Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

"Legends are born in October!"

 

A héten elkezdődött az MLB rájátszása, nem is akármilyen mérkőzéssel. Az Oakland @ Kansas City Wild Card csata az egyik legjobb baseball meccs volt, amit valaha láttam. Az elején 2-0-ra vezetett az Oakland, aztán 3-2 lett a hazaiaknak. Ezek után egy inning alatt 5 run-t ért el a vendég Athletics, így 7-3-ra alakította az állást. A hajrában azonban feljött 7-6-ra a Kansas, majd az utolsó játékrészben ki is egyenlítettek, így extra inningekbe torkollott a találkozó. A "hosszabbításban" aztán először az Oakland került előnybe (8-7), de megint megfordult a "momentum" és a KC visszajött a végén pedig egy 'walk-off"-al megnyerték a csatát 9-8-ra.

Egyébként az Oakland Athletics csapata azoknak is ismerős lehet, akik nem követik a baseballt. A csapattal kapcsolatos film, a Moneyball (2011) főszereplője Brad Pitt volt. A filmben a csapat GM-jét alakította, Billy Beanet, aki a valóságban Brad Pitt feleségének Angelina Jolienak távoli rokona (mint ahogy Madonnának, Celin Dionnak, vagy Hillary Clintonnak is).

 

Mivel a rájátszásba nem jutott be idén a Yankees, így az alapszakasz végén vonult vissza minden idők egyik legjobb baseball játékosa, Derek Jeter. Jeter ugyan nem feltétlenül volt az utóbbi évtized legtehetségesebb játékosa (a csapattársa és egyébként eredeti pozíciója szerint szintén SS, Alex Rodriguez szerintem több talentummal rendelkezett), de egy olyan vezéregyéniség volt, akit nem igazán tudok kihez hasonlítani. Nem csak a csapatán belül, az egész ligában óriási tisztelet övezte és más sportágak képviselői (pl. NBA - Scott Brooks az OKC vezetőedzője) is előszeretettel hozták elő különleges karakterét. A New York Yankees a legutáltabb baseball csapat és talán egész Amerikában a legutáltabb franchise mind közül. A leggazdagabb és legsikeresebb egyesületről beszélünk az összes amerikai major csapat közül. Mégis Jetert olyan óriási tisztelet övezte, hogy nem volt olyan pálya, ahol utálták volna. Az utolsó meccsén a legendás Fenway Parkban, az ősi rivális Bostonnál hatalmas ováció fogadta. (Ez olyan, mint a Real - Barca rivalizálás, NY és Boston között legalább akkora a szembenállás, mind a sportpályákon, mind off-field a kulturális/történelmi értelemben, mint a katalán Barcelona és a főváros között. És azt képzeljétek el, hogy a RM legjobb játékosát a Nou Campban a katalán szurkolók mindannyian felállva tapsolják meg a búcsúmeccsén.)

Derek Jeter az a játékos volt, akiről majd évtizedek múlva úgy beszélhetek, mint manapság a nagy öregek Pete Rose-ról, vagy Hank Aaron-ról... büszkén mondhatom, hogy én bizony még láttam őt játszani!

Egy jó kis összefoglaló róla magyar nyelven: http://sportgeza.hu/baseball/2014/09/29/jeter/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vettel jövőre a Ferrari pilótája lesz!

 

Nah most mi lesz... jövőre hajrá Vettel, kedves Ferrari fanok? :)

Én mindig csapatdrukker voltam, szóval igen, hajrá Vettel. Bár húzom kicsit a számat. :/ Alonso -t anno utáltam mint a bűnt, Karrde a megmondhatója. :P Mióta a ferkában ül, azóta muszáj volt megkedvelni. De most már nyugodtan mondhatjuk, hogy nem jött össze neki az amiért Maranellóba igazolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig a pilótát néztem a csapat sosem érdekelt, de érdekes mód Alonso nekem is csak azután lett szimpatikus miután a Ferrarihoz igazolt. Bár én már javarészt csak az eredményeket követem az F1-ben továbbra is Raikonen a kedvencem. Vettel Ferrariba igazolása valahogy sorsszerű, a korszakos egyéniségek többsége megfordul ott, kíváncsi leszek mennyit javul vele az olasz istálló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah most mi lesz... jövőre hajrá Vettel, kedves Ferrari fanok? :)

Aki Ferrari-fan, az biztosan szurkol továbbra is a Ferrarinak, én pedig maradok továbbra is Alonso-fan :)

 

Alonso -t anno utáltam mint a bűnt, Karrde a megmondhatója. :P

Ajaj, hogy akkoriban mi volt ebben a topikban! :P Mondjuk ha jól emlékszem, a pálfordulás még a McLarenes évben következett be, méghozzá a Hamilton-Alonso párharc miatt. Vagy legalábbis akkor már nem utáltad, mert volt kit utálni helyette :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszeruen hihetetlen,hogy ilyen Ponder fele embereknek van allasuk az NFL-ben...akkora egy pancser...ezt egy teljesen amator...am focival.most ismerkedo emberke is lemuveli...

