Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Kérdés: ha a Szukits Kiadó kiadná a NJO-tól a FotJ.ig bezárólag az Endor utáni könyveket, akkor megvennétek, annak ellenére is ha mondjuk lesüllyedne N-canon szintre az egész, vagy csak egy része?

Én így biztosan nem venném meg. Számomra az N-canon szintre való süllyedéssel az Infinities színvonala környékére kerülne, amiből nem kérek. Hiába jó a sztori, ha nem tudom beilleszteni a hivatalos idővonalba, az hazavágja az egész élményt, hogy "igen, ez valóban megtörténhetett az SW univerzumban". Épp ezért nem tetszik az alternatív EU ötlete sem. Nevezhetjük akárhogy, onnan kezdve, hogy valami nem egyezik a hivatalos Lucasi filmekkel, N-canonná válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én így biztosan nem venném meg. Számomra az N-canon szintre való süllyedéssel az Infinities színvonala környékére kerülne, amiből nem kérek. Hiába jó a sztori, ha nem tudom beilleszteni a hivatalos idővonalba, az hazavágja az egész élményt, hogy "igen, ez valóban megtörténhetett az SW univerzumban". Épp ezért nem tetszik az alternatív EU ötlete sem. Nevezhetjük akárhogy, onnan kezdve, hogy valami nem egyezik a hivatalos Lucasi filmekkel, N-canonná válik.

Nem egészen, mindkettő létezne, csak nem egy időben. :) Mint egy közös fa két ága. :) Legalábbis ha az 1977 és 2015 Galaxis elméletemmel élünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon nehéz kérdés. Hiszen olvasás közben végig jelen lenne az a gondolat, hogy mindaz amit olvasok, nem hivatalos, gyakorlatilag nem történt meg az SW univerzumban. Így, elképzelhető, hogy a válaszom nem, de tényleg nem tudom megmondani. Egyébként a Szukits szerintem nem adna ki N-canon műveket.

Ha mégis, Revan, te elolvasnád?

 

Hát, ha nem túl nagy az ellentmondás, és ha retconolnák, akkor igen. De ha kimagyarázhatatlan és nem lehet retconolni, akkor nem venném meg. Persze az, hogy nem venném meg nem jelenti azt, hogy nem olvasnám el.

 

És ha mindkettő megtörténne? Ha két EU létezne? Teszem azt lenne egy Galaxy-1977 Univerzum és egy Galaxy-2015 Univerzum? A 77-esbe tartozna minden eddig megjelent EU és az első hat film, a 2015-esben a hat Lucas film, az új Disney filmek és minden, velük nem ellentmondásban lévő EU? Mint egymás alternatív univerzumai? Mivel bizonyos dolgok történhettek ugyanúgy, így lennének átfedések, pl. mindaz, ami az EPI. előtt történt, a 2015-esben is megtörtént? Na? Vagy ha kiadnának egy olyan EU művet, amikor a jövőből visszatérve változtatják meg a múlt folyamát és jön létre a 2015-ös idősík? (Tudom, SW-re annyira nem jellemző az időutazás, de azért van ilyen.) Egy ilyen szemléletmódot el tudnék fogadni, úgy, hogy kvázi minden megmarad. És ti?

 

Lehetséges, hogy pont ezt fogják választani. Meglátjuk, mindenesetre érdekes lesz. És arra is kíváncsi vagyok, hogy a kiadó hogy fog dönteni a magyar kiadásokat illetően 2015-től.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahntól:

 

"But years ago, he was briefed on Lucas’ plans for sequels, and how the Thrawn books would fit in. “The original idea as I understood it— and Lucas changes his mind off and on, so it may not be what he’s thinking right now – but it was going to be three generations. You’d have the original trilogy, then go back to Luke’s father and find out what happened to him [in the prequels], and if there was another 7th, 8th, or 9th film, it would be Luke’s children. The Thrawn Trilogy really would have fit into the gap,” the author said."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: ha a Szukits Kiadó kiadná a NJO-tól a FotJ.ig bezárólag az Endor utáni könyveket, akkor megvennétek, annak ellenére is ha mondjuk lesüllyedne N-canon szintre az egész, vagy csak egy része?

ez nem kerdes persze hogy megvennem es nem fog lesulyedni legalabbis ezt rebesgetik itt felem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: ha a Szukits Kiadó kiadná a NJO-tól a FotJ.ig bezárólag az Endor utáni könyveket, akkor megvennétek, annak ellenére is ha mondjuk lesüllyedne N-canon szintre az egész, vagy csak egy része?

