Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem csak egy elvárásom van a Revan könyv felé. Gyorsan jelenjen meg, mert nagyon szeretném már elolvasni. :D

 

OFF: Punk Hazard. :D Egyik kedvenc animém illetve mangám.

Sajnos idén már nem fog megjelenni. :(

 

OFF: Nem vagyok nagy anime rajongó, igazából csak ezt nézem, de ezt fanatikusan. :D (Meg van még egy, de az gyerekkorom klasszikusa. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nálam is a második helyezett, egyelőre még holtversenyben van A Gonosz Dinasztiával. Nagyon nehéz eldönteni, de a Sötét Nagyúrhoz ragaszkodom makacsul. :) Az a legjobb a Red Harvestben így első ránézésre, hogy képes volt újrateremteni a Halálosztag feelingjét egy teljesen más környezetben és érában, Joe Schreiber született Star Wars író, remélem látjuk még őt viszont más műfajban is az EU-ban, az ilyeneket kell foglalkoztatni. :)

 

Én is remélem, hogy ír még. Ha a Red Harvest sem magyaráz meg mindent, akkor meg lehetne írni mi történt a csillagrombolón.

 

Mindig jó lelkes újoncokkal találkozni az EU-ban, szerintem Jeff Grubb is ilyen. :)

 

Jeff Grubb-ban bízok. Az Utolsó őriző nagyon jó lett tőle.

 

Szerintem azért közülük sem halt meg olyan sok (bár a 3 Solo gyerekből már csak 1 él, ha jól emlékszem).

 

Hát én pont az ő halálukat sajnáltam a legjobban.

 

Beszereztem a Sötét Nagyúrt, remélem jó könyv. Nekem ez lesz az első EU élményem.

 

Ha szereted Vadert, akkor ezt imádni fogod.

 

Írnak azért, Drew Karpyshyn jelenleg is dolgozik az Annihilationon...

 

Azt nár nagyon várom. Ott már viszont teljesen elszabadíthatja a fantáziáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos idén már nem fog megjelenni. :(

 

OFF: Nem vagyok nagy anime rajongó, igazából csak ezt nézem, de ezt fanatikusan. :D (Meg van még egy, de az gyerekkorom klasszikusa. :))

 

Akkor van időm a többi könyvre amit kinéztem. Pedig terveztem egy Kotor végigjátszást Revan könyvel megfűszerezve, de akkor ez a jövő zenéje. :D

 

OFF: Dragon Ball lenne az a klasszikus? Amúgy valóban nagyon jó a One Piece, annyi fantázia van az egész világba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor van időm a többi könyvre amit kinéztem. Pedig terveztem egy Kotor végigjátszást Revan könyvel megfűszerezve, de akkor ez a jövő zenéje. :D

 

OFF: Dragon Ball lenne az a klasszikus? Amúgy valóban nagyon jó a One Piece, annyi fantázia van az egész világba.

Akkor egyúttal vidd végig a második részt is, mert Meetra Surik is szerepel benne. :)

 

OFF: Dehogy, egy sokkal kevésbé ismert gyöngyszem, az Ezüst Nyíl. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem a Gonosz dinasztiát. A történet pikantériája, hogy eredetileg a Bane-trilógia második részéért mentem Alexandrába, de az nem volt raktáron. Nem bírtam ki, megvettem ami volt, de valószínűleg jövőhéten már a Kettő szabálya is meglesz. A másik könyv amit be szeretnék szerezni az a Halálosztag, bár a horrort nem feltétlen nekem találták ki, általában épphogy nem sz*rom körbe a kanapét a félelemtől. :D

Látom sokaknak bejött, teszek vele egy próbát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egyúttal vidd végig a második részt is, mert Meetra Surik is szerepel benne. :)

 

OFF: Dehogy, egy sokkal kevésbé ismert gyöngyszem, az Ezüst Nyíl. :)

Én is úgy gondoltam, csak nem írtam le külön a 2. részt. :)

 

OFF: Régen mennyire szerettem, persze akkor még fogalmam se volt róla, hogy animét nézek valójában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem a Gonosz dinasztiát. A történet pikantériája, hogy eredetileg a Bane-trilógia második részéért mentem Alexandrába, de az nem volt raktáron. Nem bírtam ki, megvettem ami volt, de valószínűleg jövőhéten már a Kettő szabálya is meglesz. A másik könyv amit be szeretnék szerezni az a Halálosztag, bár a horrort nem feltétlen nekem találták ki, általában épphogy nem sz*rom körbe a kanapét a félelemtől. :D

Látom sokaknak bejött, teszek vele egy próbát.

