Ugrás a kommentre

SW videojátékok


lokatelli

Mi a legjobb SW játék?  

91 felhasználó szavazott

  1. 1. Mi a legjobb SW játék?

    • X-Wing és társai (Tie fighter)
      3
    • Rouge Sqadron
      2
    • Jedi Knight széria
      20
    • Galactic Battlegrounds
      1
    • Republic Commando
      12
    • Battlefront
      4
    • Battlefront II
      12
    • Episode I: Racer
      0
    • The Phantom Menace
      5
    • KOTOR 1-2
      21
    • Empire At War
      3
    • más
      7


Ajánlott hozzászólás

Az 1987-ben Nintendo Entertainment System-re megjelent Star Wars című játék ez.

Annyi javítást engedj meg hogy a NES egy másik SW játékot kapott. A fent említett játék csak a Nintendó japán elődjére a Famicomra jelent meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi javítást engedj meg hogy a NES egy másik SW játékot kapott. A fent említett játék csak a Nintendó japán elődjére a Famicomra jelent meg

Akkor rosszul volt a forrásomban is, ahonnan régebben olvastam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan 300 évvel később: http://images.wikia.com/starwars/images/e/e8/RevanTOR.JPG A rendelkezésre álló információk fényében úgy tűnik, hogy meg is halt.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlenül felhúzott a TFU. :angry:

Végigvittem a játékot, utána gondoltam, megnézem a sötét oldali befejezést is. Vader ellen küzdök, (aki mellesleg a sérülés után erősebb, mint előtte) és egyszerűen nem tudom likvidálni. A kardos támadásaimat blokkolja, de a Sith-villámokkal és az Erő-lökésekkel sem megyek sokkal többre. Az egyetlen lehetőség az, ha mögé kerülök, ami gyakorlatilag lehetetlen: ha megpróbálok átugrani fölötte, elkap az Erővel és elhajít a terem másik végébe. Így, nagy nehezen sikerült minimálisra csökkentenem az életét, de végül természetesen kinyírt. Videókat is néztem már YouTube-on, de azoktól sem lettem okosabb. Nincs valami jó stratégia ellene?

 

Egyébként az extrákat (Ben Kenobi, Endor, Luke a Jedi Templomban, stb.) csak az Ultimate Sith Edition tartalmazza?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlenül felhúzott a TFU. :angry:

Végigvittem a játékot, utána gondoltam, megnézem a sötét oldali befejezést is. Vader ellen küzdök, (aki mellesleg a sérülés után erősebb, mint előtte) és egyszerűen nem tudom likvidálni. A kardos támadásaimat blokkolja, de a Sith-villámokkal és az Erő-lökésekkel sem megyek sokkal többre. Az egyetlen lehetőség az, ha mögé kerülök, ami gyakorlatilag lehetetlen: ha megpróbálok átugrani fölötte, elkap az Erővel és elhajít a terem másik végébe. Így, nagy nehezen sikerült minimálisra csökkentenem az életét, de végül természetesen kinyírt. Videókat is néztem már YouTube-on, de azoktól sem lettem okosabb. Nincs valami jó stratégia ellene?

 

Egyébként az extrákat (Ben Kenobi, Endor, Luke a Jedi Templomban, stb.) csak az Ultimate Sith Edition tartalmazza?

Hát, nem tudom, állítsd lejjebb a nehézségi fokozatot, jobb nem jut eszembe. Aki erős, az erős. Gondolom Vader is azért ilyen tápos mert hát mégiscsak ő a nagy Darth Vader. Sajnos őt nem lehet dobálni. Amúgy igen, azt hiszem csak az Ultimate Sith Editionban vannak, de az Endorral nem játszottam. Viszont Luke ellen vívni a Hothon na az nagyon durva élmény volt. :D Átállt a sötét oldalra és sokkal erősebb lett, nagyon kemény. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem tudom, állítsd lejjebb a nehézségi fokozatot, jobb nem jut eszembe. Aki erős, az erős. Gondolom Vader is azért ilyen tápos mert hát mégiscsak ő a nagy Darth Vader. Sajnos őt nem lehet dobálni. Amúgy igen, azt hiszem csak az Ultimate Sith Editionban vannak, de az Endorral nem játszottam. Viszont Luke ellen vívni a Hothon na az nagyon durva élmény volt. :D Átállt a sötét oldalra és sokkal erősebb lett, nagyon kemény. :D

