Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem összességében tetszik, és jó, hogy pl. Lorth Needát is behozták a képbe. Aztán lehet, hogy ha most, 5 év után újraolvasnám, már nem tetszene annyira az egész... Azért jó volt átélni az Anakin-Dooku párbajt a gróf úr szemszögéből is. :D

Szerintem a legjobb regényváltozat lett az összes közül. Mestermű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem annyi a bajom a hivatalos regény változatokkal, hogy a minőségük néhol eléggé ingadozó. A legjobb könyv például szerintem a Sithek bosszúja, de még ott is vannak aránytalanságok. Az elején az űrcsata rettenet hosszú. Utána már egészen szép és amikor a karakterek érzelmeit írja le, ott Stover nagyon elkapta a fonalat, de összességében nem áll össze egy igazán jó írássá. Szívesen emlékszek vissza rá, bizonyos részeit néha elő-előveszem (valószinüleg az a jelenet, amikor Anakin/Vader fekszik a műtőasztalon a legtöbbet elolvasott SW szöveg nálam EVER), de az egészet már nem olvasnám újra.

A Klónok támadása viszont néhol már egészen arcpiritóan gyenge szerintem, most arról nem is beszélve, hogy a vége teljesen össze van csapva és a záró-jelenetek mintha a script copy-pastjei lennének döbbenetesen minimális kiegészitésekkel.

 

A régi trilógiára már nem emlékszek csak annyira, hogy meglepett: mig a Star Wars moziban egy filmtörténeti mestermű, addig a könyv-változatai legjobb esetben is egy rendben összerakott ponyvák. Teljes mértékben hiányzik belölük az a zseniálitás, ami a képeken meg lett ragadva. Nyilván ahhoz, hogy tartani lehessen a lépést igazi nagy tehetségeket kellett volna megkeresni. Nem olyanokat akik a fantasy vagy a sci-fi szcénában elismertek, hanem akik minden szinten az írás mesterei és mellesleg sci-fi/fantasyt is tudnak írni. Ilyenre persze a film-regényeknél nem szokott példa lenni és itt se történt meg, viszont emiatt nem is tudom őket egyenrangúnak tekinteni.

A Klónok támadása regényváltozata a másik kedvencem lett. Salvatore-t annyira megszerettem, hogy ő lett az egyik kedvenc íróm. A könyv hatására összegyűjtöttem összes magyarul megjelent művét. Nagy kedvencem mindegyik műve (egy kivételével) a mai napig. Ő, az az író, akinek ha új műve megjelenik magyarul, akkor nem habozok megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belőlem az ellenkezőjét váltotta ki. Azóta messzire kerülöm minden művét. Egyébként ha jól rémlik anno a fordító, Nemes István mondta, hogy a Klónoknál egy elképesztően zagyva fénymásolt kéziratot kapott fordításra, ami tele volt javításokkal. Salvatore olyan pocsék munkát végzett hogy Lucasnak egy csomó helyen megjegyzéseket kellett odaírnia, néhol pedig át kellett irnia egyes részeket (állítólag alapvető dolgokat kevert Salvatore és volt jó pár folytonossági hiba - például egész egyszerűen elfelejtette megírni Cliegg láblevágását: egyik jelenetben még van lába másikban nincs és semmi komment ez irányban... Lucas kellett pótolja). A fordító szerint pedig Lucas részei messze jobban sikerültek voltak. Majd megpróbálom előbányászni ezt az írást mert nagyon tanulságos. Sajnos nekem azonban a kész mű összképe se okozott katarzist. Fájdalmasan középszerű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekről a hibákról nem is tudtam. Én csak a végeredményt olvastam el. Őszintén szólva nem is csodálkozok, hogy annyi hibát ejtett, ugyanis abban az időben finoman szólva is túlterhelte magát. Befejezte a Chronicles of Ynis Aielle trilógiát, abban az időben írta az Ascendance, Transcendence, A kristályszilánk szolgája és a Kardok Tengere regényeket és még egy 6 kötetes regénysorozatot is szerkesztett. De ennek ellenére örülök, hogy írta meg az EP2 könyvet, mert így, amikor nem volt SW könyv nálunk az Aquila haldoklása miatt megismertem az ő műveit. Elsősorban inkább a fantasy regényei miatt szeretem, nem pedig a SW írásai miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, te tudsz valamit arról, hogy a Szukits miért indított szavazást az angol nyelvű könyvek kiadásának ügyében? Én az egyiket sem opcióra szavaztam, teljesen értelmetlen lenne a fordítás mellé eredeti nyelven is árusítani az SW köteteket (többek között)...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, te tudsz valamit arról, hogy a Szukits miért indított szavazást az angol nyelvű könyvek kiadásának ügyében? Én az egyiket sem opcióra szavaztam, teljesen értelmetlen lenne a fordítás mellé eredeti nyelven is árusítani az SW köteteket (többek között)...

