Ugrás a kommentre

DVD kiadás


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én már igy is sajnálom, hogy láttam a kivágott jeleneteket, de több dolgot már nem akarok előre látni/tudni... ugyhogy asszem én most egy darabig kerülöm ezt a topicot, de mindenki másnak jó csemegézést :)

 

Köszi, meglesz!De azért a régi trilogia DVD megjelenéséig mindenki nézegettee a képeket, videókat, sőt, tudtommal itt többen látták a megjelenés elött a DVDket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom megint értelmet nyert az a mondat, hogy ha vágnak, azt nem véletlenül teszik. :)

 

Egy jelenet kivágásának mindig van oka, de nem mindegy, hogy ez az ok egy, a sztoritól lényegében független kényszerből fakad, vagy a film története "veti ki magából" a jelenetet. Az utóbbiból születnek a tényleg felesleges jelenetek, az előbbiből pedig a fájdalmasabb pontok. :)

Másrészt, kérdéses, hogy Lucasnak célja-e egyértelműen szuper kivágott jeleneteket tenni az extra lemezre, melyek kissé visszavetik a moziban levetített verziót? Ezért gondoltam, hogy bármennyire szeretnénk is, a Yoda-Qui-Gon jelenet soha nem fog felkerülni az extra lemezre (most mindegy, hogy valójában mennyi készült el belőle), legfeljebb csak valami irtóra lebutított verzióban, hogy senkinek se fájjon a hiánya. Az EP2-ben a geonosisi Dooku-Padmé megbeszélés pl. marha jó lehetett volna, de teljesen agyon lett vágva. Hát így a kutyának se kell.

 

Yoda dagobai landolását bizony megnéztem volna a filmben. Mert abba a montázsba belepasszolna, hiszen az arról szól, hogy kivel mi történik. Így kissé furcsán hat, hogy mindenkit elpaterolunk a zárómontázsban a megfelelő helyre, Yodát meg elfelejtettük. Aztán két epizód múlva bemutatjuk, hogy mégsem felejtettük el, csak cselesek voltunk, és nem mutattuk, hogy hova ment. Ez hiányossá, logikátlanná teszi a montázst. Nyugodtan meg lehetne mutatni a Dagobát, attól az még az EP5 bolygója marad. (Esetleg elég lenne csak annyit látni, hogy a felszín felé tart a mentőkabinja, de szerintem le is kéne szállnia.) Itt ugyanis két dolog között kell dönteni: 1. Az EP3 végén megmutatjuk, hogy Yoda megérkezik a Dagobára, mert ez hangulatában és történéseiben is tökéletesen beleillik a montázsba, és ezzel szép kerek véget adunk az EP3-nak. Vagy 2. A Dagobát és Yodát az EP3-ban elfelejtjük, csak az EP5-ben látjuk, és addig filózzon a kedves néző, hogy vajon mi történt a kis zöld gnómmal.

Nekem az 1. lehetőség jobban tetszik, mert számomra semmit nem vesz el az EP5 hangulatából, de sokat ad az EP3 zárómontázsának hangulatához, és segít a trilógiák összekapcsolásában.

Hasonló dolog az EP3 végén a naplemente is: ez nem veszi el az EP4-es naplemente erejét? Hiszen az már csak a második a legendában. Nem, nem veszi el, megfér egymás mellett a kettő. Szerintem a Dagoba is éppígy megfelelt volna.

 

OFF

Ami a vizet illeti: színtelen, de nagy tömegben kékes színű. (Persze gyakran zöld, barna stb., a benne lebegő algáknak/részecskéknek köszönhetően.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: A baj pont ott van szerintem, hogy Yoda megérkezésének bemutatása, épp hogy nem illik bele a film végébe... már igy is baromi hosszú a montázs és igy is egy csomó történeti szállal dolgozik. Az a plusz egy teljesen zavaróssá tette volna, ráadásul tök fölösleges is...

 

Obi1: Azt mondod, kit érdekelnek azok akik nem láttak egy SW filmet se. Nos rajongói szempontból végképp érdektelen ennek a jelenetnek a bemutatása, hisz te is és én is tudom, hogy Yoda a Dagobah-ra ment... :) Lucas pedig gondolhatod, hogy nem azért vágta ki, mert minden vágya, hogy a rajongókkal szurjon ki. Mégicsak élete főműve a Saga vagy mi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel az egész montázs tök fölösleges. Előtte Yoda és Obi-Wan mindent megbeszéltek, így be se kéne mutatni semmit sem. :)

 

A montázs lényege, hogy összekösse a filmet az ep.4-el... ilyen szinten minden jelenetnek van értelme és Yodának meg nincs :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP4-hez képest valóban nincs, ebben igazad van, de számomra azt a célt (is) szolgálja ez a montázs, hogy lezárja az EP3-at, mint epizódot, és megmutassa, kivel mi történik. Ilyen értelemben nem a legjobb, hogy valakit kihagynak a sorból. De ízlések és pofonok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ízlések és pofonok. :)

 

Hát igen... állitolag Rick McCallum is teljesen kivan, hogy Yoda nincs benne, és azt igérte az egyik sajtó-konferencián, hogy mindent megfog tenni, hogy a következő ep.3 kiadásra belekerüljön.

