Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Olyan helyre kell költözni ahol DIGI van és mindjárt megoldódik a probléma.

 

Ha ennyire könnyen menne. :D

 

Mellesleg nem igazán érdekel. Csak az bosszant, hogy ha a Steam meg tudja oldani, akkor az Origin miért nem (a lentebb említett dolgot) ez nem fér a fejembe.

De lényegtelen, nem azért írtam, hogy bárki egyetértsen velem. ;)

 

-----

 

A legfrissebb DayZ videóm a saját YT csatornámról. Talán valakit érdekel... oké, irónia off :D A videó alatt az én "fantasztikus" hangom hallható.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor a második rész már 11/10-es :D

 

Alsó hangon. De inkább több. 3. rész dettó!

Bár nem vagyok akkora hú de nagy gamer, majd 29 évem alatt játszottam már néhány játékkal, de egyik sem nyújtott akkora élményt, mint a Mass Effect Trilogy!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, az a helyzet, hogy vannak a jó videojátékok, vannak a k*rva jó videojátékok, és van a Mass Effect-trilógia. :D

 

Azért a korrektség kedvéért, az első rész eléggé fapados a két folytatáshoz képest. Az irányítás, a fedezékrendszer, a társak menedzselése sokkal jobb az ME2-3-ban, a változatosabb mellékküldetésekről és világokról nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy űrjáró karaktert állítottam be, és katona típust. Ráadásul egy korábbi küldetésben odavesztek a bajtársaim is..Ilyen előélettel kezdtem játszani.

Egyébként a sztorit mennyire befolyásolja az elején a karakter beállítás.

Ha mérnök lennék és földi telepes, akkor lennének apró eltérések a sztoriban? :)

 

Nem sok hasonló játékot nyüstöltem eddig :para:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A születési hely és a szolgálati múlt egy-egy specifikus küldetést ad. Ezek a küldetés párok mások, de magára a történetre nincs befolyása. Annyi még, hogy eme küldetések eredményétől független lesznek majd esetleges utalások a későbbi részekben (ne felejtsd el az ME2-be importálni az ME1 mentéseid, az ME3-ba meg majd az ME2 mentést), például, űrhajósként Shepard anyja él és lehet vele beszélni, és a folytatásokban is megjelenik (a hangja).

Igazából a történet alakulására sosincs befolyásod, ez egy nagy kamu az ME-trilógiában (ezért sem értem az ME3 végével kapcsolatos felháborodást, hát már az ME1 végére nem lehetünk befolyással, de az ME2 végére sem, akárhogy döntünk az ME1-ben). Minden lényeges dolog meg fog történni, legfeljebb mások lesznek a szereplők vagy nem lesznek ott bizonyos szereplők, vagy kicsit rosszabbul fog alakulni az ME3 legvége.

 

Ha meghozod a három rész alatt a lehető legrosszabb döntéseket, akkor kiirthatod a galaxis nagyját. De azon viszont akkor sem változtathatsz, hogy legyőzöd a Kaszásokat, és csak egyféleképpen győzheted le őket, csak egy utat bejárva.

 

Voltaképpen ez a Mass Effect-trilógia nagy csodája, képes elhitetni, hogy befolyással vagy a sztorira. Ami azért annyiból igaz, hogy te befolyásolhatod a karakterekhez fűződő viszonyod (jórészt), alakíthatod a sorsukat. Tehát aki meghalt az első részben, az halott marad a folytatásokban. Ha jól döntöttél adott helyzetben, könnyebb lehet a dolgod más helyzetben később. Szóval ez egy ilyen illúzió, de jól működő illúzió. Főleg a karakterek terén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Origin és EA! Le a kalappal! 70%-os leárazás a megjelölt címekre: KATT IDE HA ÉRDEKEL!