Az Ep5-beli Luke a sötét oldalon? Valamiről nagyon lemaradtam. :D

Egyébként az a vicc, hogy Vader ellen így is normál szinten tolom, mégis rendre lealáz. Az a bosszantó, hogy az én támadásaimat szimplán felfogja, legyen az kard, villám, Erő... ő pedig akkor nyomul, amikor a földön fekszek, gyakorlatilag megfelezve az életem egy támadássorozattal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep5-beli Luke a sötét oldalon? Valamiről nagyon lemaradtam. :D

Egyébként az a vicc, hogy Vader ellen így is normál szinten tolom, mégis rendre lealáz. Az a bosszantó, hogy az én támadásaimat szimplán felfogja, legyen az kard, villám, Erő... ő pedig akkor nyomul, amikor a földön fekszek, gyakorlatilag megfelezve az életem egy támadássorozattal.

Igen, ez a hentelős játékok rákfenéje és a legidegölőbb részei... Engem is felb*szott a TFU helyenként. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlenül felhúzott a TFU. :angry:

Végigvittem a játékot, utána gondoltam, megnézem a sötét oldali befejezést is. Vader ellen küzdök, (aki mellesleg a sérülés után erősebb, mint előtte) és egyszerűen nem tudom likvidálni. A kardos támadásaimat blokkolja, de a Sith-villámokkal és az Erő-lökésekkel sem megyek sokkal többre. Az egyetlen lehetőség az, ha mögé kerülök, ami gyakorlatilag lehetetlen: ha megpróbálok átugrani fölötte, elkap az Erővel és elhajít a terem másik végébe. Így, nagy nehezen sikerült minimálisra csökkentenem az életét, de végül természetesen kinyírt. Videókat is néztem már YouTube-on, de azoktól sem lettem okosabb. Nincs valami jó stratégia ellene?

 

Egyébként az extrákat (Ben Kenobi, Endor, Luke a Jedi Templomban, stb.) csak az Ultimate Sith Edition tartalmazza?

 

Igen Vader-t szinte lehetetlen másodszorra legyőzni, de van ellene három hatékony stratégiai is: az egyik, hogy Saber Slam-mel ledöntöd a lábáról és utána támadod. Másik lehetőség a Sith Slash, amikor felfelé ívelő csapást használsz Erő-villámmal feltöltött fénykarddal. Ezekkel az a baj, hogy baromi nehéz összehozni őket, mert elég hosszú kombók. A legjobb az, ha egészen az utolsó lehetséges pillanatig blokkolsz, aztán Force Repulse-t küldesz rá, majd tovább blokkolsz, amíg feltöltődsz. Vader-t nem hajítja el, mint másokat, de jóval nagyobbat sebez rajta, mint a villám, vagy bármi egyéb. Persze így iszonyat sokáig tart, és nagyon jól kell időzíteni, mert blokkolni fogja ha egy szemernyi esélyt is adsz neki. Ja és meg se próbálj feltölött Repulse-t használni, mert lecsap a levegőből!

 

Palpatine normálon és alatta nem egy nagy szám, de magasabb szinten ő is idegesítő egy alak. Ellene az egyetlen stratégia, ha visszavered rá a saját Erő-villámait. Ehhez az kell, hogy abban a pillanatban nyomd le a blokkolást, amikor rád küldi a villlámokat, aztán mikor dobálni kezdi a berendezést gyorsan keress fedezéket! :D

 

Endor a TFU2-höz van, az Ultimate Sith Edition-ben Hoth (Luke), Tatooine (Obi-Wan), és Jedi Templom extra pályák vannak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tippeket, Werebazs!

 

Hihetetlen, de most minden gond nélkül, elsőre legyőztem a maszk nélküli Vadert. :D Annyi a lényeg, hogy kicsit fel kell tölteni az Erő-kitörést. Rengeteget sebez (már a többi támadáshoz viszonyítva). Eddig az volt a gond, hogy nem töltöttem fel semennyire, helyette egyből ráküldtem, úgy viszont jó, ha lement egy csíkocska az életéből. Szóval, ennyi küszködés után, nagy öröm volt megmártani a két fénykardot Vaderben. :D

Viszont történetileg maga a sötét oldali befejezés jó nagy baromság. Palpatine csak azért hozza vissza Starkillert, hogy legyen egy merénylője, pedig (ahogy Vader TFU 2-es esete is bizonyítja) ez veszélyes biznisz, mivel bármikor ellene fordulhat. Főleg annak fényében, hogy a Sith közli is vele, amint talál magának egy új tanítványt, félreállítja (megöli), mint Vadert.