 

Nos Rick szavahihetőségét ismerve ne nagyon számitsatok erre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ízlések és pofonok. :)

 

Hát igen... állitolag Rick McCallum is teljesen kivan, hogy Yoda nincs benne, és azt igérte az egyik sajtó-konferencián, hogy mindent megfog tenni, hogy a következő ep.3 kiadásra belekerüljön.

 

Nos Rick szavahihetőségét ismerve ne nagyon számitsatok erre :)

 

MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "mindent meg fog tenni" Rick szerencséjére nem azonos a "biztos benne lesz"-szel, így lesz mivel kimagyarázkodnia. :)

Ettől függetlenül egy szavát sem hiszem el az ürgének. Ha azt mondja, kék az ég, azt is előbb leellenőrzöm. :)

 

Komolyra fordítva a dolgot: szerintem lehet, hogy benne lesz. Valahogy az az érzésem, hogy Lucas már a Saga DVD-re gyúr, és ezért "szúrja ki a szemünket" egy változtatás nélküli EP3-mal. Majd a saga-összesben benne lesz a kivágott jelenetek között a nos szörny, visszateszi Yodát, azt EP1-ben meg lecseréli digitálisra, és persze összerak egy csomó kivágott jelenetet a trilógiából, amit már tudunk is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Lucas észjárását:

Kiadja a trilogiát felujított effectekkel VHSen, kiadja a régi trilogiát VHSen plusz jelenetekkel, kiadja a a TPMt VHSen, és DVDn, kiadja az AOTCot, VHSen és DVDn, kiadja a kettőt egybe csomagolva DVDn, kiadja a régi trilogiát DVDn, kiadja a ROTSet DVDn, és USAn kívül mindenhol VHSen, kiadja a prequelt egybe csomagolva extrák nélkül, kiadja a 6 filmet egybe extrák nélkül, kiadja a 6 filmet felujítva extrákkal...A prequel felujítva, a régi trilogia felujítva.Kiadja a 3Ds filmeket Blu-Ray-en, és még pár újra kiadást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ: A baj pont ott van szerintem, hogy Yoda megérkezésének bemutatása, épp hogy nem illik bele a film végébe... már igy is baromi hosszú a montázs és igy is egy csomó történeti szállal dolgozik. Az a plusz egy teljesen zavaróssá tette volna, ráadásul tök fölösleges is...

 

Obi1: Azt mondod, kit érdekelnek azok akik nem láttak egy SW filmet se. Nos rajongói szempontból végképp érdektelen ennek a jelenetnek a bemutatása, hisz te is és én is tudom, hogy Yoda a Dagobah-ra ment... :) Lucas pedig gondolhatod, hogy nem azért vágta ki, mert minden vágya, hogy a rajongókkal szurjon ki. Mégicsak élete főműve a Saga vagy mi...

 

Akkor mindek van prequel, ha úgyis tudjuk hogy Anakin át fog térni a jó oldalra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom Lucas észjárását:

Kiadja a trilogiát felujított effectekkel VHSen, kiadja a régi trilogiát VHSen plusz jelenetekkel, kiadja a a TPMt VHSen, és DVDn, kiadja az AOTCot, VHSen és DVDn, kiadja a kettőt egybe csomagolva DVDn, kiadja a régi trilogiát DVDn, kiadja a ROTSet DVDn, és USAn kívül mindenhol VHSen, kiadja a prequelt egybe csomagolva extrák nélkül, kiadja a 6 filmet egybe extrák nélkül, kiadja a 6 filmet felujítva extrákkal...A prequel felujítva, a régi trilogia felujítva.Kiadja a 3Ds filmeket Blu-Ray-en, és még pár újra kiadást. :)

 

Így kell ezt csinálni. :)

Azt ne felejtsd ki, hogy legvégül talán kiadja DVD-n a régi epizódokat változtatás nélkül is (csak képtisztítással), mert sokan azt várják a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A montázs kérdéshez. Egyértelműen a csecsemőkre fókuszáltak, az ő elhelyezésüket láthatjuk. Ezzel remekül összekapcsolták a 3-4-et. Yoda sorsa ködös marad, de ezt majd azok tudják értékelni, akik sorban nézik a filmet. "Ok, de mi lett Yodával?" tehetik fela a kérdést. Már csak ezért is érdemes lesz megnézniük a többi részt. Aztán amikor majd az EPIV-ben, még csak meg se említik, na akkor kezdenek majd igazán parázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jedi master yoda: Rosszul irtad a képbeszúrás kódot és a linkek se működtek. Szerencsére aztán rájuk találtam a kepfeltoltes.hu-n és kijavitottam őket, de legközelebb jobban figyelj. :)

 

 

THX Bomarr!

 

A képek jók, azért nyújtottak egy picit, mert:

a power dvd még nem allitottam be a az aspect ratiot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.