Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Áruló :D

 

Remélem idén is Pats-Giants döntő lesz, végre Pats sikerrel.

Vállalom. :D

De mondjuk most nagyon gyengén nyitott a Giants, bár ez még nem jelent semmit.

Mondjuk csodálkoznék ha megint P-G döntő lenne, de akkor már lehet én is a Patsnek drukkolnék, mert megérdemlik. A Giants nagyon jó, csak sokszor nem szimpi a játékuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nyomon követem a már-már legendásnak mondható Steelers - Cardinals döntő óta. Kedvenc csapatot viszont a f/nének sem tudok találni. :D

Elég ha egy meccsen belül már van kedvenc csapatod. :D

 

Nabo: Valóban Brady játéka zseniális, és szimpatikusabb is nekem mint Eli, de azért ő jobb játékos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vállalom. :D

De mondjuk most nagyon gyengén nyitott a Giants, bár ez még nem jelent semmit.

Mondjuk csodálkoznék ha megint P-G döntő lenne, de akkor már lehet én is a Patsnek drukkolnék, mert megérdemlik. A Giants nagyon jó, csak sokszor nem szimpi a játékuk.

 

Hát szerintem benne van a pakliban egy P-G döntő újra, persze nagyon szezon eleje, erőviszonyokat majd később tudjuk meg, de szerintem a Pats idén is hozza azt amit tavaly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem benne van a pakliban egy P-G döntő újra, persze nagyon szezon eleje, erőviszonyokat majd később tudjuk meg, de szerintem a Pats idén is hozza azt amit tavaly.

Amit írtam -Packers-49ers meccs nagyon jó volt, az nyert akinek szurkoltam, azért volt benne pár nagyon szép megmozdulás.

Most a Ravens-Bengalst nézem, és még csak a felénél járok, szerintem itt is papírforma szerint fog alakulni.

 

A Ravenst amúgy is szeretem, és Flacco játéka szinte hibátlan. Ha nem nyerik meg ezt a meccset így 17-3nál félidőben akkor csúnyán fogok nézni, mert szerintem ők is döntő esélyesek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revans - Bengals

 

Hát ez nem semmi volt, sejtettem hogy a Revans fog nyerni na de ennyivel!? :D 4TD és 1 FG...azért ez nem semmi. Sajna a Bengals ma nagyon rossz formában volt, vagy inkább Flacco-ék voltak nagyon jóban. Ahogy elnéztem a Revans mostanában is elég csúnya ellenfeleket fog még kikapni, de reméljük a legjobbakat. :)

 

Bár sejtem az eredményt mert elég sokat beszéltek róla a közvetítők, de most megnézem a Broncos-Steelerst, mert hát Payton Manningre nagyon kíváncsi vagyok, mit akalít így egy év után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit írtam -Packers-49ers meccs nagyon jó volt, az nyert akinek szurkoltam, azért volt benne pár nagyon szép megmozdulás.

Most a Ravens-Bengalst nézem, és még csak a felénél járok, szerintem itt is papírforma szerint fog alakulni.

 

A Ravenst amúgy is szeretem, és Flacco játéka szinte hibátlan. Ha nem nyerik meg ezt a meccset így 17-3nál félidőben akkor csúnyán fogok nézni, mert szerintem ők is döntő esélyesek.

 

 

Azért szeretem ezt a sportot, mert vesztes helyzetből is lehet nyerni. Döntőre több csapat is esélyes, majd kiderül kik játszanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szeretem ezt a sportot, mert vesztes helyzetből is lehet nyerni.

Kedvencem akikor még van vagy félperc és a vezető csapatnál van a labda. Akkor már fel sem állnak rendesen, vagy ha mégis akkor kihasználják a szabályok adta kiskapukat, hogy lepörgessék az órát. Az európai fociban legalább az utolsó másodpercig lehet izgulni (néha még az után is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem minden sportágban lehet vesztes helyzetből nyerni. :)

Donát: valóban így van, de talán Flacco most felnő a helyzethez végre, én legalábbis drukkolok neki, mert nagyon jó kis csapat.

 

Ody: Igen de itt kicsit másképp van. Amikor egy 3 órás meccs alatt ki tudnak harcolni 2 Touchdown előnyt, akkor azt az utolsó 5 percben meg lehet fordítani simán, mert azt szünetekkel kihúzzák kb 20percre. Nagyon durva. :D Nabo jól mondja sokszor ügyesen kihasználják a kiskapukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az angol rögbi és az amerikai foci között annyi a különbség, hogy az amerikaiak egy rakás védő-felszerelést is magukra aggatnak vagy ennél ez komplexebb?

Amúgy nincs annyi különbség mert úgy tudom a rugbyből alakult ki az amcsi foci.

