Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Arra gondoltam, hogy azért is lehet Maul a Plagueis könyv hátoldalán, mert lehet hogy Palpatine a regény végén fogja tanítványává fogadni.

Choices of one: Nekem a régebbi borító jobban tetszik ott Mara Jade-nek szebb arca van. :D Azért remélem hogy kiadják magyarul. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak előrendelés esetében áll a kedvezmény, utána sajnos már nem. Egyébként érdemes együtt megrendelni a két könyvet (előrendelve), így még a szállítási költségen is lehet spórolni. Jelenleg úgy néz ki, így lehet a legolcsóbban kijönni a dologból.

Köszi a választ mindenkinek. Még pár napig van lehetőségem agyalni rajta. Ami még eszembe jutott, hogy ha megrendelsz két könyvet, ami közül az egyik már megjelent, a másik még nem, vajon együtt hozzák ki őket, ha mindkettő megjelent már? Ezt tartom inkább valószínűnek.

 

Ami még lehetőség, hogy megvárjuk, míg az új könyvek bekerülnek antikvárba. A negatívuma: nem biztos, hogy sikerül elcsípni, de az sem, hogy alacsonyabb áron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ mindenkinek. Még pár napig van lehetőségem agyalni rajta. Ami még eszembe jutott, hogy ha megrendelsz két könyvet, ami közül az egyik már megjelent, a másik még nem, vajon együtt hozzák ki őket, ha mindkettő megjelent már? Ezt tartom inkább valószínűnek.

 

Ami még lehetőség, hogy megvárjuk, míg az új könyvek bekerülnek antikvárba. A negatívuma: nem biztos, hogy sikerül elcsípni, de az sem, hogy alacsonyabb áron.

A legutoljára megjelenő könyv megjelenése után küldik a csomagot. Én A jövő látomását és a Tomboló Erőt együtt rendeltem meg, mindkettőt jövő héten kapom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mint mar mondtam elnezest kertem erte de mindenki leragat a sohernel meg a cola nal:))) azt akartam ezzel kihozni hogy meg fog ugrani az ar eleg rendesen es:) enis eltem 2000-2006 ig pesten tudom mijen arak vannak es akit megsertettem bocs

csak arra akrtam meg utalni hogy van egy konyvesbolt munchenben ahol star warst lehet venni van egy egsz szekrenysor de semmifele kedvezmenyt nem kaptam arra a 62 konyvre abszolute semmit es ugy ahogy 46 cent volt egy liter gaz 2006 ban esmost 96 cent 5 ev alat ugyanugy felmegy az ar ebben ziher vagyok es ugy ahogy a vateran 30000 kernek egy egy ritka Star Wars konyvert ameddig van kereslet es kinalat addig ez mindig igy lesz en csak durvan eloitelet nelkul elore jeleztem es hogy egyesek azon zsortolodnek hogy jujj de nem tudok ket havonta megvenni 3000 ft ert egy konyvet azoknak csak azt uzenem hogy vannak emberek afrikaban meg kelet europaban akik 50 eurobol elnek havonta meg meg anyibol sem tehat bocs ha nem tudlak sajnalni es remelem eme levelem nem kelt ujjab felhaborodast

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mint mar mondtam elnezest kertem erte de mindenki leragat a sohernel meg a cola nal:))) azt akartam ezzel kihozni hogy meg fog ugrani az ar eleg rendesen es:) enis eltem 2000-2006 ig pesten tudom mijen arak vannak es akit megsertettem bocs

csak arra akrtam meg utalni hogy van egy konyvesbolt munchenben ahol star warst lehet venni van egy egsz szekrenysor de semmifele kedvezmenyt nem kaptam arra a 62 konyvre abszolute semmit es ugy ahogy 46 cent volt egy liter gaz 2006 ban esmost 96 cent 5 ev alat ugyanugy felmegy az ar ebben ziher vagyok es ugy ahogy a vateran 30000 kernek egy egy ritka Star Wars konyvert ameddig van kereslet es kinalat addig ez mindig igy lesz en csak durvan eloitelet nelkul elore jeleztem es hogy egyesek azon zsortolodnek hogy jujj de nem tudok ket havonta megvenni 3000 ft ert egy konyvet azoknak csak azt uzenem hogy vannak emberek afrikaban meg kelet europaban akik 50 eurobol elnek havonta meg meg anyibol sem tehat bocs ha nem tudlak sajnalni es remelem eme levelem nem kelt ujjab felhaborodast

