Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Itt most épp hahótázik és fogja a hasát, annyira nagy fölényben van. :wink:

sidi.jpg

 

Mintha ezzel egyidőben Yoda is küszködne... és mintha ez nem fénykardozásnál lenne, pedig most például arról szolt a dumcsi... ajjaj... nem kéne terelni... ha nincs érv, akkor vald be hogy tévedtél :roll:

 

Itt van egyidőben Yoda tekintete. Igazad van, ugyanaz a kétségbeesett tekintet, mint Sidious haverodnál. :):):|

yoda.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez továbbra se a fénykardozás de oké... én végülis megértem. Ha valaki beakarja bizonyitani hogy Yoda az erősebb annak nehéz dolga van, elvégre Yoda harcban nem kerekedik felül, szoval muszáj kivágott jelenetekbe, nem látszó klónokba és arckifejezésekbe fogodszkodni...

 

Akkor most maradjunk az arckifejezéseknél: oké nem fogadod el, hogy Sidi erősebben gesztikulál. Akkor vajon miért van az, hogy Sidious többször is kiröhögi Yodát, mig Yodáról egy olyan arckifejezés sincs, amin az látszan, hogy abszolut fölényesen, felülkerekedve konstatálja az eseményeket?

 

És itt kéne továbbvinni a képkockákat, hogy itt röhög, és sajnos Yoda itt is lenyomja Sidi apánkat.

 

Lenyomja fénykardban? Képet kérnénk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem kéznél van a film, ott megláthatod. :roll: Ez a röhögés meg tipikus Sith mentalitás, hogy ezzel akarja gyengíteni az ellenségét, mintha ő erősebb lenne, pedig csak kínjában nevet fel mindig, mert érzi a nagyon közeli vesztét. :) Egy Jedi nem fogja ott játszani a faxa gyereket, hogy Háhá, én vagyok a jobb. Nála a harc a fontos, és nem az hogy parádézzon. :) Azt én is elismerem, hogy Sidious győzött, én amellett állok ki, hogy Yoda erősebb nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem kéznél van a film, ott megláthatod.

 

Itt a film nálam... a röhögés után dühből bevisz egy támadást (egy sith miből is vinne be ugyebár :roll: ).

Nemcsak arról van szó, hogy Yoda nem parádézik, hanem hogy végig küszködő arckifejezései vannak... nincs egyetlen olyan sem, amin az látszana, hogy most aztán átvette az irányitást... szerintem.

De nekem egy azaz egy darab kép is elég lenne, ahol Yoda láthatóan fölényben van Sidi fölött fénykardozásban és megkövetem magam... tényleg! Nincs bebetonozott álláspontom... engem meglehet győzni, mégha ez nem is látszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem kéznél van a film, ott megláthatod.

 

Itt a film nálam... a röhögés után dühből bevisz egy támadást (egy sith miből is vinne be ugyebár :roll: ).

Nemcsak arról van szó, hogy Yoda nem parádézik, hanem hogy végig küszködő arckifejezései vannak... nincs egyetlen olyan sem, amin az látszana, hogy most aztán átvette az irányitást... szerintem.

De nekem egy azaz egy darab kép is elég lenne, ahol Yoda láthatóan fölényben van Sidi fölött fénykardozásban és megkövetem magam... tényleg! Nincs bebetonozott álláspontom... engem meglehet győzni, mégha ez nem is látszik :)

 

De szerinted egy mozgó csatáról állóképben hogy látszódna a fölény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerinted egy mozgó csatáról állóképben hogy látszódna a fölény?