 

Ezek az extrák egyébként hol találhatók? Nekem csak az alap játék van meg, most töltöm az Ultimate Sith Editiont, viszont ugyanannyi helyet foglal, mint a jelenlegi verzió, ami kicsit gyanús. :hmm: A 2. részhez tartozó kiegészítést milyen néven tudom leszedni? Próbáltam a The Battle of Endort (ami elméletileg a címe), de nem dobott ki semmit a torrent kereső.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a tippeket, Werebazs!

 

Hihetetlen, de most minden gond nélkül, elsőre legyőztem a maszk nélküli Vadert. :D Annyi a lényeg, hogy kicsit fel kell tölteni az Erő-kitörést. Rengeteget sebez (már a többi támadáshoz viszonyítva). Eddig az volt a gond, hogy nem töltöttem fel semennyire, helyette egyből ráküldtem, úgy viszont jó, ha lement egy csíkocska az életéből. Szóval, ennyi küszködés után, nagy öröm volt megmártani a két fénykardot Vaderben. :D

Viszont történetileg maga a sötét oldali befejezés jó nagy baromság. Palpatine csak azért hozza vissza Starkillert, hogy legyen egy merénylője, pedig (ahogy Vader TFU 2-es esete is bizonyítja) ez veszélyes biznisz, mivel bármikor ellene fordulhat. Főleg annak fényében, hogy a Sith közli is vele, amint talál magának egy új tanítványt, félreállítja (megöli), mint Vadert.

 

Nincs mit :)

Gratula :D Engem egyébként Marriss Bika Rancor-ja, és a Csillagromboló szokott kiakasztani. :D

Én már elég rég nem harcoltam Vader ellen, lehet rosszul emlékszem a feltöltött Erő-kitöréssel kapcsolatban, de nekem úgy rémlik, hogy egyből lecsapott, ha csak megpróbáltam. :hmm:

Szerintem az egész sztori tömve van a történet szempontjából jelentéktelen, de logikailag, canonilag üvöltő baromságokkal (Nar Shada felett egy Birodalmi hajógyár???, Kota tizennyolc évesen került a Jedi rendbe, és pont az a Windu mester vitte őt a Templomba, aki a kilenc évest Anakin-t túl öregnek tartotta??? Kazdan Paratus Jedi Templomát tizenx évig tartott mire Vader kémei megtalálták? Shaak Ti és Marriss Brood húsz illentve tizenx évvel kevesebbnek tűnnek, mint amennyinek lenniük kéne? stb stb). Ezek mellé tökéletesen illik a sötét oldali befejezés :D Szerintem egyébként Palpatine azért mondta el neki, hogy elfogja árulni őt, mert nem tart tőle, nem tekinti ellenfélnek Starkiller-t.

 

Ezek az extrák egyébként hol találhatók? Nekem csak az alap játék van meg, most töltöm az Ultimate Sith Editiont, viszont ugyanannyi helyet foglal, mint a jelenlegi verzió, ami kicsit gyanús. :hmm: A 2. részhez tartozó kiegészítést milyen néven tudom leszedni? Próbáltam a The Battle of Endort (ami elméletileg a címe), de nem dobott ki semmit a torrent kereső.

 

Letöltős verziókkal kapcsolatban nem tudok segíteni, mert nekem eredeti lemezen van meg. Nekem az Új Játék menüpont alatt van a lista az alapjátékkal és az extrákkal. A 2. résszel kapcsolatban még inkább nem segíthetek, mert nincs meg. Apránként végignéztem róla egy walkthrought videót, és gagyinak találtam.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen játszottam már a TFU 1-gyel, de a kiegészítések a New Game menüben vannak valahol, így szerintem ne tölts mást, mert ugyanaz lesz, lévén PC-re alapból a Sith Edition jött ki.