 

Én értem mit akarsz ezzel mondani :)

 

Bár én nem nagyon vettem eddig Star Wars könyvet (Bane trilógián kívül nincs is más meg) de az elkövetkezendő évben szeretnék kb 3 könyvet venni, de ha 3000 felett lesznek akkor sajna nekem már nem éri meg saját kereset híján (vagyis van de azt elrakom és ritkán nyúlok hozzá) anyámtól meg nem akarok kunyerálni állandóan, mert ígyis keveset keres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

....hogy egyesek azon zsortolodnek hogy jujj de nem tudok ket havonta megvenni 3000 ft ert egy konyvet azoknak csak azt uzenem hogy vannak emberek afrikaban meg kelet europaban akik 50 eurobol elnek havonta meg meg anyibol sem tehat bocs ha nem tudlak sajnalni es remelem eme levelem nem kelt ujjab felhaborodast

Ez hogy jön ide? Pontosan tudjuk milyen körülmények vannak ott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűnek tartom, hogy nálunk sokkal szegényebb országban nem nagyon adnak ki SW könyvet, sőt talán semmilyen könyvet.

A magyar piac még elbírná egy olyan 3000-3300 körüli áron. E felett már nem igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűnek tartom, hogy nálunk sokkal szegényebb országban nem nagyon adnak ki SW könyvet, sőt talán semmilyen könyvet.

A magyar piac még elbírná egy olyan 3000-3300 körüli áron. E felett már nem igazán.

Ahol napi kb. 200 ft-ból élnek az emberek, és sokszor még a kajára se jut, ott ez nem is csoda.

 

vannak emberek afrikaban meg kelet europaban akik 50 eurobol elnek havonta meg meg anyibol sem tehat bocs ha nem tudlak sajnalni es remelem eme levelem nem kelt ujjab felhaborodast

Azt nem értem, miért kell összehasonlítani két teljesen eltérő ország/kontinens gazdaságát? Ha valami mondjuk USA-ban drága, és háborognának érte az emberek, majd valaki beírná, hogy: "...ne sóherkodjatok, Magyarországon még ennek az árnak a feléért sem tudnák megvenni, úgyhogy örüljünk..." nem hiszem, hogy túl okos érv lenne.

Ami nálatok, Németországban 1 heti zsebpénz, az lehet, hogy Magyarországon már egy komolyabb összeg. Úgyhogy magyar viszonylatban hidd el, a többségnek sok a majd' 4 ezres kiadás egy regényért, bármennyire is örülünk neki, hogy egyáltalán adnak ki hazánkban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitstól kaptam egy mailt, hogy előrendelhetem a Tomboló Erőt. Érdemes megvenni? A játék nagyon bejött. Valaki esetleg nem olvasta angolul? Van pár előrendelhető sw-könyv még a honlapjukon de az nem érdekel(Mind az EP6 után játszódik).

 

A másik, hogy tuti nem lesz kapható máshol, csak náluk? Szerintem kamuznak.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitstól kaptam egy mailt, hogy előrendelhetem a Tomboló Erőt. Érdemes megvenni? A játék nagyon bejött. Valaki esetleg nem olvasta angolul? Van pár előrendelhető sw-könyv még a honlapjukon de az nem érdekel(Mind az EP6 után játszódik).

 

A másik, hogy tuti nem lesz kapható máshol, csak náluk? Szerintem kamuznak.