Ha nem volna anyagi akadálya, akkor nagy valószínűséggel igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vennem meg, AKKOR, ha mellette lennének más SW könyvek is. Ha csak ezek a sorozatok mennének, akkor kénytelen lennék ezekkel csillapítani az éhségem.

 

Amúgy gondoljatok csak bele: ha NCanon lesz az NJO, vegyük pl a Shatterpointot. Windunak látomása van, lángokban Coruscant, stb. Ha nincs NJO, ez csak annak tudható be, hogy Windu reggel túl sok halálpálcát szopogatott el :D Szomorú... PL FOTJ nélkül a Lost Tribe Of The Sith sorozat is értelmét veszti. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vennem meg, AKKOR, ha mellette lennének más SW könyvek is. Ha csak ezek a sorozatok mennének, akkor kénytelen lennék ezekkel csillapítani az éhségem.

 

Amúgy gondoljatok csak bele: ha NCanon lesz az NJO, vegyük pl a Shatterpointot. Windunak látomása van, lángokban Coruscant, stb. Ha nincs NJO, ez csak annak tudható be, hogy Windu reggel túl sok halálpálcát szopogatott el :D Szomorú... PL FOTJ nélkül a Lost Tribe Of The Sith sorozat is értelmét veszti. :cry:

Nem gondolom. Windu sok mindent láthat abban a vízióban. És az a könyv nem a vizióról szól, hanem a haruun kal-i eseményekről.

A Lost Tribe of the Sith The Collected Stories csak a Régi Köztársaság idején játszódik, így az nem iagzán vesztheti értelmét semmiképpen se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a két párhuzamos univerzum létezése csak megkavarná a rajongókat. A canon besorolás egyértelmű, a filmek mindent felülírhatnak. Így akár az EP7 csomó mindent kitörölhet. Azok a művek nem lesznek többé az EU részei, így nincs szó szerintem semmiféle "régi" és "új" EU-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kérdeztem meg, hogy a Thrawn trilógia meg volt-e számozva eredetileg is, mert az amerikai rajongók számára is ez jelenti a 7-ik, 8-ik, 9-ik epizódot. De viszont van egy történet, ami sokall jobban megfelelne a 7-ik, 8-ik, 9-ik epizódnak, mint a Thrawn trilógia. És ez a történet nem más, mint a Dark Empire (Sötét Birodalom), ami csak képregényben jelent meg és elsőként a Dark Horse-nál. Ez a történet akár lezárhatná a Darth Sidious/Palpatine érát véglegesen, hiszen elpusztul visszavonhatatlanul, Luke-ot félig-meddig átállítja a sötét oldalra, de végül ismét szebefordul, megkezdődik a Jedi-rend újjászervezése, újabb bolygópusztító fegyverek, a leghatalmasabb birodalmi csillagromboló az Eclipse, polgárháború a birodalmiak között, megismerjük Darth Vader lakóhelyét a Vjun bolygót és a Sithek temetkezési helyét az Ossust. Látványilag szerintem ütős lenne, ha ezt megcsinálnák filmben. Arra még emlékeztek, hogy Lucas eredetileg is kilenc epizódosra tervezte a sagát? Csak valami olyasmit tervezett, hogy Palpatine az utolsó epizódban fog megjelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:cry:

AZ nem lehet, hogy a többi érából ugyanúgy adják a könyveket, csak az endor utánikat hanyagolják??

Ez persze előfordulhat, de könnyen lehet, hogy nem a Del Rey fogja csinálni, hanem egy Disney-hez köthető könyvkiadó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerződésbontás.

 

Nem feltétlenül. Lehet szerződésújítás is.

