Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem vetemedének ilyenre, kicsit kiakasztanák a rajongókat, az írókról nem is beszélve. Lehetségesnek tartom, hogy az eddigi ismert eu után játszódó filmet csinálnak, de szerintem az se lenne hülyeség, hogy az eredetileg 7-8-9-nek készült Thrawn trilógiát filmesítsék meg, de oda meg új színészek kellenének Lukékhoz. Remélem nem történik műírtás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legrosszabb az, hogy egy csomó karakter: Mara Jade, Ben Skywalker, Jacen Solo, Jaina Solo...stb veszélybe kerülnek. Lehet, hogy kitörlik őket a SW univerzumból. Mi lesz itt? Lehet, hogy Luke nem is Marával jön össze, ha egyáltalán öszsejön valakivel. Lehet, hogy Jacen Solo soha nem születik meg, fuccs a Legacy of the Force-nak és a Fate of the Jedi-nek. Elhangozhat egy olyan állítás az EP7-ben, mi szerint Wedge Antilles meghalt 3 hónappal az Endor után, a teljes Zsivány-osztaggal együtt egy csatában és akkor fuccs az X-szárnyúaknak is.

Ez sajnos igaz. De állítólag a harmadik trilógia teljesen original lesz, nem vesz figyelembe semmilyen regényt, képregényt, vagy videójátékot. Ahhoz hatalmas mázli kell, hogy a majdani 7-8-9. rész megőrizze egy EU mű hitelességét SW univerzumon belül.

Persze nem várom el, hogy a filmek igazodjanak az EU-hoz, de sok jó történet van, amit igenis nagyon sajnálok. A legszomorúbb az, hogy sokan a Palpatine-klónnal, vagy a félresikerült ökörségekkel azonosítják az egész EU-t, így őket ez a kérdés a legkevésbé sem izgatja.

 

Mint kiderült, a 7-8-9. résszel nem fog megállni az SW-filmgyártás, így nem lehetetlen, hogy lesz majd a Régi Köztársaság koráról szóló film, vagy egyéb érában játszódó... így egyáltalán nem csak az Ep6 utáni történetek vannak veszélyben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem vetemedének ilyenre, kicsit kiakasztanák a rajongókat, az írókról nem is beszélve. Lehetségesnek tartom, hogy az eddigi ismert eu után játszódó filmet csinálnak, de szerintem az se lenne hülyeség, hogy az eredetileg 7-8-9-nek készült Thrawn trilógiát filmesítsék meg, de oda meg új színészek kellenének Lukékhoz. Remélem nem történik műírtás.

Thrawn biztos nem lesz, ezt már most leszögezték.

Hát, nem vagyok róla meggyőződve, hogy figyelembe fogják venni az Endor utáni dolgokat. Nem tudok elképzelni olyat, hogy a Disney fejesei azt mondanák a jövendőbeli rendezőnek és forgatókönyvírónak: "Figyu, itt van több, mint 100 könyv és jó pár képregény, légy szíves olvasd el őket, és vedd figyelembe az eseményeket." Szerintem egyetlen rendező, forgatókönyvíró sem hagyná, hogy így megkössék a kezüket. Persze jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos igaz. De állítólag a harmadik trilógia teljesen original lesz, nem vesz figyelembe semmilyen regényt, képregényt, vagy videójátékot. Ahhoz hatalmas mázli kell, hogy a majdani 7-8-9. rész megőrizze egy EU mű hitelességét SW univerzumon belül.

Persze nem várom el, hogy a filmek igazodjanak az EU-hoz, de sok jó történet van, amit igenis nagyon sajnálok. A legszomorúbb az, hogy sokan a Palpatine-klónnal, vagy a félresikerült ökörségekkel azonosítják az egész EU-t, így őket ez a kérdés a legkevésbé sem izgatja.