Az amerikai olvasók véleménye alapján indulok ki. Ők átlagban jónak értékelték a könyvet, nem is a legjobb, de nem is a legrosszabb.

 

Jelenleg sajnos komolyan gondolják ezt a csak náluk kapható dolgot. Két lehetőséget látok:

1. Nem válnak be a számításaik és jövőre vagy valamikor később adni fognak belőle máshova is.

2. Beválnak a számításaik és fenntartják a jelenlegi rendszert.

Mindkettőre van esély. Az viszont biztos, hogy jó darabig a csak náluk kapható könyvek nem lesznek máshol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véget ért a Szukits-os Sw könyv szavazás, most a Star Trekre lehet voksolni.

Mikor legutoljára ránéztem ma délután 871 szavazattal a következő volt az állás.

The Old Republic: 29,39

Republic Commando 19, 29

Coruscant Nights: 2,64

Hand of Judgement: 7

New Jedi Order 13, 65

Crosscurrent: 19, 17

Félbehagyotak: 8, 96

 

Tehát az 1. helyezett a TOR, a 2. RepCom, a 3. Kemp SW könyvei. Zahn csúnyán leszerepelt, az NJO a vártnál jobban teljesített.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crosscurrent nem is végzett rosszul. TOR regényekből így is lesz még minimum 2, ezért remélem figyelembe veszik a többiek eredményét is, hogy ne csak egy érában játszódó regények érkezzenek.

A TOR-ból szerintem még jó sok lesz. Nem lenék meglepődve, ha egy idő után évente 2 is Amerikában. És vannak még egyéb a Régi Köztársaság idejében játszódó regényej, például Knight Errant, Red Harvest..stb.

Nem csak a győztes regényeket adják ki. Remélem, hogy a Republic Comando-t és a Kemp regényeket olvashatjuk magyarul.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Coruscant Nights az utolsó, de te ha jól emlékszem a félbehagyottakra szavaztál.

Elkerülte a figyelmemet, hogy az kevesebb szavazatot kapott. Igen, a félbehagyottakra szavaztam végül, jól emlékszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whow, nemrég a kezembe került A Jövő Látomása és... Megakadt a szemem a terjedelmén. :D Nem csoda, hiszen a valaha írt leghosszabb Star Wars regényről van szó. :)

 

A szavazáson egyébként nem lepődöttem meg túlzottan. A The Old Republic sorozat szerintem azért lesz igazán esélyes, mert valószínűleg különálló kötetekről van szó és nem egybefüggő történetszálról. Ráadásul kifejezetten aktuális lesz most, hogy megjelenik a játék. És remélhetőleg sokkal többet megtudhatunk belőle erről a vadiúj időszakról a Star Wars történelmében. De akkor is a legjobban a Revan című kötetet várom Drew Karpyshyntől és úgy vélem, ezzel nem vagyok egyedül. Hiszen hallottam egyet s mást arról, hogy a The Old Republic egészen új megvilágításba helyezi a Knights Of The Old Republic eseményeit.

 

A Republic Commando, mint játék nagyon jó volt, talán a legizgalmasabb Star Wars játék, amivel valaha játszottam. El nem tudom képzelni, hogy ez milyen lehet regénybe átültetve, de nem mondok rá nemet, ha megjelenik. :) (Nem mintha bármelyikre is nemet mondanék. >.<)

 

A Crosscurrentet talán még nem éri meg igazán kiadni, mert Jaden Korr szereplése ide vagy oda, szerintem azért nem árt képben lepni a Galaxisban zajló eseményekkel, hiszen a Legacy Of The Force és a Fate Of The Jedi között járunk, 41 évvel a yavini csata után. Már a Túlélők Keresésénél is zavart egy kissé, hogy nem igazán értettem bizonyos utalásokat, mert nem olvastam a Hand Of Thrawn duológiát. Habár... A Crosscurrent folytatása, a Riptide annál jobban érdekel, hiszen úgy hallottam szerepelni fog benne az első Darth Wyyrlok. Tehát végre úgy döntöttek a könyvkiadónál, hogy átvezetik a történeteiket a Legacy képregénysorozatba, ami egy jó pont. :)

