Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem nagyon követem az F1-et már idén, de az elég beszédes, hogy amikor Hamilton nem esett ki technikai probléma miatt, akkor 4-1-re veri Rosberget (az az egy vereség is Monacóban volt). Persze technikai sport, de a két pilóta közötti különbség látszik. Mondjuk a sors érdekessége, hogy Rosberg faterja sem úgy nyert vb-t, hogy ő lett volna a legkiválóbb versenyző abban az évben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Miami 98-96-ra győzött az NBA Play-Off második mérkőzésén hazai környezetben. Így a 4 győzelemig tartó párharc állása: 1:1.

 

Most volt légkondi! :P

Egyébként ennyit számít James. Az első negyedben, amikor bentről erőltette 4/1, utána 18/13 a következő háromban és a festéken kívülről 11/8. Igazából mikor a 3. negyedben dobott 52 másodperc alatt 8 pontot, majd 1 percre rá még 4-et és ezzel -6-ról +6-ra változott a különbség már sejtettem, hogy mi lesz a vége. Csak ebben a negyedben 7/6-ot dobott. Brutális! Igazából tényleg ő az, aki bárkit meg tud verni, a 2012-es keleti döntő 7. meccsén a Boston ellen, vagy a tavalyi nagy-döntő utolsó meccsén is kvázi egymaga hozta a W-t. Évtizedek múlva, majd úgy beszélhetünk róla, mint néhányan Magic Johnsonról, vagy Abdul-Jabbarról, hogy 'én még láttam őt játszani!' :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is remélem, most valljuk be szerencséje volt, hogy Hamilton előtt hamarabb ment tönkre a gép, így ki tudták védeni ugyanezt Rosbergnél.

Ez igaz, viszont sok mindenkivel kiszúrt már a technika számtalanszor. Ha nincs ez a gond, valószínűleg Rosberg végez az első helyen előtte, több pontot gyűjtve, csak akkor kevesebb lenne köztük a pontkülönbség :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam csinálok egy kis VB felvezetőt az elkövetkező 3 napban és az első posztban a legjobb világbajnokságra készített reklámokat venném sorba, egy tízes lista keretében. Mint a legnagyobb ilyen jellegű világesemény (többen nézik, mint az olimpiát!) természetesen hatalmas média felhajtás övezi ezt a hónapot, amíg tart a torna. Nincs ez másként manapság sem, elég csak belenézni egy két reklámújságba. Beindul a marketinggépezet és a ruhanemükön át az élelmiszerekig mindent a VB-vel akarnak eladni...

A legnagyobb cégek mindig próbálnak amellett, hogy specifikus, ötletes, szórakoztató reklámokkal előállni az eseménnyel kapcsolatban. A Coca-Cola, vagy az Adidas is képviselteti magát a listámon, de előtte még egy kis kitekintés. Előbbi márkát nem kell senkinek sem bemutatnom (valószínűleg az utóbbit sem), mely az olimpiai játékok kiemelt szponzoraként is funkcionál, jóllehet a nagy rivális Pepsi is egész ötletes dolgokat tett le az asztalra VB-tematikával kapcsolatban. Visszatérve egy kicsit az Adidashoz, mely a labdarúgás szempontjából mindig is pionírnak számított. Ők adják a hivatalos VB labdát, ők készítették anno az első lemezekből készült játékszert és a futballcipők terén is úttörőnek számítottak. Amióta Adolf és Rudolf Dassler külön váltak (utóbbi a Puma alapítója) az Adidas talán csak a Pelé féle Puma szerződés kapcsán "szenvedett vereséget" a közvetlen riválistól, de a német válogatottal kötött szerződéssel megszilárdította pozícióját és a Puma azóta mögöttük kullog. Aztán egy oregoni egyetemista álmából megszületett a Nike és kezdik átvenni az Adidas vezető szerepét (a francia válogatottat már elszipkázták előlük, ők már néhány éve Nike szerelésben lépnek pályára). Ha már a Nike, azt kell mondjam a legszínvonalasabb, legprofibb reklámokat talán az amerikaik készítik, lesz is egy pár Nike reklám a listában...

 

Íme a Top 10:

 

Egy Coca-Colás darab, megmondom őszintén én erre a reklámra nem emlékszem, csak a neten láttam, de valami fantasztikus. Elvileg több országban is adták - a kommentek tanúsága szerint - én nem emlékszem, hogy Magyarországon lett volna ilyen. Tényleg amilyen egyszerű, olyan nagyszerű, Billy Joel klasszikusa kissé újragondolva, itt egyébként az argentin verzió látható:

 

9.