 

Mint kiderült, a 7-8-9. résszel nem fog megállni az SW-filmgyártás, így nem lehetetlen, hogy lesz majd a Régi Köztársaság koráról szóló film, vagy egyéb érában játszódó... így egyáltalán nem csak az Ep6 utáni történetek vannak veszélyben!

Az egyék korokat kevésbé fenyegeti ez. Ha például csinálnak egy TOR filmet és az is éppolyan original lesz, akkor ott csak egy olyan idősíkba kell helyezni a sztorit, ahol még nincs EU mű és gond egy szál se. Esetleg kronológiát módosítanak. Ennyi az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ,talán így lesz.

 

De lehet, hogy más, fiatalabb színészek játsszák el a klasszikus hősöket. Ebben az esetben már Zahn és Anderson művei veszélyben vannak.

 

De a másik verzió is nagyon esélyes, miszerint 30 évvel leszünk Endor után. Ebben az esetben az NJO-tól a Fate of the Jedi-ig minden veszélybe kerül, sőt szinte biztos vagyok benne, hogy el fogják sajnos törölni őket.

A legrosszabb az, hogy egy csomó karakter: Mara Jade, Ben Skywalker, Jacen Solo, Jaina Solo...stb veszélybe kerülnek. Lehet, hogy kitörlik őket a SW univerzumból. Mi lesz itt? Lehet, hogy Luke nem is Marával jön össze, ha egyáltalán öszsejön valakivel. Lehet, hogy Jacen Solo soha nem születik meg, fuccs a Legacy of the Force-nak és a Fate of the Jedi-nek. Elhangozhat egy olyan állítás az EP7-ben, mi szerint Wedge Antilles meghalt 3 hónappal az Endor után, a teljes Zsivány-osztaggal együtt egy csatában és akkor fuccs az X-szárnyúaknak is.

Én főleg a Fate of the Jedit fogom sajnálni.

 

Én a könyvesek helyében pihenővágányra tenném a Sword of the Jedi-t is, mert lehet, hogy Jaina Solo nem is fog létezni soha.

Valtozik a vilag a SW is de azert en inkabb nem nyilatkoznek mi lessz ebbol igyis sokan hulyesegeket hordtak ossze az ejjel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, emberek, lehet félni, hogy a teljes Endor utáni korszakot eltörlik. Kinek mi a véleménye?

No comment.

Egyébként meg csak nézek, hogy miről van szó, valamiről a napokban nagyon lemaradtam.

Mindegy, ami már megjelent, azt valójában soha nem lehet visszacsinálni, akárhány filmet fognak leforgatni. Ott vannak a polcomon, tehát léteznek. Az, hogy közben meg mi nem lesz része a canonnak, valahogy nem tud érdekelni. A könyves élményeimet tőlem ugyan el nem veszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék a Disney EU-val kapcsolatos álláspontjára. Megfordult a fejemben ugyanis ez:

A Disney most futószalagon fogja gyártani a filmeket. Mi van ha azt mondják, nem kellenek regények, képregények és teljesen leállítják őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Súlyos dolgok ezek, és valóban, a Szukits dilemmáját így akarva-akaratlanul is könnyedén eldöntötték a fejesek. Biztos, ami biztos, az EP6 utáni korszakot jórészt hanyagolni kell.

 

Thrawn, Jacen és Jaina Solo, Ben Skywalker, Kyp Durron, Talon Karrde, Cal Omas... mind-mind eltűnhetnek egyetlen tolvonás eredményeképp? :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Súlyos dolgok ezek, és valóban, a Szukits dilemmáját így akarva-akaratlanul is könnyedén eldöntötték a fejesek. Biztos, ami biztos, az EP6 utáni korszakot jórészt hanyagolni kell.

 

Thrawn, Jacen és Jaina Solo, Ben Skywalker, Kyp Durron, Talon Karrde, Cal Omas... mind-mind eltűnhetnek egyetlen tolvonás eredményeképp? :S

Bizony, legalábbis az Endor utáni szerepléseik igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, nem kell ezen annyit agonizálni, mint mondottam volt, az én polcomról ugyan le nem cibálják az X-szárnyú könyveket, számomra azok létező történetek maradnak még 20 év múlva is, legyen akár 10 film addig és szóljanak bármiről.