 

Engem személy szerint a The New Jedi Order érdekelt volna. Mondhat bárki bármit a Yuuzhan Vongok Star Warstól való idegenségéről, ez a sorozat nem véletlenül élt meg 19 kötetet. Szerintem egy irtózatosan epic történetszálról lehetett szó, de mivel közel sem ő nyerte meg a szavazást, ezért egy kicsit kételkedem abban, hogy kiadnák. Maximum apró részletekben.

 

Hát, a Hand Of Judgement csakugyan leszerepelt, bár nem véletlenül. Egyrészt mert sehol nem hivatkoznak rá így, másrészt... Nos... Timothy Zahn már rég nem ugyanolyan, mint régen. Megírta a zseniális Thrawn trilógiát, amely annak idején új fejezetet nyitott az Expanded Universe történelmében. De azóta már megváltoztak a történetei. Talán nem annyira... Hogy is mondjam... Dinamikusak. Annak idején, amikor elolvastam a Túlélők Keresését, nos... Nem örültem neki, hogy megtörtént, de sajnos voltak benne részek, amelyeket egy kicsit unalmasnak találtam. Sokkal inkább karakterközpontú történet volt, sok-sok nyomozással, de valahogy nekem nem jött át. De a végére már igazán beindult a cselekmény és elégedetten tettem le a könyvet. A Kirajzás már sokkal jobban tetszett, bár úgy vélem, Zahnnak valahogy nem való a prequel műfaj. :) Sokkal jobban lekötötte a figyelmemet és zseniálisan kiegészítette a Túlélők Keresését, egy-két megválaszolatlan kérdésre magyarázattal is szolgált. És most, hogy olvasom A Múlt Kísértetét, hát... Jónak jó, de már ez is egy kicsit lassú. Bár A Jövő Látomásának a terjedelmére való tekintettel ez valószínűleg még csak a felvezető kötet, de még így is sokkal combosabb, mint a legtöbb Star Wars könyv. Nem szeretem kimondani, de nem bánom, ha nem Zahn könyvek jelennek meg a jövőben. Bár a véleményem kifejezetten negatívnak hathat, akkor is minden tiszteletem az övé a Star Wars iránt tanusított elkötelezett munkásságáért és a klasszikus trilógia iránti hűségéért. Egyébként nemrég olvastam hogy még ő nyilatkozta azt a The New Jedi Orderről, hogy túl sötét és komor hangulatú. Ennek ellenére mégis a Yuuzhan Vongok okozta fenyegetés volt az egyik mozgatórugója bizonyos eseményeknek A Túlélők Keresése és a Kirajzás című kötetekben. :)

 

A Coruscant Nights esetében is hasonlóképpen vélekedek, nem bánom, ha nem jelenik meg, egyrészt amúgy sem érdekelt túlzottan, másrészt meg a The Clone Warssal kialakult kontinuitási hibák miatt egy kicsit kétkedve ülnék le elolvasni.

 

A félbehagyottak kategóriát viszont nem igazán értem. >.< Én azóta gyűjtőm a Star Wars könyveket, mióta a Szukits Kiadó újra kiadta a Thrawn trilógiát és emlékeim szerint semmilyen történetet nem hagytak félbe. Vagy ez még az olyan kötetekre gondol, ami úgymond az "én időm" előtt volt? Mert például hallottam valami olyasmit, hogy az X-Szárnyú sorozatot is félbehagyták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretem kimondani, de nem bánom, ha nem Zahn könyvek jelennek meg a jövőben. Bár a véleményem kifejezetten negatívnak hathat, akkor is minden tiszteletem az övé a Star Wars iránt tanusított elkötelezett munkásságáért és a klasszikus trilógia iránti hűségéért.