 

 

Nem térek magamhoz. Ezek szinte ingyen vannak. Én imádom az új Medal of Honorokat. A 2010-es és a Warfighter együtt 2700 ft. Meg a Mirrors Edge-n is gondolkodom, nagyon tetszett anno. Bár 550 ft-ért nem tudom mit gondolkodom rajta. :D

Jól látom hogy ez az akció június 16.-áig tart?

A Crysis 2-től csak az tart vissza hogy Maximum Edition és erre azt mondtad nem megy fel a magyarítás. Különben ebben ez a változat mitől más mint a normál a több multis lehetőségen kívül?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake a második rész trélereivel vigyázz mert nagyon poéngyilkosak. Ha már megsasoltad valamelyiket akkor jobb ha nem is emlékszel arra amit láttál.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az Origin egy kicsit megreccsent a nagy forgalom hatására- Tegnap szobatársam délután már nem tudott PayPal-lal fizetni a ME 3-ért. Ma reggel sikerült, de azóta sem tud játszani vele, mert az indításnál meg termék kulcsot kér. Látva az EA help fórumját nem ő az egyetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap először vásároltam az Origin-en. A 2010-es Medal of Honort és a Medal of Honor: Warfightert(még most is alig hiszem hogy a 2 együtt 2700 ft volt). Az Origin levont plusszba még 220 ft-ot. Ez mi valami tranzakciós díj és minden vásárlásnál levonja?

Én tegnap éjfél elött vettem meg őket és le is feküdtem, nem töltöttem le egyiket sem, most nem akarok velük játszani. Viszont ott vannak a "Játékaim"-ban. Azt sejtettem hogy ilyenkor roham van és nagyon lelassul a leltöltés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A termékkulcsok körül van valami zűr, mert a PGO-n is sokan kérdeztek, hogy ez mi a frász. Most pénz híján nem vásárolta, amikor meg korábban vásároltam, akkor simán ment a dolog. Nem tudom, mit sikerült az EA-nal elbarmolni, lehet nem számoltak ekkora rohamra és elfogytak a kulcsok. :hmm: A belassulást én is észleltem, az ME3-nál a szokásos szervercsatlakozás kicsit tovább tartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó hír.

 

http://sg.hu/cikkek/105809/meg-egy-metro-jatek-van-keszuloben

 

Azt a jó rohadt... Ez valami elképesztő grafika. gyönyörű és élethű. Érdemes a rendőrautókat nézni mikor szitává lövik. Ez valami csúcs. Magáról a játékról nem is hallottam még.

 

http://www.youtube.com/watch?v=O_j9uKBmUEk&feature

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg kicsit le van maradva ezzel a Metro hírrel, de valóban remek dolog. Remélem nem adják alább, mint a Metro 2033 és a Last Light.

 

A Division szép-szép, csak hát na, a Watch Dogs is szebb volt a tavaly előtti E3-on, mint amilyen lett idén a megjelenéskor (lásd a videót alant). Sajnos az E3-as videók sok esetben nem kicsit túlzóak. A poén a Divisionnal kapcsolatban, hogy ez ugye a tavalyi E3-on bemutatott játékmenet videó. A probléma ott kezdődik, hogy amúlt hónapban kiderült: a játéknak még nincs játszható verziója! Ergo, ez a játékmenet videó nem a játékból van, ez egy techdemo. :(

http://www.youtube.com/watch?v=L_A6Z3gkXlk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg kicsit le van maradva ezzel a Metro hírrel, de valóban remek dolog. Remélem nem adják alább, mint a Metro 2033 és a Last Light.

 

A Division szép-szép, csak hát na, a Watch Dogs is szebb volt a tavaly előtti E3-on, mint amilyen lett idén a megjelenéskor (lásd a videót alant). Sajnos az E3-as videók sok esetben nem kicsit túlzóak. A poén a Divisionnal kapcsolatban, hogy ez ugye a tavalyi E3-on bemutatott játékmenet videó. A probléma ott kezdődik, hogy amúlt hónapban kiderült: a játéknak még nincs játszható verziója! Ergo, ez a játékmenet videó nem a játékból van, ez egy techdemo. :(

 

Most azon gondolkodom hogyan legyek szalonképes, de nagyon nehezen fog menni. Ezek a kiadók totál hülyére veszik az embert? Azt hiszik hogy bemutatnak egy csili-vili grafikát és az emberek nem fognak emlékezni rá mit láttak ezelőtt 1 évvel?

