Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: A wanted fps?

TPS.

 

Aha, most már a kétmagos procik közt ( pl Intel core 2 Duo E 6700) nézegetek. :) Vidikártyából jó ár/érték arányt mutat a Radeon HD 4850-se. RAM-ból meg szerintem 2x1 giga elég.

Én mondjuk GeForce párti vagyok, úgyhogy én arra szavaznék a helyedben. A felső kategóriás 8800-asok már nem drágák, és nagyon jók azok is.

 

A Ramból meg sosem elég, ha tudsz rakjál bele 3- vagy 4 GB-ot.Nekem 3 van és néha így is swappel.

Bakker, azt olvastam, hogy "Rambóból meg sosem elég" ;)

4 GB szvsz kötelező lehetne, mert egyes játékok még annyi mellett is swappelnek, bár ezekben azért némi optimizálatlanság is közre játszhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy az a kétmagos proci végül négymagos lesz. Olvastam egy cikket, hogy jelentős áresés lesz áprilisban.....aztán majd nyár közepén. A Core 2 Quad Q8400-as elég.....khm "kedvező" árban lesz mint új proci. Persze nekem így is k*rva drága, de tényleg négy-öt évre tervezek vele. Szóval lehet, hogy nem fog filterre futni a teához, de ebben a témában nem sok kompromisszum marad. Ezzel a jelenlegi vacakkal már nem sokáig bírom, már múzeumba való az egész gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a négymagos majdhogynem fölösleges, mert még olyan játék nem készült, ami teljes egészében ki tudná aknázni a kétmagos procik képességeit, egy négymagost meg aztán végképp nem. Sajnos a videókártyák és programok teljesítménye még messze nem jár ott, már ami a játékfejlesztést illet (de gondolom te nem készülsz 3D-s animációkat, meg bonyolult NASA-nal alkalmazott számításokat futtatni ;) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a négymagos majdhogynem fölösleges, mert még olyan játék nem készült, ami teljes egészében ki tudná aknázni a kétmagos procik képességeit, egy négymagost meg aztán végképp nem. Sajnos a videókártyák és programok teljesítménye még messze nem jár ott, már ami a játékfejlesztést illet (de gondolom te nem készülsz 3D-s animációkat, meg bonyolult NASA-nal alkalmazott számításokat futtatni :) ).

Lehet, hogy még nem használják ki, de két év múlva már meglehet, hogy a két magos be se tölti őket. :D Hosszú távra gondol.....töröm a fejem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szakik szerint még vagy tíz évig nem lesz ezzel gond. Amúgy a procik semmit sem töltenek sehová ;) Ha egy játék nem indul el, az elsősorban a videókártya pixel shader száma miatt lesz, vagy akevé smemória miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:Igaza van Dzséjtnek.Semmi értelme megvenni a négymagosokat.Még kétmagosra is alig van program.Mire kihasználná a játék a négy magot, már elavult lesz a géped.A négy mag tipikus parasztvakítás mint a 20000 ft-os videókártyán az 1 GB Ram.Mivel baromi lassú a gpu a kártyán teljesen mindegy mekkora ram vam rajta.

 

 

Dzséjttel azért vitába szállnék 8800 ügyben.Ezek a kártyák mára lesülyedtek a középkategóriába és viszonylag elavultak.Nekem 8800 gt-m van de a Crysis néha benyekkent.A legjobb ár/érték arányú kártya a HD 4850, modernebb és gyorsabb is mint bármely 8800.Pl tud hardveres hd-gyorsítást.Tavaly novemberben összeraktam egy gépet melyben ilyen kártyát raktunk és a Crysis simán ment, persze minden full-on.

Persze ez a kártya is lassan eléri az egyéves kort, lehet hogy nyáron kijön valami jobb is.

Amire figyelj és mindenképp jövöálló az a videókártyán lévő RAM.1 Gb-alattit ne vegyél.

 

 

 

Természetesen Rambóból sem elég sosem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel azért vitába szállnék 8800 ügyben.Ezek a kártyák mára lesülyedtek a középkategóriába és viszonylag elavultak.Nekem 8800 gt-m van de a Crysis néha benyekkent.A legjobb ár/érték arányú kártya a HD 4850, modernebb és gyorsabb is mint bármely 8800.Pl tud hardveres hd-gyorsítást.Tavaly novemberben összeraktam egy gépet melyben ilyen kártyát raktunk és a Crysis simán ment, persze minden full-on.