Persze akinek számít a canon, az biztosan bosszankodik, de ezen baromira nem érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze akinek számít a canon, az biztosan bosszankodik, de ezen baromira nem érdemes.

Pedig ez a lényeg. Hiába tetszik nekem baromira mondjuk az Én, a Jedi, vagy bármelyik regény, ha azt az új részek valamelyike felülírja. Ez olyan dolog, mint például Boba Fett esete... "nekem jobban tetszik az xy könyvbeli előélete, ezért az Ep2-t figyelmen kívül hagyom". Ez számomra nem így működik, mert csak úgy tudunk egységesen beszélni valamiről, ha ugyanazt tekintjük hivatalosnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem, hogy a SW könyves részleg mit írt. Egyelőre nincs sok konkrétum. Az egyik illetékes kifejtette véleményét, illetve vázolta a lehetőségeket. Az Endor utáni korszak jelenlegi állapota csak akkor maradhatna érintetlen, ha az új filmek a távolabbi jövőben játszódnának, vagy a TOR egy ismeretlen érájában lennének.

Viszont mivel komoly esély van arra, hogy 20-40 évvel leszünk a Jedi után, ezért már biztosra veszik, hogy a filmkészítők nem fogják hagyni, hogy a kezüket megkössék és a kreativitásuk csökkenjen. Ezért az illető két lehetséges verziót vázolt fel az EU jövőjét illetően. (Ezek a Jedi utáni EU-ra vonatkoznak.)

A verzió: Teljes reboot, azaz teljes újrakezdés Ez azt jelenti, hogy továbbra is születni fognak Endor utáni könyvek, de ezek már természetesen az új trilógiához fognak kötődni. A régi művek teljes egésze, vagy jó része törlésre, vagy jelentős átírásra fog kerülni. Az átírásokat nem lehet tudni, hogy fogják megvalósítani. Lehet, hogy felkérik a régi szerzőket, hogy a jelentősebb történeteket írják meg újra, vagy más szerzők írják újra ezeket. De az is lehet, hogy egyes történeti elemeket, utalásokat beépítenek az új filmekbe, az ellentmondó részeket, karaktereket törlik. Ez még rejtély. De ebben az esetben csak egy EU marad, az új. Szerintem ez a verzió lenne a legjobb.

B. verzió. Kettészakad az EU. Ez azt jelenti, hogy a régi EU tovább halad az eddigi úton, teljesen figyelmen kívül hagyja az új trilógiát és egy teljesen más verziót fog képviselni. Létezni fog egy új Endor utáni EU, mely viszont teljes mértékben alkalmazkodik az új trilógiához és a későbbi filmekhez. Az illetékes ezt tartaná a legjobb ötletnek. Én viszont a legrosszabbnak. Ez nagyon összezavarná a jövendő, de még a jelenlegi olvasókat is. Állandóan azt kérdezgetnék, hogy ez most az új, vagy a régi EU?

A cikk szerzője is elismeri, hogy ez nagyon nagy káoszt okozna.

Egyéb illetékesek a Lucasbooks részlegnél nagyon pozitívan látják a dolgokat. Van aki alig várja, hogy az új trilógiához kötődő könyveket alkothassanak. Leeland Chee a népet Lucas szavaival nyugtatgatja: " and obviously we have hundreds of books and comics and everything you can possibly imagine" Ez elég megnyugtató lehet, ezek szerint nem felejtik el a régebbi történeteket sem. És lesznek továbbra is új könyvek, ami mindenféleképpen örvendetes.