Nem tudok semmit, nekem is új a dolog.

Most néztem meg a kérdést. Szerintem, mivel nem tudnak kiadni mindent, így bizonyos könyvek angol nyelven, eredeti kiadásban lennének rendelhetőek a webshop-ból. Így például, akik X-wing, vagy NJO után áhítoznak, azok berendelhetnék angol nyelven.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: The Old Republic: Revan

 

Az amerikai kritikák miatt kissé félve kezdtem neki olvasni, de már 30-40 oldal után is tudtam, hogy aggodalmaim szerencsére feleslegesnek bizonyultak.:) Persze, ez nyilván abból is adódhat, hogy a sok negatív visszhang után nem voltak nagy elvárásaim a regénnyel szemben. Ennek ellenére Karpyshyn (már szokom a nevét... :D) ismét maradandót tett le az asztalra.

 

 

A címmel ellentétben nem csak Revan ténykedéseit követhetjük nyomon, sőt, sok esetben, mintha mellékszereplővé redukálódna le. Időnként a Scourge szemszögéből megírt fejezeteket még erősebbnek is éreztem. Igen, ez nyilván abból is adódhat, hogy Revan esetében az író keze végletesen meg volt kötve, legalább annyira, mint Sean Williams-nek a Tomboló erő esetében. Karpyshyn azonban sokkal jobban oldotta meg ezt a nehéz feladatot, mint társa. Könyve remek bevezetőt kínál az MMO-hoz, és betölti azt a szerepét, amit szántak neki a fejesek: kedvet hoz a játékhoz.

 

Végre megtudhatjuk, mi is történt Revan-nel a Kotor eseményei után. Összeházasodott Bastilával, akiből minden izgalmas tulajdonság kiveszett, az ő karaktere meglehetősen unalmas volt. :) A Jedik negatív tulajdonságai ismét előtérbe kerülnek, de ezt az írótól már megszokhattuk. :) Kicsit hiányoltam Revan csapatának szerepeltetését, engem nem igazán elégített ki az egy-egy soros utalás mindegyikükre. Ráadásul főhősünk legfontosabb társáról, Carth Onasi-ról az író megfeledkezett, még csak említésre sem méltatta. Canderous viszont szerepelt és ennek nagyon örülök, ő volt a kedvenc karakterem. :D Végre megtudhattuk részletesen is, hogyan is lett ő népének Mandalore-ja. nagyon jó, hogy Revan ismét végigment azon az úton, mint anno Malakkal, amikor a Császár áttérítette a Sötét Oldalra. A Kotor 1 és a TOR eseményei nagyon passzolnak, ezért hatalmas piros pont az íróknak.

 

Kaphattunk ízelítőt a Sith intrikákból, mintegy megerősítve Darth Bane elfordulását a régi tanoktól. Meetra, a Kotor 2 főhősének halála kellően fájdalmasra sikeredett. Elveszítettük T3-at is, kedveltem a kis droidot. :( Mindezekkel együtt Revan áldozata nem volt hiábavaló, hiszen elnyújtotta odáig a Köztársaság elleni támadást, hogy a Császár ne tudja oly könnyedén elsöpörni az ellenséget (hiszen ne feledjük, a Kotor 2 eseményei után szinte a 0-ról kellett felépíteni a Jedi Rendet. Egyébként ritka egy hülye története van a Kotor 2-nek és ez ebben a könyvben is érződik, hogy nehéz volt beilleszteni a galaktikus eseményekbe). Scourge az egyik kedvenc Sith-em lett, mégha az árulásának értelmét nem is tudtam elsőre elfogadni. Revan évszázados szenvedése... szörnyű lehet. :(