A második részhez pedig az Endor kieg (DLC) nem jött ki, csak a konzolosoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit :)

Gratula :D Engem egyébként Marriss Bika Rancor-ja, és a Csillagromboló szokott kiakasztani. :D

Én már elég rég nem harcoltam Vader ellen, lehet rosszul emlékszem a feltöltött Erő-kitöréssel kapcsolatban, de nekem úgy rémlik, hogy egyből lecsapott, ha csak megpróbáltam. :hmm:

Szerintem az egész sztori tömve van a történet szempontjából jelentéktelen, de logikailag, canonilag üvöltő baromságokkal (Nar Shada felett egy Birodalmi hajógyár???, Kota tizennyolc évesen került a Jedi rendbe, és pont az a Windu mester vitte őt a Templomba, aki a kilenc évest Anakin-t túl öregnek tartotta??? Kazdan Paratus Jedi Templomát tizenx évig tartott mire Vader kémei megtalálták? Shaak Ti és Marriss Brood húsz illentve tizenx évvel kevesebbnek tűnnek, mint amennyinek lenniük kéne? stb stb). Ezek mellé tökéletesen illik a sötét oldali befejezés :D Szerintem egyébként Palpatine azért mondta el neki, hogy elfogja árulni őt, mert nem tart tőle, nem tekinti ellenfélnek Starkiller-t.

A csillagrombolóval én is küszködtem elég sokáig, de érdekes módon, Marriss és a kis házi kedvence aránylag gyorsan megvolt. Bár nem a leggyengébb ellenfél, ez tény. :D

A Nar Shadaa feletti hajógyárral szerintem semmi probléma, a könyv (nem tudom, olvastad-e) remekül megmagyarázza ezeket az apróságokat. Kota helyzete valóban érdekes, de nem kizárt, hogy Windu egyszer jobb lábbal kelt fel, és megsajnálta a srácot. :lol: Egyébként Starkiller szülei is érdekes esetek ebből a szempontból. Galen kb. YE 19-ben születik meg (az Ep3 évében), amiből az következik, hogy Kentónak és Mallie-nek szűk egy évvel korábban "össze kellett jönniük", amikor még javában dúltak a Klónháborúk. Szóval, van egy olyan érzésem, hogy nem Anakin az egyetlen Jedi, aki megszegte a fogadalmát.

Shaak Ti jól tartja magát, ez tény, de Bail vagy Mon Mothma sem öregedett olyan sokat, úgyhogy szerintem ezzel sincs nagy gond. :)

 

Egyébként a TFU 2-t miért találtad gagyinak?

 

Régen játszottam már a TFU 1-gyel, de a kiegészítések a New Game menüben vannak valahol, így szerintem ne tölts mást, mert ugyanaz lesz, lévén PC-re alapból a Sith Edition jött ki.

A második részhez pedig az Endor kieg (DLC) nem jött ki, csak a konzolosoknak.

Kösz az infót, közben megtaláltam az extra pályákat a pályaválasztásnál az Új játék menüben. Eddig az extráknál kerestem, jó, hogy nem találtam. :hehe:

 

Egyébként a Hoth-i misszió már megvolt. Hatalmas feeling Lord Starkillerként aprítani ebben a "mi lett volna ha" világban. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csillagrombolóval én is küszködtem elég sokáig, de érdekes módon, Marriss és a kis házi kedvence aránylag gyorsan megvolt. Bár nem a leggyengébb ellenfél, ez tény. :D

A csillagromboló-val az a legnagyobb bajom, hogy időnként besz*rik a program, és nem lép tovább arról a részről amikor elfordítani kell a hajót, arra, amikor lehúzni kell. Marriss egyébként szerintem a leggyengébb boss lenne a Rancor nélkül. Az a dög normálon tényleg nem durva, de Sith Nagyúr és Sith Mester szinten Vader-t is alázza :D Mármint az első párbajos Vader-t :)

 

Egyébként a TFU 2-t miért találtad gagyinak?