Mindezek a fejlemények valószínűleg jelentősen befolyásolni fogják a magyar kiadások alakulását 2015-től. Szerintem az új Endor utáni EU-t lesz célszerű és logikus követni, hiszen azok fogják az új trilógiát kiegészíteni. És ezek mellett még ott vannak az egyéb korokban játszódó könyvek is, melyeket nem érintik az új filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha 50 évvel Yavin után játszódik az új film, nincs semmi gond, az EU-ra lehetne utalni (bár itt is felmerülhet az, hogy mondjuk Ben Skywalkert kitörlik). Mark Hamill és Harrison Ford kora is passzol ehhez az időintervallumhoz, szóval hülyeség 20 évvel az Endor utánra helyezni a cselekményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha 50 évvel Yavin után játszódik az új film, nincs semmi gond, az EU-ra lehetne utalni (bár itt is felmerülhet az, hogy mondjuk Ben Skywalkert kitörlik). Mark Hamill és Harrison Ford kora is passzol ehhez az időintervallumhoz, szóval hülyeség 20 évvel az Endor utánra helyezni a cselekményt.

Ott van még a Legacy képregény is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez a lényeg. Hiába tetszik nekem baromira mondjuk az Én, a Jedi, vagy bármelyik regény, ha azt az új részek valamelyike felülírja. Ez olyan dolog, mint például Boba Fett esete... "nekem jobban tetszik az xy könyvbeli előélete, ezért az Ep2-t figyelmen kívül hagyom". Ez számomra nem így működik, mert csak úgy tudunk egységesen beszélni valamiről, ha ugyanazt tekintjük hivatalosnak.

Ezt nem kell ennyire véresen komolyan venni. Ez szórakozás, nem pedig a középiskolás történelemkönyv, ahol fontos, hogy pontosan mely eseményt mi követ, és évszámokra lebontva ott állnak az elmúlt 5000 év történései.

Lentiekhez annyit, hogy leginkább azt tudom elképzelni, hogy új irányt vesz az EU. A régi sztorik maradnak, de úgy, hogy az új filmek tekintetében már nem lesznek részei az egységes történetnek. Egyébként a filmek tekintetében amúgy sem számított soha, hogy éppen mit ír az EU. Lenne két párhuzamos szál, amiből az egyiket nem folytatnák, és azok maradnának meg emlékezet szintjén. Ilyen is volt, szép volt, jó volt, de eddig tartott :)

És jöhetnek az újak. Az átírást fatális marhaságnak tartom, fölösleges volna, amikor inkább új történeteket kellene kihozni, semmint foltozgatni a régit.

Abszolút nem érzem azt, hogy ne lehetne a továbbiakban is egységesen beszélni az SW-ről. Tudni kell helyén kezelni a különböző történeteket, és akkor nagy gond nem lehet. Példának okáért, Tolkien történeteiben 3 teljesen különböző történet is szól arról, hogy jutott Galadriel Középföldére (már ami megjelent magyarul, lehet akár több is), az egész világ folyamatos átírása során sok minden fennmaradt, amelyeket most nem lehet összepasszintani, mégsem dől senki a kardjába miatta.

Na persze sok függ attól is, hogy a filmek miről fognak szólni (és mikor játszódnak majd).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 30-40 éves ugrás sem garancia az Ep6 utáni regények hitelességének megmaradására. Akár egy ártatlannak tűnő mondat is olyan karaktereket tehet kukába, mint Mara Jade, Jaina és Jacen Solo, Ben Skywalker, stb. De az Új Köztársaság, mint államforma sem biztos, és még a végtelenségig sorolhatnám. Az összes Ep6 utáni regényt úgy átírni, hogy passzoljon a majdani sequel trilógiához csaknem lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem ertem en ezt mindenki atakarja irni a regi regenyeket vegtelen a SW univerzuma gondoljatok csak ugy nekiekzdenek valami marhasagnak atirni meg hasonlo

ez baromsag lekellene mar higgadni szerintem es logikusan atgondolni a dolgot

 

ha valamit kiiktatnak akkor a rajongok ugyis lefogjak fujjolni a Disney ezt nem merik megkockaztani igaz most is sokan fujjolnak de ... itt minden a penzrol szol es kerdem en mi hoz majd tobbet valami szaros remeak vagz valami utos uj korszakalkoto

ezen gondolkodni kene

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem kell ennyire véresen komolyan venni. Ez szórakozás, nem pedig a középiskolás történelemkönyv, ahol fontos, hogy pontosan mely eseményt mi követ...