 

 

Nagyszerű könyv, de az Árulást nálam se taszította le, viszont a Végzetes szövetségnél mindenképpen jobban tetszett. :)5/5

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hülyeség lenne, aki akarta, az eddig is hozzájuthatott ezekhez eredeti nyelven.

miert rosz az ha minden egyhelyen van ?

hacsak a szukits nem akar ezzel terepszemlet tartani sha fogy a dolog angolul is akkor meg minek mindent leforditani

 

ha ez jar a fejukben akkor gaz de nagyon lassan oda fogok folyamodni hogy roman nyelven tobb SW fogok olvasni ......ez csak vicc isten mentsen ettol .....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy mégse lesz belőle semmi. A szavazók 37%-a gondolja úgy, hogy egyiket se. Legalább is jelenleg. Eddig 113 szavazat érkezett be. Persze lehet, hogy ezek közül sokan nem is Szukits könyveket vásárolnak a webshopból, hanem a többi kiadó könyveit. De a Facebook-ra érkezett kommentek alapján sokan azt várják el, hogy szinte minden megjelenjen magyarul. Tehát, lehet, hogy az ellenzők táborában elég sokan élnek továbbra is abban a tévhitben, hogy minden megjelenhet ezekből a sorozatokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokhoz, akik már elolvasták a Revant:

 

 

Szerintetek helyén való volt Scourge árulása abban a tudatban, hogy egyébként is elveszítették volna a küzdelmet a Császár ellen?

 

 

Scourge egy Sith. Mentette, ami menthető. Jelen estben az életét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokhoz, akik már elolvasták a Revant:

 

 

Szerintetek helyén való volt Scourge árulása abban a tudatban, hogy egyébként is elveszítették volna a küzdelmet a Császár ellen?

 

 

 

Nézőpont kérdése. Scourge szempontjából mindenképp, ugyanakkor én nem vagyok benne biztos, hogy elvesztették volna. A kockázat a küzdelemben maga Scourge személye volt, így jár, aki bízik egy Sithben. Talán egy hozzá hasonló erejű Jedivel sikerülhetett volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb variálás a Disneynek a Star Wars-sal kapcsolatban.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/01/05/noi_foszereploje_lesz_a_star_wars_vii-nek/

Az ilyen típusú híreket itt szoktuk megvitatni, és nem a könyvekkel foglakozó topicban.

Egyébként ha visszaolvasol már megvitattuk a gondolatainkat erről a "hírről"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda - Sötét találkozó

 

 

Viszonylag kevés könyv van a geonosisi csata és Anakin bukása közti időkről, a már ismert események tükrében szerintem lényegesen nehezebb könyvet írni, hisz illeszkedni kell a mozifilmek és a TCW eseményeihez is – úgy, hogy közben egy új, még nem ismert, izgalmas és érdekes történetet meséljen el.

 

Nos, Sean Steartnak sikerült. Az alap sztori ugyebár az lenne, hogy Yoda a béke reményében találkozik a peremvidéki Vjun bolygón Dokuu-val, a könyv tulajdonképp erről az útról szól. Yoda minden jóindulata mellett felkészült rá, hogy ez akár csapda is lehet – ezzel nem árulok el nagy titkot -, ami a finálé ismeretében megalapozott is volt. A könyv azonban mégsem csak Yodáról szólt, sőt elsősorban nem róla szólt. Szólt a Templomról, az ott folyó munkáról, szólt a Jedik különbözőségéről, szólt a Világos és a Sötét Oldal közti különbségéről, Assaj Ventress ténykedéséről, Dokuuról, de mindenekelőtt két ifjú padawanról: Scoutról és Whieról.

