort, mikor addigra talán még DVD rip is lesz, de ha nem, az angol CW digitális adását amúgy sem tudja überelni a magyar CW).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna valóban ritka, ha valaki tévéről, stb akar digitalizálni otthon. Többnyire nincsenek meg hozzá a technikai feltételek, de szinte feleslegesek is, mert úgyis felkerül minden a netre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Sajna valóban ritka, ha valaki tévéről, stb akar digitalizálni otthon. Többnyire nincsenek meg hozzá a technikai feltételek, de szinte feleslegesek is, mert úgyis felkerül minden a netre.

Felkerül, de ha nem általunk, askkor ki álltal???

 

 

Szerintetek melyik részt linkeljem az oldalon???

 

Ezt írta valaki e-mailban(lehet, hogy közületek való, de nem hiszem, mert az szerintem ide írta volna...)

 

Hello!

Azt szererném kérdezni, hogy hosszútávon melyik változatokat érdemes letölteni, mert eddig én a 175 megás (otv, fqm,2HD,aAf stb) részeket gyűjtögettem, de látom a legutóbbi rész már csak az SDH féle változatban van és 215 megás.

Mi a különbség, ha van egyáltalán, szerinted melyik lesz a jobb?(mert érdekes módon a Torrentz.com-on csak a 175 mb-osak kapnak kis zöld kerek pipákat.-vagy ez nem jelent semmit?)

Ja és néhány részből van ez a 720p. Ezzel érdemes foglalkoznom?

 

Köszi és további jó munkát!

 

+aláírás, de azt nem adom ki... :D

 

 

Én nem nagyon értek, hozzá(én csakúgy csinálom a honlapot) szerintetek mit írjak vissza???

 

Köszi a segítséget!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, jó. Nekem is elüldte ezt a levelet, íme a válaszom:

Én a 175 megásakat(aAF) részesítem előnyben, ezeknek némileg jobb a képük, és "szabványméretűek"(20 perc=180M, 40 perc=360M)

A 720p abban különbözik, hogy a sima videó felbontása 624x352, ennek azonban 1280x720. Én ezt is le szoktam tölteni, sokkal részletgazdagabb a kép. (de természetesen erősebb gépet is igényel.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Először is nem Clon Wars hanem Clone Wars. :) Elírtad a fejlécet.

Nem a fejléc, ha nem a "tittle" rész lett elírva... :) (méghozzá a frameset-es fájlban)

Esetleg próbáld meg az egészet a képernyő közepére hozni. Szerintem szebben mutatna.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg szedd le azt a ronda visszaszámlálót, és inkább csinálj egy sokkal visszafogottabbat, a következő linken találsz hozzá segítséget: http://crazy-but-real.com

 

Valami felépítés nem ártana az oldalnak, mert minden csak úgy ott van valahol. Összhangba kéne hozni a dolgokat. Mondjuk kezdd a színekkel. Aztán a képekkel... hátterekkel... Alkosson egy egészet.

 

A framesetben nincs is title... A title (ami ugye egy t :) ) a head-en belül van, mint azt tudjuk, ott kéne a Clon Warst átírni... Nekem egyébként totál belassul a böngészőm az oldaltól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A framesetben nincs is title... A title (ami ugye egy t :) ) a head-en belül van, mint azt tudjuk, ott kéne a Clon Warst átírni... Nekem egyébként totál belassul a böngészőm az oldaltól...

Mielőtt piszkálódni kezdesz, nézz utána a dolognak, nem néztél-e el valamit. :) Segítek: "(méghozzá a frameset-es fájlban)" :)

A "sintax error" visszajelzést pedig köszönöm. :) (Ja, egyébként a frame-ablakba kerülő fájlban is van egy "title", más szöveggel. Mint a mellékelt ábra mutatja, feleslegesen, mivel nem jelenik meg. A "head" többi részéről nem tudom, h felesleges-e, vagy sem. Feltételezésem szerint igen, de ehhez Lara jobban ért.)

 

A böngészőm sebességét nekem is padlóra küldte.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: a böngésző nem fog a frame-ekbe belinkelt lapok title részével foglalkozni, csak azzal, ami legelőször van megadva, hiába van az összes hülyeségben title. Hostot kéne váltani, mert ezek a frame-es megoldások már eléggé divatjamúltak és zavaróak és bénák. És a reklám is idegesítő. És a head részei nem feleslegesek.