Végül is, talán annyira nem függnek össze, de azért gyakran utalnak vissza az előző kötetben történtekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondoltam, csak nem írtam le külön a 2. részt. :)

 

OFF: Régen mennyire szerettem, persze akkor még fogalmam se volt róla, hogy animét nézek valójában. :D

Az OFF-okat szerintem folytassuk a Sorozatok 5.0-ban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan ettől tartok, hogy az utalásokat nem érteném. Rossz érzés, hogy ott árválkodik a polcomon. :D

Figyelj, vagyunk itt néhányan, akik tudnak segíteni, hogy ha valamit nem értettél. Itt van egy önjelölt EU mágus, aki Jedi Historiannak nevezi magát, vagy akár ott van Sky, Revan vagy Gunray. Vagy akárki más, aki elolvasta már. Ha gondolod, akár írhatok egy összefoglalót is, mint a Red Harvestről, mondjuk nem tudom ez mennyire okos dolog lenne, tekintve azt, hogy még el akarod olvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj, vagyunk itt néhányan, akik tudnak segíteni, hogy ha valamit nem értettél. Itt van egy önjelölt EU mágus, aki Jedi Historiannak nevezi magát, vagy akár ott van Sky, Revan vagy Gunray. Vagy akárki más, aki elolvasta már. Ha gondolod, akár írhatok egy összefoglalót is, mint a Red Harvestről, mondjuk nem tudom ez mennyire okos dolog lenne, tekintve azt, hogy még el akarod olvasni. :)

 

Rendben, meggyőztél. Napokban elolvasom, remélem minden világos lesz, ha nem akkor esetleg majd fárasztalak titeket a kérdéseimmel. Szerintem mindegy, elolvasom a másodikat is, de az elsővel és a harmadikkal együtt. Ez a mostani amolyan próbaolvasás lesz. :D Köszi akkor a segítséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, meggyőztél. Napokban elolvasom, remélem minden világos lesz, ha nem akkor esetleg majd fárasztalak titeket a kérdéseimmel. Szerintem mindegy, elolvasom a másodikat is, de az elsővel és a harmadikkal együtt. Ez a mostani amolyan próbaolvasás lesz. :D Köszi akkor a segítséget.

Szívesen bármikor. :) A harmadik az brutál jó rész, talán a legjobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj, vagyunk itt néhányan, akik tudnak segíteni, hogy ha valamit nem értettél. Itt van egy önjelölt EU mágus, aki Jedi Historiannak nevezi magát, vagy akár ott van Sky, Revan vagy Gunray. Vagy akárki más, aki elolvasta már. Ha gondolod, akár írhatok egy összefoglalót is, mint a Red Harvestről, mondjuk nem tudom ez mennyire okos dolog lenne, tekintve azt, hogy még el akarod olvasni. :)

Nyalunk a haveroknak? :D Oké, vettem a lapot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor van időm a többi könyvre amit kinéztem. Pedig terveztem egy Kotor végigjátszást Revan könyvel megfűszerezve, de akkor ez a jövő zenéje. :D

 

OFF: Dragon Ball lenne az a klasszikus? Amúgy valóban nagyon jó a One Piece, annyi fantázia van az egész világba.

 

Nem túl távoli az a jövő. Nagyon esélyes, hogy jövőre ezzel indítanak.

 

 

Végül is, talán annyira nem függnek össze, de azért gyakran utalnak vissza az előző kötetben történtekre.

 

Hát, én nem hagynám ki A Kettő Szabályát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyalunk a haveroknak? :D Oké, vettem a lapot.

Tessék, örülj, végre kiprovokáltad, hogy válaszoljak a szánalmas kommentárodra, pedig azt hittem ebben a topikban biztonságban vagyok a hülyeségeidtől. Tudod, nincs semmi... Khm... "Nyalás" abban, hogy ha valaki segít egy rajongó társának megérteni egy könyvben bizonyos utalásokat, tudod, errefelé ez a szokás, legalábbis részemről. Úgyhogy ne sértegess... Te... Te... Nem akarok undorítót írni, úgyhogy csak diplomatikusan annyit mondok, hogy poodoo!

 

Hát, én nem hagynám ki A Kettő Szabályát.