Túlságosan is elmentek a hentelős irányba. Az első rész tele volt jobbnál-jobb boss harcokkal. Kota, Kazdan Paratus és Shaak Ti komoly kihívást jelentenek, még miután kifigyelted a gyengéiket is. A 2-ben egyetlen boss volt, a Gorog. Aztán az egyben ott vannak az összehangoltan támadó különböző fegyverekkel felszerelt Birodalmiak. Pl a Purge Trooper-Evo Trooper csapatokat magasabb szinten elképesztő nehéz elintézni (az Evo Trooper elnyeli a villámot, ami az egyedüli hatékony fegyver a Purge ellen, aztán megbénít egyetlen sorozattal, a Purge trooper meg lelő, vagy agyoncsap, ha az Evo trooper-t támadod, akit ráadásul az sem nyírja ki egyből, ha Erő szorítással elhajítod, ami meg a általában a gyalogság elleni legjobb módszer). Ehhez képest, amit a kettőből láttam a videón (és olvastam is erről) egyenesen elszomorító: a rohamosztagosok olyan idióták, hogy egymást lövik le! Az is kiakasztó, hogy a pályák fele arról szól, hogy menj vissza oda, ahonnan elindultál... A TFU-ban azon is lehetett agyalni, hogy hogyan osztod be a jutalom pontokat, a 2-ben meg úgy hallottam automatikusan szétosztja a program. Plusz az egyben a Holokronok nagy részét legalább megpróbálták eldugni, néhányat meg kimondottan nehezen hozzáférhetővé tettek, a 2-ben meg ott vannak az út közepén.

 

Más: A The Old Republic MMORPG-t megrendelte/vette itt valaki?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az a katona akasztott ki, amelyik ilyen két méter magas volt és hőkövetős lövedékeket lőtt ki... Egy idő után agyamra mentek már...

Nekem a mesterlövészek is hasonlóképp az agyamra tudtak menni, de attól még továbbra is az egyik legjobb SW-game. :D:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a mesterlövészek is hasonlóképp az agyamra tudtak menni, de attól még továbbra is az egyik legjobb SW-game. :D:peace:

Én elhiszem, hogy neked nagyon tetszik, de az egyszer biztos, hogy nem cserélném el egy Republic Commandóra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra se a játékból, se a könyvből nem derült ki egyértelműen, hogy Palpatine az elejétől fogva tudott-e Starkillerről, vagy csak később jutott tudomására, amikor Vader az Empiricalon hátba támadta... :hmm: Mert Vader elmondta a Corellián, hogy az elejétől fogva csak megvezette a tanítványát, vagyis végig az volt a terve, hogy a potenciális lázadókat kiirtsa, vele sosem állt szándékában elárulni a mesterét. De ez a terv Palpatine-tól származik. Azaz, elméletileg Palpatine mindvégig tisztában volt vele, hogy Vader tanítványt nevelget az épülő Executoron. Így viszont mi értelme volt Starkiller létezésének eltitkolásának? Minek kellett elhallgattatni a birodalmiakat is a küldetések során, nehogy a császár tudomására jusson, mit művel Vader? Miért volt szükség arra a "műsorra" az Executoron, amikor Vader kivágta az űrbe Starkillert, hogy bizonyítson mesterének (pedig ekkor még szóba sem került a terv, hogy a lázadókat egy csokorba kell gyűjteni)? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az a katona akasztott ki, amelyik ilyen két méter magas volt és hőkövetős lövedékeket lőtt ki... Egy idő után agyamra mentek már...

 

Az a Purge trooper ("Tisztogató osztagos) és inkább három méter körül van :D

Azok egyébként droidok, és időnként én is nagyon rühellem őket. :angry: Egymagukban nem valami veszedelmesek, csak jól kell időzíteni a támadást, de ha EVO-k, Jump Trooperek, és/vagy mesterlövészek is vannak a közelben akkor nagyon fürgének kell lenned, hogy ne lőjenek ki :D

 

Számomra se a játékból, se a könyvből nem derült ki egyértelműen, hogy Palpatine az elejétől fogva tudott-e Starkillerről, vagy csak később jutott tudomására, amikor Vader az Empiricalon hátba támadta... :hmm: Mert Vader elmondta a Corellián, hogy az elejétől fogva csak megvezette a tanítványát, vagyis végig az volt a terve, hogy a potenciális lázadókat kiirtsa, vele sosem állt szándékában elárulni a mesterét. De ez a terv Palpatine-tól származik. Azaz, elméletileg Palpatine mindvégig tisztában volt vele, hogy Vader tanítványt nevelget az épülő Executoron. Így viszont mi értelme volt Starkiller létezésének eltitkolásának? Minek kellett elhallgattatni a birodalmiakat is a küldetések során, nehogy a császár tudomására jusson, mit művel Vader? Miért volt szükség arra a "műsorra" az Executoron, amikor Vader kivágta az űrbe Starkillert, hogy bizonyítson mesterének (pedig ekkor még szóba sem került a terv, hogy a lázadókat egy csokorba kell gyűjteni)? :hmm:

 

Ez jó kérdés, én sem értem :hmm:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.