A Mastercard-tól egy klasszikus darab. A BL közvetítések alatt többször is láthattuk, talán onnan ismerősebb, de itt jelent meg a futballal kapcsolatban először ez a retorika. Egyébként az árakat elnézve, akkor se lehetett olcsó egy VB-re eljutni...

 

Az Adidas 2006-os José +10 - kampányában szerepelt ez a VB reklám. Amolyan grund jelleggel válogatják a játékosokat a srácok, azért az érdekes, hogy pl. Jermain Defoe, vagy Damien Duff "meghívót kapott" egy ilyenre, pedig egyiket sem mondanám egy szupersztár státuszú labdarúgónak... na de Gera Zoli is szerepelt, már nagy reklámfilmben (erről majd később). Nagyon jó volt ahogy odamontírozták a régmúlt nagyjai, Platinit + Beckenbauert, volt az NBA-nek is egy

reklámja, bár az ennél körülményesebb munka volt. Még egy érdekességet kiemelnék, a kis meccs végén Lampard lövi rá, ami a keresztlécről láthatóan bepattan, majd Kahn a gólvonalon túlról húzza vissza a labdát. Nem rémlik valami? Mintha az angolok úgy estek volna ki a legutóbbi VB-n, hogy Lamps lövését a gólvonalon túlról egy német kapus húzta vissza... ezek tudtak valamit!

 

Ismét egy reklám 1998-ból, akkoriban még csak abszolút felületesen követtem a futballt, de erre a reklámra tisztán emlékszem. Egy repülőtéren az éppen várakozó válogatott elkezd labdázni - gyerekként még el is hittem, hogy ez tényleg így volt, bár a brazilokból talán ki lehet nézni - és mindenféle trükköket húznak meg. A címvédő csapatról volt szó ekkoriban, a regnáló aranylabdással (Ronaldo), aki a végén eltalálja a "kapufát". Itt tűnt fel egyébként először, az akkor még nemrég visszavonuló Eric Cantona, aki ezek után állandó szereplője lett a Nike reklámoknak. A történet érdekessége még, hogy ezt a reklámot a világhírű, akció-rendező John Woo jegyzet (de lesz még itt nekünk sztárrendezőnk).

 

2002-es Pepsi reklám, szintén elég emlékezetes volt gyerekként. A sumósok Beckhamék ellen, jól megfogták a japán témát. Még emlékszem anno a Pepsi-s palackokon voltak képek a játékosokról ilyen Pepsi-s mezekben (Beckham, Veron, Rivaldo) és mindig azért vettem ilyet (ha jól emlékszem Veronból volt a legtöbb). A legtöbb játékos, például a kapust csecsen lövő Raul is szerepelt a 4 évvel később Pepsi reklámban is. Érdekes, hogy szerepel benne a 98'-as döntőn gólt szerző Petit, vagy Rui Costa is, akik nem sok ilyen produkcióban kaptak lehetőséget. Az is konkrét, ahogy Robi Carlost letesteli a sumós, vagy ahogy a végén két ujjal fogják a kólás dobozt. :D

 

Egy másik Pepsi reklám, ezúttal már 2006-ból. Ebben szerepelt Gera Zoltán, bár többféle vágott verzió is volt. A kóla, mintha sör lenne nagyon üt és a setting is kiváló, bár olyan komoly trükköket itt senki sem mutatott. Feltűnik egy nagyon fiatal Fernando Torres is, de a többen itt vannak a sumós reklámból is, míg Henry a cég 2010-es produkciójában is szerepelt. Itt egyébként a magyar változat látható.

 

Az előző tornához készült ez a Nike videó, Write the Future címmel. Kis túlzással ezt is jelenti egy VB, rengetegen "csinálták már meg" itt a karrierjüket, bár a videóban olyan futballisták szerepelnek, akik már ezen túl vannak, de mindig lehet egy szinttel feljebb lépni. Olyan hírességek is szerepelnek benne egyébként, mint Roger Federer, Kobe Bryant, vagy éppen Homer Simpson! :) Érdekesség, hogy Ronaldinho ugyan itt szerepet kapott (még ekkor is hatalmas reklámértéke volt a brazilnak), a VB-re azonban nem vitte ki Dunga... A bejátszások közül szerintem vitathatatlanul Rooney-é a legjobb, ahogy leépül és szakállasan eszi a "gyíkhúst", majd szétszivatja Federer-t, meg minden bébit róla neveznek el. :D

 

3.