Hát, nekem a 8800 GTS-em csak a havasi pályákon röccent meg maxban, a Warhead-ben meg már ott sem. De ott vannak a 9000-es GeForce-ok, azok máris felsőkategóriásak, és a 9800 GT speciel olcsóbb a HD 4850-nél, igaz, hangyányit alacsonyabb is a teljesítmény, de a Crysis már így fut rajta gond nélkül fullban. Viszont nincs annyi nyűg vele (pl. ami most a GTA4-el volt, hogy Radeonokon nem volt hajlandó egy ideig elindulni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nekem a 8800 GTS-em csak a havasi pályákon röccent meg maxban, a Warhead-ben meg már ott sem. De ott vannak a 9000-es GeForce-ok, azok máris felsőkategóriásak, és a 9800 GT speciel olcsóbb a HD 4850-nél, igaz, hangyányit alacsonyabb is a teljesítmény, de a Crysis már így fut rajta gond nélkül fullban. Viszont nincs annyi nyűg vele (pl. ami most a GTA4-el volt, hogy Radeonokon nem volt hajlandó egy ideig elindulni).

 

 

Igen de a GTA 4 PC-s verziója botrányosra sikerült.Haverom megvette eredetiben és amikor megjött ,majdnem sírva fakadt.Már a telepítésnél gond volt.Én is felraktam és eszméletlen ocsmány kinézete volt.Olyan játék is volt ami meg Nvidián nem nyikkant meg.Persze a 9800 GT jobb mint a 8800 gt.Én különben nem vagyok egyik párti sem.2003-ban a 9700 Pro-val nagyon megszivatat az Ati az Nvidiát, majd jött a visszavágó.A HD4850-ig az Ati nem bírt egy rendes kártyát összehozni.Én is ezért vetetm 8800 GT-t.Akkoriban az volt a legjobb ár/érték arányú kártya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A GTA4-et én is megvettem, de nekem semmi bajom nem volt a telepítéssel (pedig sokat olvastam, hogy gázos), se a játékkal. Jó, az első patchig hanyagolnom kellett a magasabb beállítást, de azóta remekül fut. Bár mondjuk nekem ilyen tekintetben különleges gépem lehet, mert sokan írták, hogy 64 bites Vista alatt a Half Life 2-t képtelenség futtatni. Nálam álomszépen fut eme oprendszeren, epizódustul ;)

Persze, mindig van hullámzás, egyik nap ez a jobb, másik nap az. Igaz, én NVidia párti vagyok, mert Atival eddig jó tapasztalatom nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a PC-ben én pont azt szeretem, amit negatívumként hoznak fel ellene.A buherálást, hogy induljon némely játék.Nekem már az olyan uncsi lenne, ha scak berakom a elmezt(konzolokon), aztán megy.Ebben van a kihívás.És eddig minden játékot el is indítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a PC-ben én pont azt szeretem, amit negatívumként hoznak fel ellene.A buherálást, hogy induljon némely játék.Nekem már az olyan uncsi lenne, ha scak berakom a elmezt(konzolokon), aztán megy.Ebben van a kihívás.És eddig minden játékot el is indítottam.

Teljesen egyet értek. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én nem az ára miatt döntöttem anno a PC mellett :pfff:

 

A konzol papírnehezéknek is kiváló, azt se felejtsük el :D

Nálam a subládát "szorítja" le a padlóhoz. :D

 

Amúgy elkezdtem megint végigtolni az NFSU 2-öt az XBOX-on. Még mindig piszok hangulatos játék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy uncsi a konzolba tenni a lemezt, de kifizetődőbb. ;) Olcsóbb is mint egy szg és nem is kell fejlesztgetni, alapból a játékokra van kifejlesztve.

 

Az hogy olcsóbb az túlzás.Pl egy XBOX 2-höz kell egy lcd-vagy plazma tv ami nem két fillér, ezenkivül még a másolt játék is baromi drága hozzá.