 

:) Pedig aztán a történelmet is hányszor átírták már...

 

Amúgy erre is azt mondom, várjuk ki a végét. Ötletelni persze lehet, de nem érdemes, mindazonáltal az olvasott könyvek ÉLMÉNYÉT és a könyveket a polcomról nem adom senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fogják szétcseszni sok-sok író munkáját... Talán az egész világon Tim Zanhnak van a legnagyobb rajongó tábora. Gondoljatok csak bele, ha például Thrawnt csak úgy áthúznák, szerintem rengetegen elpártolnának az SWtől, és fújolnák a Disneyt.

Az lesz a vége, hogy a film elején megemlítik a Vongokat, Új Köztársaságot, Birodalmi maradványt, Abeloth felemelkedését, és egy új korszakot nyit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lesz a vége, hogy a film elején megemlítik a Vongokat, Új Köztársaságot, Birodalmi maradványt, Abeloth felemelkedését, és egy új korszakot nyit.

Ez szépen és jól hangzik, csakhogy az átlagos mozinézőnek például halvány lila fingja sincs arról, hogy mi a "hím ló párzószerv" az az Abeloth, vagy mik azok a vongok (megjegyzem, még én is csak nagyon felületesen tudnám elmondani), és így a filmek csak egy kisebb közönség számára lennének érthetőek, azaz olyan bukták lennének, mint innen Bivalybasznád, és nem hiszem, hogy a Disney (de akár egyik stúdió is) erre vágyna. Akkor inkább teljesen áthúzzák azt a korszakot, és azt a réteget célozzák, akiket nem igazán érdekel/nyűgözött le az EU azon érája

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szépen és jól hangzik, csakhogy az átlagos mozinézőnek például halvány lila fingja sincs arról, hogy mi a "hím ló párzószerv" az az Abeloth, vagy mik azok a vongok (megjegyzem, még én is csak nagyon felületesen tudnám elmondani), és így a filmek csak egy kisebb közönség számára lennének érthetőek, azaz olyan bukták lennének, mint innen Bivalybasznád, és nem hiszem, hogy a Disney (de akár egyik stúdió is) erre vágyna. Akkor inkább teljesen áthúzzák azt a korszakot, és azt a réteget célozzák, akiket nem igazán érdekel/nyűgözött le az EU azon érája

De az is lehet, hogy meghagyják, Yavin után 50-ben játszódik az egész, nem említik a múltat és meg van oldva. Ez is lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Várjuk ki a végét.

 

A Kirajzásban ugye Sidious azért akarja elpusztítani a Kirajzást, mert fél, hogy az idegen lények sok mindent megtudhatnak róluk. Ők a Vongok, nemde? Amúgy, most már egész jóa könyv, csak borzalmasan hosszú volt a felvezetés, és szerintem szükségtelen is,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Várjuk ki a végét.

 

A Kirajzásban ugye Sidious azért akarja elpusztítani a Kirajzást, mert fél, hogy az idegen lények sok mindent megtudhatnak róluk. Ők a Vongok, nemde? Amúgy, most már egész jó a könyv, csak borzalmasan hosszú volt a felvezetés, és szerintem szükségtelen is,

Igen, a Kirajzásban akkor ott a Vongokat említik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy meghagyják, Yavin után 50-ben játszódik az egész, nem említik a múltat és meg van oldva. Ez is lehetséges.

Nekem ez tetszene a legjobban. Főleg mivel kicsit összevág azon gondolatommal, hogy merjenek nagyobbat ugrani (időben és történetben is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.