 

Ez gondolom barokkos túlzás volt, hogy bárki megcsinálja ugyanezt. Ponderrel két szezonnal ezelőtt 10-6-al rájátszásba jutott a Vikings, úgy hogy volt 18 TD passza is (12 INT mellett). Ugyanez igaz a sokak által utált Matt Casselre is. Ő anno Brady sérülése után kapott lehetőséget és 15 meccsen 21 TD átadást hozott össze a Patriots színeiben. Két évvel később ezt a mutatót 27-re emelte, mellette pedig csak 7 picket dobott, a csapatat (KC) pedig 10-6-al megnyerte a divízióját. Utána volt két rosszabb éve és már mindenki a fejét követelte Kansasben, miközben a korábbi mutatói azt bizonyították, hogyha megkapja a kellő támogatást, akkor igenis képes All-Star szinten játszani (Cassel volt is Pro Bowl-on). Bradyvel kapcsolatban is meg lehetne említeni, hogy miután szisztematikusan szétverték a Pats offense-t, azóta nem tudnak olyan magas szinten teljesíteni, ahogy azt a szurkolók elvárnák Bradytől. Már, amit tavaly csinált az is emberfeletti volt, mert ne hasonlítsuk PM-hez... meg kell nézni mit épített köré ott John Elway! Ha Brady nem kap társakat, nem azt mondom, hogy egy szinten van Cassel-el, de nem tud olyan szinten teljesíteni, ahogy elvárnák. Ugyanez a helyzet a szerényebb képességű irányítóknál is, mint Ponder, vagy Cassel, ha nem teljes a puzzle körülöttük, akkor ne is várjanak tőlük kimagasló teljesítményt. Emlékszem mikor Eli megnyerte a második gyűrűjét mindenki elvolt, hogy mekkora irányító, aztán tavaly rekordot döntött a pickekben és már mindenki lehúzta a sárga földig. Pedig korábban sem volt kiemelkedő QB csak volt mögötte egy betonkemény védelem, meg igazából egy hónapig volt Peyton-i formában, csak a többiek (elsősorban a Patriots) pechjére ez a hónap pont januárra/februárra esett. ;)

 

Nem láttam a futamot, mi történt Bianchi-vel? :S

 

http://www.f1-live.hu/f1-hirek/bianchit-azonnal-megoperaltak-az-allapota-tovabbra-is-kritikus/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pondernek a 2012-es éve....hát ott Peterson is bebizonyította,hogy földönkívüli...az a 18 TD sem volt túl nehéz...pár yardok....Mondjuk az is igaz,hogy az önbizalma teljesen szét lett zúzva.Beszari emberke lett....

Cassel ugyan ez,ha megvédik és jó lábbal kel fel,akkor bárkit megver.De összességében rengeteg rossz döntést hoz....lutri az ember.

 

 

 

Ezt nem tölti be.De amúgy youtube-on amiket kidob videókat nem értem.Nem történt vele semmi extrém,kicsúszott.Aztán utána történt valami...de nem látom mi. ?

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ott volt Peterson, meg ott volt még Jerome Felton is (Pro Bowl + All-Pro 2nd)... többek között róluk beszéltem, amikor azt mondtam, hogy voltak társai. Egy jó futó, plusz egy jól blokkoló FB nagyon megnöveli az offense hatékonyságát. A play selection sokoldalúbb lehet, ha egy AP szintű futó leveszi a terhet a QB-ról, aki így sokkal szabadabban játszhat, kevesebb súllyal a vállán és nagyobb önbizalommal. Hol is van most Peterson? :hmm: Brad Johnson, vagy Trent Dilfer mégis mindkettő SB győzelemig vezette a csapatát, mikor megvolt a kellő támogatottság. Cassel-nek két arca van, azt se vitatta senki, de az itt is eleve nonszensz, hogy ezt bárki meg tudná csinálni. (Természetesen itt nem átlagemberekre értem a bárkit, hanem NCAA, vagy akár NFL irányítók nagy részére is igaz ez, hogy nem tudnának 27/7 TD/INT-s szezonokat letenni a ligában.)

 

Súlyos fejsérülést szenvedett Bianchi, vérömleny van az agyában. Már megoperálták, az utolsó infó amit tudok róla, hogy kritikus az állapota...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltak nagy játékai Pondernek és az átlagnál mobilisabb irányító. Az meg, hogy egy game manager qb továbbra sem érv amellett, hogy ezt bizony bárki meg tudja csinálni. Azt nem állítottam, hogy Ponder elit irányító, de még csak azt se mondtam, hogy abszolút franchise qb... de igenis helye van a ligában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig ez az utálat...de nem tehetek róla ha unszimpi Hamilton. :D Remélem sose lesz a Ferrari pilótája!

Egy-két másik csapat esetében is elmondható ugyanez.

A hétvégén nem néztem a futamot, csak a hírekből értesültem erről a balesetről. Remélem, felépül a srác :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bianchi kiterjedt agykárosodást szenvedett

 

Azt eddig is lehetett tudni, hogy Jules Bianchi súlyos fejsérülést szenvedett, hivatalos forrásból azonban ezt eddig nem erősítették meg. A Marussia pilótájának családja most közleményben adott tájékoztatást Bianchi állapotáról.

 

Ebben leírták, hogy a 25 éves versenyzőt továbbra is a jokkaicsi kórház intenzív osztályán kezelik. Diffúz axonális, azaz kiterjedt agysérülést szenvedett, állapota kritikus, de stabil.

A diffúz axonális agyi sérültek nagy része (egyes források szerint több mint 90 százalékuk) sosem tér magához. Akik mégis visszanyerik öntudatukat, gyakran maradandó károsodással élik tovább életüket.

 

 

Egy karrier és normális élet vége :( :(

 

Jules_Bianchi640.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.