 

Hát úgy hogy látszodik az állóképen, hogy az egyik fél olyan helyzetbe került ami fölényt jelent neki a másikkal szemben. Hogy máshogy :roll:

Persze én is tudom, hogy nincs ilyen kép a Sidi-Yoda fénykardmeccsben ... ezért nem hiszem el, hogy bármelyikük erősebb lenne a másiknál. Nincs felülemelkedés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huss hess, menjél inkább Jedi visszatért nézni. Nyomosabb érv kell ide! :()

 

Megvolt a ROTJ. :41: :41: :41:

 

Nyomosabb érv Yoda vallomásánál? Nehét lesz olyat felmutatni. Sidious jött ki előnyösen az ütközetből. Ennyi a lényeg. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belefáradtam. Már leírtam párszor, hogy szerintem döntetlen, de ha mégis dönteni kell, akkor árnyalatni Sidious fölény. Ezzel lezártam a vitát erről.

 

Az továbbra is röhejes, hogy Yoda elmenekül, holott ő az erősebb. Ez olyan mintha eg bokszolót kiütnek, de folyton azt bizonygatja a meccs után, hogy ő a jobb. Körberöhögnék....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belefáradtam. Már leírtam párszor, hogy szerintem döntetlen, de ha mégis dönteni kell, akkor árnyalatni Sidious fölény. Ezzel lezártam a vitát erről.

 

Az továbbra is röhejes, hogy Yoda elmenekül, holott ő az erősebb. Ez olyan mintha eg bokszolót kiütnek, de folyton azt bizonygatja a meccs után, hogy ő a jobb. Körberöhögnék....

 

Én pedig szorgosan bólogatok. Most egyébként is egy hétig off-line leszek.

Addig is mindenkinek kellemes fórumozást! :hm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda nem aztmondta hogy Sidi erősebb, hanem azt hogy kudarcot vallott.Nem ölte meg a sithet.

 

De nemis ölhette volna meg.Sokat hangoztattam, a sith topicban az sw.hu-n, hogy csak Anakia tudná megölni Sidit, mert ő a kiválasztott!Yoda hiába próbálkozik, nemtudná!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Sidi jön ki jobban a csatából.De nem győztesen.

 

Sidi is csak azért röhög, hogy megszégyenítse Yodát.így elbizonytalínítja.

 

Sidious érdekei érvényesülnek! Ki, mennyire röhög, az nem érdekel. Ez nem a Maksa híradó. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy apró megjegyzés: Sidious azért röhög, mert azt hiszi győzőtt. Azt hiszi Yoda meghalt. Ez egyértelmüen kiderül a következő jelenetből, ahol közlik vele hogy a keresett holttest nincs és csak ott derül ki számára, hogy még nem halott Yoda... :twisted:

 

Na mostmár tényleg lépek :wink:

Az Erő legyen veletek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem:

 

A többség, köztük én is, erősen elfogult Yoda kontójára, ami viszont nem baj, de lehet, hogy ilyenkor képesek vagyunk számunkra kedvezőbb színben feltüntetni az eseményeket. Ez a harc próbára teszi mindazokat, akik valamelyik fél javára pozitívabb képet akarnak festeni a harcban nyújtott teljesítményéről...

 

1. Yoda megérkezik és leteríti az őröket, ez a film legaranyosabb jelenete, bár engem az is érdekelt volna, hogy a kis manó, hogyan bírt észrevétlenűl eljutni a Holdin Office-ig.

 

2. Érdekelne, hogy Palpatine éppen mit csinált, amikor Yoda megérkezett. Eredetileg az Anakinnal való holofónozás végszavára lépett volna be Yoda, ami logikusabb is lett volna, a " hallom új tanítványod van..." kezdetű beköszönés miatt. Palpi látszólag relaxált, vagy ülve aludt. Mas Amedda pedig jó cseléd módjára ott volt gazdája mellett.

 

3. Őlordsága alposan meglepődik Yoda érkeztén. Már az ep2-ből is sejthető volt, hogy Yodát tartja a legbadisabb jedinek

("Yoda mester, szerinted is háború lsz?, Nagyobb lesz majd az erőd, mint Yoda mesteré stb.") S ráadásul a 3. részből kimaradt egy-két fontos momentum is, mint pl. az, hogy Yoda tk. azért ruccant ki a Kashyyyk-ra, mert a tanács jól tudta, hogy a jedi matuzsálem távollétében a sith guru, akiről jól tudták, hogy van, csak azt nem, hogy ki az, bátrabban mer majd cselekedni, ....így is lett.

