Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Köszönom így már menni fog.

The Last of the Jedi : Jude Watson 10 kötetes ifjúsági sorozata. Hát, fene se tudja. Most kiadják a Dartv Vader és fia című bohém könyvecskét, úgyhogy nem tartom lehetetlennek. Rövid könyvekről van szó, de sajna elég hosszú sorozat. Lehet, hogy a hosszúsága nem fog tetszeni a kiadónak.

Lost Tribe of the Sith: erre már komolyabb esély van, mert Amarikában idén nyomtatásban is megjelent Th Collected Stories alcímmel. Egy 14 könyves csomagba simán beleférhet.

A Rebel Force tudomásom szerint egy 6 kötetes ifjúsági sorozat. Mivel ez enem olyan hosszú, ezért nem rezeg a léc annyira alatta. Talán beleférhet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönom így már menni fog.

The Last of the Jedi : Jude Watson 10 kötetes ifjúsági sorozata. Hát, fene se tudja. Most kiadják a Dartv Vader és fia című bohém könyvecskét, úgyhogy nem tartom lehetetlennek. Rövid könyvekről van szó, de sajna elég hosszú sorozat. Lehet, hogy a hosszúsága nem fog tetszeni a kiadónak.

Lost Tribe of the Sith: erre már komolyabb esély van, mert Amarikában idén nyomtatásban is megjelent Th Collected Stories alcímmel. Egy 14 könyves csomagba simán beleférhet.

A Rebel Force tudomásom szerint egy 6 kötetes ifjúsági sorozat. Mivel ez enem olyan hosszú, ezért nem rezeg a léc annyira alatta. Talán beleférhet.

 

Az ejjel nagyon rakattantam a dolgokra diohelyban ez ami hianyzik nekem a sorbol a szamok az osszes konyvet jelenti

 

 

X-Wing 4

Dunkles Nest 3

Das Verhängnis der Jedi-Ritter 10

Adventures in Hyperspace 3

Rebel Force 6

Galaxy of Fear 9

Der Kopfgeldjägerkrieg 2

Dark Forces 3

Junior Jedi Knights 6

Young Jedi Knights 8

In geheimer Mission 4

Du entscheidest 5

MedStar 2

Boba Fett 6

Republic Commando 4

Coruscant Nights 4

Der letzte Jedi 10

 

egy nemet wikioldalon Jedipedia neytem komolyabban utanna a dolgoknak szoval 98 db konyv ezek kozzul kivancsi vagyok mi jelenik meg magyarul mert meg az iden szeretnem beszerezni a tobbit Darth Revan9 tudsz errol infot adni < elore is kosz

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2013-ban és 2014-ben megjelenő regények:

 

* Timothy Zahn: Allegiance (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Hard Contact (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Triple Zero (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - True Colors (2013-ban magyarul megjelenik)

* Karen Traviss: Republic Commando - Order 66

* Karen Traviss: Imperial Commando - 501st

* Paul S. Kemp: Crosscurrent (2013-ban magyarul megjelenik)

* Paul S. Kemp: Riptide (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Darth Plagueis (2013-ban magyarul megjelenik)

* James Luceno: Cloak of Deception

* John Jackson Miller: Knight Errant

* Michael Reaves & Maya Kaathryn Bohnhoff: Shadow Games

* Timothy Zahn: Choices of One

* Sean Williams: The Force Unleashed II

 

2015-től már nem tudom mi jön, azt senki se tudja most megmondani. Bármi lehet, bármi kiamaradhat, ami a fenti listában nincs meg.

 

Képregénykönyvek:

The Old Republic: Fenyegető béke,

The Old Republic: The Lost Suns,

Darth Vader and the Lost Command

Képregényeknél a távoli jövőben folytatódnak a Darth Vader képregények, és elkezdik a Dark Times-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Paul Kemp az Árulással felkerült a képzeletbeli dobogóra, holtversenyben a 2. helyen Karpyshinnal. :) Hamarosan írok is egy kis szösszenetet a regényről. Az első helyen nálam továbbra is Luceno mester tanyázik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időrendi sorrendben épp Kevin J Anderson Új rendjénél tartok, s már a második fejezetben meglepődtem... Valaki tud nekem mondani valamit a "Császár feltámasztásáról, illetve Luke sötét oldalon való kalandozásáról" ?