Én sem szívesen, de hát ha egyszer most nem jut hozzá? Most várjon a polcon addig, amíg be nem szerzi a másodikat? Az ki tudja mennyi idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben viszont egyetértek. Sajnos a klasszikus EU legnagyobb részére jellemző ez a dolog és ennél a pontnál igazat kell adnom Dzséjtnek, miszerint az EU nem volt képes változásra, legalábbis akkoriban. A rajongók érdeklődését valamivel fent kell tartani és ezért erre leginkább a klasszikus filmeket idéző hangulatú regényeket tartották alkalmasnak, ami egy ideig bevált, de aztán a sokadig ilyen témájú regény után az ember már belefárad, még én is, pedig én még nem is olvastam olyan hű de sokat belőle, de így is többet, mint a bármelyik másik időszakban játszódó regényből. Sajnos nehéz eleget tenni a rajongók kettős fújolásának. Hogy ha sokáig minden ugyanaz, akkor monoton és ötlettelen, ha pedig valami újat akarnak bevezetni, akkor az gagyi és Star Wars idegen. Timothy Zahn annak idején pontot tett egy korszak végére a Thrawn Keze duológiával, mindörökre lezárta a Birodalom maradványaival folytatott háborút a Star Warson belül és a való életben is. Ekkor jött a Del Rey, az új könyvkiadó, ugyebár, akik megpróbálkoztak az újdonsággal és behozták a Yuuzhan Vongokat és rajongói fújolás lett a vége. Kicsit talán túlhúzták, ez igaz, de amikor pedig nagyjából visszatértek a gyökerekhez a Legacy Of The Force-ban, akkor pedig az volt a baj, hogy "ne, már megint?" A Fate Of The Jedi-al a Star Wars TCW-ben debütált fantasy vonalát igyekezték megerősíteni, de ehhez is kétkedve állnak hozzá az olvasók. Nehéz megfelelni egy olyan közönségnek, akinek semmi sem jó és igazából szerintem nem a kiadott művekben van a baj, hanem az emberekben. Vagy nem szeretik olyan töretlen lelkesedéssel a Star Warst, vagy egyszerűen csak semmit nem tudnak élvezni, mint a sorozatjunkie-n a sok fikázó. Az ilyenek pedig, ha csak fikázni tudnak, akkor inkább ne nézzék/olvassák és mindenkinek jobb lesz.

 

Főleg K.J. Andersonnál érzem azt, hogy hiába vannak ötletei, de attól még nagyon nem tud elszakadni a bevált formuláktól. Kb. az a szint, hogy Luke állandóan a Jedi-beli fekete hacukáját viseli, és persze vagy proto-Halálcsillag, vagy kvázi-Halálcsillagot (Sötétkard) kell elővennie, és tényleg csak az hiányzik,hogy az legyen úton útfélen leírva, hogy Leiának éppen mennyire kakaóscsiga a haja. Bírom a SW-beli könyveit, de ez akkor is nagyon feltűnő. Mondjuk igaz, hogy az olvasók egy részének ez jelenti a SW-hangulatot.

A NJO, és az azt követő éra könyveiben meg egyértelmű, hogy valami újat muszáj behozni, ha nem akarják állandóan magukat ismételni, és mint tudjuk, a változtatás ténye már vörös posztó a rajongók szemében. Na igen, a rajongó áldás és átok: egyszerre felemeli és életben tartja a művet, másrészt kisajátítja és megfolytja azzal, hogy ha valami nem ütközik az ő ízlésével/megszokásával (és most nem minőségi, csak tartalmi elemekről beszélek), akkor kibújik belőle a sárkány.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abban nincs semmi szokatlan. :) Végülis a Jedik is évtizedekig ugyanazt a hacukát hordták általában.

 

Persze, de ezt akkor még nem tudtuk amikor ezek a könyvek kijöttek. Ennek fényében igyekszem a szerzők szemléletét is vizsgálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a hibáit mind elismerem, ennek ellenére mégis imádom Andersont, talán azért, mert könnyedén értelmezhető a nyelvezete és mert ezek voltak az első Star Wars könyvek, amelyeket olvastam. :)

 

Apropó, Anderson írta a Bane Of The Sith nevű szösszenetet, amelynek egy része benne van A Kettő Szabályában.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket a hibáit mind elismerem, ennek ellenére mégis imádom Andersont, talán azért, mert könnyedén értelmezhető a nyelvezete és mert ezek voltak az első Star Wars könyvek, amelyeket olvastam. :)

 

Apropó, Anderson írta a Bane Of The Sith nevű szösszenetet, amelynek egy része benne van A Kettő Szabályában.

 

Alapjáraton bírom én is, főleg amikor még csak kezdő SW-olvasó voltam (régi szép idők :)), inkább csak újraolvasásnál jöttek elő ezek a dolgok. De pl. amikor őt sem kötötte korszakhatár, mint az általad is említett Bane of The Sith, vagy a Tales Of The Jedi sorozatok, azokban már nem érzem azt, hogy mereven ragaszkodna a panelekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapjáraton bírom én is, főleg amikor még csak kezdő SW-olvasó voltam (régi szép idők :)), inkább csak újraolvasásnál jöttek elő ezek a dolgok. De pl. amikor őt sem kötötte korszakhatár, mint az általad is említett Bane of The Sith, vagy a Tales Of The Jedi sorozatok, azokban már nem érzem azt, hogy mereven ragaszkodna a panelekhez.