Az viszont igaz, hogy a pc-t 3-4 évente cserélni kell ha valaki játszik rajta és az minimum 150 rongy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy olcsóbb az túlzás.Pl egy XBOX 2-höz kell egy lcd-vagy plazma tv ami nem két fillér, ezenkivül még a másolt játék is baromi drága hozzá.

Az viszont igaz, hogy a pc-t 3-4 évente cserélni kell ha valaki játszik rajta és az minimum 150 rongy.

 

X360-nál ugyan miért nem jó a monitor? Fogom a kábelt, rádugom és ugyan úgy játszok rajta mint Pc-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X360-nál ugyan miért nem jó a monitor? Fogom a kábelt, rádugom és ugyan úgy játszok rajta mint Pc-n.

De ezzel kvázi a lényege veszik el a konzoloknak: a mobilitás (ahol nincs se monitor, se megfelelő teljesítményű TV, oda nem viheted), a fotelből játszás (bár ez nekem PC-nél is megy, csak ágyból), na meg a nagy képernyő élménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezzel kvázi a lényege veszik el a konzoloknak: a mobilitás (ahol nincs se monitor, se megfelelő teljesítményű TV, oda nem viheted), a fotelből játszás (bár ez nekem PC-nél is megy, csak ágyból), na meg a nagy képernyő élménye.

De attól még nyugodtan rá lehet csatlakoztatni katódsugarashoz is a boxot, én is úgy játszottam sokáig. Tiéd a választás, de semmiképp se alapfeltétel az lcd tv mint frenkie szerint. Ha az ember pc-n is képes monitoron játszani akkor konzolokon is tud.

Mellesleg én az olcsósága és a játékok miatt vettem konzolt, igaz már megbántam mert már jó ideje nem használom. Minden esetre jobban jártam mint egy több száz ezer forintos géppel, amit ha nem játszol vele sokat akkor nem tudod úgyse kihasználmi. 3D-hez amúgy se ilyen geforce meg ati kártyák kellenek, amihez jól jönne a nagy teljesítmény - videovágásnál is csak akkor kell ha hd anyaggal dolgozol.

Amúgy vicces hogy az agp-s alkatrészek árai hogy befagytak az évek alatt. Mivel kölcsönvideokártyával gépezek már egy jó ideje, rámférne egy videokártyacsere, csak még a gagyi 100 éves kártyák is több tíz ezer forinttól kezdődnek. Az egész gépet lecserélni pedig akarja a fene, csak mert a pci ilyen olcsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden esetre jobban jártam mint egy több száz ezer forintos géppel, amit ha nem játszol vele sokat akkor nem tudod úgyse kihasználmi. 3D-hez amúgy se ilyen geforce meg ati kártyák kellenek, amihez jól jönne a nagy teljesítmény - videovágásnál is csak akkor kell ha hd anyaggal dolgozol.

Még, hogy csak akkor kell vágáshoz vas, ha HD-vel dolgozól. Ollóz össze egyszer egy olyan videót, ami 48 filmet használ + 9 TV sorozatot, és ezek egy jelentős része original DVD-ről van leemelve vob-ban, a maradék meg "csak" avi (mellette meg fut még a VirtDub és a Photoshop). Szóval a forrásanyag úgy kb. 300 GB, és természetesen még szó sincs a visszajátszásokról, gyorsításokról, tükrözésekről, effektezésekről, stb... Megnézem, hogy azt milyen géppel kezeled, amiben minimum nem kétmagos proci ketyeg, meg egy GeForce 8800-as 4 GB mellett, de a renderelés még ezzel is 20 perc. Mint ahogy a 3D-zéshez is ilyen erős (sőt, erősebb) vas kell. Legalábbis ha komolyan akarod csinálni.

 

Viszont, ha tudod magadról, hogy nem játszasz, és úgy dobsz ki egy számítógépre több százezret, akkor sem a PC-vel van a baj, hanem csak veled. Ha valami nekem nem kell, arra én speciel nem szoktam költeni egy fillért sem, nemhogy százezreket (lehet ezért nincs konzolom ;) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is miért készítenék olyan videót, ami 48 filmet használ, és kilenc sorozatot?