 

A félbehagyottak kategóriát viszont nem igazán értem. >.< Én azóta gyűjtőm a Star Wars könyveket, mióta a Szukits Kiadó újra kiadta a Thrawn trilógiát és emlékeim szerint semmilyen történetet nem hagytak félbe. Vagy ez még az olyan kötetekre gondol, ami úgymond az "én időm" előtt volt? Mert például hallottam valami olyasmit, hogy az X-Szárnyú sorozatot is félbehagyták.

Ami azt illeti, már nekem is eszembe jutott ehhez hasonló eretnek gondolat, főleg A túlélők keresése könyve kapcsán. Hiába a saját történeteit bővítette vele, valahogy nem sikerült még az ismert karaktereket is úgy kezelnie, ahogy kellett volna. Ezért is vannak fenntartásaim az újabb könyveivel kapcsolatban, még ha az említett túlélők sok SW könyvnél jobb is volt. Csak éppen nem az az igaz Zahn, amit megszoktam.

 

A félbehagyottak kategória nem a Szukits félbehagyott sorozatait jelenti, hanem úgy általában a magyar SW-könyvkiadás félbehagyottjait még a 2000-es évek fordulójáról. Lentebb volt pár szó az X-szárnyú sorozatról, valóban az egyik félbehagyott sorozat, méghozzá a leglényegesebb azok közül. A polcomon a kb. 70 SW-könyv között akad más félbehagyott is (meg olyan is, aminek nincs meg minden része, mert nem találtam még antikváriumban sem) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Whow, nemrég a kezembe került A Jövő Látomása és... Megakadt a szemem a terjedelmén. :D Nem csoda, hiszen a valaha írt leghosszabb Star Wars regényről van szó. :)

 

A szavazáson egyébként nem lepődöttem meg túlzottan. A The Old Republic sorozat szerintem azért lesz igazán esélyes, mert valószínűleg különálló kötetekről van szó és nem egybefüggő történetszálról. Ráadásul kifejezetten aktuális lesz most, hogy megjelenik a játék. És remélhetőleg sokkal többet megtudhatunk belőle erről a vadiúj időszakról a Star Wars történelmében. De akkor is a legjobban a Revan című kötetet várom Drew Karpyshyntől és úgy vélem, ezzel nem vagyok egyedül. Hiszen hallottam egyet s mást arról, hogy a The Old Republic egészen új megvilágításba helyezi a Knights Of The Old Republic eseményeit.

 

A Republic Commando, mint játék nagyon jó volt, talán a legizgalmasabb Star Wars játék, amivel valaha játszottam. El nem tudom képzelni, hogy ez milyen lehet regénybe átültetve, de nem mondok rá nemet, ha megjelenik. :) (Nem mintha bármelyikre is nemet mondanék. >.<)

 

A Crosscurrentet talán még nem éri meg igazán kiadni, mert Jaden Korr szereplése ide vagy oda, szerintem azért nem árt képben lepni a Galaxisban zajló eseményekkel, hiszen a Legacy Of The Force és a Fate Of The Jedi között járunk, 41 évvel a yavini csata után. Már a Túlélők Keresésénél is zavart egy kissé, hogy nem igazán értettem bizonyos utalásokat, mert nem olvastam a Hand Of Thrawn duológiát. Habár... A Crosscurrent folytatása, a Riptide annál jobban érdekel, hiszen úgy hallottam szerepelni fog benne az első Darth Wyyrlok. Tehát végre úgy döntöttek a könyvkiadónál, hogy átvezetik a történeteiket a Legacy képregénysorozatba, ami egy jó pont. :)

 

Engem személy szerint a The New Jedi Order érdekelt volna. Mondhat bárki bármit a Yuuzhan Vongok Star Warstól való idegenségéről, ez a sorozat nem véletlenül élt meg 19 kötetet. Szerintem egy irtózatosan epic történetszálról lehetett szó, de mivel közel sem ő nyerte meg a szavazást, ezért egy kicsit kételkedem abban, hogy kiadnák. Maximum apró részletekben.

