Ugrás a kommentre

Sport


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nos egy kicsit elszállt veletek a Brazil gyűlölet,de azért nem eszik olyan forrón a kását.Nem lehet és nem is fogom a békazabálók érdemét levenni,de óriási hibák tömkelegének köszönhetik a sikert.És itt nem a játékosok hibáztak hanem az edző.Rossz döntések sorával nehezítette meg a csapata dolgát.Az első,hogy nem igazán készítette fel a srácokat.Nem láttam semmi taktikát semmi elképzelést.A második,hogy egy csatárral játszottak.Aztán meg a 36 éves Cafunak kellet felvenni a versenyt a jóval gyorsabb és jóval fiatalabb francia szélsőkkel.Én már az első tíz perc után lecseréltem voltam.Rengetegszer eladta a labdát és nem igazán ért vissza.Ronaldino-t feltolt ékként használni :D Neki nem ez a szerepköre és nem tudott játszani.Aztán miért csak utolsó 20 percben cserélt?Behozta végre Cicinho-t Cafu helyére.Meg is élénkült a jobb oldal.Hihetetlen az a fiú.Bejött végre Adriano és Robinho is,de kit áldozott fel ezért,Kaka-t :D és még egyszer :) Miért nem egy hátvédet?Itt már mindegy lett volna ha 1 vagy 2-0,de így legalább több esélyük lett volna.Szóval lesz a braziloknál egy egy edző lincselés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennek az egésznek annyira "Lennon" szaga van. Az angoloknál is, hihetetlen, hogy mikor beállt Aaron, teljesen megélénkült a jobb szél. Erikssonnak sokkal hamarabb be kellett volna hozni a Tottenham 19 éves játékosát, még akkor is, ha pont Beckham posztján játszik...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benne van a keze Pareirának.

Már a keretet rosszul rakta össze a vb-re. Én elképzelni nem tudom, hogy ne lenne a brazil bajnokságban néhány olyan gyöngyszem akit nem ismerünk, de mondjuk Juannál, vagy Lucio-nál, Emersonnál jobb.

Mindig volt a brazil csapatban egy két olyan ember, akire felkapja a fejét, hogy ez mekkora zseni.

98-ban Denilson, 2002-ben Kleberson(ez a gyerek rejtély hová tűnt azóta, mintha az MUban lett volna egy ideig.), de Kaka is ilyesmi volt.

Rossz taktika rossz keret, rossz kezdő csapat, rossz játék. Ezzel Brazília nem jut sehova.

Mert az első 3 mindig lehet, rossz, de a pályán már ők fociznak, és az sem ment.

Scolarit, nagyon utáltam 4 éve, szerintem akkor is rossz keretet rakott össze(illetve sokkal jobbat is össze lehetett volna rakni, Romáriót kedvencemet kihagyta), kezdő sem volt az igazi, azt tessék, pályán már jól játszottak. Le iskoláztak könnyű(Costa Rica 5-2, Kína 4-0) és nehéz(török 2-1, 1-, angol 2-1, német 2-0) ellenfelet is.

Vagyis volt foci. Most 5 meccset játszottak és csak a leggyengébb Japán ellen játszottak nem olyan borzalmasan

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Scolarit, nagyon utáltam 4 éve, szerintem akkor is rossz keretet rakott össze(illetve sokkal jobbat is össze lehetett volna rakni, Romáriót kedvencemet kihagyta), kezdő sem volt az igazi, azt tessék, pályán már jól játszottak.

Szerintem meg Scolari egy zseni.Nézd meg a relatíve gyengébb Portugál csapatot meddig elvitte.Sőt már az Eb is jó példa erre.Remek taktikus és egy olyan ember akit imádnak a játékosai és szinte meghalnának érte a pályán.Ilyen egy jó edző.

A Brazilokra visszatérve,szerintem el kellene már felejteni a kiöregedett "sztárokat".Annyi de annyi tzehetséges fiatal van ott,hogy nem is értem pl Cafu játszatását Cicinho éval szemben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egek, hogy kezdődik ez az Indianapolisi Nagydíj :) Rajt után egymás mögött két baleset, hét kieső, mindkét McLarennek annyi. Mekkorát szaltózott Heidfeld!!

MS beragadt a rajt után, megelőzte őt Massa, és az ötödik helyrő remekül rajtoló Alonso is majdnem.

Sőt most már még egy kieső van.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Scolari egy zseni.

Ha még egyszer figyelmesebben elolvasod amit írtam annak is az a lényege, hogy Scolari kitűnő szakember.

Csak én nem mondtam ki, hogy zseni.

Hisz egy relatíve gyengébb kerettel vb-t nyert, sokkal erőssebb keretet lehetett volna akkoris kiállítani, most sokkal jobb keretet kellett volna összeszedni, de ezt a sok európai brazilt nem lehetett így pályára küldeni, más összeállításban elbírná Ronaldo-t, meg a többi gyengélkedő kiöregedő sztárt, de ebben a formában, ezzel kerettel nem lehetett.