 

Jinx: helyesírás, helyesírás, helyesírás. Ez az első dolog, amikor nekiáll az ember egy honlapnak. Mivel a magyar nyelv egy agglutináló nyelv, tehát ragozó, a toldalékok némelyike hasonul (-val, -vel rag), és ha leírod, hogy Episode 3-al, akkor ott ne tűnjön el a rag hasonult része, az m. Ez csak most egy hirtelen kiragadott hiba, de nem csak ilyenek vannak... Olvasgasd át az írásaidat. Vagy ha nincs hozzá kedved, kérj meg valakit, akiről tudod, hogy ért hozzá, és szívesen kijavítja.

 

Ez egy dives layout... Miért van olyan érzésem, hogy valamilyen programmal raktad össze? A Híreknél ez a megoldás elég érdekes:

<p class="style4">_____________________</p>

 

Ezt egyetlen egy taggel ki lehet váltani:

<hr>

 

És még a címsorokról: nem kéne háromfélét használni, vagy ha már háromfélét szeretnél, akkor legyen köztük valami összhang. Pl. jedirenden én kétfélét használok, ha jól emlékszem... :) A legtöbb helyen meg egyfélét.

 

Aztán ha már van google reklámod, rakd olyan helyre, hogy a látogatók észrevegyék. Én is csak a kódban vettem észre XD A reklámot célszerű az oldal tetejére rakni, esetleg a hírek fölé, a menüsávba két menü közé, de olyat is láttam már, hogy egy-egy hír között jelennek meg. Persze ehhez az kell, hogy az oldalad fel legyen osztva bizonyos részekre. Általában az alap, hogy van a fejléc (a nagy google reklámot, ami neked is van ez fölé érdemes rakni), ami visszaadja, hogy miről szól az oldal, tehát neked mondjuk CW-s képekből kéne egy ilyet összedobnod, erre rá lehet írni az oldal nevét (erre remek példa ez a fórum is :) ), esetleg imagemappel jöhet rá a menü. És akkor a fejléc alatti részt két részre osztod, egy content és egy navigation/sidebar. A sidebart érdemes bal oldalra rakni, ahol nálad is van a menü, mert az átlag netező először bal oldalon keresgél... Üdvözlő szöveg mehet szintén a sidebarba. (Ja, betűméret is nyugodtan maradhat egységes, esetleg a h1 lehet 1-2 mérettel nagyobb) Aztán a content részbe mehetnek a hírek, amikor kiírsz egy hírt, már oda is be lehetne linkelni a legújabb letölthető dolgot, hogy a látogatónak ne kelljen a menük között keresgélnie, vagy akár az illetékes menüt is belinkelheted oda, tudod, a netezők lusták XD Chatnek se sok értelme van ott lent eldugva, elfér a menük alatt a sidebarban. És ezekben a chatekben az a legjobb, hogy színben teljesen az oldaladhoz lehet őket alakítani. Aztán ezek alá jöhetne egy footer, oldalnévvel, szerkesztő nevével, elérhetőségével, stb, stb. De külön elérhetőséges menü is lehetne...

 

Az a kék csík miért nem folytatódik? Ha már annyira ragaszkodsz hozzá (én mondjuk nem ragaszkodnék :) ), akkor menjen végig az oldalon, csak egy background-repeat kell a css bodyba és ismétlődik a dolog, csak be kell állítani, hogy merre ismétlődjön.

 

Remélem, nem voltam túl gonosz... ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: a böngésző nem fog a frame-ekbe belinkelt lapok title részével foglalkozni, csak azzal, ami legelőször van megadva, hiába van az összes hülyeségben title. Hostot kéne váltani, mert ezek a frame-es megoldások már eléggé divatjamúltak és zavaróak és bénák. És a reklám is idegesítő. És a head részei nem feleslegesek.

 

Jinx: helyesírás, helyesírás, helyesírás. Ez az első dolog, amikor nekiáll az ember egy honlapnak. Mivel a magyar nyelv egy agglutináló nyelv, tehát ragozó, a toldalékok némelyike hasonul (-val, -vel rag), és ha leírod, hogy Episode 3-al, akkor ott ne tűnjön el a rag hasonult része, az m. Ez csak most egy hirtelen kiragadott hiba, de nem csak ilyenek vannak... Olvasgasd át az írásaidat. Vagy ha nincs hozzá kedved, kérj meg valakit, akiről tudod, hogy ért hozzá, és szívesen kijavítja.

