Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az xbox360-hoz azért kell lcd mert csak így látható meg a játék grafikája a teljes valójában.A Crysist is lehet 640x480-ban játszani very low beállításokkal.Csak mennyi értelme van?

Nem értem hogy mi itt a probléma. A Pc-s játékok grafikája talán nem plazmán jön ki a legjobban? Akkor egy gép árához miért nem kalkulálod hozzá a félmillió forintos tv-t?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem hogy mi itt a probléma. A Pc-s játékok grafikája talán nem plazmán jön ki a legjobban? Akkor egy gép árához miért nem kalkulálod hozzá a félmillió forintos tv-t?

 

 

Csakhogy a pc-hez mindenképp kell monitor, mert anélkül nincs kép.Akár szövegszerkesztéshez, akár videóhoz, akármihez.És ugye ma már csak lcd-monitorokat kapni.

Míg az XBOX-ot csak annak érdemes vennie akinek olyan tv-je is van hozzá.Egy 10 éves katódos tv-n nem igazán szép a kép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, olyan tényleg létezik, hogy 4gigától (RAM) meghülyül az op rendszer? Olvastam valahol, hogy az időzítésen kell állítani valamit, hogy ne halljon be az egész. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy tényleg kell a játékokhoz a négy giga ram? Full hd felbontásom egy darabig úgy se lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy a pc-hez mindenképp kell monitor, mert anélkül nincs kép.Akár szövegszerkesztéshez, akár videóhoz, akármihez.És ugye ma már csak lcd-monitorokat kapni.

Míg az XBOX-ot csak annak érdemes vennie akinek olyan tv-je is van hozzá.Egy 10 éves katódos tv-n nem igazán szép a kép.

Igaz, hogy a nagy TV-n jön ki igazán, de azért kis TV-n is élvezhető. Én a legtöbbet egy majdnem 1 méter átméröjű HD-Ready TV-n szoktam játszani az Xboxon, de olykor beviszem a szobámba és a kisebb 4:3-as TV-n játszok és ugy is jól el vagyok vele olykor. TV pedig minden háztartásban akad, ugyhogy ez nem feltétlenül jelent plusz költséget. Ha az ember teljes pompájában akarja élvezni a játékokat akkor a PC és a konzol esetén is rendesen rá kell költsön a megjelenitőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skaccok, olyan tényleg létezik, hogy 4gigától (RAM) meghülyül az op rendszer? Olvastam valahol, hogy az időzítésen kell állítani valamit, hogy ne halljon be az egész. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy tényleg kell a játékokhoz a négy giga ram? Full hd felbontásom egy darabig úgy se lesz.

Igaz volt, régen. Az XP hülyült meg 4 GB ramtól, de aztán csináltak hozzá egy frissítést, ami ezt is megoldotta. Kelleni amúgy nem kell, de nem árt, ha van, mert ha nincs, azt érezni fogod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az oprendszer 64 bites, rendesen kellene kezelnie a 4 GB RAM-ot. Ha csak 32 bites, akkor hiába erőlködik nem fogja rendesen látni/kezelni

 

Ez nem így van.Egy 32 bites proci meg tud címezni max 4 Gb-ot.Tehát már a 32-es is ok.64 bitnél meg már akkora címtartomány címezhető, hogy azt le sem tudom írni.

 

Oldie:Nyugodtan vegyél 4 GB-ot.Fillérekért árulják, és alapszabály, hogy Ramból sosem elég.

Xp-t felejtsd el.Már kicsit elavult.Nyugodtan válthatsz Vistára(sőt kell is mert némely játék már csak ezzel az oprendszerrel érzi jól magát).Az SP1-gyel spékelt Vista már teljesen ok.Én lassan 1 éve használok Vistát és soha semmi baj nem volt vele.A Microsoft úgyis elöbb-utóbb rákényszeríti a zembereket a használatára.