 

A történet tulajdonképp az ő szemszögükből követi az eseményeket. Scout, az Erő által épp hogy csak átjárt lány és Whie, a hatalmas Jedi-ígéret, valamint az ő mestereik kísérik Yodát, majd egy árulás folytán keverednek egy csapdába – ezáltal egy halálos csatába – egy űrállomáson, hogy aztán a végén egyedül nézzenek szembe Ventressel. Nagyon jól ábrázolt jellemek és csaták, nagyon jó a betekintés a padawanok gondolataiba a Jedi elkötelezettséggel kapcsolatban, életükbe a Templomban - a viadal külön élmény volt -, s persze nagyon jó a végén a Dokuu vs. Yoda összecsapás is. Mint ahogy a Köztársaság legjobb Jedi párosának feltűnése is. A könyv stílusa, szóhasználata világos és érthető, jól van tagolva, könnyen olvasható, izgalmas történet.

 

Ráadásul nagyon jól megágyaz Dokuu kegyvesztésének Sidiousnál, valamint Ventress bukásának Dokuunál. Yoda továbbra is a legerősebb Jedi, akinek a legnagyobb gyengesége pont a többiek védelme. Már megint. Nagyon tetszett az egész könyv, egy valami azonban nem hagy nyugodni: Ki és mikor fog írni egy Yoda-trilógiát??? A kis mester nem sokkal a sithek „eltűnése” után, Darth Bane után született. Gyakorlatilag egy „sithmentes” világban élte le életét, igazi ellenfél nélkül. Szívesen olvasnék róla akár több könyvet is…

 

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nézőpont kérdése. Scourge szempontjából mindenképp, ugyanakkor én nem vagyok benne biztos, hogy elvesztették volna. A kockázat a küzdelemben maga Scourge személye volt, így jár, aki bízik egy Sithben. Talán egy hozzá hasonló erejű Jedivel sikerülhetett volna.

 

 

 

Az volt az érzésem, Scourge teljes mértékben megbizonyosodott arról, hogy nem győzhetnek, ez persze lehetséges, hogy pont miatta. Meetrának alkalma nyilt viszont megölni a Császárt, de ő inkább Revant mentette meg. Ez valamelyest érthető is, hiszen Revan régi bajtársa volt (sőt, szerintem gyengéd érzelmeket is táplált irányába), ellenben a Császár hatalmáról fogalma sem lehetett, csak belecsöppent az események sűrűjébe, miközben Revant akarta felkutatni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb variálás a Disneynek a Star Wars-sal kapcsolatban.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/01/05/noi_foszereploje_lesz_a_star_wars_vii-nek/

Mivel csak pletyka és megalapozatlan, ezért nincs ok arra, hogy kész tényként kezeljük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dawn of the Jedi: Into the Void

 

 

 

On the planet Tython, the ancient Je’daii Order was founded. And at the feet of its wise Masters, Lanoree Brock learned the mysteries and methods of the Force—and found her calling as one of its most powerful disciples. But as strongly as the Force flowed within Lanoree and her parents, it remained absent in her brother, who grew to despise and shun the Je’daii, and whose training in its ancient ways ended in tragedy.

 

Now, from her solitary life as a Ranger keeping order across the galaxy, Lanoree has been summoned by the Je’daii Council on a matter of utmost urgency. The leader of a fanatical cult, obsessed with traveling beyond the reaches of known space, is bent on opening a cosmic gateway using dreaded dark matter as the key—risking a cataclysmic reaction that will consume the entire star system. But more shocking to Lanoree than even the prospect of total galactic annihilation, is the decision of her Je’daii Masters to task her with the mission of preventing it. Until a staggering revelation makes clear why she was chosen: The brilliant, dangerous madman she must track down and stop at any cost is the brother whose death she has long grieved—and whose life she must now fear.