 

Ez egy dives layout... Miért van olyan érzésem, hogy valamilyen programmal raktad össze? A Híreknél ez a megoldás elég érdekes:

<p class="style4">_____________________</p>

 

Ezt egyetlen egy taggel ki lehet váltani:

<hr>

 

És még a címsorokról: nem kéne háromfélét használni, vagy ha már háromfélét szeretnél, akkor legyen köztük valami összhang. Pl. jedirenden én kétfélét használok, ha jól emlékszem... :) A legtöbb helyen meg egyfélét.

 

Aztán ha már van google reklámod, rakd olyan helyre, hogy a látogatók észrevegyék. Én is csak a kódban vettem észre XD A reklámot célszerű az oldal tetejére rakni, esetleg a hírek fölé, a menüsávba két menü közé, de olyat is láttam már, hogy egy-egy hír között jelennek meg. Persze ehhez az kell, hogy az oldalad fel legyen osztva bizonyos részekre. Általában az alap, hogy van a fejléc (a nagy google reklámot, ami neked is van ez fölé érdemes rakni), ami visszaadja, hogy miről szól az oldal, tehát neked mondjuk CW-s képekből kéne egy ilyet összedobnod, erre rá lehet írni az oldal nevét (erre remek példa ez a fórum is :) ), esetleg imagemappel jöhet rá a menü. És akkor a fejléc alatti részt két részre osztod, egy content és egy navigation/sidebar. A sidebart érdemes bal oldalra rakni, ahol nálad is van a menü, mert az átlag netező először bal oldalon keresgél... Üdvözlő szöveg mehet szintén a sidebarba. (Ja, betűméret is nyugodtan maradhat egységes, esetleg a h1 lehet 1-2 mérettel nagyobb) Aztán a content részbe mehetnek a hírek, amikor kiírsz egy hírt, már oda is be lehetne linkelni a legújabb letölthető dolgot, hogy a látogatónak ne kelljen a menük között keresgélnie, vagy akár az illetékes menüt is belinkelheted oda, tudod, a netezők lusták XD Chatnek se sok értelme van ott lent eldugva, elfér a menük alatt a sidebarban. És ezekben a chatekben az a legjobb, hogy színben teljesen az oldaladhoz lehet őket alakítani. Aztán ezek alá jöhetne egy footer, oldalnévvel, szerkesztő nevével, elérhetőségével, stb, stb. De külön elérhetőséges menü is lehetne...

 

Az a kék csík miért nem folytatódik? Ha már annyira ragaszkodsz hozzá (én mondjuk nem ragaszkodnék :) ), akkor menjen végig az oldalon, csak egy background-repeat kell a css bodyba és ismétlődik a dolog, csak be kell állítani, hogy merre ismétlődjön.

 

Remélem, nem voltam túl gonosz... ^^

 

Köszi a kritikát, de ezt a ketté osztós dolgot nem nagyon értem... Hogyan és mit osszak ketté??? A helyesírással meg egyébként nincsen bajom, csak így a gépbe bevinni a szöveget nem tudom, hogy kell normálisan( mikor kell kötőjel, vagy csak a szám után rögtön rag...).

Miért van olyan érzésem, hogy valamilyen programmal raktad össze?

Ez nem véletlen, mert hozzávetőlegesen 0%-át csináltam az egésznek... Csak egy sablont töltöttem fel tartalommal(ahhoz képest azért elég sok órányi munkám van benne :D )

A google reklámot meg csak úgy odaraktam, hátha valaki ráklikkel... Nem ebbőlakkarom megkeresni a kenyeremet(főleg azért mert nem én keresem a kenyeremet, hanem apukám, mert én 14 éves vagyok... :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyesírással meg egyébként nincsen bajom, csak így a gépbe bevinni a szöveget nem tudom, hogy kell normálisan( mikor kell kötőjel, vagy csak a szám után rögtön rag...).

Én szívesen kijavítom... :)

mert én 14 éves vagyok... :) )

Te is? :) :) Már nem érzem magam egyedül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.