 

Hát, a Hand Of Judgement csakugyan leszerepelt, bár nem véletlenül. Egyrészt mert sehol nem hivatkoznak rá így, másrészt... Nos... Timothy Zahn már rég nem ugyanolyan, mint régen. Megírta a zseniális Thrawn trilógiát, amely annak idején új fejezetet nyitott az Expanded Universe történelmében. De azóta már megváltoztak a történetei. Talán nem annyira... Hogy is mondjam... Dinamikusak. Annak idején, amikor elolvastam a Túlélők Keresését, nos... Nem örültem neki, hogy megtörtént, de sajnos voltak benne részek, amelyeket egy kicsit unalmasnak találtam. Sokkal inkább karakterközpontú történet volt, sok-sok nyomozással, de valahogy nekem nem jött át. De a végére már igazán beindult a cselekmény és elégedetten tettem le a könyvet. A Kirajzás már sokkal jobban tetszett, bár úgy vélem, Zahnnak valahogy nem való a prequel műfaj. :) Sokkal jobban lekötötte a figyelmemet és zseniálisan kiegészítette a Túlélők Keresését, egy-két megválaszolatlan kérdésre magyarázattal is szolgált. És most, hogy olvasom A Múlt Kísértetét, hát... Jónak jó, de már ez is egy kicsit lassú. Bár A Jövő Látomásának a terjedelmére való tekintettel ez valószínűleg még csak a felvezető kötet, de még így is sokkal combosabb, mint a legtöbb Star Wars könyv. Nem szeretem kimondani, de nem bánom, ha nem Zahn könyvek jelennek meg a jövőben. Bár a véleményem kifejezetten negatívnak hathat, akkor is minden tiszteletem az övé a Star Wars iránt tanusított elkötelezett munkásságáért és a klasszikus trilógia iránti hűségéért. Egyébként nemrég olvastam hogy még ő nyilatkozta azt a The New Jedi Orderről, hogy túl sötét és komor hangulatú. Ennek ellenére mégis a Yuuzhan Vongok okozta fenyegetés volt az egyik mozgatórugója bizonyos eseményeknek A Túlélők Keresése és a Kirajzás című kötetekben. :)

 

A Coruscant Nights esetében is hasonlóképpen vélekedek, nem bánom, ha nem jelenik meg, egyrészt amúgy sem érdekelt túlzottan, másrészt meg a The Clone Warssal kialakult kontinuitási hibák miatt egy kicsit kétkedve ülnék le elolvasni.

 

A félbehagyottak kategóriát viszont nem igazán értem. >.< Én azóta gyűjtőm a Star Wars könyveket, mióta a Szukits Kiadó újra kiadta a Thrawn trilógiát és emlékeim szerint semmilyen történetet nem hagytak félbe. Vagy ez még az olyan kötetekre gondol, ami úgymond az "én időm" előtt volt? Mert például hallottam valami olyasmit, hogy az X-Szárnyú sorozatot is félbehagyták.

Nekem pont a kedvenceim győztek. Remélem a The Old Republic mellett lesz még Knight Errant, Red Harvest, Mandorla, és egy egyebek is. Tudtad, hogy Karpyshyn már a 4. TOR regényt írja?

A Republic Commando jó helyezést ért el. Az Order 66-ig jó lenne kiadni. Az Imperial Commando regényt hanyagolni kéne, addig míg be nem fejeződik a TCW, és be nem fejezik a második könyvvel.

Crosscurrent. Úgy tudom a két Kemp regényt anélkül is lehet olvasni, hogy nagyon ismerni kéne a NJO-tól a Fate of the Jedi-ig az eseményeket. Egyégként Kemp most írta alá szerződést két újabb regényre.