 

Bomarr:Amit leírtál abban egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, mehet, sőt, kell a Vista, ha játszani is akarsz (poén, de pl. Vista alatt sokkal jobban fut a Crysis, mint XP alatt, és ugyanez igaz az Assasin's Creedre és a Gears of Warra is). És tényleg nincs vele már sok gond, nekem is csak az "extra" kívánalmaimnál jelentkeztek, amik XP alatt sem működtek rendesen. Meg kell neki úgy 40 Gb C meghajtónak, aztán elvan az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ez mert mindig azt olvasom egy-egy játékletöltésnél a hsz-ek között, hogy sokan kérdezik, Vistán megy-e. Szóval mintha még az xp lenne az ideálisabb.

 

Minden megy Vistán.Én elég nagy játékos vagyok és eddig minden elindult.Dzséjtnek abban igaza van hogy a Crysis még sokkal jobban is megy mint xp-n ,sőt Vistán DX10-et használ, xp-n "csak" DX 9-et.A régiek is menek.Most végeztem újra a F.E.A.R-el.Pedig ez 2005-ös játék.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallom, vagyis olvasom, hogy hamarosan jön a Windows 7 is, ami kenterbe veri állítólag a Vistát. :) Miért nem tudnak ezek várni amíg döntenék az egyik mellett? :D

 

Más. Vidikártyák. Mennyire gátolna ha "csak" 512 megás lenne a kártya? Piszok drágák ugyanis az 1 gigások. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallom, vagyis olvasom, hogy hamarosan jön a Windows 7 is, ami kenterbe veri állítólag a Vistát. :) Miért nem tudnak ezek várni amíg döntenék az egyik mellett? :D

 

Más. Vidikártyák. Mennyire gátolna ha "csak" 512 megás lenne a kártya? Piszok drágák ugyanis az 1 gigások. :S

 

Most még semmennyire.De a jövőben igen.Egyre nagyobb felbontású textúrákkkal dolgoznak a fejlesztők, egyre több poligonszámú modellen.Nem mindegy, hogy a VGA RAMJába beleférnek ezen adatok, vagy a rendszermemóriába kell értük elindulni.Minél nagyobb felbontáson játszol, annál több adat szükséges.Én ahogy láttam némely kártyáknál pár ezer forint a különbség az 512 MB és az 1 gb között.

Mindenképp 1 GB-ost vegyél.Én 2007 decemberben vettem 512 MB-osat, ami lassan másfél év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet az, hogy full felbontáson úgy se tudok játszani, a monitorom valahol a 720 sornál nem megy feljebb, újat meg egy ideig nem áll szándékomba venni. De remélem le fog menni a vidikártyák árai is. Az meg egy dolog, hogy "csak" pár ezressel drágább, de sajna egyre több alkatrész van aminél a jobb "csak" alig kerül többe. Összesítve meg hagyj ne mondjam ez nálam hogy realizálódik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet az, hogy full felbontáson úgy se tudok játszani, a monitorom valahol a 720 sornál nem megy feljebb, újat meg egy ideig nem áll szándékomba venni. De remélem le fog menni a vidikártyák árai is. Az meg egy dolog, hogy "csak" pár ezressel drágább, de sajna egyre több alkatrész van aminél a jobb "csak" alig kerül többe. Összesítve meg hagyj ne mondjam ez nálam hogy realizálódik. :)

 

Ok értem, világos.Minden fillér számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az első játék lesz majd az új gépemen. :D

Merem remélni, hogy sok-sok járműhasználat lesz benne, többek között mint a Redemptionban, helikopterhasználat is. :D Ott piszkosul bejött amikor a Skynet üzemén belül kellett darálni az ellent a nyitott helikopterajtókból. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán az első játék lesz majd az új gépemen. :evil:

Merem remélni, hogy sok-sok járműhasználat lesz benne, többek között mint a Redemptionban, helikopterhasználat is. :D Ott piszkosul bejött amikor a Skynet üzemén belül kellett darálni az ellent a nyitott helikopterajtókból. :D

 

Azaz.Imádom az ilyen lövöldözősökben. mikor gépágyú mögött vagy és csak lősz és csak lősz.Méltóképpen fel lesz avatva a gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta Wanted: Weapons Fate, ami egyfelől jó, másfelől rossz is lehet (ha nem sikerül eltalálni azt, hogy "pont olyan hosszú, mint amilyennek lennie kell", akkor unalomba fulladhat). Bár ha beszipkáz a hangulat, akkor talán nem fenyeget majd a veszély.

A zene nagyon ott van, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.