 

Ugyanis időrendben Thrawn utánra teszik, viszont én erről nem olvastam.. Ez hol volt? Könyv? Képregény??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a történet a Dark Empire c. képregényben található. Palpatine feltámad egy új klóntestben és rövid időre visszatér, átveszi újra a hatalmat. Luke is a befolyása alá kerül. Mást nagyon én sem tudok, mert soha nem olvastam el, másrészt nem is érdekel, hiszen szerintem mérhetetlenül gagyi az egész.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a történet a Dark Empire c. képregényben található. Palpatine feltámad egy új klóntestben és rövid időre visszatér, átveszi újra a hatalmat. Luke is a befolyása alá kerül. Mást nagyon én sem tudok, mert soha nem olvastam el, másrészt nem is érdekel, hiszen szerintem mérhetetlenül gagyi az egész.

 

Köszi. Akkor semmi lényegesről nem maradtam le... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Árulás

 

Hú, nagyszerűek ezek a TOR könyvek, az Árulás még jobban bejött, mint a Végzetes Szövetség, bár utóbbi is a legjobb SW könyvek között szerepel nálam, és persze Sean Williams is kiküszöbölte a Tomboló Erővel ejtett csorbát.

 

 

Az Árulás története sokkal inkább kapcsolódik az MMO-hoz, mint a Végzetes Szövetség, így valamivel érdekesebb is volt számomra. A könyv erőssége, hogy szimpatikus és jól kidolgozott szereplőkkel operál, elég csak gondolni Zeeridre, a lelkiismeretes és a lányáért mindent feláldozni hajlandó csempészre vagy Arynra, a nemrég kinevezett Jedi-lovagra, aki egy komoly trauma, nevezetesen a Coruscant felperzselése, hatására kénytelen alaposan felülvizsgálni az egész élete során elsajátított Jedi-tanokat. Én örültem neki, hogy a végén nem billent át a Sötét Oldalra, igaz, a Rendet otthagyta, de azoktuán nem is tehetett mást, hogy Dar'nala mester gyakorlatilag feláldozta őt a béke érdekében (amely lépés viszont a mester szemszögéből nagyon is logikus és érthető).

 

Darth Malgus korántsem annyira központi szereplő, mint mondjuk Darth Bane Karpyshin trilógiájában, de én ezt nem is bántam. Viszont karaktere így is kidolgozott, és a könyv végén neki is súlyos áldozatot kell hoznia. Hasonlóan, mint Aryn, ő sem "vált oldalt" és inkább megöli azt, akihez érzelmek, azaz a gyengesége fűzi. Malgust amúgy sokáig nem szerettem, mert hiányoltam az eredetiségét, külsőre nagyon hasonlít Darth Malakhoz, a belső gondolatai és légzőkészüléke pedig Darth Vadert idézik fel. A karakterén keresztül egy pillanatra betekintést nyerhettünk a Sith belharcokba, ami miatt anno Bane bevezette a Kettő Szabályát. Kemp remekül dolgozta fel a Deceived c. trailert a könyv elején, és tetszettek az utalások a többi videóra is pl. amikor gránátot a képébe robbantotta a közt. katona (aki a játékban fontos szerepet tölt be).

 

Nagyon tetszett, hogy Kemp igyekezett élettel feltölteni a sorokat, gondolok arra, hogy pl. a kikötős jelenetnél részletezi a karbantartó droidok munkáját. Alderaan tájleírása szintén szépen sikerült, ahogy a megcsonkított Coruscanté is. A könyv talán lehetett volna hosszabb, az utolsó 100 oldalon felgyorsultak az események, de azért így is elégedett voltam. Örülök, hogy a vége pozitív lett, Aryn és Malgus is megtalálta a saját útját. A Jedik talán itt is elég gyengének voltak ábrázolva, és Kemp többször is célzott rá, hogy Aryn azért vette fel a harcot sikeresen Malgus-szal, mert a haragja hajtotta. Ez a Jedi ábrázolásmód továbbra sem tetszik nekem, de szerencsére Kemp nem esett át a ló túlsó oldalára, mint Karphyshin többször is.

 

 

Mindent összevetve 9/10. Alig várom, hogy a Szukits Kemp többi regényét is kiadja. :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom a Történetek Jabba palotájából c. antológiát újra, 10 év után. A sok sztori között itt is Timothy Zahn műve az, ami kilóg a többi közül, saját szereplőkkel, fajokkal stb. Zahn az SW-n belül teremtett magának egy saját univerzumot a könyveivel, novelláival.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Allegiance könyv miről szól? Mert a boritón ugye rohamosztagosok vannak. Han Solo és a többiek szerepelnek majd benne. Vagy csak a katonákról szól majd?

Egy csapat rohamosztagosról és Maráról, valamint a lázadókról szól. Azt hiszem, Thrawn is feltűnik benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.