 

Azért kérdeztem meg, hogy a Thrawn trilógia meg volt-e számozva eredetileg is, mert az amerikai rajongók számára is ez jelenti a 7-ik, 8-ik, 9-ik epizódot. De viszont van egy történet, ami sokall jobban megfelelne a 7-ik, 8-ik, 9-ik epizódnak, mint a Thrawn trilógia. És ez a történet nem más, mint a Dark Empire (Sötét Birodalom), ami csak képregényben jelent meg és elsőként a Dark Horse-nál. Ez a történet akár lezárhatná a Darth Sidious/Palpatine érát véglegesen, hiszen elpusztul visszavonhatatlanul, Luke-ot félig-meddig átállítja a sötét oldalra, de végül ismét szebefordul, megkezdődik a Jedi-rend újjászervezése, újabb bolygópusztító fegyverek, a leghatalmasabb birodalmi csillagromboló az Eclipse, polgárháború a birodalmiak között, megismerjük Darth Vader lakóhelyét a Vjun bolygót és a Sithek temetkezési helyét az Ossust. Látványilag szerintem ütős lenne, ha ezt megcsinálnák filmben. Arra még emlékeztek, hogy Lucas eredetileg is kilenc epizódosra tervezte a sagát? Csak valami olyasmit tervezett, hogy Palpatine az utolsó epizódban fog megjelenni.

 

Dark Empire? Inkább ne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már csak azért is ebbe a topikba írom meg a véleményem. :P

 

A maga idejében nagyot ütött a Dark Empire és nagyon is szerették, egyedi színvilága volt, izgalmas története... Kétség kívül az EU egyik nagyon-nagyon fontos alapköve. De mostanra már kiöregedett és az utókor közel sem szereti annyira, mint amikor a fénykorában volt. Mellesleg semmiképpen sem lehetne 7-8-9-nek nevezni, mert egyrészt nem tudna kitölteni három filmet. (Az Empire's End a maga két számával pedig pláne nem.) Ráadásul a Thrawn trilógia után játszódik, úgy hogy max. X., XI., és XII. részekként következhetne. Jó dolog lenne, ha megfilmesítenék a Thrawn trilógiát, de kicsi rá az esély és a Disney-nek bizonyára más tervei vannak. (Istenem, bár ne rombolná le az EU-t, de úgy is megteszi...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az NJO Ncanon lesz akkor bizony a Kirajzás regény is értelmét veszti. Hisz Palpatine ugye tud a vongokról de ha nincsenek vongok akkor milyen külső fenyegetés ellen kellene védekezni?

 

Nem feltétlenül. Tudott egy külső fenyegetésről, de nem nevezte nevén a Vongokat. De még, ha meg is nevezte volna őket, akkor sincs baj, mert a Kirajzás Yavin előtt 27-ben játszódik, a regény eseményeit nem érinti.

 

Mindenki nyugodjon meg, mert a Twentith Century Fox 2020-ig a filmek jogait birtokolja.

http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/2012/11/05/az_evszazad_uzletet_kototte_a_disney/

 

És, ez hogyan érinti a könyveket? Sehogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, sikerült beszélnem a kiadóval. Még semmiféle tájékoztatást nem kaptak. Ha a jogtulaj nem tiltja le a könyveket, akkor folytatják ebben az ütemben. Remélem ez nem történik meg.

Jó hír: lehetséges, hogy 2013 elejére hozzák egy újabb szerződés csomag megkötését. Lehet, hoyg újabb 20 címre lehet számítani. Úgyhogy már most elkezdhetünk gondolkodni. Várom a javasalatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zillo, tudnál indítani egy új szavazást a honlapodon?

Egy ilyen kérdést kéne feltenni, hogy elolvasnátok-e a New Jedi Order-től a Fate of the Jedi-ig tartó könyveket, ha az új filmek áthúznák a történeteiket?

Szerintem ezt jó lenne lemérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine Ghost mindenképp legyen benne. Revan, ezt kiemelten ajánld.:D Továbbá a mostanában megjelenő könyvek (Scoundrels stb.) némelyike, de örülnék a Coruscant Nights-kvadrológiának is. Michael Reaves nagyon jó író szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekre mind gondoltam. Tatooine Ghost még reális is, hisz Hanéknak nem születettek meg a gyermkeik.