A New Jedi Order-rel az a baj, hogy túl hosszú és túl megosztó sorozat. Nagyon reális az esélye, hogy a magyar kiadása megbukna. Az pedig magával ránthatná a magyar SW könyvkiadást is. Lehet, hogy apránként is felvásárolhatnák a a sorozatot, de mivel egy hosszú, egybefüggő sorozatról van szó, valószínűleg a jogtulaj kötelezné a kiadót a teljes széria megvásárlására. Az pedig azzal járna, hogy hosszú évekig csak ez az 1 sorozat menne. Az pedig nem jó.

Sajnálnám, ha Zahn regényei nem jelennének meg. Én nagyon élveztem A túlélők keresését és a Kirajzást is. Nagyszerűen összekötötte a két trilógiát. Remélem az Allegiance és folytatásai is lesznek ilyen jók. Úgy érzem Zahn új művei jobbak is, mint a régiek.

A Coroscant Nights-ot sajnálom. Egyébként egy ideig infinites-nek kezelem Piell TCW-s hahlálát. Legutóbb azt hallottam Leeland Chee-től, hogy Jax Pavan másik mestert kap. Tehát csak át kell írni a Piell-es részeket egy másik Jedire. Újra ki kéne adni Amerikában az első 3 részt, az átírt verzióval, ezt a Szukits felvásárolhatná, és nem lenne semmi baj.

A félbehagyottak: X-szárnyúak, Fejvadász háborúk, esetleg a Tales novellás kötetek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont a kedvenceim győztek. Remélem a The Old Republic mellett lesz még Knight Errant, Red Harvest, Mandorla, és egy egyebek is. Tudtad, hogy Karpyshyn már a 4. TOR regényt írja?

Akkor ezek szerint a The Old Republic: Revan már el is készült? :) Azt várom a legjobban. Tudni akarom, mi történt Revannal és a Jedi Exile-el, miután eltűntek az Ismeretlen Régiókban. Drew Karpyshynnél ideálisabb választás pedig nincs is, elvégre ő is tagja volt a KotOR írói szereplőgárdájának, nagyon nagy szakértője ennek az időszaknak. :)

 

A Republic Commando jó helyezést ért el. Az Order 66-ig jó lenne kiadni. Az Imperial Commando regényt hanyagolni kéne, addig míg be nem fejeződik a TCW, és be nem fejezik a második könyvvel.

Én úgy hallottam, hogy az Imperial Commando második részét elhalasztották 2012 februárjára és valaki más fogja megírni, egyelőre még nem dőlt el, hogy kicsoda. Érdekes lenne bepillantást nyerni a klónok életébe a Klón Háborúk vége után. Egyébként ha jól tudom ezek a könyvek nem is igazán a Delta Szakaszra, hanem sokkal inkább az Omega Szakaszra van kiélezve.

 

Crosscurrent. Úgy tudom a két Kemp regényt anélkül is lehet olvasni, hogy nagyon ismerni kéne a NJO-tól a Fate of the Jedi-ig az eseményeket. Egyégként Kemp most írta alá szerződést két újabb regényre.

Tetszik ez az összetett ütemterv, amit az EU folytat, egyébként. Most, hogy már évek teltek el a Jedi Academy és a KotOR megjelenése óta, végre felfedik ezeket a karaktereket, hogy milyenek is valójában. Elvégre Jaden Korr olyan volt, amilyennek mi megalkottuk, ahogy Revan és a Jedi Exile is. Ha minden igaz, az utóbbi végre kaphat egy nevet is. Csak nem fognak rá így hivatkozni a Revan hátralévő részében. Továbbá tetszik hogy a könyvkiadó figyelembe veszi a Legacy képregénysorozatot. A végén még abban az időszakban játszó történeteket is olvashatunk. Persze csak ha végre lezárják a régi generáció szereplőinek történetét, gondolok itt Luke-ra, Leiára és Hanra. Tényleg nagyon öregek már és szerintem a Fate Of The Jedi után tényleg békén hagyhatnák őket.

