Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nah, csak elértem ehhez a részhez is. De hogy a francban lehet, hogy Aurra Sing szabadlábon van???

Az örökzöld Aurra sing téma. Láttuk, hogy lecsukták? Láttuk, hogy a börtönbe beviszik?

 

Nem sikerült teljesen jól átgondolni ezt a kronológiát sajnos...

Nehéz lett volna variálni mert nincs olyan rész amiben Aurra "kiszabadul".

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt láttuk, hogy bilincsbe verték, 4 őr vezeti be a Jedi Templomba és a rész alapján ezt a melót egyedül vállalta - szóval senki sincs, aki kimenthetné.

Rendben, a Jedi Templom nem a Galaxis legbiztonságosabb helye, és a fogolyszállításkor is felmerülhetnek bonyodalmak, de Isten bocsásson meg nekem, hogy a látottak alapján azt merészelem feltételezni, hogy a jedik vannak annyira kompetensek, hogy képesek egy (nem erőhasználó,) megbilincselt rabot elszállítani a Köztársaság legjobban őrzött börtönébe (ami ráadásul mégcsak nem is egy másik a Galaxis másik szegletében van, hanem úgymond csak "pár sarokra")

 

A TCW-nak (és a hivatalos kronológiai sorrendnek) is vannak hibái. Ez tény, ezt be kell látni, el kell fogadni, és tovább kell élvezni a sorozatot :)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az örökzöld Aurra sing téma. Láttuk, hogy lecsukták? Láttuk, hogy a börtönbe beviszik?

 

 

Nehéz lett volna variálni mert nincs olyan rész amiben Aurra "kiszabadul".

Hát ez az. Már nem ezért vagy azért, de a korábban játszódó 3x07 végén körbekerítették és nem volt számára menekülés. Annyira azért a szánkba nem kell az ilyesmit rágni, hogy akkor szépen kézen fogva bevezetik a cellájába. Egy olyan helyzetből, amiben a 3x07 végén volt, azt kellene külön kiemelni és megmutatni, ha NEM ültették le, nem pedig azt, ha igen. Hogy szökött meg? Miért nem került a börtönbe? Miért nincs erre utalás a szereplők részéről? Csupa nyitott kérdés, és igen, ahogyan el kell ismerni a sorozat erősségeit, úgy el kell ismerni a gyengeségeit is: Én nem bánom, ha nem kronológiai sorrendben adják be a részeket, de akkor legyen meg a sima átmenet egyik részből a másikba. Az, hogy on screen látjuk, hogy elkapják Aurrát, majd a következő témába vágó on screen jelenetben szabadon lófrál, nem, tehát nem tekinthető "sima" átmenetnek. Sőt semmilyenek. Egyszerűen ezt elbaltázták, ami abból fakadt, hogy nem volt meg a precízen kidolgozott cselekmény akkor, amikor a később játszódó részt előzetesen elkészítették.

 

Nincs ezzel olyan nagy baj, csak kidobja az embert a hangulatból egy picit. Egyébként egy egyszerű huszárvágással ki lehetett volna küszöbölni ezt az egészet: nem kellett volna variálni a részek időbeli sorrendjével, és akkor nincs ehhez hasonló probléma. Pl. képzeld el ezt a szitut: ezen a héten szombaton véget ér a rész azzal, hogy Aurát körbeveszik, majd egy hét múlva szabadon mászkál minden utalás nélkül. Szerintem a legtöbben a hajukat tépnék... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok ez így sz*r. Be kellett volna mutatni Aurra szökését akár honnan is történt. Ekkora hibát véteni... Aurra egy nagyon fontos szereplő ahhoz, hogy csak úgy lógjon a levegőben! Én minimum három részes szálat raktam volna be amiben bemutatom hogyan menekült meg.

 

De komolyra fordítva. A sorozat nem tökéletese, de ilyen sz*rokba belekötni röhejes. Engem inkább érdekelne a Mortis -i magyarázat mint az, hogy Aurra hogy került megint a friss levegőre. Ez annyira érdektelen a számomra, mint hogy Cad Bane hányszor szökött meg a börtönből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem egy karakter történetszálának meghágása és ennek felemlegetése nem a röhejes kategória és nem is kötözködés. Az, hogy te ezt magasról lesz*rod, az a te dolgod, de engedtessék már meg nekünk, hogy mi meg foglalkozzunk vele, mert nekünk meg nem röhejes, törődünk annyira a sorozattal, hogy szeretnénk az ilyen elcseszett húzásokat is helyrerakni, legalább fejben, ha már az íróknak nem ment a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem egy karakter történetszálának meghágása és ennek felemlegetése nem a röhejes kategória és nem is kötözködés. Az, hogy te ezt magasról lesz*rod, az a te dolgod, de engedtessék már meg nekünk, hogy mi meg foglalkozzunk vele, mert nekünk meg nem röhejes, törődünk annyira a sorozattal, hogy szeretnénk az ilyen elcseszett húzásokat is helyrerakni, legalább fejben, ha már az íróknak nem ment a sorozatban.