Ráadásul leginkább a prequel-re történik benne utalás. Endor utáni könyvek közül csak a Millenium Falcont és a Scourge-t lehetne még kiadni, más kötetek már a nagyobb sorozatokhoz (NJO, LOTF és FOTJ) tartoznak vagy pedig elengedhetetlen a megértésükhöz ezen sorozatok ismerete (ilyen pl. a Dark Nest-trilógia vagy - sajnos - a Crucible). A Crosscurrent és a Riptide pedig szerencsére már a 2. szerződéscsomagban is benne van.

 

Igaz, a szerződés elvileg előbb megköttetik (2013 eleje), de azért ki lehetne adni az új Kenobi. c könyvet is. Szerintem lenne rá igény és J. J. Miller nagyon jó író. :) A regény jelen állás szerint 2013 őszén jelenik meg, így bőven ki lehetne adni. Szinte biztos, hogy a The Old Republic: Annihilationt tartalmazni fogja az új csomag.

 

Tehát kis összegzés a lehetőségekről: (időrendben megyek):

 

  • Dawn of the Jedi: Into the Void: ismeretlen író, ismeretlen kor. :) De mindenképp érdemes kiadni, mert ez a legrégebb kort felölelő könyv az SW-piacon. :)
  • Red Harvest: A Halálosztag Mo-n sikeres volt, jó értékeléseket kapott.
  • The Old Republic: Annihilation: Karpyshyn akármelyik regénye kihagyhatatlan, még akkor is, ha külföldön a Revan miatt sokan húzták a szájukat (szerintem sikeres lesz itthon az is).
  • The Approaching Storm: A. D. Foster regénye, ő az egyik megalapozója az EU-nak. Az EP2 előzmény-kötete, de ennél közelebbit én sem tudok. A filmben is utalás történik az ansioni eseményekről.
  • The Cestus Deception: egy Klónháborús regény. Fogalmam sincs, hogy miről szól, de a TCW nyilván azóta itt is kitörölt pár dolgot, illetve megkavarta a kronológiát.
  • Jedi Trial: szintén egy CW-s regény, erről sem tudok közelebbit mondani. :)
  • Shatterpoint: Stover regénye, több eseményére is utalás történik a Luke Skywalker és a Mindor árnyaiban, így mindenképp ajánlom kiadásra. Na meg, Stover már bizonyított, még ha a Luke regénye nekem nem is jött be annyira, de erről majd később írok... :)
  • No Prisoners: Karen Traviss regénye, a TCW-hez köthető. Én ezeknek a regényeknek nem vagyok híve, így a két Miller-könyvet nem is ajánlom. :)
  • MedStar-duológia: szintén CW-s regény, már csak Reaves és Perry személye miatt is érdemes megfontolni. :) A főszerepben Barriss Offee.
  • Coruscant Nights-kvadrológia: számtalanszor érveltem mellette, így ezt most nem teszem meg. :D Talán sokakat elriaszthat, hogy a TCW több ponton is retconolta. Reaves ezeket általáben megszívja. :) Technikailag a 4. rész már egy különálló kötet, de mindenképp egyben érdemes kiadni, hiszen közvetlen folytatása az előző három résznek.
  • Scoundrels: semmiképp sem szabad kihagyni, már csak azért sem, mert így a teljes Zahn-bibiliográfia ki lesz adva magyarul :)
  • Scourge: YU 19-ben játszódik, tehát még az NJO előtt, a Caamas-válság idején. Az íróról még egyáltalán nem hallottam, de a hutt bandák, mint ellenfél, központba állítása, érdekesnek tűnik. Valaki meg tudná mondani, hogy a könyv milyen kritikákat kapott az USA-ban?
  • Millenium Falcon: Luceno mester műve. :D Bár jócskán a Legacy-érában játszódik, összességében mégis kiadható, mert a hajó történetét meséli el, a különböző háborúk (yuuzhan vongok stb.) csak háttéresemények. Sok benne a flashback.