A dobogós egy újabb Nike reklám, sőt egy egészen friss darab, az idei tornához készült kis animációs film szerintem ritka igényes lett. Egy disztópiát mutat be, ahogy a klónok nemcsak, hogy támadnak, hanem át is veszik az emberi játékosok helyet. Ronaldo (az igazi, nem a portugál :P ) Nick Fury után szabadon összeszedi az új munka után néző játékosokat (itt talán Neymar tetszett a legjobban) és egyfajta Bosszuállókként funkcionálnak. Legyőzik a klónokat és megmentik a világot... ja azt nem. Ebben is szerepel amúgy egy amerikai játékos (nem csoda, hisz Nike, a Write the Future-ben is feltűnik Howard és Donovan).

 

2.

A változatosság kedvéért a 2. hely szintén a Nike egyik reklámjáé a Secret Tournament-é. A 2002-es tornához készül kis filmet nem más, mint a Monty Python, a Brazil, vagy a 12 Majom Terry Gilliam-je jegyzi. Kicsit sötét hangulatú, de annál pazarabb lett ez a reklám. Egy hajón, egy kis ketrecben összezárva 3v3-aznak és egy gólig megy minden meccs. Természetesen itt van Cantona is, de az előző vb-s Nike reklámból is jó pár brazil, nekem Denilson volt a kedvencem. A csapatok összeállításai itt is érdekesek, ott van például két hazai játékos (Seol Ki-Hyon és Hidetoshi Nakata) akiket mindenképpen bele kellett erőltetni de még így is nagyon jó lett. Gyerekkoromban ebből az ezüst színű labda tetszett a legjobban, na meg a befejezés, ahogy vége lett a döntőnek... Itt egyébként egybe van vágva két reklám, mert a videóban a folytatása is szerepel, ahol beszakad a hajótest, az eredetinek ott lett vége, hogy a veszteseket ledobják a hajóról.

 

Az első hely pedig a Coca-Colát illeti meg ezért a kedves kis reklámért (velük kezdtem, velük is zárom a listát). Ez is hasonlóan a másikhoz a 2006-os VB-re készült és nemzetenként egyedi volt (volt ahol más párosításokat tettek bele és volt ahol a fa nem is szakadt le, csak összeölelkeztek),

Hajdu B. István hangjával lehetett hallani. Nem akarok most túl nagy szavakat hangoztatni, de talán ebben van benne az, hogy mit is a futball szépsége, ami egy kultúrákon átívelő globális nyelv és tényleg képes egyesíteni hatalmas tömegeket, akár egymással szemben álló feleket is, ha máskor nem is, de legalább egy hónap erejéig... (Utólag azt mondom, hogyha újra csinálnák, akkor a végén Zidanenak meg Materazzinak kéne összeölelkezni :P ) Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első hely pedig a Coca-Colát illeti meg ezért a kedves kis reklámért (velük kezdtem, velük is zárom a listát). Ez is hasonlóan a másikhoz a 2006-os VB-re készült és nemzetenként egyedi volt (volt ahol más párosításokat tettek bele és volt ahol a fa nem is szakadt le, csak összeölelkeztek),

Hajdu B. István hangjával lehetett hallani. Nem akarok most túl nagy szavakat hangoztatni, de talán ebben van benne az, hogy mit is a futball szépsége, ami egy kultúrákon átívelő globális nyelv és tényleg képes egyesíteni hatalmas tömegeket, akár egymással szemben álló feleket is, ha máskor nem is, de legalább egy hónap erejéig... (Utólag azt mondom, hogyha újra csinálnák, akkor a végén Zidanenak meg Materazzinak kéne összeölelkezni :P )

Atyaég, ez ilyen régen volt? :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Wilde, nagyszerű összeállítás! :) Nem egyet ezek közül néhány napja néztem magam is újra a hangolódás jegyében.

 

Egyébként érkezhetnek az első tippek, hiszen holnap este már kezdünk.

 

2014.06.12. 22:00 Brazília - Horvátország

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első játéknap után az állás:

 

1. Yoda József - 3 pont

2. Miss - 1 pont

Nabo - 1 pont

Ody - 1 pont

Nute - 1 pont

Donát - 1 pont

 

Mai meccsek:

 

18:00 Mexikó - Kamerun

21:00 Spanyolország - Hollandia

0:00 Chile - Ausztrália

 

Tippjeim:

Mexikó - Kamerun: 2-2

Spanyolország - Hollandia: 1-0

Chile - Ausztrália: 3-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkolt a hír. :( nyugodj békében, Fekete Párduc :( Szegény Buzánszky-nak nehéz lehet elviselni, hogy immár egyedül maradt.

 

Tippjeim:

Mexikó - Kamerun 2-1

Spanyolország - Hollandia 1-0

Chile - Ausztrália 2-0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, remélem, elfogadod még az első meccs tippjét, pont akkor írtam be, amikor kezdődött, kiment a fejemből, hogy van 6 órás kezdés. Sajnos elég későn értem ma haza, majdnem lecsúsztam :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.