 

A New Jedi Order-rel az a baj, hogy túl hosszú és túl megosztó sorozat. Nagyon reális az esélye, hogy a magyar kiadása megbukna. Az pedig magával ránthatná a magyar SW könyvkiadást is. Lehet, hogy apránként is felvásárolhatnák a a sorozatot, de mivel egy hosszú, egybefüggő sorozatról van szó, valószínűleg a jogtulaj kötelezné a kiadót a teljes széria megvásárlására. Az pedig azzal járna, hogy hosszú évekig csak ez az 1 sorozat menne. Az pedig nem jó.

Sosem értettem ezt a nyilvánvaló ellenszenvet a NJO iránt, pedig semmi rosszat nem mutatott fel. Egy kicsit más, mint a korábbi EU művek, ez tény, de alaptalannak tartom, hogy leszólják. Ha az EU valami újdonsággal próbál előhozakodni akkor azért fújjolják le, ha meg ragaszkodik a régi sablonokhoz, ahogy most teszi, akkor meg az a baj. Szerintem nyitottnak kell lennünk az újra még a Star Wars keretein belül is. Elkötelezett rajongó vagyok, de egy idő után már fárasztó folyton a Jedik és a Sithek egymás elleni küzdelmeit olvasni.

 

Sajnálnám, ha Zahn regényei nem jelennének meg. Én nagyon élveztem A túlélők keresését és a Kirajzást is. Nagyszerűen összekötötte a két trilógiát. Remélem az Allegiance és folytatásai is lesznek ilyen jók. Úgy érzem Zahn új művei jobbak is, mint a régiek.

Tény, hogy az idő elteltével teljesen megváltozott az írói stílusa. Talán sokkal komolyabb hangvételű és nem olyan könnyed, mint például egy Kevin J. Anderson kötet. A részletekbe menő technikai magyarázatai a környezetben lévő tárgyakról pedig vérbeli sci-fivé teszi. Nem tudom megmondani, hogy mi az, ami az új Zahn könyvekben nem tetszik annyira. De ettől függetlenül bármikor szívesen elolvasom a műveit. Már csak azért is, mert ő Timothy Zahn és ebben a szakmában ez a név azért jelent valamit.

 

A Coroscant Nights-ot sajnálom. Egyébként egy ideig infinites-nek kezelem Piell TCW-s hahlálát. Legutóbb azt hallottam Leeland Chee-től, hogy Jax Pavan másik mestert kap. Tehát csak át kell írni a Piell-es részeket egy másik Jedire. Újra ki kéne adni Amerikában az első 3 részt, az átírt verzióval, ezt a Szukits felvásárolhatná, és nem lenne semmi baj.

Ezt én is elfogadnám, kérdés, hogy ezt valóban megteszik-e. A másik pedig, hogy pusztán a nevén kívül vannak más dolgok is, amik egyértelműen arra utalnak, hogy ő Even Piell. Szóval nem csak a neveket kéne átírni, szerintem. De majd meglátjuk, Leland Chee ebből mit hoz ki. De elsősorban hozzon már nyilvánosságra egy TCW idővonalat végre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont az tűnt fel Zahn esetében, hogy szépen összeszövögeti a saját régebbi és új műveit, illetve ezeket az új trilógia epizódjaival. Azon kevés új trilógia előtti írók közé tartozik, akinek a műveiben viszonylag kevés baki van a filmekhez képest, ami azért nagy szó, mert nem egy regényt írt meg úgy, hogy prequel-trilógia nem is létezett még. Persze az apróságok (minthogy Artu nem tud repülni, stb.), megesnek, de ettől még nem válik kevésbé élvezhetővé a könyve.

Ami valóban sokszor lassítja a cselekményt, azok a részletes technikai leírások, helyszínek, a karakterek gondolatainak elkalandozásai, valahol mégis ettől válik életszerűbbé az egész, mivel jóval könnyebb elképzelni az adott jelenetet.

Arra akarok kilyukadni, hogy bár Zahn nekem sem a kedvenc SW-íróm, mégis mindig szívesen nyitom ki az ő nevével díszített SW regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.