 

4. A kezdeti szóváltás szerintem nem túl ütős, nem tudom, hiogy Yoda mit várt, és hogy miért kellett meglepődnie annyira az első villámokon, de az tény, hogy azokat rendesen beszívta, mint a borz. Szívszorító látni, hogy a nagy Yoda tehetelenűl a falhoz csapódik és landol a padlón...

 

/a forgatókönyv serint itt nem volt megvágva a meeting, nem tudom, hogy a filmben mi szükség volt erre a snittre, serintem csak hatásvadászat, a kedélyek felborzolása.../

 

5. Sidious röhög. Elvégre meg is van rá az oka. Az a jedi, akitől valaha is leginkább tartott magatehetelenűl fexik a padlón. A sith élvezi a szitut, szerintem, ha lett volna nála 1 fényképezőgép, akkor le is fényképezi a jedi gurut és krakja a hálószobájába az ágya fölé...

 

6. Yoda viszont mocorogni kezd, de látszik, hogy a sith ezúttal már egyáltalán nem tart tőle, itt biztos a fölényében és abban, hogy lenyomja mindjárt mégegyszer Yodát, mint cica a tejfölös dobozt. Yoda feláll, kihúzza magát....a sith folytatja az élcelődést....

 

7. Erőlökés: Yoda revansot vesz. A nagy Sidious akkorát repül hátrafelé, mint az állat és nagyon kicsavarodott pózban érkezett vissza a retró székébe, lehet, hogy a rendhagyó testtartás közepette (mármint ahogy megérkezett a székbe, a hirtelen mozdulattól még el is fingotta magát, bár ez csak fikció... :( )

 

8. " Véget ért az uralkodásod!" A legörbült száj, amit Palpi produkál miközben feltápászkodik, azt bizonyítja, hogy el is hiszi Yoda szavait és tényleg átvillan az agyán, hogy amit gondosan eltervezett és felépített, most egy pillanat alatt összomolhat....

 

9. Szaltó a kijárat felé: Ez egyértelmű megfutamodás, nem lahat más oka, mint a félelem, hisz, ha egy kicsit is jobbnak tartotta volna magát Yodánál, akkor eszébe sem jutott volna a tiplizés, mert szeintem a legnagyobb élvezettel ölt volna meg sajátkezüleg egy jedit....de nem, menekülni akar, felesleges szépíteni: fél Yodától, fél attól, hogy mindent elveszthet, tudja, hogy itt és most emberére akadt...Yoda eléugrik, a szusszanás amit Sidiprodukál Yoda "eléugrásakor" az nagyon beszédes, és ezen képsorok közepette Yoda hihetelen pszichikai fölényben van...

 

(sokan vélik úgy, hogy Sidi azért akar lelépni, mert nem akar harcolni, inkább kinyiratná ellenfelét stb. Biztos van valami ebben is, de szerintem egy igazi sith, főleg egy olyan perverz példány, mint Palpi, a legnagyobb örömmel folyatná ki saját kezüleg egy jedi belét, kiv., hogy ha nem biztos a győzelmében. Szerintem kicsit megalázó, hogy minen idők egyik legnagyobb sith-je, meneklni akar, minden idők egyik legnagyobb jedijétől...)

 

10. Yoda kardot ránt: Itt már tökéletes a dialógus, Yoda nagyon eltökélt, Palpi pedig egyre jobban fél, hátrál és Vaderral fenyegetőzik, majd ő is előveszi (tartalék)kardját. Szerintem a testtartása egyértelműen védekező, hiszen különben minek hátrált volna, gondolom Dooku is mesélte neki, hogy vívás közben Yoda általában kb. ugyanannyi időt tölt a levegőben, mint a talajon, itt szerintem csak erre készült fel....

