Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Úgy néz ki a TCW eltörli Gallia EU-s halálát, ugye?

Akkor valószínűleg ugyanazt a RetCont alkalmazzák, mint a Coruscant Nights esetében. Meghal abban az EU műben egy bizonyos Jedi, csak az nem Gallia lesz.

Az a sztori már így is non-canon lett, mert ott Gallia halálakor Ventress még Dooku tanítványa. Amúgy nem is kár érte, ritka rossz egy sztori volt. Szerintem nem lesz semmilyen retcon, egyszerűen ignorálni fogják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a sztori már így is non-canon lett, mert ott Gallia halálakor Ventress még Dooku tanítványa. Amúgy nem is kár érte, ritka rossz egy sztori volt. Szerintem nem lesz semmilyen retcon, egyszerűen ignorálni fogják.

Ennyi erővel az új Yoda regény is lehetne non-canon, de nem az. Sőt, ha a "Ventress még Dooku tanítványa" dologgal érevelünkaz EU-ban, akkor a Clone-Wars-os EU művek 80-90%-a is non canon lehetne, de nem azok. Egyszerűen a háború elejére fogják tolni. Valószínűleg az említett képregényt se fogják ignorálni, ahogy sok más EU-val tették, hanem retconolják és más időkeretbe helyezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatalmas a zűrzavar a Clone Wars kronológiájában, remélem a TCW után rendbe rakják. Az a képregény, ahol Adi Gallia meghal, speciel tényleg nem a legjobb, így a retcont nem bánom.

Even Piell-nél más a helyzet, én még mindig azt mondom, hogy a Coruscant Nights-ban jobb halála volt, mint a TCW Citadel trilógiájában, ahol szerepeltetését, és főleg az elhalálozását merőben feleslegesen éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel az új Yoda regény is lehetne non-canon, de nem az. Sőt, ha a "Ventress még Dooku tanítványa" dologgal érevelünkaz EU-ban, akkor a Clone-Wars-os EU művek 80-90%-a is non canon lehetne,

És azok is. Ami nincs a TCW -ben az csak olyan érdekesség, ami bármikor megváltozhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azok is. Ami nincs a TCW -ben az csak olyan érdekesség, ami bármikor megváltozhat.

Nem azok. Nincs rá precedens, hogy akármelyik CW regényt száműzték volna a nem kánon szintre. (azt hiszem ez az N-canon szint) Ha valami nem stimmel, akkor retconolnak és kész. Még a gagyi Jedi Herceg sorozatot is szanaszét retconolták, pedig az mehetett volna a kukába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azok is. Ami nincs a TCW -ben az csak olyan érdekesség, ami bármikor megváltozhat.

Nincs igazad, canon-nak számítanak, de a besorolás már tucatszor át lett beszélve több topicban is. Igen a TCW feljebb van egy szinttel, így felülírhatja a többit, de ami nincs felülírva, az továbbra is hivatalosnak számít, nem "érdekességnek".

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Tényleg átbeszéltük ezerszer, de most te kezdted.

2. Mindenki ahhoz tartja magát, amihez akarja. Van aki elfogadja canonnak a többit, van aki nem. Persze az alacsonyabb státuszú dolgokkal (könyvek, játékok stb.) nem lehet érvelni a filmeket és a TCW-t illetően.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azok is. Ami nincs a TCW -ben az csak olyan érdekesség, ami bármikor megváltozhat.

Megint te hozod fel ezt az értelmetlen vitát teljesen feleslegesen (lásd lentebb a többieket), nekem speciel az ellenkező a véleményem, és magasról teszek a Lucasfilm-féle hivatalos besorolásra. Akár ezerszer is beírhatod a saját álláspontodat, úgyis visszakapod a másokét válaszul mindig, szóval végre ennyi év után akár pontot is tehetnénk a végére véglegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, nem ártana pontot tenni a dolog végére és elfogadni a másik álláspontját.