Engem ez a döbbenetes gyomorforgató hazugság háborít fel, mikor pontosan tudják hogy ezt a minőséget nem tudják majd prezentálni a végső kiadásban ,de bemutatják az E3-on.

Képzeljük el azt hogy van pénzünk és egy Bentleyt szeretnénk vásárolni fabetétes műszerfallal. A reklámban ott a rózsafa-betét, ás mikor odamegyek a kereskedéseb kiderül hogy csak műanyag.

Majd elolvastam ezt a cikket.

 

http://www.pcguru.hu/hirek/hogyan-csunyulhat-meg-egy-jatek/27718

 

Egyszerűen döbbenet az hogy milyen cinikus a cikkiró. Ordas hazugságokat próbál mentegetni hogy megvan az okuk. De a hazugságra nincs ok és mentség.

Miétt nem lehet egyszer ebben a az életben igazat mondani? Már értem mi volt a baj a Colonial Marines-el. Ez tényleg olyan hogy megrendelem az Audit és Suzukit hoznak. Miért van ez a nyomorul kényszered beteges hazugság napjainkban? Miért nézik totál hülyének a vásárlót? Azt hiszik elfelejtik mit láttak?

Ha tisztességesen állnának hozzá ők is jobban járnának.

Ok mutassanak az E3-on ilyen grafikát, DE akkor ne adják ki addig amíg így nem néz ki. Ha 6 év a fejlesztési idő akkor annyi, de ne már.

Lsd az xbox one nem tud full hd-t. 2014-ben. Kiadták mert karácsony volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazugságra van okuk, ok mindig van ilyesmire. Ha te hazudsz, vagy én, vagy bárki, arra is vannak okok, az más kérdés, hogy ez az ok miféle. Azon lehet vitázni, hogy jó vagy rossz ok. A fejlesztőknek is ott van az ok, ami a cikkben is írva vagyon (hehe, ha azt hiszed, Obo cinikus, majd olvasd el egyszer Chocho cikkeit :D), de az író nem akarja őket menteni. Arról a játékfejlesztő nem tehet, ha a Microsoft vagy a Sony olyan adatokat oszt meg az Xbox One-ról és a PS4-ről, ami a megjelenéskor már nem állja meg a helyét. Egyáltalán nem biztos, hogy a Watch Dogs sosem nézett ki olyan jól, mint a 2012-es trailerben, mert akkor lehet, hogy még úgy tudták, hogy a két next-gen gép simán elviszi. Ne feleddjük, sokáig a Microsoft lazán etette a népet, hogy az ekszboksz ván viszi az 1080p-t. Ez egyszerűen annyi, hogy a játékfejlesztőket is átcseszik a konzolfejlesztők. És ezért már ne a játékfejlesztőket ítéljük el. Ha nekik azt mondják 2012-ben, hogy 2013-ban ezt fogja tudni a masina, akkor arra fejlesztenek, és azt fogják prezentálni a 2012-ben rendezett bemutatókon. Ha egy, másfél év múlva kiderül, hogy hopp, a felét sem tudja a konzol, akkor persze a játékfejlesztőkön csattan az ostor, pedig ők aztán nem tehetnek róla. Most már ott járunk, hogy majdnem százmilliót ölnek egy játékfejelsztésbe (és hol van még a reklám?), nem tehetik meg, hogy akkor - mert a konzol nem bírja -, nem adják ki, hanem majd csak akkor, ha bírja. Tíz év is eltelhet, mire megjelenik az új generáció, addig a játék meg lazán elavul. Kénytelenek lebutítani.