Köszi Dzséjt. Ody, elfogult vagy. Én inkább objektíven vizsgálom a sorozatot. ;) Leírom, ha valami tetszik, de azt is, ha valami nem. És ez egy komoly blama. Nem azért, mert Aura fontos szereplő, hanem azért, mert súlyos történetvezetési hibát vétettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elfogult vagyok. :lol: Persze, hisz ez nem matematika, hanem egy sorozat amin szórakozni kell (Te jó ég hányszor leírtam már ezt), de ha nektek az égbekiáltó hiba akkor egészségetekre. Pattogjatok még rajta pár sort.

 

Dzséjt! Téged meg s*ggbe foglak rúgni ha még egyszer beszólsz nekem az EPVII kapcsán, hogy ne legyek negatív. Ott nem lehet itt meg igen? Itt minden sz*ron lehet vetyengeni és aki esetleg nem ért egyet az egyből elfogult mindennel? Az eszem megáll komolyan mondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem keltem fel bal lábbal csak nem szeretem ha megmondják mit és hogyan kellene néznem ahhoz, hogy "igazam legyen". Az ésszerűséget meg hagyjuk...bár ennyi ésszerűtlenség lenne a világban, máris sokkal előrébb lennénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár lenne szét OFFolni a topikot.

 

Ody, Attól, hogy mi egy létező hibát hibának látunk, még nem kell letámadni senkit. Mindnyájan szeretjük a TCW-t, akkor meg? Mire fel?

Téged nem zavar a hiba, minket igen, ez van, lépjünk tovább. Azért vetettem fel a témát, mert kíváncsi lettem volna valamiféle magyarázatra a hiba kapcsán, de ennyiből is leszűrtem, hogy az nincs.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Kiváló évadzáró epizód, ennél jobb nem is lehetett volna. Örültem, hogy a Clone Wars animációs film után végre felbukkant Ziro. Szerintem brutál jó karakter, én jobban kedvelem, mint Jabbát. Főleg azért, mert ő beszéli az emberi a nyelvet, nem kell neki külön protokolldroid, amit Jabba esetében nem nagyon tudtam tolerálni. Ziróban még az tetszik, hogy a testét fénylő csíkok, mintázatok szövik át, plusz azok a tollak is elég jól mutatnak a fején. :)

Cad Bane-t itt ismerhetjük meg, egy frappáns beugróval a fejvadászbandájával. Jó döntés volt egy ilyen izgalmas részt az évad utolsó epizódjává tenni. Különösen, hogy a szál csak a következő évadban lett lezárva (azt hiszem, pont ugyanott kezdődött a második évad, ahol az első befejeződött).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különösen, hogy a szál csak a következő évadban lett lezárva (azt hiszem, pont ugyanott kezdődött a második évad, ahol az első befejeződött).

Ez éppenséggel nem igaz, mert a Ziros szálat csak a 3. évad közepén zárták le a Hunt for Ziro epizóddal. A hivatalos kronológiai sorrend szerint ez a rész a harmadik évad részei közé ékelődik be, így tulajdonképp a következő évados Cad Bane szereplés az első, amikor találkoznak a hőseink a fejvadásszal :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez éppenséggel nem igaz, mert a Ziros szálat csak a 3. évad közepén zárták le a Hunt for Ziro epizóddal. A hivatalos kronológiai sorrend szerint ez a rész a harmadik évad részei közé ékelődik be, így tulajdonképp a következő évados Cad Bane szereplés az első, amikor találkoznak a hőseink a fejvadásszal :peace:

Nekem valamiért úgy rémlett, hogy ebben a részben van az ellopott holokron, és emellett még Ziro kiszabadítása is. Közben utánanéztem, hogy a második évad nyitóepizódjában van a holokron, és annak az epizódnak nincs köze ehhez azon kívül, hogy mindkettőben Cad Bane a főszereplő.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.