 

Tehát a regény főszereplője nő lesz ismét. Örülök, hogy a női karakterek egyre jobban teret nyernek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többiek nem szeretik a regény változatokat, még ha olvasták is (úgylátszik te és én kivétel vagyunk), mert "nem tükrözik Lucas gondolatait", meg mindenféle a SW-tól idegen bér tollnokok írták őket, akik a saját gondolataikat írták le és nem Lucasét. Volt már erről egy jó kis vitám itt a fórumozokkal, mindenki csak lehurrogot, hogy csak a filmek a mérvadók. Bezzeg az EU az az isten, az aztán SW a javából. Na szóval olvasgattam miket írtak, és úgy láttam hogy tévelyegnek a karakterek gondolatait illetően ennyi év után is. Egyébként triviális dolgokon rágódnak, évődnek. Sajnos ebben az információ inséges időben ez érthető.

Én is olvastam mind a hat könyvet - ami azt hittem, lejött, amikor fejből felsoroltam az inkonzisztenciákat -, sőt, minden magyar honban megjelent EU könyvet is és egy ideig elég tág ismeretem volt az EU többi aspektusáról is. Szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy volt idő, amikor itt a Star Wars univerzumbeli ismereteimet csak nagyon kevesen tudták felülmúlni. Aztán megöregedtem, és az ifjú titánok letaszítottak aranytrónusomról. :D De sosem tartottam az EU-t "isteninek, Star Warsnak a javából." Tény, vannak ilyenek, de nekik is szívük joga ahhoz, hogy így gondolják, mint ahogy neked is az, hogy a filmregényeket vedd alapul a szereplők lelkivilágának megértéséhez. De, ezek akkor is más emberek elképzelései, még akkor is, ha Lucas jegyzeteit használták (vagy sem). Ezért nem használjuk ezeket a filmek esetén, mert nem tükrözik azt, amit az alkotó (Lucas) elképzelt, mert mindegyikünk mást fogad el - ahogy Frenkie oly jól mondta - és mert a filmekből is minden nagyon könnyen kiókumlálható. Az EU - amibe beletartoznak a filmregények is, ne válaszd külön - meg érdekességként van felhozva (vagy ha valaki tényként dobja be, akkor úgyis jelezzük). Néha persze van átmenet, hiszen a filmek is tartalmaznak EU elemeket (Aayla Secura, Outraider, stb.), de a filmek cselekményét, a szereplők motivációit a filmek határozzák meg.

Mondjuk, nekem a filmregények közül az ep3 nem is tetszik, mert Anakin motivációinak megváltoztatásával tisztára mossa a karaktert, semmissé teszi a bűneit és áldozatnak állítja be. Olyan karakterré teszi, aki helyében én is a Sötét Oldalra álltam volna, mert az a hely, ahol addig voltam, rosszabb a Sithségnél is... Hát no comment...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Stover nagyszerűen mutatta be Anakin lelki világát és vívódásait. Talán sokkal jobban, mint eddig bármely más könyv író. Nem tapasztaltam semmi motíváció változtatást. A filmben és a könyvben is meg akarja menteni a feleségét és gyermekét a haláltól. A félelem, hogy elveszíti őket, vezeti a sötét oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dawn of the Jedi: Into the Void

 

 

 

On the planet Tython, the ancient Je’daii Order was founded. And at the feet of its wise Masters, Lanoree Brock learned the mysteries and methods of the Force—and found her calling as one of its most powerful disciples. But as strongly as the Force flowed within Lanoree and her parents, it remained absent in her brother, who grew to despise and shun the Je’daii, and whose training in its ancient ways ended in tragedy.

 

Now, from her solitary life as a Ranger keeping order across the galaxy, Lanoree has been summoned by the Je’daii Council on a matter of utmost urgency. The leader of a fanatical cult, obsessed with traveling beyond the reaches of known space, is bent on opening a cosmic gateway using dreaded dark matter as the key—risking a cataclysmic reaction that will consume the entire star system. But more shocking to Lanoree than even the prospect of total galactic annihilation, is the decision of her Je’daii Masters to task her with the mission of preventing it. Until a staggering revelation makes clear why she was chosen: The brilliant, dangerous madman she must track down and stop at any cost is the brother whose death she has long grieved—and whose life she must now fear.

 

Tehát a regény főszereplője nő lesz ismét. Örülök, hogy a női karakterek egyre jobban teret nyernek.

Már nagyon várom :rock: De sajnos a sok olvasnivaló miatt ez is csúszni fog nálam :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.