Még opció a PC, de emlékezzünk csak arra, hogy a Watch Dogs legelső gépigénye brutális volt, még a minimum konfig is, se a te, se az én gépemen nem futott volna el röccenésmentesen. Valószínűleg az volt az a játék, amit az E3-on láttunk. De mivel masszív felháborodás lett a vége, plusz a kiadó is láthatta, hogy hajaj, így csak egy nagyon szűk réteg fogja megvenni azt a játékot, amibe ők 68 millió dollárt öltek (amiből azért már össze lehet kalapálni egy jobb sci-fi mozifilmet), jött a lebutítás. Egyre kisebb gépigények, aztán meg a megjelenési idő bő fél éves eltolása. Sajnos, ez a része a biznyisz. És HA ez történt.

Mert arra már nincs mentésge a fejlesztőnek, ha valóban olyan magasra teszi saját magának a lécet, hogy képtelenk megugorni. Ezt nekik kéne felmérniük, hogy az adott határidő, technikai és anyagi keretek között képesek-e azt elérni. Na, szerintem ez áll fenn a Divisionnal (persze lehet, hogy ez volt a Watch Dogs-szal is, sajnos innét ezt sosem fogjuk megtudni). Az már teljes mértékben a kiadó sara, ha ezt képtelen maga felmérni. Mondjuk, tegyük hozzá, a Division megjelenése is el lett tolva 2015-re, és már több pletyka is felharsant azzal kapcsolatban, hogy 2016-ig jobb, ha nem számítunk rá.

Ettől függetlenül, én azért nem mondanám ocsmánynak ezeket a játékokat. Lásd, a Watch Dogs maxon nagyon pofás. Itt a videó a PC-s minimum és maximum beállításról, és a max. elég közel van ahhoz, amit az E3-on mutogattak (megjegyzem: az eggyel lejjebb linkelt összehasonlító videó azért szerintem kicsit csúsztat, mert ott mintha a PC-s minimum konfig lenne beállítva, és ezért olyan nagy a difi).

http://www.youtube.com/watch?v=yuEUKPZg9xg

 

Az Aliens: Colonial Marines esete sajnos teljesen más tészta, ott csak egy része a dolognak az E3-as átcseszés. Ott egyrészt nem csak grafikai változásról van szó, hanem totál máshogy zajlanak az események (például már a Sulaco hangárjában felvehetünk smart gunt, és irthatjuk vele a ránktörő hordát többedmagunkkal, a játékban ezzel szemben csak pulse rifle van, a társak meg rohadtul nem nagy segítségek), vagyis az egy előre renderelt videó volt. A Watch Dogs és a Division legalább játszható techdemók (szóval megvalósítható az a grafika, csak nem ésszerű keretek között). A másik része a dolognak, hogy a Gearbox, aminek a Sega odaadta a jogokat fejlesztésre, egyáltalán nem dolgozott a játékon (illetve de, a végén egybekalapálták, meg ők készítették el a Stasis Interrupted DLC-t). A projektet a Timegate-nek adták ki, de a Sony-tól kapott pénznek csak egy részét passzolták le, a többit a saját játékaikba, a Borderlands 1-2-be és a Duke Nukem Foreverbe fektették - ergo elsikkasztották a Sega pénzét. A Sega pedig szándékosan megtévesztő kampányt folytatott már azelőtt, hogy egyáltalán értesültek a Gearbox csalásáról. Szóval ott a kiadó és a fejlesztő csapat is simlis volt, a Watch Dogs esetén meg a kutya tudja. Szerintem eme esetben a Microsoft és a Sony tehető felelőssé, hiszen ők passzoltak le nekik olyan adatokat a konzoljaikról, amik aztán nem valósultak meg. Ennek ellenére, a Watch Dogs PC-n full grafikai beállítások mellett hozza az E3-as szintet, vagy legalábbis, nagyon szépen megközelíti. A Divisionról meg a franc se tudja, még ha tavaly nem is a játék volt kiállítva, 2015-ig, pláne 2016-ig kétszer olyan szép is lehet a game. Most már annyiból más a helyzet, hogy minden fejlesztő ismeri az Xbox One és a PS4 valódi képességeit, ráadásul azóta már nem egy tuningon is átestek eme konzolok, lassan megjelenik (vagy már meg is jelent?) a második széria. Így már tényekkel, nem ígéretekkel dolgoznak a fejlesztők, és például a Naughty Dog a Last of Usszal és a Quantic a BEYOND: Two Soulsszal bizonyította, hogy még a Playstation 3 is olyan grafikai csodákra volt képest tavaly, hogy ihaj. most ez a két csapat képzeld mit hoz majd ki a PS4-ből.