4 éve 3 zseni volt a középpályán Rivaldo, ifjú sokak által nem ismert Ronaldinho, és Kléberson. Most nagy jóindulattal csak 2 zseni volt, egy rossz formában lévő Ronaldinho, Kaká, Másik két középpályás erőssen felejhető, bár, ha Zé Roberto a bal szélen játszott volna, nem középsőt, akkor més lett volna a helyzet, hisz Ronaldinho alkothatott volna középen, én nem is értettem ezt a kezdőt, ráadásul, hogy ennyire ragaszkodik hozzá az edző, mikor látja, hogy nulla a játék.

Az más kérdés, hogy nem értek Scolarival egyet, és nem szeretem azt a stílust amiben játszatta a brazilokat, és amiben most a portugálokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont célravezető :D

Rivaldot Én nem igazán nevezném zseninek.Nekem egyáltalán nem tetszett a stílusa,de ez csak az Én véleményem.

Ronaldo nem kiöregedett hanem kiégett.Motiválatlan és ez ráragad a csapattársaira is mint a Madridban.Sajnos hogy ezt kell monjam :) ,de így gondolom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont célravezető :)

Rivaldot Én nem igazán nevezném zseninek.Nekem egyáltalán nem tetszett a stílusa,

Szeretnék én olyan ballábat, mint neki van. Utáltam mikor a Milanba ment sosem játszott nem lehetett látni. Barcában mennyit csillogott, és hány gólt óllózott.

98-as brazil csapatban is nagyon ment neki.

Én imádom ő egy igazi brazil, az ő tehetségét sokoldalúságát szinte senki nem közetlíti meg a mostani csapatból.

 

Célravezető az biztos, de csak célra vezető, nekem pont ezért nem a kedvencem.

Zagalloval nem voltak célravetők a brazilok, de nagyon jó meccseket játszottak, Chilével, Dániával, és a Hollandokkal. Azt nesze nem voltak világbajnokok, pedig talán jobbak, mint a 2002-es garnitúra. De ilyen összahasonlításoknak persze nincs értelme, dé mégis jó eljátszani ilyen gondolatokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai fociban annyira az eredményességen van a hangsúly, hogy... egyszerűen a Joga Bonito háttérbe szorul. Ez ellen semmit sem lehet tenni, legfeljebb grundfocit nézni tétmeccsek helyett.

 

Donát.

Ebben tökéletesen igazad van. Ez az egész vb gyakorlatilag csak az eredményről szólt, kevés az emlékezetes meccs. Míg előző világbajnokságokról csak szemezgetnénk a nagy csatákat.

 

Bár ez a Joga bonito meg épp a másik véglet, valahol a kettő között kéne lenni.

Nike-nak ez a reklámja nem nagyon jött be, sokkal jobban bejött az a nike-s reklám, mikor ellopták az ezüstlabdát, Davidsék.

Érdekes, hogy az adidas reklám sem tetszik, ez a proli helyen focizunk a képzeletbeli világsztárokkal. Pepsi reklámnak meg borzalmas a zenéje, de legalább vicces.

 

Nem biztos hogy nem lehet ellene tenni. 90-es vb után is temették a focit, hogy máostmár csak védekezés lesz meg taktikázás, mert az volt az első vb gyakorlatilag, ahol az afrikaiakon kívül mindenki keményen taktikázott és megtanult védekezni.

Jó foci sosem hal meg mindig előtérbe kerül.

Midenesetre első számú probléma szerintem a sok a klub meccs (csökkenteni kell a meccsek számát kb annyira amennyi 10 éve volt.), és, hogy kinőttek a szupercsapatok. Sok a külföldi a bajnokságokba, vissza kell állítani a limitet. Szerintem 5 külföldi elég egyszerre a pályán, nincs nemzeti jellege a bajnokságoknak, ezért sokkal nehezebb gatyába rázni a válogatottban a játékosokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem ezt a napot már nem lehet tovább fokozni... erre az a hir fogad, hogy a franciák elkenték a nagyképü brazilok orcáját... azok a franciák akiket a csoport-mérkőzésen még jól le is sajnált mindenki. Hát ez katarzis a köbön! :D

Hát életem felejthetetlen élménye ez a meccs, végig izgultam. Valahogy mindig a Brazil-Francia meccsen tépem szét magam :o . Életem legszebb pillanatai közé tartozik a 98-as vb döntő, nem mintha a Franciákat annyira imádtam volna, inkább a Barzilok ellen drukkoltam, az is örömfoci volt, na de ez a szombati :P:o ? pont mikor Zidane esernyőt adott Ronaldónak, pedig nem is esett :o , kimentem anyunak örömködni milyen jó kis meccs, na és akkor jött a gól, pont lemaradtam, a végén úgy éreztem győztem :o . :D . Német-Francia döntőt szeretnék és onnantól kezdve, győzzön a jobb!!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.