Az egyik a védőfelszerelés, kevesebb van rajtuk.

Ha jól tudom csak hátrafelé passzolhatnak, és másképp van kicsit a pontozás. Kb ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább ég és föld. Addig stimmel hogy a rögbiből jött az amcsi foci, de ez a labda formáján és a játék brutalitásán kívül nincs sok hasonlóság.

Berakom spoiler mögé a legeltérőbb dolgokat, hogy nem foglaljon nagy helyet

 

A rögbi sokkal pörgősebb, nincsenek játékmegszakítások, az amcsi foci pedig erre épít.

A rögbiben kevesebb a taktika (azért ott is van de közel sem annyi mint a tengerentúli testvérben).

Ugye az amcsi foci lényege, hogy 3(/4) próbálkozás alatt megtegyél 10 yardot. Rögbiben nincs ilyesmi, ott addig vezethetsz támadást, amíg el nem veszíted a labdát.

A büntetések is merőben mások: az amcsi fociban yardokat kapsz vagy vesztesz el, míg a rögbiben inkább szabadrúgással vagy zárt tolongással jutalmazzák vagy büntetik a acsapatokat.

A pontozás is máshogy van: rögbiben 5 pont a cél (touchdown) 2 a jutalomrúgás(az ellenfél nem blokkolhatja), 3 v. 4 (asszem) a gól távolságtól függően, amcsi fociban 6 a touchdown, 1 a jutalomrúgás (ezt már lehet blokkolni, ugyan még egy sikereset se láttam), és 3 a gól ha jól emlékszem.

A rögbiben tilos az előrepassz, amíg az amcsifoci félig erre épít, és a rúgás is sokkal gyakoribb a rögbiben.

 

Összességében az amcsi foci inkább számszerű (minden egyes centi és másofperc játszik) és szigorú szabályokra épít -pl nincs olyan mint a focinál a sárga lap, hogy a játékvezető maga dönti el, hogy milyen szabálytalanságot, mivel jutalmaz, hanem ha x szabálytalanság történt akkor ahhoz, csak a z büntetés járhat- amíg a rögbi sokkal szabadabb szellemű, és inkább hasonlít a focira ilyen tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steelers v Broncos

 

Jesszusom mekkora meccs volt. Nagyon lassan indult mert mind2 csapatnak rettentő erős a védelme, de aztán jött Peyton és Porter a 2. félidőben és megállíthatatlanok voltak. Azért ezek a Manning gyerekek tudnak valamit. :D Drukkolok a Broncosnak is, mondjuk ha összetalálkoznak a Giants-el az egy érdekes meccs lenne. :)

 

Ja és egy kis vicces videó.

http://www.youtube.com/watch?v=i3KyRLZiCz0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Seahawks v Cowboys:

 

Szerencsére SH simán lesöpörte a cowboys, mert nagyon nem bírom őket. Kicsit meg is lepődtem, hogy ennyire rosszak voltak, főleg miután elverték a bajnokot, amit személyes sértésnek vettem. :D De Lynch megállíthatatlan volt, tényleg mint egy kis szörnyeteg. :D Több ilyet várok tőlük.

 

 

És hát a Titans v Chargers-nek is az lett a vége amire számítottam, vagyis szerettem volna. Riverék nagyon erősen indítottak, aztán beállt a játék, szinte egymásnak adogatták csak a labdát. :D De a vége megint izgi volt, és kiszámítható győzelemmel végződött. :)

 

Már lent van a gépemen a Broncos-Falcons meccse, remélem Manningék adnak nekik rendesen, és a Ravens - Eagles is, ahol jó lenne ha a Varjú kapná el a Sast. :)

 

Nézett még valaki valamit?:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszusom ezt a ... meccset, el sem hiszem.

Ravens - Eagles

 

Basszus, amennyire jók voltak Ravenék az elsőben, annyira sz-rak a másodikban. El sem hiszem. Flaccoval mi a fene volt? El kell ismerni hogy az Eagles és Vyck kitett magáért, megérdemelték a győzelmet, viszont annyi de annyi lehetőségük volt Flaccoéknak, és eggyel sem tudtak élni. Minden szerencse, flag az ő pártjukon volt, mégsem tudtak semmit csinálni, pedig még az utolsó percben is nyerhettek volna...de nem. Kellett volna még az a FG a végére...bázzé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marha jók! :)

Amúgy nézett valaki valamit?

Giants - Panthers nem volt izgalmas, de én nagyon nagyon jól szórakoztam rajta. :D Azt hiszem látszik kinek drukkolok.

hamarosan pedig Texans - Broncost nézek, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a végkimenetele. Ha Manningnek jó napja van, akkor lesöprik a texanst, ha nem akkor 10 perc alatt dob 3 ICt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.