Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként Ziro kiszabadítása mögött szerintem nem Dooku áll, meg szerintem Jabba se. Inkább a Fekete Nap, mert Ziro elvileg az egyik vigo, nem? Dooku legszívesebben otthagyta volna megrohadni a cellájában Zirót, nem volt érdeke, hogy kiszabadítsa, Jabbának talán, de ezzel felrúgná a szövetséget, amit a Köztársaság vele kötött. Bár lehet, hogy Bane saját szakállára dolgozott, hogy aztán Ziro tekintélyes vagyonnal fizesse ki. Bár elvileg azzal, hogy Ziro börtönbe került, azzal elvileg ki lett semmizve, akkor meg miből fizeti ki Bane-t, és a csapatát? Mondom, szerintem e mögött az akció mögött a Fekete Nap áll...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt csodálom, hogy Zirro még életben volt. Jabba nem tudta kinyíratni?

Nem hinném, hogy beengedték volna a fejvadászait egy Köztársasági börtönbe. Meg különben is, Ziro mit keres ott? Hiszen a mozifilmben úgy volt, hogy Ziróra a Hutt Klán fogja kiszabni méltó büntetését. És mellesleg, hogy lehet Ziro egyszerre tagja a Hutt Klánnak, és a Fekete Napnak, holott ez a két bűnszövetkezet egymásnak ellenségei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy beengedték volna a fejvadászait egy Köztársasági börtönbe. Meg különben is, Ziro mit keres ott? Hiszen a mozifilmben úgy volt, hogy Ziróra a Hutt Klán fogja kiszabni méltó büntetését.

Fura, mivel Ziro egy szenátort tartott fogva (ha csak ezt nézzük, ami a Köztársasághoz köti), tehát a Közt. szemében törvényt sértett, amiért büntetés jár tőlük, ahogy azt kell. Ha átengednék egy bűnszövetkezetnek, az a jogok stb. eltiprása lenne pont a Köztársaság részéről, amit szerintem nem engedhet meg magának.

Zironak vajon van elég pénze, hogy védje magát? Talán lehet, bár hatalma szerintem nem sok. Ez ellen szól.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem valami. Ugye Bane pont azokat a szenátorokat kapta el akik Palpatine egyik törvénye ellen szervezkedtek. Valószínűleg ők a 2000 -es szövetkezés előfutárának tekinthetők. Nem lehet, hogy Sidious állt a megrendelés háttérben? Ha nincs Anakin akkor az epizód végén meg is haltak volna. Túl vad ötlet? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem valami. Ugye Bane pont azokat a szenátorokat kapta el akik Palpatine egyik törvénye ellen szervezkedtek. Valószínűleg ők a 2000 -es szövetkezés előfutárának tekinthetők. Nem lehet, hogy Sidious állt a megrendelés háttérben? Ha nincs Anakin akkor az epizód végén meg is haltak volna. Túl vad ötlet? :lol:

Ez már bennem is felmerült régebben, de nem mertem írni :D

Viszont akkor nem Ziro kiszabadítása itt a lényeg, hanem a szenátorok likvidálása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Palpatine honnét tudta, hogy lesz egy gyűlés ott a folyosón, mikor még Padmé sem tudta, akinek részt kellett vennie. Nekem az egész egy spontán megbeszélésnek tűnt. Ha csak Philo szenátor, aki összehívta a gyűlést, nem volt Palpatine besúgója. Az még azt is megmagyarázná, miért akart elsétálni egy túszhelyzetben (és máris nem tűnne egy komplett idiótának).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen az előbb néztem meg a részt (sikerült műkődésre bírnom egy másik lejátszót a HD-s lejátszáshoz) , de szerintem még Jabba is képben lehet, mint "kiszabadító". Asszem anno ez mér felvetődött. :lol: De azt se tartanám kizártnak, hogy Bane egyszerre több megbízónak teljesítette ezt a feladatot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült bennem valami. Ugye Bane pont azokat a szenátorokat kapta el akik Palpatine egyik törvénye ellen szervezkedtek. Valószínűleg ők a 2000 -es szövetkezés előfutárának tekinthetők. Nem lehet, hogy Sidious állt a megrendelés háttérben? Ha nincs Anakin akkor az epizód végén meg is haltak volna. Túl vad ötlet? :)

Szerintem nem. Én már az elején erre gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaszívom amit írtam, jelesül, hogy megnyerték a peremvidéki háborút a Köztársaságiak. A narrátor csak azt mondja, hogy győzelmeket arattak. :D

Mondjuk megnyerni már csak azért sem nyerhették volna meg, mivel az ep3-ban Anakin mondta, hogy ha nem rabolják el a kancellárt, még mindig a Peremvidéken lennének. Mondjuk szerintem lehet értelmezni nyerésnek is, vayis a peremvidéki háborút ideiglenesen megnyerték, aztán majd a második évadban a Szeparatisták újra nyitnak ott egy frontot, és kezdődik minden elölről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ismét megnéztem az epizódot, és valami feltűnt... Mi értelme volt összegyűjteni a fogoly szenátorok kommunikációs eszközeit, ha amúgy sem tudnák használni őket, ahogy Anakinnak sem sikerült, amikor Shahan Alama és az IG-86os droid a nyomába eredt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem megint a részt és valamit nem értek.

Orn Free Taa honnan tudta, hogy Cad Bane üzenni akar Palpatine-nak?

Talán előszőr hozzá érkezett be a hívás, és aztán átirányította a főkancellár irodájába. Legalábbis nekem ez az elméletem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán előszőr hozzá érkezett be a hívás, és aztán átirányította a főkancellár irodájába. Legalábbis nekem ez az elméletem.
És miért ment át akkor a kancellárhoz? Miért nem tudta volna úgy átirányítani, mint a Klónokban Padméék teszik Obi-Wan adásával?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy úgy.

Azért ez kicsit bonyolult már.

De ha már itt tartunk, Phobos. Akkor az EPII.-ben mit keresett ott annyi szenátor, amikor Obi-Wan adását továbbították? Honnan tudták, hogy Anakinék pont akkor fogják továbbítani? Ráadásul órákkal később a hívás érkezése után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.