Szóval ez is, mint minden az életben, egy összetett dolog, nem lehet leegyszerűsíteni annyira, hogy a hazugság rossz. Különben is, az E3 egy bazi nagy reklámdönping, naná, hogy lódítanak, mint minden reklámban. Ahogy a filmek trailereinél, itt is fenn áll: attól, hogy a beharangozó jó, még nem grancia arra, hogy a kész termék is jó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, játszottam kicsit ezzel a Watch Dogsszal. Maxra felhúzva brutálisan jól néz ki, kár, hogy játszhatatlanul szaggat. Hiába no, ahhoz, hogy egész Chicagót real time ezzel a minőséggel megjelenítse, ahhoz kell a vas. Viszont rendkívül jól skálázható, és közepes beállítások mellett is simán gyönyörű. A hekkelés remek kis minijáték, jól el lehet vele szórakozni, főleg, ha éppen betörsz valahová. Lövést eddig hármat adtam le, mert három figura csak nem akart lenyugodni, csak ha ólmot teszek a kobakjukba. A vezetés pepita a GTA-khoz, annyi különbséggel, hogy az üldözések közepette is hekkelhetsz, például minden jelzőlámpát zöldre válthatsz egy forgalmas kereszteződésben. És ami jópofa, hogy a játék "bűnteti" a gyalogos gázolást. A játékban afféle őrangyal szerepet öltött magára hősünk, így ha civileket gázol, akkor a hírneve romlik - értelemszerűen, ha csak sérülést okoz nem annyira, mintha áthajt valakinek a fején. Ugyanígy nem tolerálják a rendőrgyilkosságot sem, stb. Viszont a rosszfiúk leölése nem jár ilyennel - azonban piti bűnözőket érdemesebb elfogni, mint menekülés közben hátba lőni.

Egy szó, mint száz, eddig bejön. Valószínűleg nem lesz GTA-verő, mert azért na, a GTA-kban baromi sok lehetőség van (bár lehet ebben is, csak még nem fedeztem fel), de eddig tetszetős játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádtam az új Tomb Raider játékot. Nagyon várós a folyatás. Csak maradjanak az első rész által kitaposott koncepción. Elvarázsolt a sziget misztikuma, rejtélye, valamint élvezet volt küzdeni az ottani rossz arcokkal és titokzatos alakokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kellemes meglepetét volt a tegnapi konferencián, annak ellenére, hogy tudtam, hogy lesz. De remekül komponált trailer, az elején még azt hittem, valami Assassin's Creed cucc lesz. Aztán nem. Nagyon várom. De ugyanígy tovább fokozta a várakozásom a Witcher 3 prezentációja, és hát a Dragon Age: Inquisition is felkeltette az érdeklődésem. Ami meg a Sony prezit illeti, nos... KELL NEKEM EGY PS4!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E fölött mindenki átsiklott? :D

Há már hogy a fenébe? Még le sem futott a prezentáció, de már hírt írtam róla. Meghallottam az ME zenéjét és már stoppoltak, kollégáknak fellélegeznie sem volt ideje. :D Csak sajnos tényleg kevés, ennél vérszegényebb már csak a Star Wars: Battlefront volt.

http://www.youtube.com/watch?v=MnyBd2WRPNg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.