 

Az ifjúsági köteteket direkt nem számoltam bele. Ezenkívül már csak a Fejvadász-trilógia hátramaradt két részét és az X-szárnyúak utolsó négy kötetét lehetne kiadni. A Szukits ezután el fog jutni arra a pontra, hogy már mindent kiadott, kivéve az NJO utáni könyveket. :) Na meg persze addig még jócskán jöhetnek új könyvek, hacsak a Disney bele nem rondít. :) Összesen 19 könyvet soroltam fel a fentiekben (beleértve a Tatooine Ghostot és a Kenobit is).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezenkívül már csak a Fejvadász-trilógia hátramaradt két részét és az X-szárnyúak utolsó négy kötetét lehetne kiadni.

Lehetne, de nem tartom valószínűnek, pedig én is ezeket szeretném a legjobban olvasni :(

A lenti listából az utolsó négy jöhet + Tatooine Ghost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy nem gondoltunk bele ebbe a szóba:TILTÁS. Ez a lehető legrosszabbat jeletheti. Most, hogy az egész dolog átkerül a Disney-hez, lehet hogy baj lesz. Lehet, hogy kár azon rágódni, hogy mely könyvek jelenhetnek meg, vagy melyek nem. Eddig még nem kaptak tiltást, de még kaphatnak. Ez azt jelenti, hogy Disney megtilthatja nekik, hogy további SW könyveket adjanak ki. És még a leszerődött címek sincsenek biztonságban, azok kiadását is megtilthatják. Magyarországon van a Disney-nek egy itteni "kirendeltsége", vagy ha tetszik "leányvállalata" az Egmont Hungary. Átadhatják nekik, de ez azt jelenti, hogy a Disney fogja önkényesen meghatározni, hogy MELYIK KÖNYV, MIKOR, vagy MILYEN MENNYISÉGBEN jelenhetne meg nálunk. Tehát ez azt jelenti, hogy lecsokizzák, hogy ebben az országban ki mit akar olvasni, ők döntenek. Az Egmont Hungary pedig nem szokta jól gondozni ezeket a könyveket. Akik eddig amiatt sírtak, hogy az évente 7 könyv kevés, azok még ezt az időszakot is visszasírják.

De a Disney mondhatja azt is Magyarországról, hogy ez egy pici, periférián lévő piac és nem tudnak velünk mit kezdeni. Ugyanezt mondja a Blizzard a Warcraft, Starcraft és Diablo könyvekre. És akkor egyáltalán nem jelenik meg semmi.

 

Szóval mostantól imádkozzunk, hogy ne kapjanak tiltást, mert az Armageddon lesz a magyar SW olvasóknak.

 

Azt hiszem nem is véletlen, hogy ilyen sok könyvre akarnak leszerződni, ilyen hamar. Bizonyára megkísérlik bebetonozni azt, hogy ők adjanak ki az országban SW könyvet. Szurkoljunk, hogy összejöjjön. :clap2:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek elég baljós lehetőségek, úgyhogy nem is akarok belegondolni. A Star Wars könyvkiadás most éli második reneszánszát Magyarországon. Ha egy ilyen döntéssel ez idő előtt véget ér... szerintem ha a Szukits számukra is megfelelő összegért megvásárolja a kiadási jogokat, akkor nem értem, hogy végül miért ne dönthetnének úgy, hogy folytatják az együttműködést a Szukits-csal. Ez nekik is érdekük.

 

Ez valóban Armageddon lenne, ahogy mondod, egy második Armageddon. Az Aquila még javában benne volt az SW könyvek kiadásában, amikor megszűntek (ezért nem lett pl. soha befejezve a Fejvadász-trilógia). Ez azt eredményezte, hogy hosszú évekig nem volt könyvkiadás Magyarországon. 2005-ben jött a Szukits, de a Pro-Book fellépése miatt ők sem tudtak kiteljesedni nagyon sokáig, egészen az első Darth Bane-kötet megjelenéséig, még akkor is, ha hosszú idő után ők voltak az elsők, akik újrakiadás helyett új regény megjelentésével foglalatoskodtak (A Gonosz útvesztője).

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.