Tényleg, a Tales Of The Jediről meg is feledkeztem, micsoda ínyenc klasszikusok azok is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék, örülj, végre kiprovokáltad, hogy válaszoljak a szánalmas kommentárodra, pedig azt hittem ebben a topikban biztonságban vagyok a hülyeségeidtől. Tudod, nincs semmi... Khm... "Nyalás" abban, hogy ha valaki segít egy rajongó társának megérteni egy könyvben bizonyos utalásokat, tudod, errefelé ez a szokás, legalábbis részemről. Úgyhogy ne sértegess... Te... Te... Nem akarok undorítót írni, úgyhogy csak diplomatikusan annyit mondok, hogy poodoo!

 

 

Én sem szívesen, de hát ha egyszer most nem jut hozzá? Most várjon a polcon addig, amíg be nem szerzi a másodikat? Az ki tudja mennyi idő.

 

Hát őszintén szólva én inkább vadásznék a hiányzó kötetre és sorrendben olvasnám el. Még nem olyan fellelhetetlen A Kettő Szabálya. Bár ezt egyén válogatja. Volt már olyan, hogy adott sorozatban én is ugrottam, de csak azért, mert a keresett rész évek óta hiánycikk volt.

 

Főleg K.J. Andersonnál érzem azt, hogy hiába vannak ötletei, de attól még nagyon nem tud elszakadni a bevált formuláktól. Kb. az a szint, hogy Luke állandóan a Jedi-beli fekete hacukáját viseli, és persze vagy proto-Halálcsillag, vagy kvázi-Halálcsillagot (Sötétkard) kell elővennie, és tényleg csak az hiányzik,hogy az legyen úton útfélen leírva, hogy Leiának éppen mennyire kakaóscsiga a haja. Bírom a SW-beli könyveit, de ez akkor is nagyon feltűnő. Mondjuk igaz, hogy az olvasók egy részének ez jelenti a SW-hangulatot.

A NJO, és az azt követő éra könyveiben meg egyértelmű, hogy valami újat muszáj behozni, ha nem akarják állandóan magukat ismételni, és mint tudjuk, a változtatás ténye már vörös posztó a rajongók szemében. Na igen, a rajongó áldás és átok: egyszerre felemeli és életben tartja a művet, másrészt kisajátítja és megfolytja azzal, hogy ha valami nem ütközik az ő ízlésével/megszokásával (és most nem minőségi, csak tartalmi elemekről beszélek), akkor kibújik belőle a sárkány.

 

Andersont és a Jedi Tales miatt becsülöm nagyon. Ott tényleg nagyot alkotott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaszívom, amit az előbb írtam. A Kettő Szabálya és A gonosz dinasztia kifogyott a nagykereskedelmi forgalomból. Most már csak a szukits.hu-n rendelhető. Elfelejtettem, hogy azokból a könyvekből, melyek kikerülnek könyvesbolti forgalomba csak minimális példányszámot adnak ki. Előfordulhat, hogy 1-2 könyvesboltban még van belőle, de azokra már vadászni kell ilyenkor.

Aki a Végzetes szövetséget is meg akarja venni könyvesboltban, annak igyekeznie kell, mert szerintem 1 hónap alatt ki fog fogyni mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andersontől én csak a Jedi Akadémia-trilógiát, illetve A Sith-ek aranykora és A Sith Birodalom bukása c. képregényeket olvastam. Kissé talán gyermetegebb módon fogalmaz, mint az írók nagy része, de ez szerencsére nem megy a sztori rovására. Az ő stílusa egyszerűen ilyen. Ezért szeretik. :) Azt azért hozzátenném, hogy az Én, a Jediben Stackpole számomra sokkal élvezetesebben írta le ugyanazt a történetet, jeleneteket, mint Anderson, de ettől még utóbbit sem tartom rossz írónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzátenném, hogy az Én, a Jediben Stackpole számomra sokkal élvezetesebben írta le ugyanazt a történetet, jeleneteket, mint Anderson, de ettől még utóbbit sem tartom rossz írónak.

Pont ezt szerettem volna mondani, hogy itt mutatkozik meg a különbség a két író között, amikor mindketten ugyanazokat az eseményeket írják le, csak más szemszögből. Még akkor is sokkal jobb Stackpole, ha az Én, a Jedi korántsem hibátlan és vannak benne logikai bukfencek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.