Azért, mert a 6 film és a TCW a kanonitás csúcsa, vagy mert akad, aki nem fogad el mást az SW világából, még nem lesz minden más non-canon "érdekesség".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint te hozod fel ezt az értelmetlen vitát teljesen feleslegesen (lásd lentebb a többieket), nekem speciel az ellenkező a véleményem, és magasról teszek a Lucasfilm-féle hivatalos besorolásra. Akár ezerszer is beírhatod a saját álláspontodat, úgyis visszakapod a másokét válaszul mindig, szóval végre ennyi év után akár pontot is tehetnénk a végére véglegesen.

Köszönöm a kioktatást. A magam részéről le is zártam ezt a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy fest, végre kiadják a sokunk által várt Naboo vadászgépet a Kultikus hajók és járművek következő számában. 24-étől már elérhető. :yeah:

Nincs egy lista arról, h mikor milyen hajó jön ki? Hátha akad olyan is, ami engem is érdrkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 15. számig ismert, a nabooi vadászgép után következik a TIE bombázó, aztán a B-szárnyú. Szerintem ezzel be is fejezik a sorozatot, nem hiszem, hogy sokan vennék a legújabb lapszámokat :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 15. számig ismert, a nabooi vadászgép után következik a TIE bombázó, aztán a B-szárnyú. Szerintem ezzel be is fejezik a sorozatot, nem hiszem, hogy sokan vennék a legújabb lapszámokat :(

 

 

Ejnye, mindig ez a negazív hozzáállás... ;)

 

Szerintem meg végigviszik a negyvenet, amit ígértek. A másik negyvenet, amit a németeknél kiadtak viszont már nehezebb lesz beszerezni, mert nem postáznak hazánkba.

 

De majd megoldom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a Comic Con-on csak ezt a három könyvet jelentették be. Kár. Még mindig nem tudunk semmit Kemp új duológiájáról, pedig az idén jelenik meg. Nem jelentettek be új TOR könyvet sem. És, ha jól emlékszem arról volt szó, hogy a Mercy Kill után még jön 1-2 X-wing kötet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a Comic Con-on csak ezt a három könyvet jelentették be. Kár. Még mindig nem tudunk semmit Kemp új duológiájáról, pedig az idén jelenik meg. Nem jelentettek be új TOR könyvet sem. És, ha jól emlékszem arról volt szó, hogy a Mercy Kill után még jön 1-2 X-wing kötet is.

Bár nekem ez az első ComicConom, amit figyelemmel követek, ez tényleg kevés. Új TOR biztos lesz, mégha nem is olyan népszerű ez a sorozat, mint Magyarországon. Ezeket majd valószínűleg a Celebrationön fogják bejelenteni. Ez elég furcsa, hogy több, mint egy évtized után folytatnak egy sorozatot. Hamarosan sort kerítek majd erre a sorozatra is, valószínűleg angolul, mert magyarul majd hogy nem lehetetlen beszerezni.

Mit gondoltok a Shadow Conspirancyről? Érdemes beszerezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit gondoltok a Shadow Conspirancyről? Érdemes beszerezni?

Szerintem annyira nem, inkább ifjúsági regényről van szó. A TCW-hez fűződő képregényeket és egyéb könyveket én nem nagyon szeretem. Látszik rajtuk, hogy a nagyközönségnek készültek, minél szélesebb korosztályt megszólítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annyira nem, inkább ifjúsági regényről van szó. A TCW-hez fűződő képregényeket és egyéb könyveket én nem nagyon szeretem. Látszik rajtuk, hogy a nagyközönségnek készültek, minél szélesebb korosztályt megszólítva.

Szerintem a TCW sorozat elég jó (The Clone Wars, Wild Space, stb.), no meg a hozzá kapcsolódó regènyek (Shatterpoint, MedStar, stb.). Szerintem, ami nagyon gagyi, a TCW képregények (pl The Enemy Within). Csak félek a könyv nélkül nem fogom érteni a S5 történéseit.

 

Ja, én még ifjúságnak számítok :)

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.