Amit jelenleg csinálok versenyre videó az úgy 30 sorozatepizódot használ, de a 64 megás kártya így is kezeli, és nem is lassul be.

 

És ha valaki nem az imdb 250 legjobb filmjeiből akar 30 órás összeállítást készíteni, akkor nem kell erős vas videóvágáshoz. Ennyi erővel a pasziánsznak is nagy a gépigénye, hiszen én hatszázezer ablakban akarom futtatni majd.

 

Viszont, ha tudod magadról, hogy nem játszasz, és úgy dobsz ki egy számítógépre több százezret, akkor sem a PC-vel van a baj, hanem csak veled. Ha valami nekem nem kell, arra én speciel nem szoktam költeni egy fillért sem, nemhogy százezreket (lehet ezért nincs konzolom

Na jah, csak ha én játszani akarok akkor nem költök több-százezret Pc-re, hanem veszek 40-ért egy konzolt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is miért készítenék olyan videót, ami 48 filmet használ, és kilenc sorozatot?

Amit jelenleg csinálok versenyre videó az úgy 30 sorozatepizódot használ, de a 64 megás kártya így is kezeli, és nem is lassul be.

Ja, gondoltam, ha már olyan nyílt és félreérthetetlen kijelentést teszel, hogy "csak akkor kell ha hd anyaggal dolgozol", akkor kicsit szélesebb körű tapasztalatod van eme téren. 30 sorozatepizód az valóban smafu még egy kisteljesítményű gépnek is, de azért na... vannak ám más lehetőségek is, amire az ember videót készíthet, és ott talán már elkelhet az a 40-50 film, és nem szutyok avi-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy olcsóbb az túlzás.Pl egy XBOX 2-höz kell egy lcd-vagy plazma tv ami nem két fillér, ezenkivül még a másolt játék is baromi drága hozzá.

Az viszont igaz, hogy a pc-t 3-4 évente cserélni kell ha valaki játszik rajta és az minimum 150 rongy.

Én pl eddig régi xbox-al játszok, katódsugarason. Persze érdeklődővé tett a sokkal jobb grafika és ezért IS invesztálok most új számítógépbe. De ha pl CSAK játékra kellene vas, akkor konzol mellett döntenék. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, gondoltam, ha már olyan nyílt és félreérthetetlen kijelentést teszel, hogy "csak akkor kell ha hd anyaggal dolgozol", akkor kicsit szélesebb körű tapasztalatod van eme téren. 30 sorozatepizód az valóban smafu még egy kisteljesítményű gépnek is, de azért na... vannak ám más lehetőségek is, amire az ember videót készíthet, és ott talán már elkelhet az a 40-50 film, és nem szutyok avi-ban.

Jó, csak extrém körülmények között mint már írtam minden program baromi gépigényes, ilyen alapon bármit fel lehet hozni. És otthoni felhasználásra még mindig nem tudom hogy milyen projekthez lenne szükség 50 filmet megmozgató videóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, csak extrém körülmények között mint már írtam minden program baromi gépigényes, ilyen alapon bármit fel lehet hozni. És otthoni felhasználásra még mindig nem tudom hogy milyen projekthez lenne szükség 50 filmet megmozgató videóra.

Egyszerű, egy rendezvény promócós videóinak elkészítéséhez (és egyáltalán nem extrém, mivel egy program kereket közé van szorítva, így nem lehet extrém körülményekre kényszeríteni, kivétel, ha belenyúlsz a forráskódba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki tolja eme game-et? :) Tesztjátéknak gondolom nem lesz rossz az új gépemhez majd. :D

Az első résszel játszottam (amit felturbózott grafikával kiadnak e játék mellé, vagyis egy áráért kettő játékot kapunk). Az nagyon jó játék volt, és mivel azt hallom, hogy semmit sem változtattak az első rész koncepcióján, így szerintem ez is jó lett :D A grafikája sem lehet szerintem túl vasigényes, mert az első rész motorját turbózták kicsit fel, és az is nagyon baráti volt (és ugye az már nem egy mai motor).

 

Az xbox360-hoz azért kell lcd mert csak így látható meg a játék grafikája a teljes valójában.A Crysist is lehet 640x480-ban játszani very low beállításokkal.Csak mennyi értelme van?

Na ez az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.