 

11. Ahogy elkezdenek harcolni, az a rész hülyére van vágva, sajnos rengeteg pontatlanság van benne...

 

12. A vágás után ismét a holding office-ban vagyunk, ahol Palpi már rajta áll a főpodon, Yoda pedig éppen felugrik. A jelek szerint a sith érkezett először a főpodba, ami azt bizonyítja, hogy továbbra is hátrálni kényszerült és menekülési útvonalnak szánta a főpodozást. A kardozásukból ez a kedvenc részem és a zene is itt a legsirályabb.

 

13. Emelkedik a pod: amikor emekednek fölfelé és kissé tvolabbról látszódnak a felek akkor egyszer Yoda le is ugrik Sly Moore helyére és Palpit is hátrasorítja, aki leszorul Mas Amedda helyére és Yoda vív a főkancellár helyén, ahol egy másodperce még Palpi állt, de mikor közelebbről látszódnak, akkor már megint Palpi van a saját helyén, Yoda pedig a peremen.

 

14. Összeakadnak a kardok: Lehet, hogy botor dolog arckifejezéseken lovagolni, de itt éppen az arckifejezések nagyon árulkodóak: Palpi leszorítja -Yoda kardját, d látszik, hogy nagyon erőlködik, nehezen bírja tartani, Yoda pedig elüti a kradját, majd átrepül szembe, térül-fordul és cak egy üvöltő Palpi fejet látunk, ami ha tetszik, ha nem arról tanűskodik, hogy a sith nem igazán élvezi a vívást....

 

15. Itt valami ki lett vágva. Na itt aztán lehet, spekulálni, de számomra a fotrgatókönyv történései az iránytűk, hiszen a "Tervező" elképzeléséről tanúskodnak, aki az egész sw univerzumot megálmodta, és ezek szerint szerinte (bár mi azt nem láttuk) Yoda podszélre szorítja a sith-et és kettévágja a kardját, majod közli vele, hogy Kenobi is kinyírja Vadert, majd a sith elugrik, lehet, hogy ezt a filmben nem látjuk, de Lucas így képzelte és vélhetően le is forgatta ezen képsorokat, úgy hogy fölös spekuláció helyett inkább fogadjuk el , hogy így is történt, ergo vívásban tényleg jobb a Yoda....

 

16. Podreptetések: Nos ezeket a képsorokat Palpi uralja, itt Yoda lepődik meg, ezek monumentális képsorok, fantasztikus, ahogy Sidi zsonglőrködik a podokkal, Yoda pedig az egyik rpülő podról a másikra ugrik át, ez annyira jó, hogy tök jó, imádom ezt a részt.

 

17. Yoda megbotlik és pofára esik. Hát igen a poddobáló rész valóban Palpi számára kedvezőbb, Yoda szerintem az várta, hogy előb utóbb odaugrabugrál Palpihoz és a kardjávak kettévágja, bár a botlás után, belátta, hogy ez esélytelen és inkább "elfogott" eg podot, amit némi tekerőzés után visszaküldött....

 

18. Palpi itt valóban hülyén néz, és szerintem is kissé túlzás indig arckifejezésekbe kapaszkodni, de itt annyira ékesen szóló az a pillanat, amikor Palpi arcára fagy a mosoly, hogy csak na, meg az a körbepillantás is amit azután produkál miután megérkezett....

 

19. Újra villámok: Yoda kardja elrepűl, bár a viilámokat hárítja....Ez is jó rész. Yoda nyerő helyzetben volt a gömbpuki pillanatában, de szerencsétlenségére a pod szélén állt, és a gravitáció törvényei még a kb. 20 kilós Yodára is érvényesek...bumm....

 

 

A harc valóban döntetlen, de azt kell mondani, hogy Palpi javára győzelemmel felérő döntetlen.

Szerintem Yoda viszont erősebb, amit jórészt magas életkorának és megannyi tapasztalatának tudok be.

Yoda jobb egy picit a kardozásban.

Palpi nevetései a harc közben nagyon jók, de még sem azok az önfeledt diadalittas kacajok, amiket az ep6-ban produkált,.

Palpi és a gesztikuláció: Hát igen valóban szeret gesztikulálni, de ez nam magyarázat, az ep6-ban is megannyi oka lett volna az idétlenkedésre, de pl. a Luke-os viillámozás közben is beérte egy-két vicsorgással. s amikor Vader felemelte akkor is elfelejtett gesztikulálni, hanem csak széttárta a karjait és úgy tűzelt, tehát a gesztikulációnál arra hivatkozni, hogy Palpi ennek amúgy is nagy mestere, az olyan kb., mint ha aszondanám, hogy Yoda azért lépett le, mert sookal jobb volt....

 

Yoda ezt a harcot nem nyehette meg semmiképp, mégpedig azért, mert maga az erő másképpen akarta, erre jött rá ő maga is amikor landolt és menekülésbe kezdett....ezért lépett le....

A jóslattal még Yoda sem mehet szembe....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem azon nem lehet vita,hogy döntetlen a kettejük párharca.Arról viszont igen,hogy a küzdelem alatt ki van fölényben.Lencivel ellentétben Én igenis ütősnek találom az első mondatokat.(egyébbként nagyon jó elemzés volt :41: )Már az elején megmutatkozik ez a fölény,mikor Yoda belép az irodába: :P

Sidious kicsit megrökönyödve és félve:

....-Yoda mester,hát túlélted?.... :(

Yoda TELJES magabiztossággal:

....-Meglepődtél?.... :?

Elismerem,hogy az első villámtámadást rendesen bekapta csakúgy mint Sidious az erőlökést :56: .Nade Yoda nem próbált egyből kereket oldani nem úgy mint az uralkodó!Ezt Yoda meg is jegyzi:

....-Ha olyan hatalmasnak tartod magad,akkor miért menekülsz?...

Sidi érzi,hogy ezt harc nélkül nem ússza meg.A következő mondat mindent elárul arról,hogy ki a magabiztosabb.Ugyanis aki erősnek tartja magát nem példálózik másokkal jelen esetben a tanítványával.

....-Nem állhatsz az utunkba!Darth Vader hatalmasabb lesz mindannyiunknál!...

Nade Yoda se ilyed meg a saját árnyékától:

....-Nem olyan biztos,hogy a tanítványod beváltja a hozzá fűzött reményedet akárcsak az erő sötét oldala....

Ezek után elkezdődik Yoda parádéja.Röviden ennyit arról,hogy szerintem már az elején eldőlt a csata,csak a véletlen vagy csak egyszerűen a balszerencse miatt lett döntetlen.Ha Yoda nem zuhan le vagy Sidious is leesik akkor biztos,hogy a Jedi nyeri a harcot.És hogy közben Sidi kiröhögné Yodát :D ?Nem nem ez téves.Ezzel csak a félelmét akarja leplezni.Fél attól,hogy ez a kis Jedi mester elveszi tőle azt amire évekig vágyódott.Míg Yoda mitől félt?Semmi vesztenivalója nincs.Így "felszabadultan" és aggályok nélkül tud küzdeni.Egyébbként Bomarr kért egy képet arról amikor Palpi szenved a fénykardcsatában.Nos a keresett képet kiszedtem a filmből,de sajnos nem tudom idevarázsolni,de leírom a pontos helyét.

1:1óra 47perc 10mp.

2:1óra 47perc 17mp. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet szépítgetni a bizonyítványt, és lehet, hogy harci képességekben Yoda csakugyan jobb kvalitásokkal rendelkezik, de a végeredményt tekintve kudarcot vallott. Ez van skacok....

 

Into exile I must go. Failed, I have. :?:?:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs,hogy kötekszem,de Jedi párti vagyok. :D Yoda végig uralja a küzdelmet.Sidiousnak csak szerencséje (na jó nem szerencséje mert Obi szerint a "szerencse" szó nem szerepel egy Jedi szótárában :mrgreen: ) szóval puszta véletlenségből tudott csak megkapaszkodni a pod szélében míg Yoda sajnos nem. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.